Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA- запис на видео в шумна среда
#1

Привет на всички! Smile
Нов съм във форума и съжалявам, ако запитването ми не е в правилния раздел.

Не видях никъде в раздела информация за запис на видео в шумна среда със SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA. Дълго време ползвам HTC U13 + (моля не ми се смейте Smile ) заради способносите му да записва качествени видео клипове в шумна среда (най-вече от концерти). Качвал съм въпросните клипове в Youtube и съм получавал коментари от сорта на: "Пич, това с какво си го снимал? Страхотен звук и т.н.". Батерията на телефончето ми обаче умира, нямам ъпдейти от много време и след като видях какви са спецификациите на новото HTC, което излиза на 18.05.2023г., се отчаях и мисля, че е крайно време да се насоча към SAMSUNG.

Та... Въпросът ми е как се държи SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA при запис на видео в шумна среда? Примерно запис на метъл концерт? Има ли пращане на звука, пукане и т.н. ? Гледал съм записи на телефони на приятели с по-стари модели на SAMSUNG, в които аудиото на записа звучи сякаш си застанал до тонколоната. Sad
Моля тези, които са правили такъв запис да споделят как е качеството на звука?

По отношение на картината, когато се използва zoom, какво е оптималното приближаване за възможно най-добри резултати?

Благодаря Ви Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tremonster за това мнение:
  • martosblack
Цитирай
Аксесоари
#2

За да контролираш силата на микрофона при запис трябва да снимаш на "професионално видео". От дясната страна излизат опции. Кликваш в-у (mic-микрофон) и излиза един плъзгач за скролване. По време на запис може да го регулираш, а долу вляво са ти индикаторите за силата на 2-та канала. Long live rock and roll ! 🤟 Smile

Galaxy s23 Ultra
[-] 5 потребители изказват благодарност на vanboy за това мнение:
  • martosblack, Monipeev, OGIER, rabik, Tremonster
Цитирай
#3

vanboy, благодаря ти. Wink  Значи, за да стане добър записа на концерт с този телефон, не трябва микрофона да е усилен на макс, а да кажем в средата или малко над средата по скалата за сила на звука. Toва ще гарантира предполагам, че няма да има пукане и пращане и т.н.

На HTC -то нямам такива опции - имам 3D Audio, Sonic Zoom и Hi-Res Audio, т.е. звук с висока детайлност. Най-добри резултати в шумна среда имах точно при избор на Hi-Res Audio. Не съм коригирал силата на звука по никакъв начин, явно е зададена по default.

Samsung-a си е скъп телефон, а аз ходя по много концерти и си правя клипове за спомен. Исках да съм сигурен, че инвестирайки в телефона, ще мога да правя качествени клиповете откъм звук.  Long live rock and roll ! 🤟
[-] 2 потребители изказват благодарност на Tremonster за това мнение:
  • martosblack, vanboy
Цитирай
#4

Да, малко над средата или да кажем-да не е на макс! Преди време, преди да премина на флагманските Самсунзи, едно от важните за мен изисквания беше телефона да прави добър запис при видео, защото често посещавам концерти, пък и съм слушал записи и на нашата банда как трагично звучим от разни смартфони...то нищо не се разбира. Smile

Galaxy s23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vanboy за това мнение:
  • martosblack
Цитирай
#5

Според мен, трябва да се обърне внимание на картинката при видео, защото като цяло човек няма как да я подобри, или ако има, то ще е минимално. За сметка на това, звукът може да се подобри, ако се купи външен микрофон. Има такива за телефони. Вкарва се в usb-то, без кабели и т.н. Мисля, че няма да е голям компромис с компактността. Има на различни цени и с различно качество. Може да се гледат тестове и т.н. Казвам го, просто като идея, като може и да е от полза. На мен ще ми е интересно, като хора, които ходите често по концерти, да напишете дали този звук ви харесва. По спомен, Shure MOTIV MV88 струва около 250-300лв.


[-] 4 потребители изказват благодарност на Plamen11 за това мнение:
  • martosblack, Sky_Walker, Tremonster, vanboy
Цитирай
#6

Все още не съм записвал концерт с Ултрата, но ми се струва, че звука ще е добър, съдейки от предните ми Самунгски флагмани. Да се мъкне и допълнителен микрофон на концерти в тая тарапана и да се размятат кабели ми се струва малко тягаво, но все пак е доста вероятно звука да е с 1 идея по-добър...Важен е, защото какъв концерт записваш, когато ще е мазило на хубава картинка?! Вероятно ще разбера скоро...към края на юни, или пък ако направя запис на банда в някой клуб. Smile Някой ако има да пусне тук?!

Galaxy s23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vanboy за това мнение:
  • martosblack
Цитирай
#7

Да и аз ще помоля, ако някой е записвал с телефона видео на концерт, да сподели линк в темата. Благодаря още веднъж.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tremonster за това мнение:
  • martosblack
Цитирай
#8

Ето някакъв пример. Просто потърсих, не знам дали е ок. Ако някой има личен опит ще сподели по-полезна информация.

[-] 2 потребители изказват благодарност на Plamen11 за това мнение:
  • martosblack, Tremonster
Цитирай
#9

Онзи ден снимах за първи път метъл концерт. Останах много доволен. Доста от звука не чувах докато бях в залата, само бучене, пък телефонът си го беше хванал и се чува всичко. Има и приближение, справя се отлично.

Ще кача по-късно видеото за справка.
[-] 5 потребители изказват благодарност на insartture за това мнение:
  • martosblack, OGIER, Plamen11, Tremonster, vanboy
Цитирай
#10

Радвам се, че колегата Tremonster започна тази тема. 🙂Винаги , когато съм снимал с предишни телефони видео от концерти - резултатът от записвания звук почти винаги е бил плачевен. На открито е бил малко по-приемлив, но в зала, особено в зала Армеец е трагичен-силен, преекспониран, пращящ(то е и нормално,, Армеец" е спортна зала все пак) При всички случаи, за да излезе добър звук от записа , не зависи само от устройството, с което се записва, а зависи и от много фактори като апаратура, акустиката в помещението (ако е зала)и.т.н. Бих бил благодарен още хора да споделят повече клипчета, правени с нашия телефон в концертни условия. На Мидалидаре ще го пробвам и азSmile Long live heavy metal 🤟 Smile

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
[-] 3 потребители изказват благодарност на martosblack за това мнение:
  • Plamen11, Tremonster, vanboy
Цитирай
#11

За съжаление звука не е нещо особено, само 256 битрейт. Старото ми LG G6 снима Hi-Fi аудио с 1900 битрейт и разликата е просто огромна, това много ми липсва при Самсунг, защото снимам видеа постоянно.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • Plamen11, Tremonster
Цитирай
#12

Чух клипа, който е качил Plamen11 по-горе и какво чувам... Да, чуват се всички инструменти, но звукът ми звучи все едно е под земята или зад 2 стени, т.е. глухо. Съвсем не ми звучи INCREDIBLE, както е написано от потребителя, който го е качил. Да, няма пукане и пращене, все едно си застанал до тонколоната, но на мен ми звучи глухо. Sad

Чуйте един клип от сегашния ми телефон, закупен преди 6 години. Изберете 720 p в настойките, че Youtube го подкарва по dafault с лошо качество. Записът е правен в едно от халетата на Интер Експо Център в София, в което трудно можем да говорим за акустика. Само на мен ли ми звучи по-добре? Sad  Не коментираме картината. Ясно е, че е 720p и Samsung-a го отвява по този показател. За звука говорим.

STONE SOUR - "Tired", IEC, Sofia, Bulgaria, 27.06.2018

Благодаря на Dowper за обратната връзка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tremonster за това мнение:
  • Plamen11
Цитирай
#13

(2023-05-15, 07:42:06)Tremonster написа:  ....
Чуйте един клип от сегашния ми телефон, закупен преди 6 години. Изберете 720 p в настойките, че Youtube го подкарва по dafault с лошо качество. Записът е правен в едно от халетата на Интер Експо Център в София, в което трудно можем да говорим за акустика. Само на мен ли ми звучи по-добре? Sad  Не коментираме картината. Ясно е, че е 720p и Samsung-a го отвява по този показател. За звука говорим.

STONE SOUR - "Tired", IEC, Sofia, Bulgaria, 27.06.2018

....

Това видео "звучи" най-зле от всичките, качени в тази тема. Няма нищо качествено в този звук. Звук от концерт трябва да се чува както е в най-първото видео на колегата Plamen11 - това на Joe Lynn Turner, което направо си звучи про. Да, правено е с външен микрофон на Shure, но ако го видите колко компактно изглежда и как се закачва за телефона, не е никаква пречка да се ходи с такъв на концерт. Няма кабели, няма нищо. А звукът е топ Wink Ако ходех по-често по концерти, това щеше да е моето решение Wink И все пак S22U (тъй като съм с такъв, но предполагам същото важи и за S23U) си записва съвсем задоволително силен саунд, ще кача тук в темата видео от едно предстоящо събитие, за впечатления.

п.п.: А при второто видео на Plamen11, записано с S23U мога да си заложа главата, че снимащият въобще си няма понятие от звукозапис и държейки телефона, е покрил с пръст един от микрофоните и затова се чува така приглушено. Това не е типична звукова картина за последните S-ки, които се държат много добре във високочестотния спектър.

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • martosblack, Plamen11, Tremonster, vanboy
Цитирай
#14

(2023-05-15, 09:14:36)Sky_Walker написа:  Това видео "звучи" най-зле от всичките, качени в тази тема. Няма нищо качествено в този звук. Звук от концерт трябва да се чува както е в най-първото видео на колегата Plamen11 - това на Joe Lynn Turner, което направо си звучи про. Да, правено е с външен микрофон на Shure, но ако го видите колко компактно изглежда и как се закачва за телефона, не е никаква пречка да се ходи с такъв на концерт. Няма кабели, няма нищо. А звукът е топ Wink Ако ходех по-често по концерти, това щеше да е моето решение Wink И все пак S22U (тъй като съм с такъв, но предполагам същото важи и за S23U) си записва съвсем задоволително силен саунд, ще кача тук в темата видео от едно предстоящо събитие, за впечатления.

п.п.: А при второто видео на Plamen11, записано с S23U мога да си заложа главата, че снимащият въобще си няма понятие от звукозапис и държейки телефона, е покрил с пръст един от микрофоните и затова се чува така приглушено. Това не е типична звукова картина за последните S-ки, които се държат много добре във високочестотния спектър.

Aко е закрил микрофона с пръст и затова звучи приглушено - ОК, но ако не е, си е повод за притеснение. Благодаря за обратната връзка и чакам да качиш клипа. Smile
Цитирай
#15

За клипове с висок аудио битрейт, според мен се насочете към някой конкретен gcam mod.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Tremonster
Цитирай
#16

Наистина са доста субективни такива примери, но със сигурност някой ще се включи с лични впечатления. На това , мисля се чува по-добре.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Plamen11 за това мнение:
  • martosblack, Sky_Walker, Tremonster, vanboy
Цитирай
#17

Да, съгласен съм в Plamen11. Няколко потребителя в темата споделиха, че скоро ще посещават концертни събития. Запишете моля по 1 клип и качете да чуем как е аудиото. Smile
Цитирай
#18

Битрейта не е най-важното, той не променя факта, че микрофончето е миниатюрно и забито зад щит. Ако беше хубав микрофон в хубава среда със 256кбита ще звучи съвсем приемливо и в пъти по-добре от примерното видео.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • Plamen11, Tremonster
Цитирай
#19

(2023-05-15, 11:39:38)Plamen11 написа:  Наистина са доста субективни такива примери, но със сигурност някой ще се включи с лични впечатления. На това , мисля се чува по-добре.

Чува се ужасно, звукът е минал през лимитъра и компресора и само бегло напомня какво е било в оригинал.
Ей това е подобно качество, записвано с Huawei Mate 10 Pro при по-високо звуково налягане:


Не става с телефоните тая работа, иска си по-професионална техника. За да си имаме по нещо за спомен е добре, но до там. Сега като си слушам старите неща - кофти са, дразни ме даже. Единствено от Nokia 808 имам яки записи, но не ми дава да шерна запради copyright на доста песни. Nokia Rich recording технологията беше лидер в този вид записи от мобилни у-ва.
Вече не ходя по такива мероприятия особено, бих записал нещо с Ultra-та за сравнение, дано колегите тук дадат.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Plamen11, Tremonster
Цитирай
#20

(2023-05-15, 11:39:38)Plamen11 написа:  Наистина са доста субективни такива примери, но със сигурност някой ще се включи с лични впечатления. На това , мисля се чува по-добре.

Да, ето тук вече не е запушен микрофонът с пръсти и резултатът е налице - приятни ниски и високи, без средите да дразнят. Както и предполагах - добро представяне на Ултра-та и в този аспект. И S22U записва по същия начин Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Plamen11, Tremonster
Цитирай
#21

Има и още нещо - малкото микрофонче вероятно има лимит от 115-118дб примерно, очевидно е необходимо да има някаква копресия когато силата на записвания звук е по-висока или има еднотипни пикове като на рок концерт. Общо взето звука ще е различно добре според типа концерт, общото ниво и други фактори.
Но дори в студийни условия вградения микрофон звучи в пути по-тънко от външен такъв.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • Plamen11, Tremonster
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)