Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на Samsung s22 ultra
#1

Здравейте ,насочил съм се към закупуване на Samsung s22 ultra ,заслужава ли си покупката? Все още ли си имат бъговете от коментарите , рестартиране при разговор ,слаба батерия ,и други изброени в темите?Благодаря предварително на отзовалите се за съвет.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз мисля,че си заслужава. Рестартиране вече няма,батерията си е добре,макар че при всеки е индивидуално ми се струва.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на gipso за това мнение:
  • NOLANg
Цитирай
#3

Ако се вземе на значително по-ниска цена (300-500 лв.) от S23 Ultra си струва да. С ценова разлика 200-300лв. е по-добре S23 Ultra, съдейки по отзивите за него.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на SoulSurvivor за това мнение:
  • NOLANg
Цитирай
#4

Ако имаш възможност за С23 Ултра, това е правилният избор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • NOLANg
Цитирай
#5

(2023-03-16, 17:18:41)NOLANg написа:  Здравейте ,насочил съм се към закупуване на Samsung s22 ultra ,заслужава ли си покупката? Все още ли си имат бъговете от коментарите , рестартиране при разговор ,слаба батерия ,и други изброени в темите?Благодаря предварително на отзовалите се за съвет.

Бъговете са оправени с ъпдейтите от края на миналата и началото на тази година, тъй че вече няма забивания, греене и подобни проблеми, за които е писано в темата по-напред. Телефонът работи супер бързо и мазно, батерията си е с нормален живот, макар и по-къс отколколко на S23 Ultra. Защото пък S23-ката има все още досадни софтуерни (най-вече драмата с Wi-Fi 6), че и хардуерни проблеми (имаше оплаквания от дефектни ръбове на дисплея). Та ако намериш S22 на чувствително по-ниска цена e чудесен избор, защото ще ти даде 90% от нещата на S23, a ще спестиш не малко пари, с които ще си покриеш задължителните аксесоари след покупката.
Ако все пак решиш да е S23U, силно те съветвам да задържиш малко и да си го вземеш след няколко месеца, за да е сигурно, че всичко му е изчистено и няма да имаш ядове. Моят S22U го купих октомври месец 2022 г. и нито съм имал драмите, описани тук в темата и съм супер доволен от телефона. Ако го бях взел в началото на миналата година, надали щеше да е така Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • iwan33, NOLANg
Цитирай
#6

Много благодаря за изчерпателния отговор ,много полезна информация ,благодаря.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NOLANg за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай
#7

Аз бях с S22+, сега с Ultra. Нямал съм рестартирания, прегрявания и каквито и да било проблеми и при двете у-ва, но да - едното го вземах юли, другото - януари. Батерията принципно 4 с около 4 часа SOT максимум но при мен няма нищо спряно или ограничено но то има и дни в които нямам и 2 часа защото понякога от работа просто не се и налага да го ползвам толкова много.

Камерата е минала през много ъпдейти и всичко е супер, препоръчвам го. Задължително 12GB RAM - 256/512GB.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • iwan33, NOLANg
Цитирай
#8

3бр закупени в последните 2-3 месеца около мен забиват и се рестартират...
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#9

(2023-03-23, 10:10:38)100 написа:  3бр закупени в последните 2-3 месеца около мен забиват и се рестартират...

Актуализиран ли е софтуера на тези телефони? И аз съм се насочил към този модел, но това, което чета, силно ме разколебава...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#10

Моя съм го взел август миналата година и досега не е забил или рестартирал се нито веднъж.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
[-] 1 потребител изказва благодарност на bigbizo за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#11

(2023-03-26, 20:35:30)bigbizo написа:  Моя съм го взел август миналата година и досега не е забил или рестартирал се нито веднъж.

Как е телефона като сила и качество на звука в слушалката? Как е като живот на батерията? В момента съм с Xiaomi 12t Pro, който е перфектен в това отношение...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#12

Gen1+ е TSMC и е по-икономичен от Gen1/2200 от Samsung. Ами една идея по-надолу е батерията но зависи какво пуснато и инсталирано имаш, аз не се ограничавам с нищо и в крайна сметка ако си изключвам някакви неща ако не ги ползвам и т.н. може би щеше да е повече ама аз не се занимавам.

Но имаш по-различна класа у-во - уникален екран, по-добра камера, всичко... 12T Pro не е лош но в никакъв случай няма нищо общо с S22 Ultra. Дори и с не-Ultra.

Ами аз рестартирания нямам но.. да, до бройки са и това не веднъж съм го казвал. То лошото е, че от тези проблеми се оплакваха някои потребители и на Snapdragon версията в щатите, например.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#13

(2023-03-26, 21:30:36)iwan33 написа:  Как е телефона като сила и качество на звука в слушалката? Как е като живот на батерията? В момента съм с Xiaomi 12t Pro, който е перфектен в това отношение...

Взимай смело, слушалката е перфектна, животът на батерията е добър, стига да не си от зомбитата, дето са постоянно забити в телефона. Моят е от октомври и нямам нито един от описаните в темата проблеми. Батерията с моето ползване кара поне 2 дни, а ако я зареждам до 100%, а не до 85%, може и 2.5 - 3 дни. Ако случиш на читава бройка, никога повече няма да погледнеш различна марка от Samsung. Няма нищо общо с който и да е от китайците Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#14

(2023-03-26, 20:31:32)iwan33 написа:  Актуализиран ли е софтуера на тези телефони? И аз съм се насочил към този модел, но това, което чета, силно ме разколебава...
+ още един от миналата седмица почна да прави проблеми. Всичките са ъпдейтнати разбира се и два са на около 2-3 месеца, другите два са на 7-8 месеца, но правеха глупости още от началото. Трябва хубава бройка от този модел и не слушай легендите как с ъпдейти всичко се оправяло...какво ъпдейти трябват за да можеш да ползваш dialer-a без да се рестартира или забива един телефон!?
(2023-03-26, 21:30:36)iwan33 написа:  Как е телефона като сила и качество на звука в слушалката? Как е като живот на батерията? В момента съм с Xiaomi 12t Pro, който е перфектен в това отношение...
Звука на телефона като цяло е малко по-тънък от нужното, но този недостатък всъщност е дори леко предимство за звука в слушалката, телефона е супер за разговори.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#15

(2023-03-27, 08:06:45)100 написа:  + още един от миналата седмица почна да прави проблеми. Всичките са ъпдейтнати разбира се и два са на около 2-3 месеца, другите два са на 7-8 месеца, но правеха глупости още от началото. Трябва хубава бройка от този модел и не слушай легендите как с ъпдейти всичко се оправяло...какво ъпдейти трябват за да можеш да ползваш dialer-a без да се рестартира или забива един телефон!?
Звука на телефона като цяло е малко по-тънък от нужното, но този недостатък всъщност е дори леко предимство за звука в слушалката, телефона е супер за разговори.

Тези евентуални проблеми с рестартиране и забиване на телефона покриват ли се от гаранцията? Защото обикновено точно в сервиза телефона, или която и да е друга техника, започва да работи перфектно. :-)

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#16

(2023-03-27, 08:18:11)iwan33 написа:  Тези евентуални проблеми с рестартиране и забиване на телефона покриват ли се от гаранцията? Защото обикновено точно в сервиза телефона, или която и да е друга техника, започва да работи перфектно. :-)

Малко сива зона, но по принцип се покриват тези неща. В повечето случаи не е чак толкова трудно да се симулира проблема. Реално единвеното, което може да се направи е че се тества обстойно в 14 дневен срок и ако всичко е ок шанса да продължи да е така е приемлив.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#17

(2023-03-27, 08:06:45)100 написа:  + още един от миналата седмица почна да прави проблеми. .......

Значи стават 4 броя и всички с проблеми. Това може да се случи веднъж на милон (лош късмет), някое приложение (инсталирано и на четирите апарата) прави мизерии, или като цяло S23 U не става. Изключвам последното защото ползвах модела 1 година и бях доволен, а сега втори месец го ползва жената и отново няма ядове.

1916 
Цитирай
#18

(2023-03-27, 09:35:18)milss написа:  Значи стават 4 броя и всички с проблеми. Това може да се случи веднъж на милон (лош късмет), някое приложение (инсталирано и на четирите апарата) прави мизерии, или като цяло S23 U не става. Изключвам последното защото ползвах модела 1 година и бях доволен, а сега втори месец го ползва жената и отново няма ядове.
Няма смисъл от тези съмнения колега, покрай мен и след мен семенйно и приятели всички накупиха. Общо 7-8тина бройки се въртят в обкръжението ми, от които 4 са много зле. Както и ти обаче аз нацелих перфектна бройка без нито един от типичните проблеми - gps, рестарти, загряване, ламинация на дисплея и т.н. 
Вижда се че има и хубави бройки, но лошите са просто прекалено голям процент.
Ако помните миналата година по това време наляво и надясно се споделяха проблеми с лагове и какво ли още не, тая година да има такива месец по-късно?
Цитирай
#19

(2023-03-27, 09:08:35)100 написа:  Малко сива зона, но по принцип се покриват тези неща. В повечето случаи не е чак толкова трудно да се симулира проблема. Реално единвеното, което може да се направи е че се тества обстойно в 14 дневен срок и ако всичко е ок шанса да продължи да е така е приемлив.

Неприятното е, че смятах да го взема от човек. Телефона е от Виваком, на около два месеца, няма как да го пробвам и, ако има проблем, да го върна. 
Ще го мисля. Другият ми вариант е Huawei P40 Pro, ползвах P30 Pro и бях повече от доволен, но в случая ме спира липсата на Google...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#20

Аз минах от p40 pro на S22 ultra, но не че съм искал точно това,синът ми зи счупи телефона и му дадох p40 pro,а самсунга беше на промоция 24 вноски на 0% лихва. Гугъла не ми е бил голям проблем защото най общите приложения си работеха или имаше начин да се инсталират,но с актуализацията им беше тегаво,ютуба се бъгваше от време на време и т.н. ,докато със самсунга тези неща ги няма и ще има доста време актуализации.

Samsung s22 ultra phantom white
[-] 1 потребител изказва благодарност на pi6ligara за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#21

Дефекти и голям брак в производството на Samsung при Gen 1 и 2200, това е. Има бройки бетон като моята и някои други, има и такива които са кофти от самото начало и така ще останат. Ъпдейт не ги оправя или ги оправя до следващия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#22

Да имаш наблюдения С21ултрата дали е същия брак?
Бих изхвърлил с22ката само да имам нормален телефон без бъгове и поне да имам сигнал и нормален нет

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай
#23

S21 серията всъщност имаше по-малко брак. В момента дали е адекватна покупка не знам, но ако не играеш и очаквано цената да е примамлива защо не? Телефона не беше лош, моя го продадох сравнително бързо заради недоволство от звука, нощните снимки без и защото ме издразни, че AOD изпържи дисплея леко.
Но в ретроспекция и в сравнение с очакваните чудеса от S22....всъщност S21 не беше лош телефон.
Цитирай
#24

А, не - при 888 и 2100 нямаше такъв брак, няма проблеми. Няма такива бъгове. Доста добър процесор си е, работи нормално. Батерията определено поне в моето ползване е била по-добра от при S22 ultra.
Цитирай
#25

Казваш,че проблема е от чипа?
Аз като идващ от п30про направо не мога да проумея какви драми имат хората с тоя модел.
За тези години с него не съм предполагал какъв лукс е да имаш телефон без дефекти и всичко да работи перфе.
Взех няколко с21ки и реших за мен да е уж с22 по-готиния, а то е егаси гредата Smile
Сякаш сме в раздела на Ксиоми с техните нон стоп драми ,за това и реших да мина на Самсунг
То просто няма друго с какво,ако човек не желае ябълка.
Ако почне да ме дразни много си зимам и аз с21 ...


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)