Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23/S23+ - Лични впечатления и коментари
#76

(2023-02-23, 00:45:25)dudas написа:  Здравейте, от вчера съм с S 23+ и едно нещо направо ме влудява. Когато някой ми пише на месинджър най-горе ми излиза нотификация. Като плъзна надолу и цъкна върху съобщението не ми отвар самия месинджър. Някой знае ли как да го оправя? Благодаря

Преинсталирай месинджъра.
Цитирай
Аксесоари
#77

(2023-02-22, 19:33:21)disrespectful написа:  Честито! За да се сдобиеш с тези цветове, трябва само директно от Самсунг сайта да се купи, така ли? (п.с. Мислех, че само за ултрата се предлагат, много е красив)
Аз чакам зеления иначеSmile

Да, само през сайта. Ама за БГ не знам. Аз съм в Германия и имаме сив и жълт като опция. За Ultra има освен тези още светло син и червен.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#78

Здравейте, споделете с кой процесор е телефона, моля. Виждам какво пише, но споделете какво вадите от кутиите! Благодаря ви предварително.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#79

(2023-02-25, 19:01:42)kaktus_78 написа:  Здравейте, споделете с кой процесор е телефона, моля. Виждам какво пише, но споделете какво вадите от кутиите! Благодаря ви предварително.

Не схванах въпроса.. процесора е един и същ за целия свят "snapdragon 8 Gen 2 for galaxy", това "for galaxy" означава че е клокнат от 3.2ghz на 3.36ghz, а видеото от 680 на 719mhz в сравнение с останалите 8 Gen 2. Това ли ти беше въпроса или нещо друго?


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 5 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper, kaktus_78, Mendeleev, OGIER, OliQueenBG
Цитирай
#80

(2023-02-25, 19:28:18)g1kata написа:  Не схванах въпроса.. процесора е един и същ за целия свят "snapdragon 8 Gen 2 for galaxy", това "for galaxy" означава че е клокнат от 3.2ghz на 3.36ghz, а видеото от 680 на 719mhz в сравнение с останалите 8 Gen 2. Това ли ти беше въпроса или нещо друго?

До сега за нашия пазар беше все с "екзънас" , а сега вече е снапдрагон явно. От кой оператор си го взе и какво производство е телефона? Благодаря ти

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#81

(2023-02-25, 19:40:06)kaktus_78 написа:  До сега за нашия пазар беше все с "екзънас" , а сега вече е снапдрагон явно. От кой оператор си го взе и какво производство е телефона? Благодаря ти

Вирнамче от А1, тази година от Самсунг изобщо не изкараха флагмански ексинос... всичко де що има без значение от кой оператор е или от коя страна е излязъл е със snapdragon, версия с ексинос не съществува. И още по-хубавото е , че не само е със снапдрагън , но и то наклокан Дракон който е по-мощен от останалите телефони с този чип, единствено изключение прави новото ZTE , което въпреки стоковия клок има зверско охлаждане и процесора държи по-високи честоти заради по-ниската температура и следователно вади малко по-висок резултат в бенчовете
[-] 2 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • kaktus_78, OliQueenBG
Цитирай
#82

3d Bench Stress Test на S23 и S23 Ultra. Теста продължава 20 до 30 мин и показва реално поведението под продължително макс. натоварване. В еднакви условия един до друг - аз съм го правил теста. Малкия излиза по стабилен, а в Ултра има някви охлаждащи пластини. Вероятно резолюцията на екрана влияе в полза на малкия.
               

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • martosblack, Monipeev
Цитирай
#83

Резолюцията е огромен фактор, да, както при всички компютри. Няма как да се сравняват честно на различни резолюции. Smile
Цитирай
#84

В А1 освен чистия 23 с 256gb, сега и плюса с 512gb е на страхотна цена.
Който иска може да ги погледне - според мен си заслужава.
Цитирай
#85

(2023-03-01, 10:40:58)Mendeleev написа:  В А1 освен чистия 23 с 256gb, сега и плюса с 512gb е на страхотна цена.
Който иска може да ги погледне - според мен си заслужава.

Залужаваше си, но аз вече поднових на Виваком и продължавам да чакам. Sad
Почнаха да рекламират "телефон на месеца" S23 серията, но като влезеш няма 256ГБ, а цената и подаръците към 128гб верия не са нищо особено.
Йетел поне дават зарядно май и застраховка 1 година, а1 имаха зарядно и мн хубава цена..А Виваком или не дават нищо или го нямат наличен въобще.  Sad
Доста разочароващо...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#86

Вчера ми казаха, че чистия 23 256gb е бил до края на Февруари на специална цена.
Този месец е 23+ 512gb.
Цитирай
#87

(2023-02-26, 16:32:30)Bavarche написа:  3d Bench Stress Test на S23 и S23 Ultra. Теста продължава 20 до 30 мин и показва реално поведението под продължително макс.  натоварване. В еднакви условия един до друг - аз съм го правил теста. Малкия излиза по стабилен, а в Ултра има някви охлаждащи пластини. Вероятно резолюцията на екрана влияе в полза на малкия.
S23 НЕ е по-стабилен, по-горещ е. Изобщо не знам как си постигнал тези резултати, но се вижда 46 градуса на малкия към 33 на големия модел. За да се отключи пълния пърформънс на ултрата се дава +2 градуса от термалния мениджънт на Good Guardians и тогава прави пак 2800точки, но вместо 46градуса както е на С23 е 44 градуса примерно.
Също в случая може на единия да има включен GOS, а на другия не.
Цитирай
#88

(2023-03-03, 14:37:54)Mendeleev написа:  Вчера ми казаха, че чистия 23 256gb е бил до края на Февруари на специална цена.
Този месец е 23+ 512gb.
И каква е специалната цена на 23+ , yettel с план 32лв беше 1530 лв преордъра. А1 сега виждам с план 32лв -1670 цена..

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#89

(2023-03-03, 15:23:34)bullyboy написа:  И каква е специалната  цена на 23+ , yettel с план 32лв беше 1530 лв преордъра. А1 сега  виждам с план 32лв -1670 цена..

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Ами във Виваком с 33лв план е 1900лв.
В Йетел с план 36лв е 1920лв.
В А1 с план 33лв е 1670лв.
( Друг е въпросът, че и трите тъпанарски оператора имат определени условия, които невинаги са изпълними ).
В Технополис е 2600лв.
Естествено, че при преордера е имало много добра цена, но дали всички желаещи са си получили желания модел телефон на време ( а някои ще чакат сигурно до Април ).
Цитирай
#90

Независимо от оператора, не забравяйте:
Те продават услуги, не устройства. Така, че винаги има уловки с тарифният план и договор. Ако сте ок с условията им - всеки може да рискува ако прецени. Лично аз предочитам устройството ми да е независимо от оператор или договор.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Pixelagon за това мнение:
  • Marto.g, martosblack, Mendeleev
Цитирай
#91

(2023-03-04, 14:26:39)Pixelagon написа:  Независимо от оператора, не забравяйте:
Те продават услуги, не устройства. Така, че винаги има уловки с тарифният план и договор. Ако сте ок с условията им - всеки може да рискува ако прецени. Лично аз предочитам устройството ми да е независимо от оператор или договор.

Именно, защото ме ядосаха от А1 с тъпите си условия си взех 23ката от Технополис. Не чаках повече от 1 ден доставката, без договори и без условия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mendeleev за това мнение:
  • martosblack, Pixelagon
Цитирай
#92

Е, няма да е на изгодна цена или поне не веднага. Ноооо няма тарифен план с уловки и клопки. 30лв първата година, после 70лв като поп всеки месец. Айде чал
Но аз примерно взех моя 512 за цената на 256 версията. В перспектива се отплаща това и ако си поискам другата седмица мога да се пръждосам от оператора си. Не че има добър избор де.. Щото всичките са ми малко тотал щета...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Pixelagon за това мнение:
  • martosblack, Mendeleev
Цитирай
#93

Аз пък , трябваше да преподписвам, преподписах същия план, който си ползвах и до сега и който имах намерение така или иначе да преподпиша и взех 512 ултра за 1950лв. Не можете да ме убедите , че съм се набутал...
Цитирай
#94

(2023-03-04, 19:29:34)g1kata написа:  Аз пък , трябваше да преподписвам, преподписах същия план, който си ползвах и до сега и който имах намерение така или иначе да преподпиша и взех 512 ултра за 1950лв. Не можете да ме убедите , че съм се набутал...
В много сиуации и почти винаги е супер изгодно при преподписване човек да се възползва. Спор няма.
Но понякога има други причини и условия, които също са от значение и тогава тежестта натежава в друга посока 😀 
Важното е човек да се радва на резултата и да не мисли за миналото, а да се наслаждава на момента 😀
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mendeleev за това мнение:
  • Monipeev, OliQueenBG
Цитирай
#95

(2023-03-04, 19:29:34)g1kata написа:  Аз пък , трябваше да преподписвам, преподписах същия план, който си ползвах и до сега и който имах намерение така или иначе да преподпиша и взех 512 ултра за 1950лв. Не можете да ме убедите , че съм се набутал...

Ако си се урдеил и ти харесва тарифният план - супер. Аз обмислям скоро да си прекратявам договора и да си прехвърла номера на служебният план, защото работодателят ми може да го плаща. Единствената причина поради която не го сменям е защото всички в семейството ми са на А1 и на всичките баща ми е титуляр на договора. От много време искам да си сменя титулярството, но ще изгубя "специяланта оферта" защото няма баща ми вече да е титуляр. А номера го ползвам от бая време, още бях ученик.
Цитирай
#96

Споделете снимки с телефона да го видим как снима, че гледам темата стои празна Big Grin  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103658, пък колегите ви с S23 Ultra си качват редовно.  Smile

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#97

(2023-03-03, 14:48:59)100 написа:  S23 НЕ е по-стабилен, по-горещ е. Изобщо не знам как си постигнал тези резултати, но се вижда 46 градуса на малкия към 33 на големия модел. За да се отключи пълния пърформънс на ултрата се дава +2 градуса от термалния мениджънт на Good Guardians и тогава прави пак 2800точки, но вместо 46градуса както е на С23 е 44 градуса примерно.
Също в случая може на единия да има включен GOS, а на другия не.
Първо,виж от колко градуса почват теста на единия и на другия. Второ Ultra е без СИМ карта, което му дава предимство. Трето Ултра стартира теста при много по ниски градуси, защото не е в употреба, а малкия S23 както си ми е в ръцете и му пускам теста. И двата ги пуснах едновременно, опрени до прозореца на хладно. Това се случва - това публикувам. А тия манипулации, за който споменаваш, нямат място при сравнителни тестове. Ако ще модваш, трябва да моднеш и двата.
За мен извод е ясен и се вижда. Па и да загрява единия повече, това не го прави нестабилен или по слаб. Прави го по ефективен. Термал тротлинг при Ултра е спъване с цел защита, прецакване на пърформънса - също е видно от теста.
В реални условия и двата се държат прекрасно при натоварване. Малкия загрява осезаемо повече, но пък не му пада пърформънса. Просто очаквах Ултра тотално да доминира заради прословутото охлаждане.

[quote="100" pid='1730021' dateline='1677847739']

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#98

Някъде може ли да се види това уж охлаждане, какъв тип е, как изглежда. Уж някакъв изпарител бил четох, а на клипа, където го раздробиха до батерия не видях.. Smile
Цитирай
#99

(2023-03-08, 00:17:26)Bavarche написа:  Първо,виж от колко градуса почват теста на единия и на другия. Второ Ultra е без СИМ карта, което му дава предимство. Трето Ултра стартира теста при много по ниски градуси, защото не е в употреба, а малкия S23 както си ми е в ръцете и му пускам теста. И двата ги пуснах едновременно, опрени до прозореца на хладно. Това се случва - това публикувам.  А тия манипулации, за който споменаваш, нямат място при сравнителни тестове. Ако ще модваш, трябва да моднеш и двата.
За мен извод е ясен и се вижда. Па и да загрява единия повече, това не го прави нестабилен или по слаб. Прави го по ефективен. Термал тротлинг при Ултра е спъване с цел защита, прецакване на пърформънса - също е видно от теста.
Казвам, че нещо не е наред, защото резултата на ултрата НЕ е нормален, всичко други, включително и моя без никакви корекции и без значение дали има карта вадят колкото и S23. Не знам какво се е объркало при твоя тест, но твърдо това не е нормално. Нормалните резултати са между 2300-2500 на последния лооп и 41-42 градуса. Ако изключиш ограниченията температурата скача на 45градуса и резултата на малко над 2800. Наистина ми е интересно как се случило това при теб...

Охлаждането е много по-голямо от на S22U, вижда се в доста видеа където разглобяват.
Цитирай

https://www.instagram.com/reel/CogjCkDjv...mMyMTA2M2Y= Аз ползвах такова охлаждане на s 10+ 🤣 Мисля, че и за новите телефони ще бъде много подходящо

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)