Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 12 Pro/12 Pro+ 5G - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: fb534121a67ef1e7be6c7fe773ab2398.jpg]

Redmi Note 12 Pro 5G, който има 6.67" AMOLED екран със 120 Hz опресняване и изрязана 16 МР селфи камера.

[Изображение: redmi-note-12-pro-2988918.webp]

Основната му камера е с 50 МР сензор Sony IMX766 с оптична стабилизация (OIS) + 8 МР с ултраширок обхват + 2 МР макро.

[Изображение: redmi-note-12-pro-cpu.jpg]

Чипсетът е MediaTek Dimensity 1080 с 5G модем, има стерео говорители с Dolby Atmos, а батерията е 5000 mAh с 67 W бързо зареждане.

[Изображение: redmi-note-12-pro-foto-1.jpg]

[Изображение: 29936211099678.jpg]

Апаратът ще се предлага за 699 лв. във версия с 6 GB RAM + 128 GB памет и в цветовете Midnight Black и Polar White Redmi, а версията с 8 GB RAM + 256 GB ще струва 749 лв.

[Изображение: 4762747b6715071841c47c18048ed4a8.jpg]

Най-високо позициониран в серията е Redmi Note 12 Pro+ 5G, който се базира на 12 Pro 5G.

[Изображение: 12-Pro.webp]

[Изображение: redmi-note-12-pro-plus-features-phonebunch.jpg]

Идва с 120 W бързо зареждане и за първи път в този сегмент - 200 МР основна камера с размер на сензора 1/1.4" и бленда f/1.65.

[Изображение: redmi-note-12-pro-plus-oficialne-cover.jpg]

Цената на този модел в България ще бъде 919 лв. и Xiaomi го нарича най-добрия представител на серията досега.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2


Ето две ревюта.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Здравейте.
Ако има ползватели на 12 pro и на 12 pro plus бих желал да разбера моля как се държи батерията, че в тестовете на гсм арена изглежда много зле в сравнение с 8 pro което ползвам вече 3 години.
Също се загледах и в Poco x5 pro и бих искал да ме посъветвате кой от 3те модела да купя за мен и синът ми.
В момента ползваме redmi note 7 и redmi note 8 pro.
Благодаря предварително.
Весели празници!
Цитирай
#4

Нещо още го няма Redmi Note 12 Pro Plus във Виваком и техно магазините, само по разни измислени сайтове. Някой има ли информация дали ще излиза официално в България, все пак е от октомври 2022, много странно че още го няма по телекомите и големите магазини.
Цитирай
#5

https://nixanbal.com/redmi-note-12s-redm...ii-i-tseni Виж тук.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

(2023-05-05, 14:36:50)stoil2 написа:  Нещо още го няма Redmi Note 12 Pro Plus във Виваком и техно магазините, само по разни измислени сайтове. Някой има ли информация дали ще излиза официално в България, все пак е от октомври 2022, много странно че още го няма по телекомите и големите магазини.

Има го в магазина на "официалният" дистрибутор, само че цената е безумна, 920 лв.: https://mi-bulgaria.com/buy/redmi-note-12-pro-plus-5g/

За мен лично в България нямаме официален магазин на марката. Имаме "официален" дистрибутор, който си слага брутални надценки и никога не предлага промоции или намаления при представянето на всеки нов модел, както в истинските официални магазини на марката в Европа и Англия. Затова ги избягвам и предпочитам да пазарувам от "измислените" сайтове, където поне цените са нормални. За сравнение в тези сайтове цената на същият телефон е 740 лв. или със 180 лв. надолу: https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...942318282/

По същият начин цената на Redmi Note 12 Pro в "официалният" дистрибутор е 640 лв., докато всъщност може да го купите за 515 лв., което е със 125 лв. по-изгодно:

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...934717758/


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Arpad M, kuulman
Цитирай
#7

А на кой от тези сайтове може да се разчита че е коректен и телефоните са читави. Този Buy Best става ли.
Бих искал да го взема от Виваком където имам намаление след преподвисване но ги питах и нямат информация дали и кога ще имат про +. От този месец имат про и е 479 лв с план, но прото няма доста неща на про+.
Цитирай
#8

(2023-05-06, 09:12:58)stoil2 написа:  А на кой от тези сайтове може да се разчита че е коректен и телефоните са читави. Този Buy Best става ли...
Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и дискусия

 
Цитирай
#9

Понеже гледайки серията в сайта на gsmarena оставам с впечатлението, че сензора за близост е реален, пък то май не е точно така давам линк към една статия по въпроса за какъв точно е сензора и при кои телефони (не са Xiaomi) се среща.
Цитирай
#10

Някой собственик с реални впечатления,че съм го загледал 12про.
Цитирай
#11

На 4PDA има реални мнения на потребители за модела - Тук

 
Цитирай
#12

Днес си поиграх в Полиса с 12s - много слаба яркост и нищо повече от 10s - една 108камера.12pro - всичко ми хареса , само дето е като квадратен с тия ръбове,но пък синия цвят кърти.
Цитирай
#13

Здравейте! От около месец съм с Xiaomi Redmi Note 12 Pro. Може би след първото зареждане се появи проблем, не иска да се зареди до 100%!? Случвало се е да спира на различни проценти - 97,96,94% и забива! След като го извадя от контакта и го включа пак, започва да зарежда отново и стига до 100%. Някой има ли подобен проблем, и евентуално някакво решение?
Цитирай
#14

Изтрий кеша на батерията, пробвай с друг кабел, рестартирай, върни фабрични настройки ако се наложи. Това са все варианти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Къде/как се трие кеша на батерията? Иначе при рестарт също се оправя, но след това последните 4-5% се зареждат доста по-бавно.
Цитирай
#16

Настройки, Приложения, Батерия.
Или влез в Настройки и намери Батерия и там също би трябвало да има опции за оптимизация.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Първия телефон ми беше май Mi3 и от тогава не съм чувал за такива опции за батерията в менюто.

П.П. Гледам, че руснаците пишат за превключвател за "бърза зарядка", но аз съм бил само с xiaomi.eu и такова нещо нямам:
https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...=122586361
Цитирай
#18

(2023-07-15, 13:49:54)krisoG написа:  Здравейте! От около месец съм с Xiaomi Redmi Note 12 Pro. Може би след първото зареждане се появи проблем, не иска да се зареди до 100%!? Случвало се е да спира на различни проценти - 97,96,94% и забива! След като го извадя от контакта и го включа пак, започва да зарежда отново и стига до 100%. Някой има ли подобен проблем, и евентуално някакво решение?
Може проблема и да е в контролера на самото устройство. Опитай и с калибриране на самата батерия с такива приложения като: Battery Calibration, 3C Battery Monitor Widget или Battery HD Pro. Дано помогнат. Успех!

 
Цитирай
#19

(2023-07-16, 19:16:50)NoMaD написа:  Може проблема и да е в контролера на самото устройство. Опитай и с калибриране на самата батерия с такива приложения като: Battery Calibration, 3C Battery Monitor Widget или Battery HD Pro. Дано помогнат. Успех!
Не ми се правят експерименти с подобни програми, но все пак благодаря! Ще пробвам евентуално със връщане към заводските настройки.
Цитирай
#20


Ето ревю на български.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#21

Имам три въпроса към реалните притежатели на Redmi Note 12 Pro 5G.
1. Загрява ли? С оглед Mediatek  процесора.
2. Как се държи батерията?
3. Има ли FM Radio?
Четох доста разнопосочни ревюта и затова питам реални притежатели. Благодаря.

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
Цитирай
#22

(2023-08-08, 20:57:44)Arpad M написа:  ...Четох доста разнопосочни ревюта и затова питам реални притежатели...
На 4PDA има доста мнения на реални притежатели за модела.

 
Цитирай
#23

Питам реални притежатели тук. Ненапразно.

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
[-] 1 потребител изказва благодарност на Arpad M за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#24

(2023-08-08, 20:57:44)Arpad M написа:  Имам три въпроса към реалните притежатели на Redmi Note 12 Pro 5G.
1. Загрява ли? С оглед Mediatek  процесора.
2. Как се държи батерията?
3. Има ли FM Radio?
Четох доста разнопосочни ревюта и затова питам реални притежатели. Благодаря.

1. Не съм забелязал проблеми със загряване.
2. От батерията съм много доволен. При мен кара по 4-5 дни, но аз не съм от "зомбитата".
3. Радио не съм ползвал, но може и да има. Аз поне не намирам в менюто.
[-] 2 потребители изказват благодарност на krisoG за това мнение:
  • Arpad M, Be6i4
Цитирай
#25

Скромно се отчитам с две ревюта на Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G - едното е, като статия, а другото, като видео:

Ревю на Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G - публикация


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • chicoicho
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)