Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Battery Health?
#1

Здравейте на всички!
Има ли начин да се изчисли живота на батерията, както при айфоните?
Намерих едно клипче, в което се изчислява с debug log-a (https://youtu.be/6U0ptTp_N58), но не знам колко е точно, защото пише че данните са от последното зареждане.
Изкара 83% живот, което за почти 2 години яко ползване е доста добре.
С Acubattery не съм пробвал, защото до колкото разбрах трябва да го ползвам кажи речи от както имам телефона за да може да смята правилно.


(Тествах по метода с клипчето и още 2 телефона. Redmi Note 8 Pro изкара 87%, но другия Redmi Note 7 - 98%, което за телефон на почти 4 години е на практика невъзможно...)

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
Аксесоари
#2

(2023-03-18, 13:41:41)bgbore_96 написа:  С Acubattery не съм пробвал, защото до колкото разбрах трябва да го ползвам кажи речи от както имам телефона за да може да смята правилно.
Приложението показва още след 2-3 зареждания,ако не ти разпознае капацитета на батерията,трябва да се зададе ръчно.Измерва сравнително точно,като с USB тестер+-1-2%.

Huawei P30
Цитирай
#3

(2023-03-18, 15:36:16)DoryanY написа:  Приложението показва още след 2-3 зареждания,ако не ти разпознае капацитета на батерията,трябва да се зададе ръчно.Измерва сравнително точно,като с USB тестер+-1-2%.
Ок, мерси! Ще пробвам.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#4

Здравейте! Какво се случва с батврията мк, пада с 2 процента на минута?! Вй сега го озключих и падна на 65? Това за пръв път ми се случва? Къде да търся решението?
Цитирай
#5

Прегледай приложенията. Горещ ли е телефона? Тоест ако е, значи нещо сериозно го товари на макс.
Ако не можеш да откриеш нищо съмнително, може да върнеш фабрични и да видиш как ще е.

Но моето лично мнение, 2% на минута и това с изключването, батерията си е заминала и трябва смяна.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#6




(2023-07-06, 01:46:38)bgbore_96 написа:  Прегледай приложенията. Горещ ли е телефона? Тоест ако е, значи нещо сериозно го товари на макс.
Ако не можеш да откриеш нищо съмнително, може да върнеш фабрични и да видиш как ще е.

Но моето лично мнение, 2% на минута и това с изключването, батерията си е заминала и трябва смяна.
Леко топъл беше, това се случинслед озключване от зарядното. На 60% изведнъж драстично забави. А просто затворих някои не толкова товареши неща, например незатворен браузър и скайп


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#7

Според мен има умряла клетка в батерията,и е за смяна
Цитирай
#8

А според мен това е стандартния тротълинг, сега в жегите, а и като чисто ново Поко-то не може да издържи много дълго заряд с максимална скорост. Общо взето след първите 30-40% от заряда реже скоростта много стабилно защото батерията стига 45градуса.
Докато се зареди цялата батерия "почивките" са примерно 3 и скоростта е много по-ниска от каталожната.

Accubattery иска и показва само последните 5 цикъла на зареждане. За да е максимално точно се зарежда от ниско ниво докато изключи след 100% и по възможност с 2А зарядно.
Цитирай
#9

Е той е едва на 2 години, на 27ми ги прави. Толкова ли бързо да се е прецакала батерията. Днес не го направи този номер. Снощи за 20мин 40%, което е много странно.
Цитирай
#10

Moжеш да видиш в самолетен или safemode режим как пада
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)