Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23/S23+ - Лични впечатления и коментари

Да, наскоро и аз не успях да намеря такава, а наистина е удобно. С някакво приложение се чудя дали няма да стане...
Цитирай
Аксесоари

Оказа се че и на S9+ я няма опцията са отговориш на разговор като вдигнеш телефона до ухото.
Там е имало напълно безсмислена функция да намериш номера в указателя и като го сложиш на ухото да му позвъниш, която е майната от S23

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Добро утро на всички!

Със S23+ съм (Android14 и One UI 6.0) и имам 2 питания:

1. От вчера ми направи впечатление, че при набиране на контакт от вграденото приложение "Телефон" (версия 15.0.42), то се появява иконката на Viber горе в лентата, както и след края на разговор излиза прозорче.

PS Освен редовно да пускам актуализации от Google Play, не съм правил персонални настройки в двете приложения.
.jpg 1.jpg Размер: 25.93 KB  Сваляния: 369
 
.jpg 2.jpg Размер: 21.42 KB  Сваляния: 369


2. Вчера се наложи да звъня до 112 и след края на разговора, много за кратко се появи някакво известие гласящо нещо от сорта, че след Спешно обаждане, всички разговори или входящи (не помня, защото не можах да го прочета) са блокирани за 2 часа.
Аз и друг път, но от други телефони съм звънял на Спешния, но такова известие не съм получавал.
В крайна сметка приемам и извършвам обаждания, в Телефон никъде няма активно блокиране да е зададено.


Благодаря за разясненията и спорна седмица! Smile

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Минах от iPhone на Samsung S23 и много ми липсва една функция на айфон, която не мога да намеря тук. Някой с повече стаж да сподели дали изобщо да се мъча още..
Става въпрос за следното. Като задържа с пръст снимка в дадено приложение - Фейсбук или Туитър например, ми излиза опция Copy Image, с която копирам само самата снимка и я поставям където поискам без да се копира целия пост. Та има ли го това в Андроид изобщо?
Цитирай

Имаш предвид да я шернеш някъде или да си я запазиш на телефона?

Ако става въпрос да я шернеш през FB приложението - отваряш снимката, цъкаш на менюто и избираш Share external. Избираш си къде да я споделиш и няма да е целия пост, а само снимката.

За Save to Phone е ясно.
Цитирай

(2023-11-29, 07:11:50)boandroid написа:  Като задържа с пръст снимка в дадено приложение - Фейсбук или Туитър например, ми излиза опция Copy Image, с която копирам само самата снимка и я поставям където поискам без да се копира целия пост. Та има ли го това в Андроид изобщо?
Има го,като маркираш снимката,горе в дясно има 3 точки-маркираш и излиза опция Запиши,и се запазва в телефона.

Huawei P30
Цитирай

(2023-11-29, 19:16:29)DoryanY написа:  Има го,като маркираш снимката,горе в дясно има 3 точки-маркираш и излиза опция Запиши,и се запазва в телефона.

Това го виждам, но питам за друго. Да се копира и поставя директно без да се сваля.
Цитирай

@boandroid прочете ли какво съм ти написал?

Ако става въпрос да я шернеш през FB приложението - отваряш снимката, цъкаш на менюто и избираш Share external. Избираш си къде да я споделиш и няма да е целия пост, а само снимката.
Цитирай

(2023-11-29, 19:50:19)mkoev написа:  @boandroid  прочете ли какво съм ти написал?

Ако става въпрос да я шернеш през FB приложението - отваряш снимката, цъкаш на менюто и избираш Share external. Избираш си къде да я споделиш и няма да е целия пост, а само снимката.

Прочетох, но не става въпрос за това. 
Задържаш пръста върху снимката и ти излиза меню да копираш снимката (все едно копираш текст) и пействаш само нея, а не целия пост.

   
Ето за това меню става въпрос, но това е през Хром, а не през приложение..
Цитирай

Въпросът ти беше за през приложение, а не за през браузър.

Първото нещо, което направих беше да отворя статия в dir.bg и да избера снимка - там си има Copy image. Пробвах и в друг уебсайт и си ги има същите команди.

Не разбирам защо също така не можеш да ползваш Share, но ги има и двете алтернативи Smile

Ето ти и screenshot:

https://prnt.sc/6Z27Qnl2OZYG
Цитирай

Ами точно, питам дали тази функция може да е активна в приложенията, не ми върши работа в браузъра. Много по удобно е от Share
Явно ще трябва да се свиква без някои от благинките на iOS.
Цитирай

Това, което виждаш в приложенито зависи от самото него, а не от OS-a.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • boandroid
Цитирай

Аз от снощи пак имам някакви смущения с месинджъра.
Пишем си с някой и човека 'реагира' с емотикон на нещо. И от тогава, час през час ми сигнализира за съобщение, гледам и ми показва тая ми ти реакция?! Преинсталирах, изтрих кеш - все тая. Махна човека реакцията - продължава да ми я изкарва. Баси умрялото приложение е това.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

(2023-11-30, 14:29:25)MapTo_D написа:  Аз от снощи пак имам някакви смущения с месинджъра.
Пишем си с някой и човека 'реагира' с емотикон на нещо. И от тогава, час през час ми сигнализира за съобщение, гледам и ми показва тая ми ти реакция?! Преинсталирах, изтрих кеш - все тая. Махна човека реакцията - продължава да ми я изкарва. Баси умрялото приложение е това.

Общо взето за две седмици с възможно най-мощния хардуер за Андроид наблюденията са ми следните. 
Или на девелъпърите, които пишат приложения за Андроид им е през дедовия за качеството, или Гугъл не упражнява абсолютно никакъв контрол върху въпросното качество. 
След 7 години с iPhone просто съм шокиран. Взех възможно най-якия хардуер, за избегна това, но уви. 
Приложението Youtube (Premium) когато върви клип и скролвам под него лагва яко, не все едно си на 120 херца, а на 10 такива (не постоянно, но често). 
Липсват супер благинки в приложенията, които са активни при  iOS. 
Chrome при скролване в някои страници прави супер лаг, отново като в тубата. 
Фабрични настройки направих викам айде Андроид не е дорасъл да не затриваш всичко след всеки ъпдейт, но уви.. същата работа. 

Все още имам при мен iPhone SE 2016, SE 2022, iPhone 13. От ден първи до ден днешен нито лагове, нито проблеми, благинки всякакви. Ако някой ми обясни как SE 2016 & SE 2022 с турбо стар хардуер се справя в пъти по-добре от възможно най-добрия Андроид ще му кажа евала. 

Камерата на Samsung S23 256GB, който е при мен, също я виждам като по-зле от 6 годишната камера в SE 2022. Много шум в нощните снимки, никакъв детайл в широкоъгълната камера на S23. Пръстовия отпечатък също се представя по-зле от този в SE 2022. Обхвата на открито е добре, но в затворени помещения отново е по-зле от iPhone. 

Ще изчакам още няколко ъпдейта и май това ще е първи телефон, който ще пътува при друг собственик за по-малко от 3-4 месеца.  

Още нещо много дразнещо. Apple Pay прави т.н. проверка на активна карта с 1 евро, само при регистрация на нова карта и след това всичко приключва. Андроид пей при всяко едно плащане ми прави тази проверка като чарджи 1 евро (после го връща) и дразни супер много. Писал съм до съпорта на Гугъл, да видим какъв ще е отговорът.
Цитирай

Напоследък и аз имам проблем с месинджъра, след уж фикса за новата ОС като записвам гласови не ги чуват, преинсталвах го, но не помогна. Ще чакам нов фикс.
Цитирай

Директно го изтрих тоя боклук. Имало опция за чат и от приложението Facebook, това не знам защо не го знаех до сега?! По-добре да науча нещо късно отколкото никога. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

(2023-11-30, 15:46:18)boandroid написа:  Общо взето за две седмици с възможно най-мощния хардуер за Андроид наблюденията са ми следните. 
Или на девелъпърите, които пишат приложения за Андроид им е през дедовия за качеството, или Гугъл не упражнява абсолютно никакъв контрол върху въпросното качество. 
След 7 години с iPhone просто съм шокиран. Взех възможно най-якия хардуер, за избегна това, но уви. 
Приложението Youtube (Premium) когато върви клип и скролвам под него лагва яко, не все едно си на 120 херца, а на 10 такива (не постоянно, но често). 
Липсват супер благинки в приложенията, които са активни при  iOS. 
Chrome при скролване в някои страници прави супер лаг, отново като в тубата. 
Фабрични настройки направих викам айде Андроид не е дорасъл да не затриваш всичко след всеки ъпдейт, но уви.. същата работа. 

Все още имам при мен iPhone SE 2016, SE 2022, iPhone 13. От ден първи до ден днешен нито лагове, нито проблеми, благинки всякакви. Ако някой ми обясни как SE 2016 & SE 2022 с турбо стар хардуер се справя в пъти по-добре от възможно най-добрия Андроид ще му кажа евала. 

Камерата на Samsung S23 256GB, който е при мен, също я виждам като по-зле от 6 годишната камера в SE 2022. Много шум в нощните снимки, никакъв детайл в широкоъгълната камера на S23. Пръстовия отпечатък също се представя по-зле от този в SE 2022. Обхвата на открито е добре, но в затворени помещения отново е по-зле от iPhone. 

Ще изчакам още няколко ъпдейта и май това ще е първи телефон, който ще пътува при друг собственик за по-малко от 3-4 месеца.  

Още нещо много дразнещо. Apple Pay прави т.н. проверка на активна карта с 1 евро, само при регистрация на нова карта и след това всичко приключва. Андроид пей при всяко едно плащане ми прави тази проверка като чарджи 1 евро (после го връща) и дразни супер много. Писал съм до съпорта на Гугъл, да видим какъв ще е отговорът.

А кой е казвал , че Chrome става за браузър? Има много по-добри браузъри, които приемат и добавки вкл. такива за блокиране на реклами като edge, opera, samsung internet и т.н. и пр. браузъри. Opera е добро. Аз ползвам Samsung internet и Microsoft Edge. Разкарай chrome-а.

Youtube има някакъв лаг и то е от последните ъпдейти, при мен също е видим и ту го има, ту - не. Нямаше такъв доскоро, омазали са нещо и ще го оправят вероятно.

Google Pay ползвам с няколко карти на български, европейски и финтех банки и нямам такива странни чарджове. Премахни и добави картите наново. Не знам на какво се дължи, при мен няма такова нещо. Samsung Pay in-app които са приложенията от Samsung Store чарджват но еднократно, не многократно. Някакъв проблем е при теб.

Иначе съм съгласен, че има много поле за промяна в Android, Samsung далеч не са най-оптимизираните като работа.
Цитирай

Просто не мога да проумея горните коментари...или ви се падат някакви странни бройки, или може би версиите на инсталираните приложения са проблемни.
Лаг на Youtube при положение, че даже ползвам Revanced(емулира Премиум) аз не съм виждал никога при мен на S23, а не спирам да го ползвам на 1080п, лаг на 3g даже нямам. Бих си го обяснил с въпросната версия на Youtube приложението. Може да го пробваш ако ти се занимава Smile Хем нямаш реклами, хем не плащаш, хем имаш всички премимум функционалности.
Относно сигнала е писано много и е обяснявано доста добре как различните марки си пишат алгоритмите и как се визуализират "баровете" на сигнала. Нека визуализацията не те заблужава, че нямаш сигнал. Лаг на този телефон аз не съм виждал и изпитвал никога, а съм power user и не спирам да го човъркам.
Относно браузъра аз ползвам вградения и нямам проблем, нямам грам лаг, а не спирам да го ползвам, за да гледам постоянно висококачествени изображения с по 5-6 отворени таба. Странно какво става на Хром, аз не го ползвам, защото не ме кефи интерфейса, но аз бих посъветвал да се ползва Brave или просто Samsung Internet с плъгин за ublock origin, 100 ще се види разлика.
Това за затриването след всеки ъпдейт не знам защо толкова много се говори и защо се прави, но аз го намирам за ненужно...това не го правех даже и преди години с афтермаркет андроидите от XDA. Коментарите за качеството на снимките са... интересни Smile има достатъчно тестове и реални снимки в нета, които оборват споменатото мнение.
Това за Гугъл, че те charge-ва при всяка транзакия е изключително странна ситуация и никога не ми се е случвало, нито съм го виждал и чувал от друг потребител на Андроид устройство. Това или е някакъв много странен бъг, или зависи от банката/картата ти и тяхната интеграция с Google Pay. Единствено бих могъл да се съглася с това, че контрола на приложенията е по-слаб и всеки може да си пише както иска или както може докато при Apple всичко е строго контролирано.
Цитирай

(2023-12-01, 01:18:02)mkoev написа:  Просто не мога да проумея горните коментари...или ви се падат някакви странни бройки, или може би версиите на инсталираните приложения са проблемни.
Лаг на Youtube при положение, че даже ползвам Revanced(емулира Премиум) аз не съм виждал никога при мен на S23, а не спирам да го ползвам на 1080п, лаг на 3g даже нямам. Бих си го обяснил с въпросната версия на Youtube приложението. Може да го пробваш ако ти се занимава Smile Хем нямаш реклами, хем не плащаш, хем имаш всички премимум функционалности.
Относно сигнала е писано много и е обяснявано доста добре как различните марки си пишат алгоритмите и как се визуализират "баровете" на сигнала. Нека визуализацията не те заблужава, че нямаш сигнал. Лаг на този телефон аз не съм виждал и изпитвал никога, а съм power user и не спирам да го човъркам.
Относно браузъра аз ползвам вградения и нямам проблем, нямам грам лаг, а не спирам да го ползвам, за да гледам постоянно висококачествени изображения с по 5-6 отворени таба. Странно какво става на Хром, аз не го ползвам, защото не ме кефи интерфейса, но аз бих посъветвал да се ползва Brave или просто Samsung Internet с плъгин за ublock origin, 100 ще се види разлика.
Това за затриването след всеки ъпдейт не знам защо толкова много се говори и защо се прави, но аз го намирам за ненужно...това не го правех даже и преди години с афтермаркет андроидите от XDA.  Коментарите за качеството на снимките са... интересни Smile има достатъчно тестове и реални снимки в нета, които оборват споменатото мнение.
Това за Гугъл, че те charge-ва при всяка транзакия е изключително странна ситуация и никога не ми се е случвало, нито съм го виждал и чувал от друг потребител на Андроид устройство. Това или е някакъв много странен бъг, или зависи от банката/картата ти и тяхната интеграция с Google Pay. Единствено бих могъл да се съглася с това, че контрола на приложенията е по-слаб и всеки може да си пише както иска или както може докато при Apple всичко е строго контролирано.

Ти гледаш в интернет повечето платени публикации, аз държа двата телефона в ръката и ти казвам как стоят нещата. 
Телефон от миналия век - iPhone SE 2022, в помещение на закрито на А1 ми прави 400 сваляне на 30 мегабита качване, Samsung S23 на същото място прави в най-добрия случай 70 мегабита сваляне на 6 мегабита качване. Обще взето влезнеш ли в закрито помещение със Самсунга става страшно и аз съм късметлия, че имам опцията VoWifi, защото понякога и напълно се губи обхвата. Тук никакви чертички не играят, снощи още един познат си взе от на А1 промото същия Самсунг, разлика няма, значи не е от моята бройка. Писах и жалба до Самсунг България, ако могат да съдействат, за да си оправят "бъкиите", защото на закрито един конферентен видеоразговор не може да се проведе, аз виждам всички, а на останалите насичам яко заради ъплоуда.
За камерта е същата работа, ужастна настройка и оптимизация от Самсунг, айфона с оптика на 6-7 година и съвременен процесор няма грам шум и вади повече детайл от Самсунга. През деня на 50 мегапиксела при турбо перфектни условия Самсунга може да извади по-добър детайл (на 12 мп са на кантар), но отново си личи един "фалшив отенък" на снимката при Самсунга.
Ако тръгна пък да сложа някой Pro модел на Епъл до Самсунга и нещата ще загрубеят още повече. 
Ползвам Хром, защото там са ми близо 20 години данни, информация и настройки, нямам време за преминаване към друг браузър. 
Външни приложения, които се инсталират нелегално и никой не знае в кой момент ще ти доставят някоя "буболечка" не инсталирам. 

Надявам се с няколко ъпдейта Самсунг да стабилизират положението, но щом до сега не са го направили явно няма да го бъде. 
Веорятно доволни от Самсунга са хора, които нямат достъп до пряко сравнение с други телефони. 

Вероятно Huawei P30 Pro ще остане последния флагман с Андроид към днешна дата.
Цитирай

Аз също сравнявам със SE 2022.
Съжалявам наистина, че така се получава при теб, но аз правя същите тестове и не виждам същите резултати. Аз нямам 400 мегабитова връзка, но ползвам 100 мегабитова и на затворено и отворено нямам никакви проблеми. Да речем, че това зависи от моето местоположение. За да имам проблем с обхвата трябва да съм два етажа под земята под стотици тонове железобетон и да искам да ползвам 5g. Ползвам Виваком в случая.
Относно Revanced не бих го нарекъл нелегално, но ти си решаваш в случая. Но тук сравняваме разлика в перформанса и в този конкретен случай не намирам такава. Нямам ги тези лагове, за които ти споменаваш.

Има доста лесен начин да си прехвърлиш всичката информация от Хром с няколко клика - първо синкваш Хром със Самсунг Клауд и след това си синкваш Самсунгския браузър със Самсунг Клауд. Пробвай и според мен няма да съжаляваш, защото по-добре малко да почовъркаш, но после няма да имаш проблем и ползването ще е приятно и гладко - https://www.xda-developers.com/samsung-i...-rolls-out

За камерата явно просто имаме различни мнения, но като видя снимки от единия телефон и на другия на голям 4к телевизор или на компа ми не виждам такива разлики, за каквито ти споменаваш. Винаги можеш да си сложиш Gcam, което е порта на Pixel камерата за други телефони. Това разбира се ако ти се занимаваSmile
Нещо, за което се сещам е, че Samsung сравнително скоро изкараха ъпдейта към Андроид 14 (30ти октомври) и наистина им трябват няколко цикъла, за да изгладят нещата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • boandroid
Цитирай

(2023-12-01, 09:37:21)mkoev написа:  Да речем, че това зависи от моето местоположение. За да имам проблем с обхвата трябва да съм два етажа под земята под стотици тонове железобетон и да искам да ползвам 5g. 

На максимум 100 метра от напълно обновената клета през лятото на А1 съм. На Самсунга тествам навън и яката скорост, правя 5 метра и влизам в помещение и ъплоуда изчезва, доунлоуда над 50 мегабита всичко ми е бонус. На А1 Ънлимитет Ултра съм, нямам никакви ограничения.
Дано както казваш с 2-3 ъпдейта подобрят нещата, действително са от първите с 14ка.
Цитирай

Имам странен проблем със зареждането,откакто имам телефона го зареждам на безжично зарядно,но си бях поръчал 45вата зарядно което само пробвах дали работи.Днес ми трябваше бързо зареждане и реших да го закача на жичното,но не се включи бързото зареждане,изписа ми над 2ч.Пробвах и със друго зарядно,пак по същия начин зарежда. Изтеглих акубатери и там видях че със всички зарядно достига макс 7вата а с безжичното 3-4. Погледнах и порта,перфектно чист е,приемам съвети.
Цитирай

Рестартирай и пробвай пак.

Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2023-12-02, 21:19:55)JOKVN написа:  Имам странен проблем със зареждането,откакто имам телефона го зареждам на безжично зарядно,но си бях поръчал 45вата зарядно което само пробвах дали работи.Днес ми трябваше бързо зареждане и реших да го закача на жичното,но не се включи бързото зареждане,изписа ми над 2ч.Пробвах и със друго зарядно,пак по същия начин зарежда. Изтеглих акубатери и там видях че със всички зарядно достига макс 7вата а с безжичното 3-4. Погледнах и порта,перфектно чист е,приемам съвети.

Виж в Настройки > Грижа за устройството > Батерия > Настройки за зареждане > Бързо зареждане (виж дали е включено).
Цитирай

Пробвах няколко пъти,пробвах и други адаптери,кабели,резултатът е същия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)