Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor Magic 5 Pro- обсъждане, ревюта, впечатления
#1

[Изображение: honor1.jpg]

Колеги, предлагам тук да обсъждаме ревюта и впечатления от новият флагман- Honor Magic 5 Pro. Впечатление ми направиха няколко ревюта, направени от нови собственици на устройството:

I love the Honor Magic 5 Pro. It has a curved screen on all sides that looks and feels awesome. The screen is smooth and sharp, and the camera is incredible. It has three 50MP cameras that take great pictures of anything. The main camera is clear and bright, the ultra-wide camera fits more in the shot, and the telephoto camera zooms in a lot. The battery is huge and lasts long, and it charges fast. This phone is awesome and I recommend it to anyone.

Having lost my 2-month old S23U, I got this and I'm more than happy with everything including the battery life, I blamed myself for not waiting for this beast. it's more because and sleek than S23U and I love to use my first honor phone. I decided to take a break from Xiaomi and bought Samsung but lost it quickly and on honor I stand. Freebies are handy too, I charged with the wireless dock and the phone is as cool and ice when charging, the earbud also good, pouch is nice. The phone is a steal.

i have been using Samsung s22 ultra 2021 to still now i using honor magic 5 pro its amazing phoneis better then Samsung s22 ultra.

I preordered and got this amazing device yesterday. The design is stunning and it is so quick with plenty of storage.The pictures look so professional with all the options and effects that you can use and so alive the colors. The motion pictures are great and can capture everything on the move. The video capture is incredible and the extra features and options to edit after capturing it make this device unique. I am an Honor user years now. Thank you Honor, you made your magic once again!

I've had th Honor Magic 5 Pro since April 22nd in the UK my thoughts on the phone . It's a fantastic phone it's fast the camera is very good it does not overheat , the signal strength is fantastic alot better than my old S20 Ultra , S10 5G and the S9 plus I get signal in places that my old S20 Ultra and older Samsung phones could never get . The face unlock is quick I mean very quick it's amazing.. I've never had an Honor before but if this is the new standard with Honor I will never go back to Samsung and £100 off , £500 worth of free gifts and a charger , case and screen protector on the phone in the box too .. the Honor magic 5 pro is an amazing phone not had any problems with it at all

[Изображение: honor7.jpg]

А сега нека да разгледаме няколко видео ревюта на Honor Magic 5 Pro, направени от Tech Tablets:





[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
Аксесоари
#2

Honor Magic 5 Pro на 4PDA - Тук

 
Цитирай
#3

Тест на батерията.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Holyboy, milenvn
Цитирай
#4

(2023-05-08, 20:48:14)DoryanY написа:  Тест на батерията.

Много добър резултат за Honor Magic 5 Pro, браво !


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • DoryanY, stensyto
Цитирай
#5

Някой да е собственик на телефона вече? 😀 От oneplus 11 се насочих към този най-вече заради 2160 hz dimming, но "хапчето" за предна камера и curved екранът ме карат да се замисля.
Цитирай
#6

Само да ви информирам: Имам следните флагмани:
Samsung Galaxy S23 Ultra-512GB Green
Xiaomi 13 Ultra-512GB-Green
Honor Magic 5 Pro-512GB-Green

Искам да отбележа, че Хонора е най-добър във всички отношения! Камера, батерия, употреба и т.н.
Иначе и трите флагмана са перфектни!
Синът ми, иска също хонор и сега го поръчваме, да видим кога ще пристигне и ще му се радва!?
Бъдете живи и здрави, защото първо здравето е най-важно!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
[-] 6 потребители изказват благодарност на emilkolev85 за това мнение:
  • DoryanY, iwan33, milenvn, nati71, tynata2, whitehart
Цитирай
#7

(2023-06-08, 10:01:26)emilkolev85 написа:  Искам да отбележа, че Хонора е най-добър във всички отношения! Камера, батерия, употреба и т.н.
Иначе и трите флагмана са перфектни!
Синът ми, иска също хонор и сега го поръчваме, да видим кога ще пристигне и ще му се радва!?

Много ценни отзиви, благодаря ви за тях!! Когато имате време, заповядайте да споделите още впечатления от телефона, евентуално снимки от неговата камера и въобще всичко важно, което прецените.

Ако не е тайна, откъде го поръчахте?


Цитирай
#8

(2023-06-11, 01:36:45)milenvn написа:  Много ценни отзиви, благодаря ви за тях!! Когато имате време, заповядайте да споделите още впечатления от телефона, евентуално снимки от неговата камера и въобще всичко важно, което прецените.

Ако не е тайна, откъде го поръчахте?

Закупих го тук в Германия от магазин Saturn! Понеже бройките са ограничени, направихме предварителна поръчка, втори хонор за сина ми! 1199 Евро струва.
https://www.saturn.de/de/product/_honor-...69155.html

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emilkolev85 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

Някой от ползващите телефона би ли споделил как се държи батерията му?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#10

Много добре!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emilkolev85 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#11

Тия отзиви на английските интересно са все от Samsung потребители уж...

Ми нормално да видиш разлика между S20 Ultra от 2020 г. и актуален модел за 2023 г., това са 3 години, нормално е да има и разлика в обхвата - радиото на Gen 2 да е по-добро спрямо по-старото при S20 Ultra. Е*аси коментарите интересни.

Интересен коментар как телефона бил студен по време на безжичното зареждане, което с поддържащ 50W безжичен charger би дало бая скорост като за безжично. Чудно как изобщо не се затопля при цели 50W. При това е със същия Gen 2, че и леко по-слаб в клока предвид, че S23 Ultra е с по-висок клок.

Някак си така написани... не, че не може да са написани от реални хора ама някак си... като ги знам, че Honor доскоро бяха част от Huawei и как продължават да се хвалят с резултати в DxoMark, където топа са само китайци и това от години и са доказано измамни, факта, че не веднъж Huawei са хващани във фалшифициране на какво ли не та да не могат едни коментари да напишат... където Honor там и Huawei.

Не, че телефончето е лошо - страхотно е дори, привлече и моето внимание но някак си пак надушвам любимото на всички комунисти - фалшифициране и пропаганда.
Цитирай
#12

(2023-06-24, 20:50:42)Ivanov_1994 написа:  Тия отзиви на английските интересно са все от Samsung потребители уж...

Ми нормално да видиш разлика между S20 Ultra от 2020 г. и актуален модел за 2023 г., това са 3 години, нормално е да има и разлика в обхвата - радиото на Gen 2 да е по-добро спрямо по-старото при S20 Ultra. Е*аси коментарите интересни.

Интересен коментар как телефона бил студен по време на безжичното зареждане, което с поддържащ 50W безжичен charger би дало бая скорост като за безжично. Чудно как изобщо не се затопля при цели 50W. При това е със същия Gen 2, че и леко по-слаб в клока предвид, че S23 Ultra е с по-висок клок.

Някак си така написани... не, че не може да са написани от реални хора ама някак си... като ги знам, че Honor доскоро бяха част от Huawei и как продължават да се хвалят с резултати в DxoMark, където топа са само китайци и това от години и са доказано измамни, факта, че не веднъж Huawei са хващани във фалшифициране на какво ли не та да не могат едни коментари да напишат... където Honor там и Huawei.

Не, че телефончето е лошо - страхотно е дори, привлече и моето внимание но някак си пак надушвам любимото на всички комунисти - фалшифициране и пропаганда.

Не го мисли. Карай си с корейските капути. Аз от 2 флагмана на самсунг съм случвал на 2 греди. Затова надали повече. Ама ти им вярвай те корейците честни като сълзи.

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на julian_jecov за това мнение:
  • Amilo
Цитирай
#13

Никой не сравнява самите устройства - с години съм бил с Huawei и съм бил винаги доволен. Сигурен съм, че и Magic Pro е страхотен, дизайна на гърба ме кефи особено много в черната версия. Говоря за самите им похвати с фалшифицираните мнения, реклами и др. неща, в които са хващани, а Dxomark... кой ги чете тия вече?

Самото устройство като устройство съм убеден, че е страхотно и очаквам да го видя някъде за да го разцъкам и да поснимам с него.
Цитирай
#14

(2023-06-25, 17:26:43)Ivanov_1994 написа:  Никой не сравнява самите устройства - с години съм бил с Huawei и съм бил винаги доволен. Сигурен съм, че и Magic Pro е страхотен, дизайна на гърба ме кефи особено много в черната версия. Говоря за самите им похвати с фалшифицираните мнения, реклами и др. неща, в които са хващани, а Dxomark... кой ги чете тия вече?

Самото устройство като устройство съм убеден, че е страхотно и очаквам да го видя някъде за да го разцъкам и да поснимам с него.

Малко извън темата ... вземи поработи 1 месец с Huawei P60 Pro и тогава ще пишеш други коментари.
Цитирай
#15

Здравейте, обмислям покупка на HM5Pro, но се двоумя дали това да е модела или S23U 512ГБ. Бихте ли споделили лични впечатления за конректния модел. Благодаря !
Знам че не е добре да се сравняват двата модела, но би било добре да знаем на база опит,с какво единия превъзхожда другия(освен цена и наличието на зарядно) и обратното.
Цитирай
#16

(2023-06-28, 10:30:34)palefaced написа:  Здравейте, обмислям покупка на HM5Pro, но се двоумя дали това да е модела или S23U 512ГБ. Бихте ли споделили лични впечатления за конректния модел. Благодаря !
Знам че не е добре да се сравняват двата модела, но би било добре да знаем на база опит,с какво единия превъзхожда другия(освен цена и наличието на зарядно) и обратното.

Аз не съм собственик на Honor все още но основните важни неща които виждам повече са:
1. По-голяма и издръжлива батерия
2. По-бързо зареждане
3. Зарядно в комплекта
4. Инфрачервен порт
5. Запис на разжовори
6. По-добрата камера

Това на прима Виста. Ако изпуска нещо може да ме добавят и други съфорумници

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#17

По-скоро ме притесняват два проблема, които се спеменават в няколко форума (редит, няколко испански, и в гсмарена). Твърди се че телефона има проблем с контраста, изложен на директна слънчева светлина. В какво се изразява: увеличава се контраста докато тела е изложен на слънце и след известно време, обикновено няколко секунди, контраста автоматично се занижава драстично. Няма възможност да го увеличите отново, не по-рано от около 5 минс. Вторият проблем е по протеснителен: при снимане с една от основните камери, снимките имат нещо като rainbow effect, на няколко места се споменава дори, че това е хардуерен проблем, което не е ок. Не казвам че всеки телефон би се държал по този начин, но попаднах на доста такива оплаквания в различни форуми.
Цитирай
#18

Ето едно добро и сравнително обективно сравнение с P60 Pro на камерите:


S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#19

(2023-06-29, 11:56:29)palefaced написа:  По-скоро ме притесняват два проблема, които се спеменават в няколко форума (редит, няколко испански, и в гсмарена). Твърди се че телефона има проблем с контраста, изложен на директна слънчева светлина. В какво се изразява: увеличава се контраста докато тела е изложен на слънце и след известно време, обикновено няколко секунди, контраста автоматично се занижава драстично. Няма възможност да го увеличите отново, не по-рано от около 5 минс. Вторият проблем е по протеснителен: при снимане с една от основните камери, снимките имат нещо като rainbow effect, на няколко места се споменава дори, че това е хардуерен проблем, което не е ок. Не казвам че всеки телефон би се държал по този начин, но попаднах на доста такива оплаквания в различни форуми.

Нито едно от посоченото е вярно!

Бях отбелязал, че вече имах S23 Ultra 512 GB.
След това Xiaomi 13 Ultra-512GB-Green.
А сега съм и си оставам с Honor magic5 pro.
Камерата е изключителна! Правих семейни снимки и е нещо перфектно. Ще направя други снимки и ще постна тук. Батерията е също много яка! И на S23 ultra беше също много яка!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
[-] 5 потребители изказват благодарност на emilkolev85 за това мнение:
  • iwan33, milenvn, palefaced, scorceni, tynata2
Цитирай
#20

Здравейте. Имам следният проблем: Преминах от Xiaomi на Honor magic 5 pro. При клониране на телефонът, всички приложения се прехвърлиха успешно. С изключение на "Note" приложенията. Всички са празни, без инфото в тях !  Действието се извърши с вграденото в Honor приложение за прехвърляне.  Ами сега ... ?!   Angry  Има ли решение ?  Благодаря на отзовалите се .
Цитирай
#21

Да попитам собствениците на модела има ли опция из визуалните настройки на телефона да слага черна лента от край до край върху острова където е селфикамерата. Че много грозно изглежда тоя черен глист най - горе.

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#22

Да, има!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#23

(2023-07-07, 11:07:18)julian_jecov написа:  Да попитам собствениците на модела има ли опция из визуалните настройки на телефона да слага черна лента от край до край върху острова където е селфикамерата.  Че много грозно изглежда тоя черен глист най - горе.

При Huawei P30 Pro се намира на следното място: Settings > Display & brightness > More display settings > Cutout > Hide cutout
[-] 2 потребители изказват благодарност на imthedevil за това мнение:
  • scorceni, tynata2
Цитирай
#24

(2023-07-07, 11:26:03)imthedevil написа:  При Huawei P30 Pro се намира на следното място: Settings > Display & brightness > More display settings > Cutout > Hide cutout

Аз много добре знам къде се намира при P30Pro.  Питам за Honor magic 5 pro.

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#25

(2023-07-07, 13:03:41)julian_jecov написа:  Аз много добре знам къде се намира при P30Pro.  Питам за Honor magic 5 pro.

Подозирам, че е на сходно място, затова написах пътя.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)