Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при зареждането на Mi 9T
#1

Изведнъж телефона почти спря да се зарежда. Показва Quick Charge, но батерията седи на едно ниво с включени моб.данни и хотспот или бавно деградира. От време на време иконата на батерита играе и показва зареждане/незареждане. Пробвах всички съвети от Гугъл преди да пиша тук, всичко изглежда наред с кабела и зарядното. Продухах и почистих мини USB порта. Рестартирах. Хард ресет не съм пробвал засега, според мен батерията е заминала и няма да помогне. С включени Aeroplane mode и Ultra baterry saver се зарежда с 4% за 10 мин и то когато батерията е на много ниско ниво - 12-20%. Инсталирах Ampere и АccuBattery, Ampere показва уж добро здраве на батерията, АccuBattery все още нищо. Ще се опитам да го зарядя докъдето може през  нощта на Aeroplane mode. Скоростта на зареждане варира от 10 мА до 9830 мА според Ампере, но най-често е до 50 мА, а според другия ап е отрицателна с вкл.екран.

Телефона е на 3 г. и 7 мес. и се ползва яко за tethering от дълго време. Разбирам, че може би батерията си е изпяла песента и е време за нов, но все пак някакви съвети преди да предприема тази стъпка?
Цитирай
Аксесоари
#2

Е защо пък нов.... смени му батерията. И моя е на 3 години и нещо и въпреки, че не съм имал такива проблеми(просто държеше по-малко), преди няколко месеца я смених. Сега държи колкото когато беше нов!

Изпратено от моят Redmi K20 Pro Premium Edition с помощта на Tapatalk

K20 Pro Premium Edition 12/512
Цитирай
#3

Доколкото знам батерита е неделима. Тоест ще трябва да го нося на сервиз и вероятно ще струва половината или повече от цената на чисто нов. Да, вероятно ще изкара още 3 г. От 2019 насам са излезли далеч по-добри модели. Може би е време за нов, а този ще изкрета докато го купя. През нощта успях да го докарам до 80%. сега е на 72%-76% и се зарежда постоянно. Ще се оглеждам в секцията за нови тел., щом няма с какво да се помогне.
Цитирай
#4

Аз си я смених сам. Не е някаква философия. Китайците слагат абсолютно всичко необходимо за смяната в комплект с батерията.

Изпратено от моят Redmi K20 Pro Premium Edition с помощта на Tapatalk

K20 Pro Premium Edition 12/512
Цитирай
#5

Колко ти струва? Кел файда ако огелпя нещо при смяната.
Цитирай
#6

(2023-05-10, 11:27:04)radolip написа:  Аз си я смених сам. Не е някаква философия. Китайците слагат абсолютно всичко необходимо за смяната в комплект с батерията.

Изпратено от моят Redmi K20 Pro Premium Edition с помощта на Tapatalk
Дай малко инфо за смяната. Кое колко и от къде Smile



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

(2023-05-10, 01:12:11)Joro777 написа:  Изведнъж телефона почти спря да се зарежда. Показва Quick Charge, но батерията седи на едно ниво с включени моб.данни и хотспот или бавно деградира. От време на време иконата на батерита играе и показва зареждане/незареждане. Пробвах всички съвети от Гугъл преди да пиша тук, всичко изглежда наред с кабела и зарядното. Продухах и почистих мини USB порта. Рестартирах. Хард ресет не съм пробвал засега, според мен батерията е заминала и няма да помогне. С включени Aeroplane mode и Ultra baterry saver се зарежда с 4% за 10 мин и то когато батерията е на много ниско ниво - 12-20%. Инсталирах Ampere и АccuBattery, Ampere показва уж добро здраве на батерията, АccuBattery все още нищо. Ще се опитам да го зарядя докъдето може през  нощта на Aeroplane mode. Скоростта на зареждане варира от 10 мА до 9830 мА според Ампере, но най-често е до 50 мА, а според другия ап е отрицателна с вкл.екран.

Телефона е на 3 г. и 7 мес. и се ползва яко за tethering от дълго време. Разбирам, че може би батерията си е изпяла песента и е време за нов, но все пак някакви съвети преди да предприема тази стъпка?
При мен пък прави номера от рода на ... Заряд на 60% ползвам телефона за интернет или YouTube и в следващия момент като поизхаби до към 30% и изведнъж изключва и умира. При опит да го пусна не тръгва. При подаване на заряд светва че е на 30% и в за 5мин примерно го оставям и после включвам и си е на 35% да речем и си го изхабявам до 1% и няма ядове. А и студено време умира още по бързо. В началото не съм забелязал подобни неща но е възможно и да е умряла батерията. Нз и аз какво да правя. Пробвал съм Ресет на батерията което ще рече няколко последователни ребута с стрелка и старт бутон и въпреки това прави същия номер. Може и заради бързото зареждане понеже го ползвам доста с едно по мощно зарядно да не отчита правилно батерията. Но пак не съм много сигурен

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Цитирай
#7

Намирисва ми на умрели сектори в батерията. Затова така прескача. Със стария ми Mi9 имах такива проблеми, докато не смених батерията.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

(2023-05-12, 07:27:21)karamfil написа:  Дай малко инфо за смяната. Кое колко и от къде Smile



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

При мен пък прави номера от рода на ... Заряд на 60% ползвам телефона за интернет или YouTube  и в следващия момент като поизхаби до към 30% и изведнъж изключва и умира. При опит да го пусна не тръгва. При подаване на заряд светва че е на 30% и в за 5мин примерно го оставям и после включвам и си е на 35% да речем и си го изхабявам до 1% и няма ядове. А и студено време умира още по бързо. В началото не съм забелязал подобни неща но е възможно и да е умряла батерията. Нз и аз какво да правя. Пробвал съм Ресет на батерията което ще рече няколко последователни ребута с стрелка и старт бутон и въпреки това прави същия номер. Може и заради бързото зареждане понеже го ползвам доста с едно по мощно зарядно да не отчита правилно батерията. Но пак не съм много сигурен

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Не знам, и на мен от време на време ми е правил различни номера. Може да е било в следствие на студено време или нялкакъв бъг или като се ъпдейтват приложения също лагва. най-големия яд ми е с приложението Mi Music. Имам над 1000 песни качени в mp3 format. Не знам дали големия брой песни е проблема или си съперничи със секцията с онлайн видео предложения, но забива много яко като опитам да слушам моите песни. Имам widget с плейъра на приложението, оттам пускам песни без ядове, но вляза ли в приложението и опитам да пусна песен, редактирам заглавие или аранжирам каквото и да е почва едно яко забиване, не тръгва и не тръгва и постоянно излиза съобщение ''Music not responding''. Може да откара и час така, или трябав търпеливо да чакам да зареди песните или force stop приложението докато реши да тръгне. Пращам репорти, псувам ги китайски боклуци и не го оправят и не го оправят.

Иначе проблема с батерията се оправи засега. Прецакал съм кабела. Купих си нов кабел и се реши проблема. Даже 2-ри поръчах да имам по-къс и по-дълъг. Но има ли сериозни признаци, че батрията или нещо сдава багажа направо купувам нов. За 4 г. модел с доста паднала цена няма смисъл да го кърпя според мен, като са излезли доста по-добри и привлекателни модели.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)