Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F5 и F5 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

На 4PDA има доста мнения на реални потребители за модела - Тук

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • nzim, _nib_
Цитирай
Аксесоари
#27

В Telegram има официална група за дискусии:
Poco F5 / Redmi Note 12 Turbo | Official
Цитирай
#28

(2023-06-07, 08:11:19)vlado05 написа:  След като дойде пуснах заявка за отключване и го прибрах в кутията. След като минаха 168-те часа, отключих и флашнах xiаомi.еu. 5G и Volte работят, Gpay също.

@vlado05, може ли да попитам дали сте правили нещо специално, за да нямате проблем с обажданията (и като цяло свързаността) при Poco F5?

- Пробвах чист xiaomi.eu - проблем
- Пробвах xiaomi.eu + 2 различни modem.img - пак същия проблем
- Evolution X - няма такъв проблем и MIUI China.
Цитирай
#29

Не.
Проблем ли прави?

п.с. Вече не ползвам това устройство. Дано новият му собственик няма проблеми
Цитирай
#30

За съжаление - да. Има и други, които се оплакват:

https://forum.xda-developers.com/t/redmi...m.4600225/
https://xiaomi.eu/community/threads/rom-...830/page-3

Но щом вече не е при Вас, няма да ви занимавам.
Цитирай
#31

Малко лични впечатления от устройството след около месец използване на POCO F5 PRO, закупено от доставчик в България.
Идвам от S20FE SD, 128GB, 6GB RAM...
1. Батерия - с моят стил на използване успявам да докарам над 7ч. SOT с едно зареждане и ден и половина общо използване, ако правя повече снимки няма такъв шанс. Бързото зареждане също е голям плюс за по-малко от час се зарежда на 100%. Безжично зареждане използвам.
2. Дисплей - много добро впечатление на тъмно и при супер ярка дневна светлина, дълбоки цветове, множество възможности за пресонализация из менютата.
3. Хардуер - едно единствено бъгване до сега, не реагираше бутона за отключване, но за около 10 секунди всичко се нормализираи и от тогава не съм имал проблем. Моята версия е 256GB вътрешна и 12GB RAM с опция +3GB RAM.
4. Kамера - спрямо S20FE една идея по-бледи цветове при снимките. Множество повече опции и ефекти за обработка спрямо Самсунг, което коригира цветовете и разликата е минимална. Като резолюция смятам, че POCO е по-добър особено с режим 64MP, при максимално увеличение и заснемане на далечни обекти са на кантар двете устройства. Селфи камерата горе долу се справя. Не съм фен на селфитата и това не беше критерии при избора на това устройство. Продължителни видеоклипове все още не съм правил.
5. Външен дизайн - плюсовете са в повече към POCO F5 PRO и размера не създава неудобство, както съм чел в други чужди статии.
6. Софтуер- в момента е с MIUI GLOBAL 14.0.6 и априлски пач за сигурност, дано да получи поне два големи ъпдейта.
Със сигурност изпускам доста неща, като плюсове пред S20FE, но съм доста по-очарован от това устройство спрямо предишното ми. Особено по отношение на батерията. До преди месец бях скептично настроен към устройства извън Samsung, но реших да се доверя на POCO. Времето ще покаже дали съм направил добра инвестиция.

Споделяйте вашите впечатления Smile

S20FE SD
[-] 2 потребители изказват благодарност на martin_varbanov за това мнение:
  • gen.taco, icho
Цитирай
#32

А имаш ли проблем със светване на дисплея по време на разговор ? Сензора за близост .
[-] 1 потребител изказва благодарност на drakkar за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#33

Само приложенията Messenger и Viber са ми правили тези номера.

S20FE SD
Цитирай
#34

(2023-07-06, 07:39:51)martin_varbanov написа:  Малко лични впечатления от устройството след около месец използване на POCO F5 PRO, закупено от доставчик в България. 
Идвам от S20FE SD, 128GB, 6GB RAM...
1. Батерия - с моят стил на използване успявам да докарам над 7ч. SOT с едно зареждане и ден и половина общо използване, ако правя повече снимки няма такъв шанс. Бързото зареждане също е голям плюс за по-малко от час се зарежда на 100%. Безжично зареждане използвам.
2. Дисплей - много добро впечатление на тъмно и при супер ярка дневна светлина, дълбоки цветове, множество възможности за пресонализация из менютата.
3. Хардуер - едно единствено бъгване до сега, не реагираше бутона за отключване, но за около 10 секунди всичко се нормализираи и от тогава не съм имал проблем. Моята версия е 256GB вътрешна и 12GB RAM с опция +3GB RAM.
4. Kамера - спрямо S20FE една идея по-бледи цветове при снимките. Множество повече опции и ефекти за обработка спрямо Самсунг, което коригира цветовете и разликата е минимална. Като резолюция смятам, че POCO е по-добър особено с режим 64MP, при максимално увеличение и заснемане на далечни обекти са на кантар двете устройства. Селфи камерата горе долу се справя. Не съм фен на селфитата и това не беше критерии при избора на това устройство. Продължителни видеоклипове все още не съм правил.
5. Външен дизайн - плюсовете са в повече към POCO F5 PRO и размера не създава неудобство, както съм чел в други чужди статии.
6. Софтуер- в момента е с MIUI GLOBAL 14.0.6 и априлски пач за сигурност, дано да получи поне два големи ъпдейта.
Със сигурност изпускам доста неща, като плюсове пред S20FE, но съм доста по-очарован от това устройство спрямо предишното ми. Особено по отношение на батерията. До преди месец бях скептично настроен към устройства извън Samsung, но реших да се доверя на POCO. Времето ще покаже дали съм направил добра инвестиция.

Споделяйте вашите впечатления Smile

Здравей!
Имам някои въпроси относно този модел телефон, а именно:
1. Има ли монтиран заводски протектор на дисплея както го правят вече при Ридми или не?
2. Тоя коментиран по-горе проблем за прекъсване или разпадане на връзката при теб проявява ли се или явно си зависи от конкретния телефон?
3. Би ли ме насочил към коректен доставчик защото поне до сега не се предлага масово в търговската мрежа.
Благодаря предварително!
Цитирай
#35

Здравей.
1. Има протектор залепен фабрично и прозрачен кейс в комплекта.
2. Без проблеми в разпадането на връзката. Но не съм го флашвал принудително както колегите по-горе.
3. Закупен от доставчик Plesio, сега гледам че е около 100лв по-долу от моята цена.

S20FE SD
Цитирай
#36

(2023-07-08, 09:06:23)martin_varbanov написа:  Здравей.
1. Има протектор залепен фабрично и прозрачен кейс в комплекта.
2. Без проблеми в разпадането на връзката. Но не съм го флашвал принудително както колегите по-горе.
3. Закупен от доставчик Plesio, сега гледам че е около 100лв по-долу от моята цена.
Благодаря за информацията. Хубав ден!
Цитирай
#37

Днес пристигна redmi note 12 turbo 8/256 от giztop поръчан на 5-ти.Не е имало проблем с митница и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kaliostro за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#38

(2023-07-11, 11:55:04)kaliostro написа:  Днес пристигна redmi note 12 turbo 8/256 от giztop поръчан на 5-ти.Не е имало проблем с митница и т.н.

И аз поръчах от там същия модел. Ще бъде полезно, ако може да споделите дали имате проблеми с обажданията, ако flash-вате с custom ROM като xiaomi.eu или Elite.

Благодаря.
Цитирай
#39

Дали има опция да се промени прозореца, който се появява, когато устройството е отключено и ти звънне някой? Нещо ми е трудно вдигането или не натискам правилно....

S20FE SD
Цитирай
#40

Имам проблем със Poco F5 Pro, зареждането на батерията стана малко странно. Понякога не иска да зарежда от уарлес чарджър, понякога не зарежда от оригиналното зарядно на 67W , разпознава го като Mi turbo charge, понякога го разпознава като бързо зареждане , понякога просто зарежда или изобщо не го разпознава и не зарежда.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#41

Вече месец и малко не съм имал подобен проблем с оригиналния адаптер. Друг метод на зареждане не съм използвал. В рамките на 45-50 Мин се зарежда от 20 до 100%, като го оставям още 5-10 мин в противен случай пада на 99% след максимум 5 мин.

S20FE SD
Цитирай
#42

Имате ли идея как се трие мемори на батерията. Мисля че проблема е и малко софтуерен  Poco F5 Pro .

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#43

(2023-07-12, 12:44:53)Funkdoobiest написа:  И аз поръчах от там същия модел. Ще бъде полезно, ако може да споделите дали имате проблеми с обажданията, ако flash-вате с custom ROM като xiaomi.eu или Elite.

Благодаря.

не е мой телефона, днес ще му слагам къстъм ром (xiaomi.eu) според руснаците след тестване на последния ром не е и имало проблеми с обаждания,обхват и т.н.
Цитирай
#44

(2023-06-07, 08:01:22)airbus написа:  И цената малко му е паднала .Базово беше 329, сега е 299 гущера без доставката.

Да не забравите да използвате код JUNE5 за 5% надолу. Smile

П.П. Много добре продават GIZ.

13 Ultra базовата с доставка е 905 евро, докато при Zen e 953 евро.
Колега актуален код за отстъпка има ли?

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#45

Здравей колега.

Опитай този промокод: GIZIT



Redmi Note 12 Turbo holds the title of the world's most powerful mid-range smartphone according to AnTuTu:
https://gagadget.com/en/gadzhety/289190-...to-antutu/

Sent from my 23049RAD8C using Tapatalk
Цитирай
#46

(2023-08-14, 15:28:39)dvelev написа:  Здравей колега.

Опитай този промокод: GIZIT



Redmi Note 12 Turbo holds the title of the world's most powerful mid-range smartphone according to AnTuTu:
https://gagadget.com/en/gadzhety/289190-...to-antutu/

Sent from my 23049RAD8C using Tapatalk
Благодаря.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#47

Ся...Не поВня кЪ съм отговорил в анкетата...вероятно на 2 години,заради moto g200.
Обаче от вчера си взех дзверо poco f5 pro.
И понеже съм свикнал на подредбата на приложенията на самсуняците му изпрасках s10 launcher,както между другото и на g200.
Понеже 90% от приложенията ми още от galaxy a71 са от външни магазини,не от гугълския,имам проблем-как да ги прехвърля на новия си телефон.На g200 не съм ги прехвърлял...не ми легна в ръката за ежедневно ползване,но покото...заспа.
Та въпроса ми е някой знае ли сигурен начин за прехвърляне на абсолютно всички приложения.
Не са малко...само...1467...бройки.
С easy app backup пробвах-не става.
Дава че някои имат бекъп,а те нямат.
На други че нямат,а те имат.
Ако някой знае решение,благодаря предварително.
Цитирай
#48

1467... леле! От любопитство само - може ли да споделиш някое екзотично, че ми е трудно да си преставя нуждата от повече от 20-30-50? Smile

Sony Z5 Compact.
[-] 1 потребител изказва благодарност на b0bb0 за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#49

(2023-10-21, 13:50:17)b0bb0 написа:  1467... леле! От любопитство само - може ли да споделиш някое екзотично, че ми е трудно да си преставя нуждата от повече от 20-30-50? Smile
...извинявай...излъгал съм...неволно-1474 били...
Редактори...конвертори...едно-друго...
Нужда? 99% от...айде да не обиждам популацията...има нужда от фейс,тикток,вайбър...Нямам ни една социална помийна яма.
По темата...пробвах 2 броя smart switcher-и...боклук...изтрих ги.
Третия 2 пъти по 30 приложения прехвърли,на третия път-греда...дава грешка.
Цитирай
#50

значи Xiaomi-то си има вградена програма, която се казва Share me
Сваляш я и на самсуняка и си мяташ каквото ти душа иска

https://play.google.com/store/apps/detai...l=en&gl=US
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)