Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P60 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: p60pro-feature-2.jpg]

Huawei P60 Pro предлага 6.67" LTPO OLED дисплей с FHD+ резолюция (1220х2700) и поддържа опресняване в диапазон 1-120Hz, което пести енергия. Над него е поставено здравото стъкло Kunlun, което познаваме от Mate 50 Pro, а под него има вграден в дисплея сензор за отпечатъци. Операционната система е EMUI 13.1 в която има някои добавки в интерфейса на камерата и уиджетите на Awlays on Display наред с други дребни промени.

[Изображение: x805226-jpg-pagespeed-ic-ruhb-JUXe-G2.webp]

Устройството работи с чипсет Snapdragon 8+ Gen 1 4G, а батерията е с капацитет 4815 mAh и поддържа жично зареждане при 88W и безжично при 50 вата. Корпусът има сертификация за водоустойчивост IP68.

[Изображение: huawei-p60-pro-colours-01.jpg]

[Изображение: huawei-p60-pro-colours-03.jpg]

[Изображение: huawei-p60-pro-colours-04.jpg]

[Изображение: huawei-p60-pro-colours-02.jpg]

P60 Pro ще се предлагат в цветовете Feather Purple, Feather Black, Emerald Emerald и специалната Rococo White. По отошение на паметта в България ще се предлага само версията с 8GB RAM и 256GB разширяема с NM карта памет. Устройството ще дойде в два цвята – черен с матова текстура и бял, който има перлено оцветяване и уникална за всяка бройка шарка.

[Изображение: huawei-p60-pro.jpg]

Нека обърнем внимание и на камерата, която е на фокус в серията. Основната е брандирана като XMAGE и разполага с 48МР основен RYYB сензор с оптична стабилизация и 10-стъпкова променлива бледа в диапазона f/1.4-f/4.0, която ни е позната от Mate 50 Pro. Промяната на блендата става автоматично според сцената, но в професионален режим е възможно и ръчното управление. Камерата записва 4K и видео.

[Изображение: huawei-p60-pro-cameras.png]

До главния сензор има 13МР (f/2.2) ултраширокоъгълна камера с автофокус и телефото камера с 48MP (f/2.1) сензор с OIS и 3.5x оптично приближение. Необичайно светлата бленда позволява на телефото камерата да прави по-добри снимки на тъмно. Тя е снабдена и с подвижна група лещи, което на свой ред осигурява възможност за заснемане и на близки обекти и създава естествен боке ефект.
Huawei нарича основната камера Ultra Lighting заради подобрените възможности за улавяне на светлина – около 3 пъти спрямо P50 Pro. Отпред откриваме 13МР улташирокоъгълна камера, която поддържа снимане в три фокусни дължини и може да заснема и 4K видео. Основната камера P60 Pro оглави фотографската класация на DXOMARK с резултат от 156 точки.

[Изображение: phpgysbzw-800x.jpg]

Предварителните поръчки за P60 Pro започват днес и ще продължат до 21 май включително. Устройството ще се предлага в комплект с часовник Watch GT 3 Active (46мм) на препоръчителна цена от 2349 лв. в А1, Виваком, Yettel, Технополис, Техномаркет, Зора и избрани партньори на дистрибутора Polycomp.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Едно ревю на български.
Цитирай
#3

Ето и още едно ревю на български.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Някой от форума има ли Huawei P60 Pro ?
Искам да питам нещо конкретно за този телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kosta8704 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#5

Може да попиташ за този модел на 4PDA - Тук

 
Цитирай
#6

https://nixanbal.com/huawei-p60-pro-i-hu...kiya-pazar Започват продажбите на Huawei P60 Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Добър ден от близо седмица го имам, практически е същия като p50 pro но не знам как са го направили да е малко по бърз понеже стария ми е p50 pro.
Разлика има не е много голяма, камерите обаче са друго нещо там вече разликата е доста голяма този телефон в нощен режим прави снимки с по голям детайл, и дневните снимки са много добри като цветове и детайл.
Цветовете са доста по реални от p50 pro, стерео говорителите са доста по мощни и emui 13 носи някоя друга глезотие със себе си.

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на bumer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#8

(2023-05-27, 07:32:12)bumer написа:  Добър ден от близо седмица го имам, практически е същия като  p50 pro  но не знам как са го направили да е малко по бърз понеже стария ми е p50 pro.
Разлика има не е много голяма, камерите обаче са друго нещо там вече разликата е доста голяма този телефон в нощен режим прави снимки с по голям детайл, и дневните снимки са много добри като цветове и детайл.
Цветовете са доста по реални от p50 pro, стерео говорителите са доста по мощни и emui 13 носи някоя друга глезотие със себе си.

Аз се колебая между P60 Pro и Mate 50 Pro...Старото куче 30 Pro още държи фронта,но вече 3 години го ползвам иии така. Не знам имали разлика в камерите на мейта и P60-ката. Зуум-а към луната как е? С P30 Pro съм доволен все още от към снимки,просто остаря и батерията си пада бързичко

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай
#9

(2023-05-27, 23:12:36)myzrael написа:  Аз се колебая между P60 Pro и Mate 50 Pro...Старото куче 30 Pro още държи фронта,но вече 3 години го ползвам иии така. Не знам имали разлика в камерите на мейта и P60-ката. Зуум-а към луната как е? С P30 Pro съм доволен все още от към снимки,просто остаря и батерията си пада бързичко

Не съм правил снимки на луната, но за mate 50не мога да кажа да ли е по добър понеже мога само с p50 pro да го сравня

Розите са снимани с p60 а пеперудата с p50


Прикачени файлове Миниатюри
       

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#10

Ето още няколко теми за Huawei P60 Pro:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103991 - Тема за преброяване
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103992 - Тема за снимки
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103993 - Тема за актуализации
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103994 - Тема за аксесоари

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • myzrael
Цитирай
#11

(2023-05-27, 07:32:12)bumer написа:  Добър ден от близо седмица го имам, практически е същия като p50 pro но не знам как са го направили да е малко по бърз понеже стария ми е p50 pro.
Разлика има не е много голяма, камерите обаче са друго нещо там вече разликата е доста голяма този телефон в нощен режим прави снимки с по голям детайл, и дневните снимки са много добри като цветове и детайл.
Цветовете са доста по реални от p50 pro, стерео говорителите са доста по мощни и emui 13 носи някоя друга глезотие със себе си.

Можеш ли да кажеш дали Android Auto работи на твоят телефон.Ето и линк как да го инсталираш.

https://consumer.huawei.com/my/community...Id_168161/
Цитирай
#12

(2023-05-28, 11:10:53)kosta8704 написа:  Можеш ли да кажеш дали Android Auto работи на твоят телефон.Ето и линк как да го инсталираш.

https://consumer.huawei.com/my/community...Id_168161/

За инсталиране няма проблем но моя автомобил няма как да го пробвам на служебната, ще видя да ли има андроид ауто и ще пиша

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#13

(2023-05-28, 11:19:04)bumer написа:  За инсталиране няма проблем но моя автомобил няма как да го пробвам на служебната, ще видя да ли има андроид ауто и ще пиша

Ще трябва да инсталираш и Lighthouse апликацията най-вероятно.И за да инсталираш Android Auto и тези другите две апликации най-вероятно ще трябва да смениш региона на AppGallery за да можеш да ги изтеглиш (регион Malaysia)..Сега ще прикача и файлът Lighthouse,че този който е новият в AppGallery няма да можеш да се логнете с гугълският акаунт.След като инсталираш Lighthouse който аз прикача и се логнеш с гугълският акаунт вече можеш да го ъпдейтнеш през AppGallery регион Malaysia.

Lighthouse :
https://www.mediafire.com/file/zegrjxj64...e.apk/file
Цитирай
#14

(2023-05-28, 11:20:12)kosta8704 написа:  Ще трябва да инсталираш и Lighthouse апликацията най-вероятно.И за да инсталираш Android Auto  и тези другите две апликации най-вероятно ще трябва да смениш региона на AppGallery за да можеш да ги изтеглиш (регион Malaysia)..Сега ще прикача и файлът Lighthouse,че този който е новият в AppGallery няма да можеш да се логнете с гугълският акаунт.След като инсталираш Lighthouse който аз прикача и се логнеш с гугълският акаунт вече можеш да го ъпдейтнеш през AppGallery регион Malaysia.

Lighthouse :
https://www.mediafire.com/file/zegrjxj64...e.apk/file

Gbox няма ли да свърши работа

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#15

(2023-05-28, 11:33:52)bumer написа:  Gbox няма ли да свърши работа

Не, Android Auto все още не работи на Gbox.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kosta8704 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#16

(2023-05-27, 07:32:12)bumer написа:  Добър ден от близо седмица го имам, практически е същия като  p50 pro  но не знам как са го направили да е малко по бърз понеже стария ми е p50 pro.
Разлика има не е много голяма, камерите обаче са друго нещо там вече разликата е доста голяма този телефон в нощен режим прави снимки с по голям детайл, и дневните снимки са много добри като цветове и детайл.
Цветовете са доста по реални от p50 pro, стерео говорителите са доста по мощни и emui 13 носи някоя друга глезотие със себе си.

Привет, 
може ли да споделиш как се държи камерата при снимки на залез/изгрев, т.к. преди ползвах Мейт 40 про и буквално не успяваше да улови червеното - всички залези бяха или оранжеви или жълти ..
А и още един въпрос - тъй като имам абонамент за Гугъл 1, освен повечето място дава и някоя и друга глезотийка при обработка на снимки в Гугъл Фотос - дали ти показва като опция наличието им, като логиката ми е, че щом има опция за отключването на допълнителните функции, ще ги има и тях  Smile
И последно - качването на снимките в Гугъл Фотос автоматично ли става или първо ръчно трябва да стартираш апа и тогава /както беше при Мейта, който имаше Апп стор от "стария вид"/

Благодаря!
Цитирай
#17

Не съм правил снимки на залеза още, ще опитъм как се получава, и ще пиша. Гугъл фото ръчно се пуска при мен избирам с какво качество искам да ги запазя. Андроид ауто не успях да пробвам.

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#18

(2023-05-27, 07:32:12)bumer написа:  Добър ден от близо седмица го имам, практически е същия като  p50 pro  но не знам как са го направили да е малко по бърз понеже стария ми е p50 pro.
Разлика има не е много голяма, камерите обаче са друго нещо там вече разликата е доста голяма този телефон в нощен режим прави снимки с по голям детайл, и дневните снимки са много добри като цветове и детайл.
Цветовете са доста по реални от p50 pro, стерео говорителите са доста по мощни и emui 13 носи някоя друга глезотие със себе си.

Единия е с 888, другия с 8 Plus Gen 1 , който е 2 генерации напред процесор произведен от TSMC а не от Samsung. Няма как да не почувстваш разликата. Не просто е по-бърз но и по-гладния процесор макар, че смятам, че можеше да имат Gen 2 и не схващам защо е с една генерация назад процесор пък било то и 4G.
Цитирай
#19

Като издръжливост на батерията е доста повече, зареждам вечерта,и на сутринта, изключвам и цел ден тормоз и ми прави впечатление че съм на около 45% при p50 pro го зареждах малко да докарам до 5 след обяд когато свършвам работа на този има всичко който ползвах на стария разните имейи, текстова редактори, и Teams, и някое друго още. Когато го ползвам да снимам или работя с него не нагрява при p50 pro си загрява ше особено когато го ползвах да снимам или нещо да гледам клипове доста грее

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#20

888 и Gen 1 са по процес на Samsung и правени от тях поради което са неадекватно греещи, дори бих казал , че Gen 1 е по-големия абсурд. И двата греят при елементарни задачи като гледане на видео или няколко снимки. Когато охлаждането е и по-зле , както при Xiaomi Gen 1 буквално опропастява нормалното ползване на телефона.

Gen 1+ е по процес на TSMC и това е основната причина да е по-хладен и адекватен от предните 2, както казах можеше и да е с Gen 2 който е първото хладно подобие на 865, макар, че той може би (и 870) са най-студените от последните години.

Да ти е честито телефончето, виждам, че го заглеждат по техни веригите и това не е лошо. AppGallery е на друго ниво сравнение със старта си а и Aurora Store, Gbox и т.н. позволяват ползването на Google приложения. Имаш ли някакви проблеми с тях, например като ползваш някое Google приложение пада ли ти refresh rate-а, лагва ли някъде или си работи нормално както собствените?
Цитирай
#21

(2023-06-02, 10:44:08)Ivanov_1994 написа:  888 и Gen 1 са по процес на Samsung и правени от тях поради което са неадекватно греещи, дори бих казал , че Gen 1 е по-големия абсурд. И двата греят при елементарни задачи като гледане на видео или няколко снимки. Когато охлаждането е и по-зле , както при Xiaomi Gen 1 буквално опропастява нормалното ползване на телефона.

Gen 1+ е по процес на TSMC и това е основната причина да е по-хладен и адекватен от предните 2, както казах можеше и да е с Gen 2 който е първото хладно подобие на 865, макар, че той може би (и 870) са най-студените от последните години.

Да ти е честито телефончето, виждам, че го заглеждат по техни веригите и това не е лошо. AppGallery е на друго ниво сравнение със старта си а и Aurora Store, Gbox и т.н. позволяват ползването на Google приложения. Имаш ли някакви проблеми с тях, например като ползваш някое Google приложение пада ли ти refresh rate-а, лагва ли някъде или си работи нормално както собствените?
В началото Gbox беше доста проблемно и ползвах, Gspace но след последното обновление на Gbox не прави никакви проблеми, ползвам, приложения като Outlook, teams, текстови редактори onedrive. Доста от без Gbox не работя. Камерата се ползва доста за снимки видео.Не е просто защо да я има и да сега виждам разлика в снимките значително голяма

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
[-] 1 потребител изказва благодарност на bumer за това мнение:
  • Ivanov_1994
Цитирай
#22

Здравейте,
как се държи Gbox на EMUI 13.1 ?
Цитирай
#23

Widget на приложения под GBox не могат да се ползват. При някой има нотификации , при други няма.
Цитирай
#24

(2023-06-07, 10:39:06)pnnlv написа:  Widget на приложения под GBox не могат да се ползват. При някой има нотификации , при други няма.

Widgets ще бъдат пуснати в някои от бъдещите версии на Gbox,но само за app availability.За кои приложения нямаш нотификации ?

Това е линк къв VIP група за Gbox който иска нека се присъедини.Там се пускат по-рано бета версиите на приложенията.

https://t.me/+Oha6VdG-FOs5MzA1
Цитирай
#25

Привет от 2 дни съм с белият P60 pro-бях свикнал на старият да ми показва крачките на заключен екран,но тук не мога да открия опцията-малко помощ?

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)