Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 1 V ще бъде представен на 11 май
#1

От компанията разкриха, че ще анонсират Xperia 1 V на 11 май. Очаква се той отново да предложи оптика от ZEISS, а освен това ще има сензор с перископен обектив и регулируема бленда.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Очаква се да е абсолютно същия като 1,2,3,4, с по-нов процесор, леки промени по камерите и почти никакви продажби. Едно си Сони знаят, едно си баят...
Цитирай
#3

Последните Galaxy-та и те не са кой знае колко по-различни от предните, но си прав, че и при Sony промените са незначителни
Лично аз бих искал да наблегнат малко софтуерно, техния андроид е супер постен
Хубаво е, да не е омазан с излишни неща, но в същото време някакви обикновени функции още ги няма при Sony, най-много ми липсва адекватен миксер като SoundAssistant при самсунг

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#4

Външния вид също могат да пипнат, голям фен им бях на Сони, ама от 1 до 4 разлика на вид никаква, и тия огромни "вежди" отгоре и отдолу....

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#5

Нещата, които трябва да доизмислят са следните:
1. Малко по-разчупен външен вид. С тия големи рамки изглежда доста ретро, пък и съотношението е малко неудобно, като дистанционно на телевизор е.
2. Охлаждане. Традиционно прегряват, излизат предупреждения за висока температура и т.н.
3. Камера - да помислят за конкурентен авто режим. В момента са доста назад там, а огромната част от хората не искат тонове ръчни настройки, а просто да насочат и снимат.

Това при положение, че искат да се продават телефоните им, разбира се. Ако ги устройва да правят нишови смартфони с ограничено търсене, са си напълно ок и така.
Цитирай
#6

"Следващо поколение сензор" и "следващо поколение изображения", гласи анонсът на премиерната дата. Това означава, че ще видим нова конфигурация за камерата на Xperia 1 V, в която поне основният сензор ще бъде сменен с по-добър.
[Изображение: 995501a3-9300-44e3-9efa-6ff11dc3f9c3-large.png]
Източник

 
Цитирай
#7

Според източника, Sony Xperia 1 V, чийто дебют е утре в Китай ще е на цена на около $ 1160, което все още е по-висока цена от това, което виждаме при повече от настоящите флагмани. Sony Xperia моделите са доста популярни в Китай. Възможно е Sony да определи агресивна цена на Xperia 1 V в този регион, за да не изостава от конкуренцията. Все пак ще трябва да изчакаме до официалното представяне, за да получим конкретни подробности за цената, на която моделът ще се предлага и на европейския пазар.

Източник

 
Цитирай
#8

В България Sony Xperia 1 V ще е на пазара в края на месец юни на цена приблизително 2799 лв и ще се предлага във всички налични цветове за него, което означава Black, Khaki Green, Platinum Silver. Компанията е подготвила специален бонус за направилите предварителна поръчка след 5 юни – за ограничен период от време те ще получат и чудесните шумопотискащи слушалки WH-1000XM5. Цената на премиум слушалките е около 700 лв.
Източник

 
Цитирай
#9

Едно ревю на телефона.

Huawei P30
Цитирай
#10

Sony Xperia 1 V - Ревю

 
Цитирай
#11

По-смехотворно ревю не бях чел скоро. Започвам да се чудя дали феновете на Епъл или на Сони са по-заслепени от орязаните устройства, които им се продават.

Дано 5 V да е по-успешен, за да има нещо близко до златна среда за въпросните фенове.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#12

Колеги здравейте,искам да питам премахнат ли е Led notification light диода.Питам защото в Фейсбук един линк се коментира че бил премахнат във МАРК V моделите на СОНИ!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#13

От четене на форуми и ревюта съм останал с впечатление, че е премахнат.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#14

(2023-09-13, 19:03:25)b0bb0 написа:  От четене на форуми и ревюта съм останал с впечатление, че е премахнат.

Жалко ако наистина са го премахнали защото беше много удобен не само когато се зареждаше батерията или падаше под 15% и мигаше диода,а и ако си пропуснал обаждане или съобщение и го виждаше без взимаш и преглеждаш телефона!А защо са го премахнали при положение че не са махнали горната рамка че да кажем че няма място за него!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#15

Може би, защото има Always On Display.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

(2023-09-15, 19:34:24)hazART написа:  Може би, защото има Always On Display.
Да така е има AOD но ако е активиран постоянно да се показва на екрана,но ако не пак трябва да го вдигаш/преглеждаш телефона за обаждане или съобщение!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#17

Диода си е удобен, защото ако телефона е отдалечен трудно може да се види за кое приложение е известието на AOD, докато диода е rgb и свети различно според известието.
Освен това AOD-то се блокира от proximity сензора
Честно казано не знам защо са го махнали при положение, че има достатъчно място

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#18

Така вчера си го взех телефона и наистина Led notification light е премахнат,а Дисплей открояващ важните неща е променен и вече може да бъде единствено активиран постоянно на дисплея или изключен,премахнали са му опциите как да се активира като например като вдигнеш телефона да се покаже графикът за преглед на часът или за нови съобщения!А и стикерите и снимките които можеше да добавиш към АОД и тях са ги премахнали!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#19

Здравейте. От няколко дена съм собственик на Sony Xperia 1 V и има едно нещо което много ме дразни. Като ми дойде СМС почва да ми го чете на глас. Някой може ли да ми каже как се спира тази функция?

Sony Xperia Z5
Цитирай
#20

Напиши в търсачката на настройки-прочитане на глас и виж да не е активирана,може от там да е.

Huawei P30
Цитирай
#21

(2023-09-23, 16:56:28)jiggas написа:  Така вчера си го взех телефона и наистина Led notification light е премахнат,а Дисплей открояващ важните неща е променен и вече може да бъде единствено активиран постоянно на дисплея или изключен,премахнали са му опциите как да се активира като например като вдигнеш телефона да се покаже графикът за преглед на часът или за нови съобщения!А и стикерите и снимките които можеше да добавиш към АОД и тях са ги премахнали!

Диода си го има в телефона в горния десен ъгъл е и светва при задържане на сензор-бутона,но мисля че или има някъде настройка за включване (на Xperia 1 !V имало такава), или има някакъв бъг в Андроида който се надявам да отстранят

Sony Xperia Z5
Цитирай
#22

Този диод мисля че е за известяване когато е включена предната камера,така поне ми казаха в Техно магазин за съвсем друга марка телефон.

Huawei P30
Цитирай
#23

(2023-12-08, 17:53:48)viiv73 написа:  Диода си го има в телефона в горния десен ъгъл е и светва при задържане на сензор-бутона,но мисля че или има някъде настройка за включване (на Xperia 1 !V имало такава), или има някакъв бъг в Андроида който се надявам да отстранят

Да има го диода там но както написа колегата Doryan Y той светва само когато е включена камерата,но когато го зареждах телефона нищо не светваше като индикация!Но си свалих от Гугал Плей приложенията NotifyBuddy и Edge Notification и вече имам светещи диодни известия за зареждане и пропуснати обаждания на телефона!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#24

(2023-12-12, 11:51:36)jiggas написа:  Да има го диода там но както написа колегата Doryan Y той светва само когато е включена камерата,но когато го зареждах телефона нищо не светваше като индикация!Но си свалих от Гугал Плей приложенията NotifyBuddy и Edge Notification и вече имам светещи диодни известия за зареждане и пропуснати обаждания на телефона!
А и забелязах че въпросния диод свети горе в десният ъгъл и когато се провежда разговор по телефона!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)