Анкета: Бихте ли си сменили батерията на телефона след няколко години ползване? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, сменях я вече и все още си го ползвам
14.29%
5
14.29%
Да, защото ще ми излезе по-евтино от нов телефон
20.00%
7
20.00%
Да, защото не обичам да сменям често телефоните
8.57%
3
8.57%
Да, защото телефоните са достатъчно мощни иначе
20.00%
7
20.00%
Не, защото телефоните бързо ми омръзват
0%
0
0%
Не, по-скоро бих го продал/подарил/запазил
14.29%
5
14.29%
Не, не бих ползвал отварян телефон отново
2.86%
1
2.86%
Не, защото след няколко години няма да е актуален
14.29%
5
14.29%
Друго
5.71%
2
5.71%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си сменили батерията на телефона след няколко години ползване?
#1

[Изображение: apple-repair-service-expansion-iphone-re...jpg-og.jpg]

Бихте ли си сменили батерията на телефона след няколко години ползване?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Не, освен ако нямам друга възможност!

Ако има опция да се сменят както преди години, т.е. купувам си батерия, отварям задния капак и за секунди съм готов - може би тогава бих сменил батерията, но само ако телефонът действително си струва да бъде временно кърпен извънгаранционно. Правил съм го 2-3 пъти преди време със старите телефони и резултатите по правило са били краткосрочни, което считам за нормално. Да, сигурно има и такива, дето твърдят, че са сменяли батерии и апаратите са ставали като нови ... Може така да е, но нямам причини да приемам това за чиста монета.

Днес обаче вариант "направи си сам" практически не съществува при смартфоните и подмяната в масовия случай става в сервиз, а колко и в каква степен е оторизиран и коректен, това е друга тема. Пък и смяната на батерия в никой случай няма да поднови апарата, така както подмяната на акумулатора (той си е батерия отвсякъде) не прави колата по-малко амортизирана.
Цитирай
#3

Да,бих си сменил батерията в сервиз,обаче да е оригинална.Явно заради ограниченото ми ползване,телефона го зареждам на 2-3 дена,с до 2 ч.екран максимум,и батерията за 4 г.(ще станат на 2 април) още е на 88%.Не ме влече да сменям телефоните често,вече са доста мощни,и не ме дразни че се отварят приложенията бавно (като преди) а и камерата е все още на ниво,и работи без забележки.Но до като стане батерията за смяна,май и телефона също ще е за смяна. Smile Този ще стои за резервен,с нова батерия.

Huawei P30
Цитирай
#4

Основния проблем на "старите"  смартфон  не е батерията,  а новия софтуер - който е все по-лаком. В момента имам апарат на 5 години с оригинална батерия. Имам оферта  за смяна (във фирмения сервиз), но другите параметри  ... ще си останат същите.

Ппд. Ако телефона  е бил "флагман" и все още работи прилично- отварянето и смяната не ка проблем.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • pepy1
Цитирай
#5

Тази формула не работи за жалост.
Дори и след смяната на батерията телефона пак не държи като нов, не знам на какво се дължи, особено на Айфоните с техните "оригинални" батерии, предпочитам да продам и да купя нещо по-ново.

Телефон с умряла батерия струва към 500лв дори и флагман, като дадеш едно 100лв за смяна на батерия и я работи добре после я не и накрая си е загуба на време, продавам и взимам друг, по-добреSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#6

Не работи като нов заради лакомия софтуер предимно. Защото ако е излязъл (примерно) с Android 10 преди 3 години и сега е с 13 и му смениш батерията - ще има някаква положителна промяна но няма да е на нивото на което си го unbox-нал защото тогава софтуера е бил един а сега е друг. И си харчи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#7

Всичките ми смартфони са ми изкарвали над 5 години без проблеми с батерията, досега за толкова години не ми се е налагало да сменям батерия, така че в моя случай ще е нов смартфон, 5 години не е малък период за такъв тип техника.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 2 потребители изказват благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#8

(2023-03-08, 16:37:14)Павел Василев написа:  Всичките ми смартфони са ми изкарвали над 5 години без проблеми с батерията, досега за толкова години не ми се е налагало да сменям батерия, така че в моя случай ще е нов смартфон, 5 години не е малък период за такъв тип техника.

Едно много разумно мнение, на фона на другите  - "всеки 6-8-12 месеца купувам нов телефон".

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

Не, защото телефоните ми омръзват и предпочитам да си купя нов, а това става на две години някъде, преди на една, но вече станаха достатъчно мощни и няма смисъл, а с моя начин на ползване батерията се представя добре и след две години. А и попринцип не бих ползвал отварян телефон отново. Но смятам, че телефоните и след три години ще се представят достатъчно добре попринцип.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Телефона го сменям средно на 3-4 години. През годините съм сменял на три телефона батериите (задължително с оригинални) и в трите случая съм оставал разочарован от резултата. А и липсата на адекватна официална софтуерна подръжка от страна на повечето производители за андроид телефоните от среден и по-нисък клас обезмисля, поне според мен, смяната на батерията.

Така че: Не, не бих сменил батерията на телефон.


Поздрави!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)