Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S23 ultra от OLX или разопакован от Emag
#1

Здравейте, искам да закупя s23 ultra, но много се колебая от къде. От OLX гледам обяви на неразопаковани телефони с оставаща гаранция като тази обява - https://www.olx.bg/d/ad/zapechatan-256gb...derIndex=1
От Emag пък има за същите пари разопакован s23 ultra с години гаранция и се продава от тях. Досега не съм взимал телефон от OLX, но го проверих по IMEI и изглежда наред, продавачът също изглежда коректен. От къде бихте ме посъветвали да взема, всякакви мнения са добре дошли.
пп. Emag няма никаква форма за контакт за да ги питам какви са проблемите с телефона
Цитирай
Аксесоари
#2

(2023-05-17, 18:54:59)ziruzavar написа:  Здравейте, искам да закупя s23 ultra, но много се колебая от къде. От OLX гледам обяви на неразопаковани телефони с оставаща гаранция като тази обява - https://www.olx.bg/d/ad/zapechatan-256gb...derIndex=1
От Emag пък има за същите пари разопакован s23 ultra с години гаранция и се продава от тях. Досега не съм взимал телефон от OLX, но го проверих по IMEI и изглежда наред, продавачът също изглежда коректен. От къде бихте ме посъветвали да взема, всякакви мнения са добре дошли.
пп. Emag няма никаква форма за контакт за да ги питам какви са проблемите с телефона
Щом е разопакован е от самият Емаг! ( те не държат на външни фирми върнати )
Пише си какво са забележките в описанието
Аз лично бих взел разопакован пред о Ел елс

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#3

Изобщо не бих се замислил и бих взел телефона от OLX , yetel дават трета година гаранция и телефона е нов (неразопакован) тия отваряните от емаг не ми вдъхват доверие, има голям шанш да са върнати и заради визуалния дефект в долната част на дисплея или да имат драскотини и следи от употреба... щом цената е една и съща не го мисли. Ако купуваш нов запечатан телефон от olx , задължително при получаването свери имей номера от кутията и гаранционната карта да са еднакви.
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#4

(2023-05-17, 18:54:59)ziruzavar написа:  Здравейте, искам да закупя s23 ultra, но много се колебая от къде. От OLX гледам обяви на неразопаковани телефони с оставаща гаранция като тази обява - https://www.olx.bg/d/ad/zapechatan-256gb...derIndex=1

Всичко е на късмет, няма лошо и от OLX да го вземеш, стига да е от коректен продавач. А тази обява по-горе спокойно я подмини, такъв клас телефон с 8GB RAM e просто несериозно. 256-те GB памет могат да се преглътнат значително по-лесно, но RAM паметта трябва да е 12 GB Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай
#5

(2023-05-17, 18:57:37)OGIER написа:  Щом е разопакован е от самият Емаг! ( те не държат на външни фирми върнати )
Пише си какво са забележките в описанието
Аз лично бих взел разопакован пред о Ел елс

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

В Емаг проверих и други разопаковани телефони и нявсякъде пише едно и също: "Продукт със следи от употреба, опаковка в добро състояние, фини драскотини по екрана, фини драскотини на гърба, фини драскотини по ръбовете, използвани аксесоари".
Цитирай
#6

Няма причина да купиш телефон с драскотини, вместо чисто нов. От OLX идва с гаранция към оператор и е неразопакован.
Прекупвачите няма да си плюят на името е така, особено не трябва да те притеснява когато е чисто нов, неразпечатван.
https://www.olx.bg/d/ad/nov-samsung-gala...99QZN.html Ето ти още едня обява.
Но и това с купуването на телефони от OLX е на периоди. Ето сега почти няма с 12GB Ram, а преди едни месец имаше поне 10 обяви и то на цени около 2100лв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Аз взех моя s23 от olx без грам да се замисля. Още по времето, когато варианта с повече памет беше на цената на този с по-малко.
Платен в брой, неразопакован, от оператор, на цена с около 300лв под тая в магазина, за мен си беше добра сделка.
Май е добре да са платени изцяло, а не на лизинг, че някои оператори в един момент ги заключвали...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#8

Заключват само A серията на Samsung и то само Vivacom. Флагманите не ги заключват.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

С OLX трябва много да се внимава особено с телефоните на Самсунг взети на изплащане от оператор, защото имаше доста оплаквания на заключени апарати дистанционно от оператора при спрени плащания на вноските от купувача. Има такава тема в раздела на А моделите. Конкретно ставаше въпрос за закупен лизингов телефон от Виваком в последствие препродаден през заложна къща и човека който го беше закупил от тях сигнализира че телефонът му е заключен от оператора и става неизползваем.
Цитирай
#10

https://smartphone.bg/smartphones-samsun...UEdiscount В крайна сметка взех от тук 512гб-товата версия. Мисля че е доста добра оферта за тази пари.
[-] 3 потребители изказват благодарност на ziruzavar за това мнение:
  • Dowper, martosblack, OGIER
Цитирай
#11

(2023-05-17, 19:44:23)ziruzavar написа:  В Емаг проверих и други разопаковани телефони и нявсякъде пише едно и също: "Продукт със следи от употреба, опаковка в добро състояние, фини драскотини по екрана, фини драскотини на гърба, фини драскотини по ръбовете, използвани аксесоари".
Нищо не губиш, имаш право да го върнеш за разлика от olx
Което си е " застраховка "

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#12

(2023-05-17, 19:27:06)Sky_Walker написа:  ...256-те GB памет могат да се преглътнат значително по-лесно, но RAM паметта трябва да е 12 GB Wink
За какви точно приложения се изисква едно устройство вече да има 12 GB RAM?

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, g1kata
Цитирай
#13

Един път да съм на едно мнение с NoMaD-a Smile

Два скрийншота от телефон на тийнейджър, който инсталира в несвяст и като му го оптимизирам ми става лошо направо.

И място има и рама му е предостатъчен. Изобщо 8/256 не е компромис.


[Изображение: Screenshot-20230518-072559-Memory-Guardian.jpg] [Изображение: Screenshot-20230518-072637-Memory-Guardian.jpg]
[-] 6 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Dowper, g1kata, Geparda7472, MartinVT07, Sho Gun, Tiger VI
Цитирай
#14

(2023-05-17, 21:06:33)ziruzavar написа:  https://smartphone.bg/smartphones-samsun...UEdiscount В крайна сметка взех от тук 512гб-товата версия. Мисля че е доста добра оферта за тази пари.
Честито и със здраве да си го ползваш Smile Аз съм пазарувал от този магазин телефони преди и не съм имал проблеми с тях, дори гаранционно имах хардуерен  проблем с един note  2  или 3, не помня вече кой модел беше (беше отдавнаSmile и ми го оправиха хората.

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай
#15

Е smartphone.bg (laptop.bg) са едни от най-коректните търговци в БГ, там не се очакват проблеми и стоките си идват от официалните дистрибутори. 2199лв за разопакован 512GB е била добра цена.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#16

Имат и код за отстъпка 3%, но не знам дали важи за намалени. Иначе цената е добра, аз долу горе на толкова го взех преди 3-4м от оператор с отстъпките.
Цитирай
#17

(2023-05-18, 09:01:00)martosblack написа:  Честито и със здраве да си го ползваш Smile Аз съм пазарувал от този магазин телефони преди и не съм имал проблеми с тях, дори гаранционно имах хардуерен  проблем с един note  2  или 3, не помня вече кой модел беше (беше отдавнаSmile и ми го оправиха хората.

Това даже беше цена за чисто нов, неразопакован. В крайна сметка обаче го отказах от там и го взех през приятел пак чисто нов.
п.с Сега виждам, че пише разопакован. Телефонът е 10/10, досега не съм имал flagship телефон, предния ми беше Poco f1, който издържа 5 години, но тук разликата е осезаема навсякъде.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ziruzavar за това мнение:
  • martosblack
Цитирай
#18

(2023-05-18, 13:46:34)Dowper написа:  Имат и код за отстъпка 3%...

Би ли посочил с какъв код?
Цитирай
#19

@NoMaD @emzo
Причината хората да търсят моделите с 12GB са две. Едната е, че това е Андроид и всеки знае колко по-зле от iOS например може да бъде управлението на паметта, колко агресивно може да бъде то и въобще какви са недостатъците на тежките скинове на андроид, добавени към предходният мениджмънт. Другата причина е futureproofing-а. Не всеки сменя телефон всяка година. 8GB се е превърнал в абсолютния минимум за високия среден клас и премиум устройствата. Все пак, не купуваш такива за да проведеш 2 разговора и да отвориш 10 уеб страници. Това са си работни станции, откъдето и да ги погледнеш, особено Note/S Ultra.
Аз недоумявам защо изобщо има модел с 8GB. При предишни техни премиуми минимума беше 12GB. Нещо, което очакваш за тази цена. 12/256 е перфектна ултра, за жалост само за индийския пазар.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#20

По-голям потрес е 8/128GB при S22 Ultra. Какви 128, като 40 за заети от кутията и това нещо снима 4K 60fps и 8K. Това направо си е без памет.
Цитирай
#21

Ram паметта е важна, но аз до този момент никога не съм имал проблем с липсата на ram в едно устройство. 8гб в момента ми се струват напълно достатъчно. Обаче дисковото пространство при андроид 13 е вече нещото, което трябва да се гледа, когато се купува ново устройство. Че на мен 200 гб са ми само Flac, hi res музиката в телефона. Като запишем и няколко 4,8к видео материала и умаля и 512 гб версия Smile

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай
#22

(2023-05-23, 17:02:06)S.7.R.3.L.0.K. написа:  ...Аз недоумявам защо изобщо има модел с 8GB. При предишни техни премиуми минимума беше 12GB. Нещо, което очакваш за тази цена. 12/256 е перфектна ултра, за жалост само за индийския пазар.
Повечето телефони предлагат вече RAM+ - не виждам смисъл да наливат излишни пари в още физическата, при положение, че може винаги да се добави при нужда виртуална такава.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora, tsvetan24
Цитирай
#23

Колеги, тия оферти, легален внос ли са и дали се поддържат от сервиза на Самсунг в Бг?
https://allgsm.eu/samsung-galaxy-s23-ult...m-dual-sim
https://www.buybest.bg/samsung-galaxy-s2...m-dual-sim
Някой пазарил ли е от тях?
Фактура издават ли, всичко легално ли е?

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#24

Всичко е легално, на фактурата не разчитай - може би може да получиш опростена. На официален сервиз също не разчитай много много Wink. Сещаш се, че разликата в цената идва от спестеното ДДС...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • mitakabs
Цитирай
#25

@mitakabs пазарил съм и от двата магазина, не издават данъчни фактури, затова цените са малко по-добри, могат да ти изкарат опростена фактура , което си върши работа. Смятам , че проблем със сервиз няма да имаш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)