Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Първи стъпки при конфигуриране на Android TV бокс
#1

Добър вечер,

Наскоро ми пристигна бокса – Mecool KM2 Plus. Свързах го, логнах се с Google чрез телефона (Настройване на устройство в близост) и ми започнаха мъките, поради което ми е необходима вашата помощ, защото съм абсолютен лаик!

Тук не става дума как да гледам безплатно телевизия и т. н., а най-базовото като прехвърляне на файлове, директории, ограничения и т.н..

Инсталирах си VLC, свързвам флашка и мога от приложението без проблем да я достъпя и възпроизведа видео съдържанието. До тук добре!

По препоръка инсталирах X-plore File Manager, защото в бокса няма файлов мениджър и по никакъв начин не мога да вляза във вътрешната памет.

На флашката сложих няколко файла – текстови и инсталационни APK, но не се виждат като отворя директорията на устройството.

Инсталирах Send files to TV за по-лесен трансфер, но после въпросната директория, в която са се запаметили на бокса файловете не съществува – storage/emulated/0/sdcard или нещо такова. Не ми дава да я сменя поради някаква забрана.


Моля да ми дадете инстукции кое, как да настроя и да си го ползвам, защото сега само се ядосвам.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
Аксесоари
#2

Android TV 11 налага някои ограничения за достъпа до файловата система. За достъпа до вътрешната памет на устройството се отива в настройки, приложения и се разрешава достъпа винаги за самото приложение.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Привет!

Изпитвам трудност, тоест невъзможност да изтрия файл от включена флашка в usb 3 порта на бокса. Имам File Explorer +, X-Plore и FX, и все грешка дава.

   
   
   

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#4

Аз имам Mecool KM6 и мога само през X-Plore да пиша и трия на външни носители, но той е с Android 10. Иначе съм инсталирал един ftp server и така си прехвърлям нужните файлове, но само в паметта на бокса.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)