Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 5 IV - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 28127010455582.jpg]



Здравейте,някой има ли модела вече Xperia 5 IV да даде мнение...Цената му в момента е  1599,има го на вноски  с 0 % лихва даже!!!

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
Аксесоари
#2

На 4PDA има доста мнения на реални потребители за този модел : Тук

 
Цитирай
#3

И аз го оглеждах, но от прочетеното - голямо греене и камера под очакваното ме спират... особено за тази цена.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#4

И аз много му се чудех, ама като прочетох ревюто в гсмарена и се отказах. Като направиш 3-4 снимки и да ти се появява предупреждение за висока температура, не, мерси. Печка в джоба не ми трябва...
Цитирай
#5

По-добре изчакайте за серията V, ако бъдат със Snapdragon 8 Gen 2, едва ли ще има проблеми с греене.
Иначе Xperia IV се намира за около 1000лв в OLX
Цитирай
#6

Тука колегите малко преувеличават с това греене, не знам какви мнения са чели

Ползвам телефона от няколко месеца, и изгледах няколко клипа именно на тая тема преди да го закупя
Греенето се получава основно при снимане на 4к60фпс или 4к120фпс, от 3-4 снимки не съм виждал никой да се оплаква
И това се получава, понеже от Sony са решили да изкарат предупреждение за висока температура вместо да намалят FPS-а както повечето останали марки (за сведение: https://www.youtube.com/watch?v=yVbf3pHFzXQ )

А относно качеството на камерите бих признал, че авто режима отстъпва пред тези на Самсунг/Айфон
За сметка на това про режимите имат доста повече настройки, но тук всеки си преценя дали иска добър про режим или авто режим

Сменям от Note 10 Plus и затова сравнението няма да е супер актуално, но бих казал, че Сони-то е с по-добър екран и говорители, батерията е малко по-добре, но трудно ме изкарва 2 дена
Най-много ми липсва SoundAssistant модула на Samsung, с останалите неща бързо свикнах

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#7

Да аз се колебая между това Сони и S23(100лв. им е разликата).. Не съм профи фотограф така че няма да ръчкам много по настройките на който и да е от двата телефона.. Повече слушам музика и клипове в ютуб и ме интересува дали е силен и качествен звука. Също и като се гледат клипове дали много ги отрязва като се зумне на цял екран, и двата тела не са 16:9, особено формата на Сони 21:9 ме притеснява... Дали изрязва например ако има фабрични субтитри на даден клип и т. н. Ако си пусна мач и като дам на цял екран ще се вижда ли резултата и коя минута например?

Може ли също да помоля някой да ми каже размерите само на дисплея, че няма къде да го видя на живо, ще го поръчвам онлайн!
156 на 67 в мм го водят целия телефон, а самия дисплей колко е?

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#8

Доколкото знам 21:9 дисплея е много удобен в хоризонтална позиция, те SONY като цяло го използват най-вече за удобство при снимане.


Теци ревюта също могат да ти бъдат от полза.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

(2023-04-10, 10:12:12)ivan_SGS4 написа:  Да аз се колебая между това Сони и S23(100лв. им е разликата).. Не съм профи фотограф така че няма да ръчкам много по настройките на който и да е от двата телефона.. Повече слушам музика и клипове в ютуб и ме интересува дали е силен и качествен звука. Също и като се гледат клипове дали много ги отрязва като се зумне на цял екран, и двата тела не са 16:9, особено формата на Сони 21:9 ме притеснява... Дали изрязва например ако има фабрични субтитри на даден клип и т. н. Ако си пусна мач и като дам на цял екран ще се вижда ли резултата и коя минута например?

Може ли също да помоля някой да ми каже размерите само на дисплея, че няма къде да го видя на живо, ще го поръчвам онлайн!
156 на 67 в мм го водят целия телефон, а самия дисплей колко е?

Здравей, ползвах и двата телефона, Сонито е още в мен. Самсунга определено е по-бърз и по приятен за работа въпреки, че интерфейса на Сонито ми харесва повече. Батерията на Сонито държи осезаемо повече, говорителите са еднакво добри. Сравнявал съм снимки на основната камера на голям екран и за мен са също на едно ниво. Видеото на Самсунга ми харесва повече, както и микрофона. Сони определено ми харесва повече, но в случая препоръчвам С23, най-вече заради процесора. Вчера пътувах пет часа, не е още кой знае колко топло навън, а телефона не истина през цялото време. Модемите също са му слаби, обхват на мобилни данни и на уайфай е лош, както на самсунг с ексинос. Изборът си остава твой.
Цитирай
#10

Привет колеги. Взех си телефона Sony Xperia 5 IV на 5 октомври 2022 и оттогава имам ужасни проблеми с мобилния сигнал към Виваком. А именно когато работи на автмоматичен режим 5G Auto... Връщах фабрични настройки сменях карти... Ефект йок. Накрая сложих служебната карта на А1 и оооо чудо нещата заработиха адекватно като обхват и тн. След няколко командировки в Германия и Австрия тествах с местните оператори и предплатена карта какво се случа и нещата бяха повече от супер. Развиваше скоростти в диапазона на 800-900мбпс. Темата с прегряването се усеща осезаемо при дълга работа с навигация/ Android Auto или Microsoft Teams разговор. Иначе като дългогодишен фен на марката съм адски разочарован и в момента съм пред дилемата да го продам на някой който е с различен оператор.... Толкова по темата от мен, дано съм бил полезен поне малко.

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
[-] 2 потребители изказват благодарност на DRONEOSX за това мнение:
  • Monipeev, scorceni
Цитирай
#11

Именно широко обсъжданите проблеми с обхвата ме спират да си го купя. Много исках компактен андроид флагман и съм фен на Сони отдавна, но живея на място с 1-2 черти обхват, и ако Сонито ще е зле в това отношение, значи да седя постоянно без обхват...
Цитирай
#12

Каква може да е причината в апарата да хваща добре един оператор, а да не хваща друг? Не е ли причината в оператора и покритието му?

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#13

Точно това е. В моята фирма, виваком имат много слаб обхват, докато А1 например си е добре. За Теленор не знам.
Цитирай
#14

Аз съм на Виваком, единствената съпоставка която мога да направя е с предния ми Note 10+
И двата телефона имат горе-долу еднакъв обхват, не съм го измервал в точност, съдя само по иконката в status bar-a
Но докато пътувам Сливен-Варна с влак Note-a губи обхват поне на 2-3 места (изключвам тунелите), докато сони-то 1-2 пъти макс

Колко е от полза това инфо нямам идея, но относно A1 vs Vivacom тук мисля, че просто A1 имат повече клетки/по-добро покритие
5G обаче не ползвам и там не знам как се представя

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#15

Виж те силата на сигнала,не гледайте чертичките-в настройки-за телефона-състояние-мрежа,поне при моя П30 е там.Ето какъв трябва да е.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#16

Така малко да обнова впечатлението си. Апарата до тук е със сменена main board 1 път от сервиз и вече е подменен целият телефон с чисто нов. Разлика няма никаква, явно абсолютно всички са трагедия. През последния месец бях почти през цялото време извън страната и се държеше потресаващо при всяка смяна... След 10 снимки загря до степен в която се самоизключи и не спираше да губи обхват... Аз лично толкова разочарован не съм бил никога от телефон на която и да е марка...

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#17

Честно казано за 10 снимки не ми се струва нормално да прегрее - и при това да се самоизключи? Визираш само приложението за снимане, или самия телефон се изключи тотално?
И в 2-та случая според мен не е в рамките на нормалното
Реших да направя тест с моето устройство, като за целта пробвах с сравнително тежки настройки - 4к видео на 120 фпс, при стайна температура около 24-25 градуса
Cinema Pro се изключи на ~13:30 минутно видео (около 15 GB файл), като предупреждение за прегряване излезе на 9-тата минута
По-горе бях писал в темата конкретно за видеото - причината е да се изключва по-рано от други флагмани е, понеже приложението е направено да не губи FPS при снимане на висока температура. Един пич (JuanBagnell) в тубата направи сравнение между няколко модела, и другите (OnePlus 10 Pro, Axon 40 Ultra, Pixel 6A, and the Xiaomi 12S Ultra) печелят няколко минути за сметка на това, че от 120 фрейма намалят до 100-90 fps без да се извести потребителя, което според мен е кофти

Но едва от 10-тина снимки да се изключи (дори и само приложението) както казах според мен е нереално, може би има някакъв дефект, и по ирония на съдбата може да си случил на 2 поредни дефектни модела
Другото което трябва да се вземе предвид е околната температура, и дали телефона е седял на слънце по време на снимане
Факт е, че процесора грее, за това няма какво да си кривим душата, но лично при мен в реални условия не съм попадал в ситуация където не съм можел да ползвам устройството поради прегряване

За обхвата мога да се съглася, че има какво повече да се желае, но все пак смея да твърдя, че се държи по-добре от предния ми Note 10+ Exynos

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#18

А някой с лични впечатления от 5V???
Visslar

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#19

Японската компания обяви, че започва да обновява до Android 14 своите смартфони от 2022, които включват Xperia 1 IV, Xperia 5 IV и Xperia 10 IV. Моделите ще получат достъп до някои специални добавки в допълнение на функциите в Android 14.

Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)