Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23 FE може да пристигне с Exynos 2200 за всички пазари
#1

[Изображение: Galaxy-S21-FE-review-1.jpg]

Според Sammobile през Q4 (4-то тримесечие) на тази година може да видим завръщането на FE серията с S23 FE но и с една изненада - Exynos 2200 (използван в S22 серията) за всички пазари.

Според останалите слухове у-вото ще получи ъпгрейд до 50MP камера спрямо S21 FE и неговият 12MP сензор, отново версии с 6 и 8 GB RAM и вероятно отново 25W, което остава непроменено. 

Цялата новина тук: https://www.sammobile.com/news/galaxy-s2...-surprise/
Цитирай
Аксесоари
#2

Неприятна изненада. Ако излезе с този процесор доста бързо ще се откажа от серията за сега.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#3

До колкото става ясно от още няколко публикации в Sammobile Samsung тестват реакциите срещу Exynos вкл. и на пазар, където го е нямало - САЩ и обмислят връщане на Exynos (2400 в този случай) още с S24 линията, макар, че по план би трябвало завръщането да е през 2025 с обновена графика RDNA for mobile с поддръжката на ray tracing, каквато има и в Gen 2 (но 2200 е все пак първи).
Цитирай
#4

Съвсем логично, реакциите са изцяло положителни: Latest Samsung Galaxy S23 FE leak reads like a cruel April Fools' Day joke   Tooth Rofl_mini

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#5

Е сега като почнат с това, че е стар процесор... преди 2 месеца излезе S23 и вече стар... UFS 3.1 памет, всичко актуално и съвременно.
Щом Samsung успяха след месеци наред да оправят S22 и да го преведат в вид значи не е само 2200 проблема а и софтуера. Ако се постараят и работи по начина по който и сега в S22 значи всичко ще е прекрасно. 50MP ако е отново и GN5 ще е трепач.
Цитирай
#6

Не знам какви са критериите за "Samsung успяха след месеци наред да оправят S22 и да го преведат в вид", но телефонът с Exynos е доста скапан - лагав, слаб sustained performance, камерата на тъмно заради процесинга е по-слаба, за модема дори нямада напиша нищо... Сториджът е приличен за бенчове и кратковременно натоварване. Заради слабият дълговременен пърформанс на чипсета реалните операции при копиране примерно са по-бавни. Това е S22+ с последен ъпдейт.
Който си закупи потенциалният S23 FE с такъв чипсет явно наистина ще е April fool Tongue.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 4 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Dowper, ganchev, Marto.g, milenvn
Цитирай
#7

То средните класове вече работят перфектно като флагмани, ексинос 2200 бил слаб.
Какво ги правите толкова тези смартфони, всички игри вървят, няма лаг.
2009та мина.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • etog, OliQueenBG
Цитирай
#8

Ползвал ли си С22 серията? За лаг не знам, но достатъчно други проблеми имаше, не бих си го причинил пак този процесор.
Цитирай
#9

Не съм го ползвал, но ползвам телефон с Ексинос, и предшният също, проблеми нямам.
Добра батерия, не грее, не лагва, всички игри вървят страхотно, много добре реагира екрана, много добре се чува по време на разговор, както и по време на вайбър.
Твърдите, че Ексинос 2200 е по-зле от предишните флагмани ли?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#10

Цитат:Samsung е известна с това, че пуска версии Fan Edition (FE) на своите флагмански телефони, а Galaxy S23 FE не е изключение. Въпреки че все още има много малко информация за очаквания смартфон, неотдавнашна публикация в Twitter от @Tech_Reve разкрива повече за това устройство. Най-важното е, че то вероятно ще използва собствения чип Exynos 2200 на Samsung, което означава, че няма да има версия с чип Snapdragon. Според SamMyFans, Samsung е избрала Exynos 2200, за да намали разходите и да запази печалбите си.

В допълнение към чипа @Tech_Reve твърди, че устройството ще се предлага с 6,4 Gbps LPDDR5 6/8 GB RAM. В подкрепа на RAM паметта ще има 128 GB/256 GB UFS 3.1 памет за съхранение. В отдела за камери източникът твърди, че смартфонът ще бъде снабден с 50MP 1,0um GN3 основна камера. Освен това ще се използват 8MP 3-кратен телефото обектив (1,0um Hi-347) и 12MP ултра-широкоъгълна камера (1,12um IMX258).

Дизайн

Все още няма изтекли изображения на Galaxy S23 FE, но дизайнът на Galaxy S23 ни дава добра представа какво да очакваме. И трите модела Galaxy S23 имат сходен дизайн. При тях задните камери са подредени вертикално по лявата страна на смартфона. Ако Samsung следва досегашния си модел с моделите FE, тогава имаме представа за дизайна. Можем да се очаква, че размерът на дисплея на Galaxy S23 FE ще бъде между 6,1-инчовия стандартен модел и 6,6-инчовата Plus версия.

Хардуер

Според анализатора от Twitter Conner, се очакваше Samsung Galaxy S23 FE да разполага с чип Snapdragon 8 Plus Gen 1, но други източници както вече научихте предполагат, че телефонът ще се захранва от процесора Exynos 2200, който беше използван в гамата S22 на Samsung за Европа. Този чипсет осигурява флагманска производителност, но е на 2 години към момента на пускане на смартфона. Едно от най-големите подобрения на S23 FE може да бъде 50-мегапикселова задна камера. S20 FE и S21 FE използваха същата 12-мегапикселова задна камера като стандартните модели S20 и S21, а след като Samsung модернизира основната камера до 50-мегапикселов сензор в не-Ultra моделите Galaxy S22 и S23, съвсем естествено е S23 FE да получи същото подобрение. Galaxy S23 FE вероятно ще има същата 4500 mAh батерия като своите предшественици, вероятно с 25W бързо зареждане. Това означава повече батерия от базовата версия на S23.

Цена и дата на пускане

Според SisaJournal, цената на Galaxy S23 FE се очаква да бъде с около 20-30% по-ниска от базовата от 799 долара, което означава около 560 долара. Очаква се Galaxy S23 FE да бъде пуснат на пазара през четвъртото тримесечие на тази година, тоест по всяко време между октомври и декември. Въпреки че все още има много неизвестни за Galaxy S23 FE, той се очертава да бъде обещаващ смартфон с някои значителни подобрения спрямо предшествениците си.

[Изображение: Capture-7.webp?w=373&ssl=1]

Източник: kaldata.com (линк към новината)

На мен ми изглежда добре, telephoto-то е по-слабо от на S23 но все пак е FE версия, основния сензор обаче GN3 се ползва при S23/S23+, т.е. ще използва по-добър основен сензор и от S22/S22+ с техния GN5 макар и с техния чип Exynos 2200 който има сравнително добри показатели откъм AI и ISP. Очертава се модел с добри за класа си (ако не и отлични) нощни снимки. Сега остава да не прецакат и цената и всичко е точно.
Цитирай
#11

(2023-04-10, 09:05:27)Victormihov написа:  Не съм го ползвал, но ползвам телефон с Ексинос, и предшният също, проблеми нямам.
Добра батерия, не грее, не лагва, всички игри вървят страхотно, много добре реагира екрана, много добре се чува по време на разговор, както и по време на вайбър.
Твърдите, че Ексинос 2200 е по-зле от предишните флагмани ли?

Реално да. Не е отчайващо зле процесора, но ще дам пример.....оставил съм си един телефон със SD870 (последния читав чип преди печките), 2200 грееше повече, пърформънса за гейминг беше или кантар или по-зле спрямо този 3-4 годишен чип, тротълинга лятото беше най-големия проблем. Това с тротълинга всъщност е голяата драма на Ексинос-а, на хладно последно го понагласиха да върви горе долу ок UI-то, обаче лятото постоянно на 2 градуса от тротълинга, за отрицателно време като го вземеш в ръце и стига 40-42градуса и интерфейса става ужасно лагав. 
Дори да не е топло ако изполваш някакво по-тежко приложение или игра, като излезеш на дейстопа пак си е тротълинг режи и всичко насича като на среден клас телефон от преди 5 години. 
Това се случва в пъти по-трудно със SD870 и доксега май не се е случвало изобщо с Gen 2.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#12

Не е въпроса дали е отчайващо зле чипсета. Самият факт, че същото устройство, но за друг пазар, притежава по-бърз, ефективен чипсет, с безкрайно по-добра поддръжка от разработчиците и по-добри драйвери от творението на Самсунг е достатъчен. На всичкото отгоре, в Европа сме най-натоварени с цените.

За мен лично, Exynos няма място при флагманите в състоянието, в което е на този етап. Нищо не им пречи да го ползват в така или иначе по-добре продаващите се бюджетни решения, а честно казано, там ситуацията е доста по-добра при послените им чипсети. За сметка на това, там решиха да ползват решения на QC и MT, освен техните. Пълен хаос.

Идеята да ползват тяхното "нещо" в премиумите, е единствено с цел по-голямата печалба, тъй като чипсетите на Qualcomm са много скъпи. За справка, вижте цената на компонентите за S23U. QC имат по-голяма стойност в общата цена за производство на телефона от Самсунг, с по-малко компоненти. Флагманите на Mediatek също вървят драстично нагоре като цена. Това не им оставя много избор. Шокиращо е, че Гугъл ползват техните ексиноси под името Tensor и откровено казано, се справят доста по-добре, въпреки всичките лимити на чипсета.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

Правилния чип би бил 7+ Gen 2, среден клас, но с балансиран пърформънс и близък до 8+ Gen1, който е супер. Реално новава седма серия е 8+ с по-ниски клокове, но същите ядра.

Ексинос-а реално не е много по-зле от Gen 1, но така или иначе и двата не стават. В момента на пазара има поне 4-5 по-добри чипа, от какъв зор някой би се набутал с 2200 освен ако не държи да е непременно Самсунг и ако по някаква случайност се окаже по-евтин от очакваното модела...
Цитирай
#14

От какъв зор някой би се набутал със S23FE, ако той отново излезе месец-два, преди представянето на S24 серията? Когато цените на 23, където получаваш по-добър чипсет, ще са поносими, а хората ще имат избор да се насочат към новите модели, ако обновеният ескимос не е прекалено зле. Ситуацията с издънката S21FE е на път да се повтори по този начин. Най-логичната стъпка би била, FE-то да се представи заедно със сгъваемите модели, като малък бонус. Така ще имат около 6 месеца, преди старта на продажбите на S24.
Ако цената е подходяща, може да има някакъв потенциал телефона. След това започват да губят време и потенциални клиенти.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#15

Мен едно нещо само ме дразни в 2200 и това е нещо, което наблюдавам от S20 насам - греенето при видео разговор на мобилна мрежа. За пръв път след над час и половина разговор видях съобщение за висока температура, не ми се беше случвало от S21 ultra веднъж при запис на 8K и S20+ при една инсталация на ъпдейт но там се охлади бързо а и 990 си беше горещ чипсет макар, че там извън тоя случай не съм имал предупреждения за температура.

Не се изключи телефона, но забрани multi-taskinga на ниво "картина в картината", т.е. не можех да правя друго и видео-прозореца в който виждам отсрещната страна да е отгоре. Или едното - или другото. Аудиото си вървеше добре. Екранния refresh обаче падна на нещо, което беше сякаш под 60 или просто лагваше невиждало много, за пръв път го виждам това при 2200 а миналото лято бях с S22+ и чак такова нещо не ми се беше случвало.

Не, че не успях да си проведа разговора и не се охлади след цигара време, след което спря да лагва но определено ме издразни.

S23 FE може да го спаси само цената, иначе ще е нелогично поставен модел в каталога. Ама не вярвам да изненадат с цена, A54 почна от 950 лв, извинявай, ама тия не са добре... за средния клас 950 лв., може ли да се гръмнете? ... Добре, че падна цената сега. Вярно, IP рейтинг, стъклен гръб и по-нов чипсет, ама почти 1000 лв. стартова цена за А серия си беше малко фрапиращо..

Сега ако ми изпляскат някоя цена от 1400-1500 лв. за S23 FE могат спокойно да доставят по една бройка по витрините за показ и толкова, смисъл от бройки за продан няма да има. Не и при тия параметри. И не се навивам много за GN камерата, най-добрата в тази серия е GN2 за Mi 11 Ultra и GNV сензорите за Vivo. Сериозно, мажат краищата и ме дразни.
Цитирай
#16

Изглежда нуждата да ползват техен чипсет е, за да бъде по-ниска цената на телефона. Трябва обаче да бъде по-ниска от началната на 21FE. Според мен това просто няма да се случи.

Щом А54 стартира от 959-1059лв, можем да очакваме, че ще си оставят някакъв марж, за да могат да пуснат по-скъпo А55 догодина, който да не остане в сянката на S23FE. Според мен, точно сума между 1349 и 1499 ще бъде реалната цена. Обикновено имаме разлики от по 150-200лв между моделите.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#17

Т.е. сами ще си закопаят вероятно модела. При положение, че S23/S23+ до тогава ще са паднали още повече като цена и са истинските флагмани не виждам пазар за S23 FE както се случи и с S21 FE...
Цитирай
#18

S23 още се са учудващо евтини, едно спрямо очакванията от миналата година и друго спрямо конкуренцията или липсата на такава. Със фен едишъна трябва да направя чудо, че да си заслужава...
Цитирай
#19

Защо да са учудващо евтини? Реално подобренията, освен чипсета, са минимални: пипнат дисплей, ново селфи, по-бърза памет. По-висока цена щеше да закопае продажбите.

Цялата ситуация със S23 прави момента изключително неудачен за представяне на фенска версия, още повече такава, ползваща Exynos 2200. Както споменах по-рано, най-добрият момент за представяне и старт на продажбите, би бил в края на юли, заедно със сгъваемите телефони. Уви, вече е почти сигурно, че това няма да се случи. В момента са на етап вътрешно тестване на софтуера за модела, мисля че европейския.
Другият вариант е, както тихомълком пуснаха обновеният S20 FE 2022, нещо сходно да се случи с 23FE, без много врява. Само че на такъв модел по-скоро му трябва огромна реклама и обещания, за да успее да се продаде, след предходната издънка с 21FE, накъдето се е запътил. Напоследък изглежда, че при Самсунг цари хаос и мениджмънта е ударил ново дъно.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#20

Само аз ли виждам нещо различно? S23U се продава за 2300лв с 512гб, S22U струваше 2600лв 256гб. Таз година имаме супер подобрения - процесор, звук, батерия, камера......къде би се класирал S23FE? Колко трябва да струва, че да има смисъл пред нормалното S23?
Цитирай
#21

S23 Fe с ескимос, на фона S23 серията с снап, не го виждам просто. Lite/Fe серията имаше смисъл от нея докато за нашия пазар S серията беше с ескимос. Нека да го има Fe модела но да си продължи с снапа както е досега и на по-ниска цена естесвено от S23.
Цитирай
#22

Има добри новини, поне за модела и Самсунг като цяло. Батерията му е сертифицирана в Ю. Корея, което означава, че модела е стъпка по-близо до обявяването му. Ако продължат с това темпо, ще имат възможност да го обявят и да стартират продажби още преди да обявят сгъваемите устройства в края на месец Юли. Това ще го постави в много по-добра позиция за успешни продажби.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#23

Като гледам дизайна на рендерите, не мисля че някой би купил този телефон, дизайна е като на нисък клас А серия.
Цитирай
#24

Дизайна му е копие на A54, което не е нисък А клас. С тези огромни безели обаче, не е за потенциалната цена, която би струвал, ексиноса е коментиран вече. Дано е грешка в източника. Епъл се очаква да има революционно тънки безели (най-тънките на телефон досега) в 15-тата серия, докато при корейците имам чувството, че нарастнаха в последните няколко години.

Цялата ситуация със S23 FE ми прилича на набързо скалъпен A74, който просто е преименуван, за да попълни определена ценова категория. Да видим дали официалните спецификации няма да потвърдят това и той да е по-близо до А серията, вместо до премиумите.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#25

Честно казано A54 не е и в много висок А клас, изработката тази година - ОК, 1380 обаче е по-зле от 778G който не е дори нов и е на нивото на A72 от преди 2 години. И не схващам на предната камера какъв е тоя бял ринг около самата камера, много евтино и гадно стои.

При Samsung рамките стават по-големи, с намалянето на извиките при S23 Ultra рамката стана по-голяма а сякаш го нямаше същото чувство в S23 Ultra който беше с минимални извивки...

Samsung почват да копаят дъното лека полека - не може новия ти Fold, айде майната му на него, че е 1:1 със стария, евентуално разлика в механизма за затваряне, ама Flip-а е потресаващ. Motorola-та с пълноценен Android на външния екран и 144hz опресняване на външния, 165 на основния, при Samsung външния ще е 60hz и ще поддържа само някои widget-и. Вярно, че това е малък екран и не се очакват огромни функционалности от него но сравнено с Motorola....

Нито външни, нито каквито и да било 60hz дисплеи трябва да съществуват при тоя ценови диапазон. Достатъчно Apple бутат 14-ката с 60hz но при тях е друго - иновацията там е със закъснение на БДЖ, след 3-4 години може да включат в стандартните си модели 120hz екрани, които първите 3-4 поколения да не са и динамични и после да станат динамични. Абе ще го развият до 2030-та iPhone-а. Не може да влагаш само в Pro модела ти. Ама виновни са тия дето ги купуват..

Та, да... ще разчитаме на Xiaomi, Oppo, Vivo и про. китайски и индийски компании за иновации. Samsung си намалят разходите и си бутат A54-ката с Exynos 2200 под предлога, че е S серия, Apple бутат 60hz екрани и те така...

И разчиташ на иновация от тези...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)