Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 13 Ултра
#26

Конфигурацията 16GB/512GB е предвидена само за Китай.

 
Цитирай
Аксесоари
#27

Някаква идея за размера на снимките, тъй като най-вероятно ще се ползва основни за снимки?
Ако са доста обемни 16Г/1ТБ е добър вариант (и доста скъп, разбира се )

Samsung Galaxy S6Xiaomi Redmi 3Xiaomi MI MAX 2Xiaomi MI MAX 3Poco X3 NFC | Huawei P60 Pro | Honor Magic5 Pro
Mi Band 2 | Mi Band 3Amazfit BIP | Amazfit GTR | Amazfit GTS2e | Garmin Venu 2
Цитирай
#28

Няма да има 1TB за Европа. Немците дават 16/512. А 12 за Европа е пълен смях. Налагат се ДДС, налага се мито и накрая получаваш по-малко за по-голяма сума. Удрят ново дъно, където Самсунг се бяха самонастанили вече много удобно.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#29

https://www.dxomark.com/xiaomi-13-ultra-camera-test/

Толкова време чакам това ревю за да видя модела на челните места за камера в класацията... И такъв провал

Samsung Galaxy S6Xiaomi Redmi 3Xiaomi MI MAX 2Xiaomi MI MAX 3Poco X3 NFC | Huawei P60 Pro | Honor Magic5 Pro
Mi Band 2 | Mi Band 3Amazfit BIP | Amazfit GTR | Amazfit GTS2e | Garmin Venu 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Apostolov за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#30

Доста ниска оценка за супер-дупер камерафон. Баш преди глобалната премиера.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#31

Според мен е добре заслужена, по това, което се вижда на снимките. Същото разочарование като самсунгската ултра. Китайците би трябвало да могат успеят да изкарат мноооооого повече от тези сензори.

Шокиран съм от резултатите на P60 Pro. Не следя Huawei, защото не ме интересуват като марка, обаче си личи, че вече са класи над останалите във фотографията и явно дистанцията се увеличава с всеки следващ модел. Показателно е, че реално 2 марки окупират първите 5 места.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#32

Цената хич не е "ихо". Една версия, два цветя

[Изображение: image.png]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#33

(2023-06-06, 14:43:16)Apostolov написа:  Някаква идея за размера на снимките, тъй като най-вероятно ще се ползва основни за снимки?
Ако са доста обемни 16Г/1ТБ е добър вариант (и доста скъп, разбира се )

Стандартно са по 4-5мб. Най-много 20-30. Все пак камерите са само 50мп

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#34

Като гледам май няма да го пуснат тоя телефон през операторите. Много се двоумих месеци наред с какво да заменя P30Pro-то и в крайна сметка се спрях на Xiaomi 13 Ultra или Honor Magic 5 Pro. И двата вече официално пуснати ама ги няма в Бг . Xiaomi-то го има в гизтоп за 999$ с глоба ром. Как стоят нещата с гаранцията на телефона поръчан от там и евентуално начисляват ли допълнително ддста мита и шипинг. Щеше ми се да го взема от тук ама май няма да се случат нещата.

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#35

Шипинга е какъвто си избереш, с бързия дойде за 7 дни. ДДС мито няма.
За гаранция незнам, има но...
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • julian_jecov
Цитирай
#36

(2023-06-24, 07:46:58)julian_jecov написа:  Като гледам май няма да го пуснат тоя телефон през операторите. Много се двоумих месеци наред с какво да заменя P30Pro-то и в крайна сметка се спрях на Xiaomi 13 Ultra или Honor Magic 5 Pro. И двата вече официално пуснати ама ги няма в Бг . Xiaomi-то го има в гизтоп за 999$ с глоба ром. Как стоят нещата с гаранцията на телефона поръчан от там и евентуално начисляват ли допълнително ддста мита и шипинг. Щеше ми се да го взема от тук ама май няма да се случат нещата.
Аз бих взел Хонор-а - продава се официално в България и ЕУ и генерално е по-стабилният телефон според мен. Ако ще купуваш все пак 13 Ultra - купи я от Трейдингшенжен, не от Гизтоп. Гаранцията е 1 година, с глобал ром не я взимай - доста неща не бачкат. Или China original или xiaomi.eu (доплаща се ънлока ако искаш да дойде инсталиран)...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • julian_jecov
Цитирай
#37

Xiaomi 13 Ultra - Ревю

 
Цитирай
#38

Xiaomi 13 Ultra се нареди в първата десятка в тестовете по автономност на DxOMark.

[Изображение: 3f-SVBLOz1-Oq-TVM1iay-Sp-M3-CWEs-GGN.png]

[Изображение: 3f-SVCQ02z1-BTz26f8z15px-YH1z0x7hw-M.png]

 
Цитирай
#39

(2023-04-19, 20:16:08)stenlius написа:  ...
И последното, за което поне аз се чудя са тези ръбове отзад м/у корпуса и фейк кожата - доколко ще са удобни, дали ще събират мръсотия и как ще се отрази на калъфите.

Аз не ги усещам тези ръбове, като някакво неудобство. Вероятно зависи човек как го държи, но както и да го въртя из ръцете си - с кнейс или без кейс - удобен е в ръцете.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#40

Добавям малко снимки на телефона, в т.ч. с някои аксесоари от кита. Също и няколко снимки с телефона.На прув прочит - видимо снима по-добре от миналогодишния Xiaomi 12 Ultra. Когато снимах с него - в мен беше и Xiaomi 12 Lite, който се представи по-добре, но допускам, че софтуерно - флагманът все още не беше в пика си. 

Сега, паралелно с Xiaomi 13 Ultra, в мен е Xiaomi Redmi Note 12 Pro+5G, е с рък ана сърцето мога да кажа, че отстъпва на флагмана. Колаборацията на Xiaomi с Leica е обещаваща, както и с TLC за екрана. Телефонът бързичко позагря, докато снимах с него. Не до степен да пари, но достатъчно, за да го усетя и то без кой знае какво натоварване.

[Изображение: iaomi-13-Ultra.jpg]

На следващите кадри е с кейса от Photography Кит-а. На първата снимка с  кейса от кита (има кейс и в кутията, но е черен и по-твърд). На камера блока е поставена капачката. Надписът Xiaomi е на телефона, а кейсът има отвор и през него се вижда надписа.

[Изображение: Xiaomi-13-Ultra.jpg]

Рамката на кейса е текстурирана - с нещо, като пръски:

[Изображение: Xiaomi-13-Ultra-1.png]
[Изображение: Xiaomi-13-Ultra-2.png]
[Изображение: Xiaomi-13-Ultra-3.png]

Тук виждате телефона с двата кекса - черният е в кутията е телефона - видимо по-долнопробен, по-твърд,като пластмаса, докатотози от кита е по-луксозен и гъвкав. Аксесоаритеот кита могат да се монтират само върху кейса от кита.

[Изображение: z20230731-151110.jpg]

Това е съдържанието на кита:

[Изображение: 20230731-163841.jpg]

Гире в средата е ринга, който се закрепва на ейса с леко завъртане. Чрез него се добав филтър. Капачката също се поставя със завъртане. Долу в ляво е приставката, която преобразява телефона във фотоапарат. С нея телефонът може да стои на повърхност хоризонтално и вертикално, удобен е в ръката. Гире има бутони, които имитират снимане с апарат - за снимане, фокус и zoom. Връзката с телефона е безжична. Има едно копче за фиксиране на приставката за кейса - механично с едно зъбче отвътре. Снимала ъм го във видеото.

Може би гризно изглежда на снимките, но е удбно. Не ми беше тежко, носих си го в ръка с връзката на китката. Тя се закрепва за приставката.

[Изображение: 20230731-153259.jpg]
[Изображение: 20230731-153313.jpg]
[Изображение: 20230731-153937.jpg]
[Изображение: 20230731-153954.jpg]

И за финал няколко снимки с телефона - с основнта камера, ултраширокоъгълната и двете телефото. Позицията ми е пред градинката пред храма Св. Седмочисленици. От там е снимано всичко:

[Изображение: 1-Xiaomi-13-Ultra-zoom.jpg]
[Изображение: 2-Xiaomi-13-Ultra.jpg]
[Изображение: 3-Xiaomi-13-Ultra-zoom-1.jpg]
[Изображение: 4-Xiaomi-13-Ultra-zoom-2.jpg]
[Изображение: 5-Xiaomi-13-Ultra-zoom.jpg]
[Изображение: 6-Xiaomi-13-Ultra-zoom.jpg]
[Изображение: 7-Xiaomi-13-Ultra-zoom.jpg]
[Изображение: 8-Xiaomi-13-Ultra-zoom.jpg]
[Изображение: 9-Xiaomi-13-Ultra-zoom.jpg]
[Изображение: 11-Xiaomi-13-Ultra-zoom.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 11 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • 100, Be6i4, Dikich, Galaxy_ace123456789, greenandroid, kery70, martoo, Mendeleev, ronnie72, stenlius, Ziperr
Цитирай
#41

Споделям ревюто като статия, а по-късно и видео ревю https://divna.tech/revyu-na-xiaomi-13-ul...mki-tsena/

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • asusdeluxe, emzo, kery70
Цитирай
#42

Има доста грешки - изядени и пропуснати букви.

Предполагам е от бързината Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • divna
Цитирай
#43

След тестовете на DxOMark Xiaomi 13 Ultra събра общо 130 точки и се нареди на 45 място в общата класация за дисплей, което е на нивото на моделите като Samsung Galaxy S21 FE и OnePlus 11.

[Изображение: xia-disp-large.jpg]
Източник

 
Цитирай
#44

Видео ревюто на Xiaomi 13 Ultra е готово Smile


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • asusdeluxe, suffer
Цитирай
#45

Xiaomi 13 Ultra - Обзор

 
Цитирай
#46

Xiaomi 13 Ultra - Ревю

 
Цитирай
#47

Здравейте, има ли някъде добре обяснено как да мина от китайска версия към европейска?

Xperia S (LT26i)
Цитирай
#48

Отключваш буутлоудъра и инсталираш официалната, без да заключваш, че ще се брикне. Губиш сертифициран поейстор и безконтактни плащания. Възможно е да не работят банкови приложения. Най-добре сложи Xiaomi.eu
Цитирай
#49

Здравейте. Имам едно питане ,много просто за тия който разбират. :) Значи закупих Redmi Note 11R 5G  който беше китайски ,но някой разбирач му беше инсталирал ROM който подържа БГ и Google Services  но телефона правеше много проблеми и като чели някой ми се ровеше постоянно в телефона. 
Реших да го преинсталирам и гледа в Youtobe как става това 1-во трябваше да го отключа от менюто за програмиста обаче в моето меню нямаше такава опция като цяло.. и не предприех никакво действие. После исках да се отпиша от Гугъл и Xiaomi акаунтите с който бях влязъл в телефона но не можех и направих хард ресет с усилване надолу и копчето за включване. И така направих го но ми искаше парола за акаунта на Xiaomi за да отключа телефона но паролата колкото и да я сменях от лаптопа тя така и не стана в телефона. След което изтеглих някакъв ROM и чрез MiFlashTools опитах да го инсталирам след като зададох да изтрие стария. И какво се случи инсталира се 10мин. И ми даде error беше късно вечерта и не ми се занимаваше да пробвам с нов ROM и го оставих за другия ден... На следващия ден пробвам да свържа телефона с програмата но телефона изобщо не светва и по звуците разбирам ,че се свързва за кратко и веднага се отвързва. 
Та какво да правя с този телефон какво може да му е станало и ще може ли да се оправи ? Ако про вам с друга програма ? 
Благодаря ви предварително
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)