Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A54 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 3f-SVBKBP0wz1-Gqrv-SAMz2h-KD5l53-Al3-I.png][Изображение: 3f-SVBix1-SC94smm-Bk-Ccqa-Lvfgh-Ebo9.png]
Samsung Galaxy A54 има 6.4" Super AMOLED дисплей с Full HD+ резолюция, до 120 Hz опресняване. В дисплея на A54 има изрязан кръг за предната 32 МР камера. На борда си разполага с чипсет Exynos 1380, който трябва да е с 25% по-високопроизводителен от предходния 1280 в А53. Към него има 8 GB RAM + 128 или 256 GB вградена памет + microSD слот. Тройната камера има нов 50 МР сензор, премахнат е дълбочинният сензор и има само още две други камери - 12 МР с ултраширок обхват и 5 МР за макро снимки. Поддържа се 4K видеозапис и с основната, и с предната камера. Батерията е с капацитет 5000 mAh с 25 W зареждане и може да бъде заредена за 30 минути до 50%. Моделът излиза с Android 13, покрит от най-актуалния One UI 5.1, като Samsung обещава 4 години ъпдейти на Android версията и 5 години ъпдейти по сигурността. Моделът има високата защита от прах и вода IP67 и се предлага в цветове лайм, графитено, виолетово и бяло.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • stihlkata, TheWalking
Цитирай
Аксесоари
#2

Едно сравнение на камерите на Samsung Galaxy A54 с Samsung Galaxy S23

Huawei P30
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • airbus, otan, TheWalking
Цитирай
#3

https://www.youtube.com/watch?v=9495O9-pqBo

Exynos 1380 (5 nm);(4x2.4 GHz Cortex-A78 & 4x2.0 GHz Cortex-A55)  vs Snapdragon 778G 5G ;(1x2.4 GHz Cortex-A78 & 3x2.2 GHz Cortex-A78 & 4x1.9 GHz Cortex-A55)

Snapdragon 778G – announced on May 19, 2021 ...

Можеха повече да се постараят с новия Exynos 1380. Ще е интересно сравнението с Samsung Galaxy A52s от 2021г. Cool
[-] 1 потребител изказва благодарност на magic1 за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай
#4

DXOMARK публикуваха резултатите от тестовете си на новия Samsung Galaxy A54 5G.
Телефонът получава 107 точки, което го нарежда на 85-о място в общата класация. Разбивката по различните направления е както следва, 106 точни за снимки, 55 за боке, 53 за преглед, 79 за зуум и 115 за видео.
За сравнение Galaxy A53 5G е получил 79т.
 
Източник

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • otan
Цитирай
#5

Мисля че това е първия телефон на марката ( и не само), който има по дебели рамки на екрана от по старите модели от серия А.  Да не кажа че са почти двойно по дебели от А53. Което е гротеска ... Още малко и ще се доближат до рекордьора iPhone XR.      За 1009лв. до 30.03.2023 за A54 5G 256/8 толкова ... Cool
Цитирай
#6

https://www.youtube.com/watch?v=nUtOvuSBdgA

https://unite4buy.ru/cpu/MediaTek-Dimens...ynos-1380/
Upload Speed
MediaTek Dimensity 1080 - 316 Мбит/с
Samsung Exynos 1380    - 200 Мбит/с

Antutu
MediaTek Dimensity 1080 около  518799
Samsung Exynos 1380  около 489744

Exynos-a май пак ще е разочарование.
Цитирай
#7

Имам го от 4 дни. За дизайна колегите са писали по-горе. Идвам от А53. Засега мога да споделя, че батерията е ОК. Издържа близо 2 дни при нормална употреба, Около 2 часа ТикТок, 1 час YouTube, четене на сайтове. Не играя игри и нямам впечатления тук. Нощните снимки са малко над средното качество. В сравнение с А53 прави по детайлни и остри снимки, харесаха ми, за този клас са ОК. Добра работа като цяло. Ако имате А53 не си заслужава смяната, особено при тази цена. Няма да получите като хардуер и качество нещо кой знае какво. Предполагам, че при игрите ще има разлика. При мен с преподписване при оператор и плащане в кеш дойде на 620 лева, което е прилична цена.

Samsung Galaxy A55 and A14 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на otan за това мнение:
  • DoryanY, TheWalking
Цитирай
#8

(2023-03-28, 08:41:23)otan написа:  Ако имате А53 не си заслужава смяната, особено при тази цена. Няма да получите като хардуер и качество нещо кой знае какво.


Как е вибрациятя в А54?. В магазина ми се видя също толкова отвратителна, както в А53. 
На живо А54 е много грозен телефон. Какви са тези рамки в 2023г. за тази цена. Cry
Цитирай
#9

(2023-03-28, 10:14:33)magic1 написа:  Как е вибрациятя в А54?. В магазина ми се видя също толкова отвратителна, както в А53. 
На живо А54 е много грозен телефон. Какви са тези рамки в 2023г. за тази цена. Cry

Подобна на А53, може би една идея по-силна. Да, А54 е по-дебел и тежък :-)

Samsung Galaxy A55 and A14 5G
Цитирай
#10

(2023-03-19, 21:11:05)DoryanY написа:  Едно сравнение на камерите на Samsung Galaxy A54 с Samsung Galaxy S23

S серията клекнала на А в основната камера. Само дето няма стабилизацията, ама много важно. Размаза  S  и в нощното. Gen2 въздух с жълт оттенък Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#11

От 3 дни ползвам А54 и бих казал че се държи отлично. Работи бързо и стабилно. Не грее и батерията пада с около 50% на ден при интензивно ползване за разговори и интернет. Телефона ми идва една идея малко тежък но вероятно ще свикна.
Цитирай
#12

S23 ползва GN5, който ползва и S22/Fold 4 и това е много добър сензор, в нощното е по-добър от GN2 при Xiaomi 11 Ultra. Не знам какво му има в S23 та снима толкова лошо но наистина S23 нещо не се държи добре откъм камера и предвид, че сензора е добър предполагам всичко е до софтуер.
Цитирай
#13

Колеги привет,От днес съм с телефона и ми харесва за сега. Като,че ми е малко по бавен от Ми 11лайт,ама може и да си въобразявам.
Ще пиша след няколко дни
Цитирай
#14

Някакви читави протектори някой да е намирал за този модел?
Цитирай
#15

(2023-04-22, 13:21:35)BoVa написа:  Някакви читави протектори някой да е намирал за този модел?
На Hofi са читави протекторите - Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • BoVa
Цитирай
#16

(2023-04-22, 13:21:35)BoVa написа:  Някакви читави протектори някой да е намирал за този модел?
Аз си използвам това стъкло: https://s-mobile.bg/staklen-protektor-fu...05-50.html 

И този кейс: https://s-mobile.bg/spigen-ultra-hybrid-...23018.html (да му се вижда зеления цвят естествено)
[-] 1 потребител изказва благодарност на GallyaNs за това мнение:
  • BoVa
Цитирай
#17

Благодаря
Цитирай
#18

Samsung Galaxy A54  - Ревю

 
Цитирай
#19

В крайна сметка, понеже не ми се чакаше взех ето това https://samsungstore.bg/samsung-galaxy-a...search=A54. Ръбовете са над екрана и мисля, че е добра опция при изпускане на телефона. Стъкло взех някакъв панцер-манцер от някакъв магазин за 30лв.Така, че засега съм ок.
Цитирай
#20

(2023-04-27, 21:25:35)BoVa написа:  В крайна сметка, понеже не ми се чакаше взех ето това https://samsungstore.bg/samsung-galaxy-a...search=A54. Ръбовете са над екрана и мисля, че е добра опция при изпускане на телефона. Стъкло взех някакъв панцер-манцер от някакъв магазин за 30лв.Така, че засега съм ок.

Аз също взех подобно коверче от Технополис, но предпазно стъкло за екрана за сега ще пропусна.

Телефончето е много добро.
А може ли да се слагат външни теми, че тези от стора са платени, а са все хубави?

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#21

Ами за темите не знам, не съм се заигравал.Обаче не иска да сработи мобилното приложение на банката ми, както и блутут слушалката не я вижда. На стария ми телефон, нямах подобни проблеми. Както и ми липсва да правя скрийшот с двойно чукване на екрана. Дано занапред ги фиксират тези работи.
Цитирай
#22

(2023-04-28, 09:35:46)skysoft написа:  Аз също взех подобно коверче от Технополис, но предпазно стъкло за екрана за сега ще пропусна.

Телефончето е много добро.
А може ли да се слагат външни теми, че тези от стора са платени, а са все хубави?

Колко струва една тема?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#23

(2023-04-28, 15:21:06)BoVa написа:  Ами за темите не знам, не съм се заигравал.Обаче не иска да сработи мобилното приложение на банката ми, както и блутут слушалката не я вижда. На стария ми телефон, нямах подобни проблеми. Както и ми липсва да правя скрийшот с двойно чукване на екрана. Дано занапред ги фиксират тези работи.


Коя е банката, няма причина да не работи? За коя банка става въпрос?
Цитирай
#24

Здравейте,собстевиците на а54 бихте ли дали повече инфо за телефона,как се усеща спрямо а53-52? Имам да преподписвам един договор към вива и му се чудя?
Цитирай
#25

Здравейте, имам телефончето от 10 дни. Идвам от Ми 11 лайт. Ами първите ми впечатления са много добри.Усеща се като по скъп телефон,а и е по тежък от Ксиаомито. Ексиноса мисля се справя добре,да отбележа,че.не играя игри. Плавност на движенията,като че.е една идея по бавен от Ксиомито. Иначе по добър екран и снимки.Липсва ми бързото зареждане. Като цяло за.цената,която го взех с преподписване-600 лв. съм много доволен.Спрях се на модела основно заради 4 актуализации ,които предлага Самсунг.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)