Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23 Ultra - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: unnamed.png]

Samsung Galaxy S23 Ultra разполага с познатия 6.8" Dynamic AMOLED 2X дисплей с Quad HD+ резолюция и адаптивно опресняване от 1 до 120 Hz и 240 Hz честота на дискретизация при докосване. Използва се технологията Vision booster, която регулира цветовите нюанси и контраста в три различни условия на осветеност.
Пиковата яркост е запазена на 1750 нита, като тази година е такава и за трите модела в серията.

[Изображение: 029-lifestyle-galaxy-s23ultra-green.jpg]

Най-важното за екрана на Galaxy S23 Ultra е, че идва с най-високата защита срещу счупване и драскотини от наскоро обявеното стъкло Gorilla Glass Victus 2 - това всъщност е първият смартфон с разработката на Corning. Другата ключова промяна спрямо миналата година е, че извивките от двете страни на екрана са по-леки и така равната повърхност на дисплея е увеличена спрямо Galaxy S22 Ultra, а това ще бъде полезно при консумиране на всякакъв тип съдържание и най-вече - писане с S Pen, който все така е вграден в корпуса на модела.

[Изображение: Galaxy-S23-Ultra-Product-Image-Lavender-Front-HI.jpg]

Дизайнът на апарата е запазен доста близък до този на предходния модел. Дебелината е 8.9 мм, теглото е мръднало само с няколко грама нагоре до 234 грама и все така се предлага висока защита от прах и вода IP68.
Основната камера не е разположена върху плочка, а обективите ѝ се подават директно от корпуса, което видяхме и при Galaxy S22 Ultra, а тази година е пренесено и при Galaxy S23 и S23+.

[Изображение: 800912.jpg]

[Изображение: samsung-galaxy-s23-ultra-200-mpx.jpg]

Камерата всъщност е следващият акцент при модела Galaxy S23 Ultra, който е първият в каталога на Samsung с 200 МР сензор. При него се използва технология за обединяване на до 16 пиксела в 1 (или 4 пиксела в 1, когато не е толкова тъмно), като корейците говорят за значителни подобрения при нощните снимки - нещо, което беше ключово и миналата година с въвеждането на термина "Nightography".

[Изображение: 039-lifestyle-galaxy-s23ultra-green.jpg]

[Изображение: x800914-jpg-pagespeed-ic-IAd-LFjlp-m.webp]

Основната 200 МР камера има бленда f/1.8, а до нея са все така 12 МР с ултраширок обхват, 10 МР за 3х оптичен зуум и 10 МР перископна за 10х оптичен зуум, като последните две са и с оптична стабилизация. Селфи камерата е изрязана в дисплея и вместо миналогодишния 40 МР сензор, използва 12 МР със Super HDR с 60 к/с и автофокус, а дали е по-добър - предстои да тествам.
Смартфоните S23 поддържат приложението Expert RAW, в което можете да правите и 50 МР снимки (12 MP преди), а освен това се предлагат режимите Astrophoto и Multiple explosures. В интерфейса на камерата има и нов режим Astro Hyperlapse.
Samsung предлага подобрена Adaptive VIDS стабилизация и по-широк градус на действие за оптичната - вече 3 градуса, спрямо 1.5 градуса преди. При видеата също се говори за подобрения при ниска осветеност, като има усъвършенствана технология за намаляване на шума. Режимът за 8K видеозапис поддържа 30 к/с (24 к/с преди) и е с по-широк обхват.

[Изображение: 010-handson-galaxy-s23ultra-green.jpg]

Конфигурацията на Galaxy S23 Ultra за първи път от години насам и в Европа ще се предлага с чипсет на Qualcomm, като изобщо няма да има версия с Exynos. Смартфонът използва Snapdragon 8 Gen 2, който е бил доразработен в тясно сътрудничество между Samsung и Qualcomm, затова и носи името Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Налице са следните версии спрямо паметта: 12 GB RAM + 1 TB, 12 GB RAM + 512 GB, 12 + 256 GB и 8 GB RAM + 256 GB.
Батерията на Galaxy S23 Ultra и тази година е с капацитет 5000 mAh, като се поддържа до 45 W зареждане. То може да я запълни до 65% за 30 минути. Зарядното все така се продава отделно, но добрата новина е, че не е пропуснато безжичното зареждане, както и технологията за обърнато безжично зареждане.
В софтуерно отношение е използвзан актуалният в момента Android 13, покрит от чисто новата версия на потребителския интерфейс One UI 5.1. Samsung обещава супер дълга софтуерна поддръжка - 4 години ъпдейти на Android версията и 5 години ъпдейти по сигурността.

[Изображение: 800910.jpg]

При Galaxy S23 Ultra производителят говори много и за екосъобразния дизайн, като за корпуса на телефона тази година са използвани рециклирани материали в 12 вътрешни и външни елементи. При Galaxy S22 Ultra те са били 6.
Смартфонът ще се продава в четири цвята - Мистично черно, Естествен памук, Горско зелено и Нежна лавандула, както ги наричат Samsung.

[Изображение: 800908.jpg]

Цените започват от 2749 лв. за 256 GB памет, 2999 лв. за 512 GB и 3599 лв. за 1TB. Така сумите са една идея по-високи спрямо тези на миналогодишния модел (Galaxy S22 Ultra струваше 2449 лв. За 128 GB + 8 GB, 2649 лв. за 256 GB +12 GB и 2849 лв. за 512 GB +12 GB), но Samsung започва кампания по предварителни поръчки, с която сумите всъщност стават по-достъпни. Ако поръчате Galaxy S23 Ultra между 1 февруари и 16 февруари, можете да закупите устройство с по-висока памет на цената устройство с на по-ниската, а освен това взимате още 200 лв. отстъпка под формата на е-ваучер (директна отстъпка при плащане). Освен това ще получите ранна доставка преди 10 февруари, а продажбите ще започнат на 17 февруари.

[Изображение: 801059.jpg]

Това означава, че Galaxy S23 Ultra например с 512 GB памет ще ви струва 2749 лв. (колкото версията с 256 GB) и още 200 лв. надолу, или крайна цена - 2549 лв. за 512 GB. Миналогодишният Galaxy S22 Ultra с 512 GB памет струваше 2849 лв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Евентуално хубави новини S23 серията, моделите SM-S91*B са за Европа и Азия (почти навсякъде без Щатите, Канада, Ю. Корея и Китай).
Има шанс да се подкарат запис на разговори, CallerID, SPay, но да изчакаме да се получат и ще тестваме!

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • kayovas, TNTKZ, tsvetan24
Цитирай
#3

Ето едно видео.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Още е прекалено рано за впечатления, но ще споделя първоначалните. За сега телефончето се държи доста добре. От момента на включване, всичките му гимнастики свързани с това, до снимане към 10-15 мин (малко снимки и клипчета), телефона не ми е загрявал. Направи ми впечатление, че когато се снима с 200мп., снимките стават по-светли и по-наситени. Като че ли една идея бягат цветовете от реалните (да се има в предвид, че не се занимавам с фотография и говоря абсолютно като любител). Също така с тази камера, както и с 50мп (има такава опция), си чакам няколко секунди да се обработят снимките. При "нормално" снимане обработването става моментално. Въпреки това бих казала, че снимките са страхотни.
Забивания за момента не съм имала. Имах един лаг, при подреждане на приложенията на началния екран и това е за момента. Звука от говорителите за мен е в пъти по-добър, сравнен с S22 Ultra.
За батерията още е рано да се говори, но въпреки това, на този ранен етап, бих казала че ще си заслужава. Много добре се държи за момента, изненадващо добре Smile

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • greenandroid, OGIER, TNTKZ
Цитирай
#5

(2023-02-03, 16:34:22)any9 написа:  Направи ми впечатление, че когато се снима с 200мп., снимките стават по-светли и по-наситени. Като че ли една идея бягат цветовете от реалните (да се има в предвид, че не се занимавам с фотография и говоря абсолютно като любител). Също така с тази камера, както и с 50мп (има такава опция), си чакам няколко секунди да се обработят снимките...
...

Това явление не е ново при S23U. Същото нещо го има и при S22U - когато снимаш на 108 MP, снимката отново става по-светла и с леко преескпонирани цветове, особено при снимане в слънчев ден навън. Но пък обработката на снимките не отнема повече от обичайното, освен ако не е активирана малката жълта иконка долу в ъгъла за Detail Enhancer-a. Тогава си иска 2-3 секунди да изчакаш, но пък и има осезаем ефект от него Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай
#6

Не ми е направило впечатление с S22 Ultra на 108мп да стават по-светли, но щом казвате, че е така, значи аз не съм обърнала внимание Smile
Не, не е активиран Detail Enhancer-a. Сравнявам с S22 Ultra, но пък и сензора е по-голям, така че това забавяне може и да е нормално, просто е дразнещо, поне за мен.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Първите ми впечатления са, че телефончето е супер, сложих протектор за С22 Ултра, те са еднакви, по-малката извивка на екрана е много по-удобна, някак си като го хванеш се усеща по-стабилен, дизайна на камерите кефи също.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • st76hi
Цитирай
#8

(2023-02-02, 00:08:37)Чо :) написа:  Евентуално хубави новини S23 серията, моделите SM-S91*B са за Европа и Азия (почти навсякъде без Щатите, Канада, Ю. Корея и Китай).
Има шанс да се подкарат запис на разговори, CallerID, SPay, но да изчакаме да се получат и ще тестваме!
Чакам с нетърпение инфо за записа на разговори без руут...

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Някой с преордър от глубул, получил ли го е?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#10

Кажете за вибрацията как е? Дали е отново толкова слаба като на С22У?
Цитирай
#11

За S22 Ultra нямам впечатления, но е по-слаба от на S21 Ultra-та ми.
Цитирай
#12

Някой, който го е поръчал от операторите и по-точно от вивата, може ли да сподели как го прилагат този е-ваучер? Не успяха да ми отговорят дали е вече приложен в цените, видими във сайта при поръчка или се добавя в последствие след одобрение на поръчката или при завършването ѝ. Системата им позволява ли получаване в магазин или човек трябва да се закотви в дома си и да чака доставка?

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#13

(2023-02-04, 11:49:59)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Някой, който го е поръчал от операторите и по-точно от вивата, може ли да сподели как го прилагат този е-ваучер? Не успяха да ми отговорят дали е вече приложен в цените, видими във сайта при поръчка или се добавя в последствие след одобрение на поръчката или при завършването ѝ. Системата им позволява ли получаване в магазин или човек трябва да се закотви в дома си и да чака доставка?
Цената (2549лв) на която се предлага в момента 512gb версия е с включен ваучер 200лв + другата отстъпка от 250лв. Иначе без отстъпките е 2999лв.

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
[-] 1 потребител изказва благодарност на Eximpo за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#14

Отстъпката е включена в цената, коментирахме го вече многократно.
Цитирай
#15

Честно казано съм разочарован от телефона, то не е точната дума разочарован, a по скоро си купих още един S22 U. Камерите на 3x и 10x зум са идентични,на светло също, единствено нощния режим е с една идея по-добър и то може би заради софтуера. Дисплея също е идентичен никаква променя и в бялото не виждам. Същата яркост, контраст и заради тези по-малки извивки рамките изглеждат два пъти по-дебели.....това адски много дразни като имаш и двата телефона един до друг. Общо взето ако един роднина не преподписваше никога нямаше да го взема. Дракони лами......тук някои хора припадаха по този Snap,а процесора си държи почти същите градуси като Ексиноса. Цел ден го разцъквам под 38 градуса не пада,точно както и С22У. Пак се усеща леко топъл отстрани до камерите. Толкова малък ъпгрейд Самсунг до сега не са правили никога, даже не мога да го нарека нов модел. На хората, които не идват от S22U ще им се стори супер телефона. Но от 22 към 23 за мен е неоснователно да се минава.
[-] 8 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • airbus, Dodcha, greenandroid, Ivanov_1994, Mendeleev, Monipeev, OliQueenBG, Sky_Walker
Цитирай
#16

(2023-02-05, 02:35:29)martoo написа:  Честно казано съм разочарован от телефона, то не е точната дума разочарован, a по скоро си купих още един S22 U. Камерите на 3x и 10x зум са идентични,на светло също, единствено нощния режим е с една идея по-добър и то може би заради софтуера. Дисплея също е идентичен никаква променя и в бялото не виждам. Същата яркост, контраст и заради тези по-малки извивки рамките изглеждат два пъти по-дебели.....това адски много дразни като имаш и двата телефона един до друг. Общо взето ако един роднина не преподписваше никога нямаше да го взема. Дракони лами......тук някои хора припадаха по този Snap,а процесора си държи почти същите градуси като Ексиноса. Цел ден го разцъквам под 38 градуса не пада,точно както и С22У. Пак се усеща леко топъл отстрани до камерите. Толкова малък ъпгрейд Самсунг до сега не са правили никога, даже не мога да го нарека нов модел. На хората, които не идват от S22U ще им се стори супер телефона. Но от 22 към 23 за мен е неоснователно да се минава.

Точно и аз си мислих дали да сменям, но вече го поръчах. В тубата по ревютата дават, че камера, производителност, батерия била подобрена спрямо 22ултра... Да видим де като дойде. Но от друга страна 1TB ми излезе около 2000 лева, което си е много добре след като разкарам 22-ката.

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Цитирай
#17

Засега съм наистина доволен от телефона. Преди бях с S21 и бях готов да се махна от Андроид заради него, но заради дракона реших да му дам шанс и се радвам, че го направих.

Не съм усетил и да грее при сетъпа, за разлика от S21 които направи си пареше при сетъп и понякога при повече ползване.

Вчера го заредих и дотук съм на 86% с близо 1;30 СоТ основно на WiFi, но и малко мобилни. Така ако кара батерията не знам какво повече да иска човек.
[Изображение: a70d8ed898d2b4a4a32deac26e5ddd2d.jpg]

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай
#18

(2023-02-05, 02:35:29)martoo написа:  Честно казано съм разочарован от телефона, то не е точната дума разочарован, a по скоро си купих още един S22 U. Камерите на 3x и 10x зум са идентични,на светло също, единствено нощния режим е с една идея по-добър и то може би заради софтуера. Дисплея също е идентичен никаква променя и в бялото не виждам. Същата яркост, контраст и заради тези по-малки извивки рамките изглеждат два пъти по-дебели.....това адски много дразни като имаш и двата телефона един до друг. Общо взето ако един роднина не преподписваше никога нямаше да го взема. Дракони лами......тук някои хора припадаха по този Snap,а процесора си държи почти същите градуси като Ексиноса. Цел ден го разцъквам под 38 градуса не пада,точно както и С22У. Пак се усеща леко топъл отстрани до камерите. Толкова малък ъпгрейд Самсунг до сега не са правили никога, даже не мога да го нарека нов модел. На хората, които не идват от S22U ще им се стори супер телефона. Но от 22 към 23 за мен е неоснователно да се минава.
Да, аз затова безнрой пъти споменах, че на Ексиноса всъщност нищо му няма освен, че имато му е синоним на проблеми от преди 3 поколения. Лятото няма как да не е по-добре обаче сега, преди заради консервативния тротълинг на Самсунг си беше яко накъсано като подмине 40градуса. Първоначалното разочарование е горе долу в норми заради визуалния доунгрейд, но С22У в момента е в пика си след всички ъпдейти и е нормално да дава отпор на новия играч....дори както споменах при моя тест 22ката беше на едно ниво или по-добре, дори тестовите снимки в магазина бяха по-добре, както и лаг-а на камерата е по-нисък.

Относно дисплея, със сигурност е различен, но нормално изглежда същото. Разликата с голямото синеене се вижда само под ъгъл, всички Е5 дисплеи я имат, а сега при Е6 вместо синьо се се измества гамата към по-топло, което всъщност е много по-приятния сценарий. 

Изнанадах се че си намерил предимство в мощния режим, дали можеш да потвърдиш, че на закрито и ниска светлина има някакъво подобрение изобщо? Звука също?
Цитирай
#19

Не съм правил много тестове на камерата с нощния режим, но като че ли шума е по-малко. За звука по-силен е, но нищо особено, да кажем че там има някакво подобрение. Макар и най-безсмисленото за мен, музика слушам само на слушалки, даже и филм да си пусна без слушалки и S22U ми беше достатъчен. Но още не мога да видя уж огромното подобрение в мега хипер уникалния Дракон. За батерията е твърде рано още, но затоплянето си е идентично с Ексиноса, нали телефона не е врял, но си е леко топъл. С този 4 nm процес нещата отиват само на там вече......
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • andriann, Mendeleev
Цитирай
#20

Да грее си при интензивно натоварване, но лично за мен това беше очаквано. Може и на мен само така да ми се струва, но като че ли изстива по-бързо после. Аз идвам от S21 Ultra и като цяло разликата е доста голяма в полза на S23 Ultra.
Цитирай
#21

Привет. Моята бройка не грее. Дори на анту ту искара 1 200 000 точки и темп.му беше едва 35 градуса. Спрямо
S 22 ultra се държи в пъти по добре, не грее и камерата му е топ. Както казах и в предишен пост, тепърва ще излизат ъпдейти, които ще го оптимизират и телефонът ще е ТОП. Аз съм доволен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ickata25 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#22

Щом и тоз го изкефи камерата, начи е наистина ТОП

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • hippy, Maxpainus, OliQueenBG
Цитирай
#23

(2023-02-05, 02:35:29)martoo написа:  Честно казано съм разочарован от телефона, то не е точната дума разочарован, a по скоро си купих още един S22 U. Камерите на 3x и 10x зум са идентични,на светло също, единствено нощния режим е с една идея по-добър и то може би заради софтуера. Дисплея също е идентичен никаква променя и в бялото не виждам. Същата яркост, контраст и заради тези по-малки извивки рамките изглеждат два пъти по-дебели.....това адски много дразни като имаш и двата телефона един до друг. Общо взето ако един роднина не преподписваше никога нямаше да го взема. Дракони лами......тук някои хора припадаха по този Snap,а процесора си държи почти същите градуси като Ексиноса. Цел ден го разцъквам под 38 градуса не пада,точно както и С22У. Пак се усеща леко топъл отстрани до камерите. Толкова малък ъпгрейд Самсунг до сега не са правили никога, даже не мога да го нарека нов модел. На хората, които не идват от S22U ще им се стори супер телефона. Но от 22 към 23 за мен е неоснователно да се минава.

Колега с този пост леко ме разколеба Big Grin Пуснах за продажба моят S22 Ultra и днес мислих да направя поръчка на S23 Ultra 512GB. Като основната причина за този лек ъпгрейд е Snapdragon-a, новия сензор на камерата и подобрената видео стабилизация. Но сега наистина се замислям дали си струва да набивам пари за това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#24

Преди малко получих и моя S23U 512GB Phantom Black.
Сега пуснах да прехвърля всичко от 21ницата. На пръв поглед изглежда като добър ъпгрейд. Ще дам допълнителни впечатления по-късно за перформънса.
Иначе поръчах и прозрачен кейс от самсунг и за моя изненада е твърд, а не силиконов както винаги.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#25

Може ли да казвате откъде сте ги поръчали?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: ianpav_4444, losh1, 1 гост(и)