Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 5
#1

TicWatch Pro 5.
   

Представиха преди броени минути новия модел на марката Mobvoi, TicWatch Pro 5.
Аз лично съм заинтересован от модела, предвид факта, че съм доволен и от TicWatch Pro 3 GPS.
Има малка разлика в корпуса спрямо предходните модели, дисплея е подобрен според мен, батерията е с по-голям капацитет, за което се надявам на още ден автономност.
Добавен е така наречения бутон "коронка", чрез който подобно на други марки часовници, би могло да се преминава/превъртат менютата в часовника.
Представят го с версия WEAR OS 3 или 3.5, но да си призная не знам доколко ще видя или усетя разлика с текущата версия на Pro 3 и нововъведенията, ако въобще има такива.
Впечатление обаче ми направи не малката разлика в цената му, обявена веднага след излизането.
По груби сметки около и над 700 лева за покупка от производителя.
Представител на марката в България все още предлага Pro 3 Gps на цена, по-висока от тази, на която взех часовника веднага след появата му на сайта на производителя преди мисля над 2 години и половина. Не ми се мисли каква цена биха обявили тук в България за новия модел Pro 5.
На този етап съм пред поръчката му от официалния им сайт на Mobvoi, но разбира се всяко нещо може да почака, за да имам база за сравнения с други магазини.
Вие на какво мнение сте?
Дали си заслужава моделчето новата си цена? Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Be6i4, ganchev, milss
Цитирай
Аксесоари
#2

Цената не ме изненадва на фона на другите производители. За новите фитнес гривни с формата на часовник на Huawei искат по 1200 - 1300 лева. В момента ползвам  watch 5 pro на Samsung и Tickwatch Pro 3 Gps. Визуално часовника на Mobvoi ми харесва в пъти повече от този на Самсунг, но софтуерната му поддръжка е много зле и поради тази причина ще пропусна този модел, а и тези в бъдеще, ако продължават по същия начин.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#3

Благодаря за включването.
Факт е липсата на софтуерна поддръжка, но това по никакъв начин не ми е пречело и не ми е липсвало до момента, което да ми напомни, че трябва или не да има такава. Единствено проблема, който имаше в началото с чувствителността на дисплея по периферията на Pro 3, беше отстранен именно със софтуерна актуализация от Mobvoi, за което разбира се всички потребители тогава им сипеха суперлативи.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

Но има някои бъгове, които не са оправили и до днес. Например броя крачки се различава на AMOLED дисплея и трансфлективния дисплей. Да не казвам, че най вероятно модела няма да види WEAR OS 3, въпреки обещанията.
Но както и да е. Да не спамя повече в темата с мнения за вече стария модел.
С интерес ще следя темата и впечатления от бъдещи собственици.

1916 
Цитирай
#5

Предвид цената и негативните мнения за моделите из нета, не вярвам да има много такива.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

(2023-05-24, 22:11:45)milss написа:  Но има някои бъгове, които не са оправили и до днес. Например броя крачки се различава на AMOLED дисплея и трансфлективния дисплей. Да не казвам, че най вероятно модела няма да види WEAR OS 3, въпреки обещанията.
Но както и да е. Да не спамя повече в темата с мнения за вече стария модел.
С интерес ще следя темата и впечатления от бъдещи собственици.
Крачките се различават, защото на транс-а винаги идват от приложението на Мобвой, а от уочфейса в зависимост как е настроен може да идват и от други източници (G Fit например).
TWP5 за мен не си струва парите, пускат го с WOS3.5 в навечерието на анонса на WOS4 и съответните часовници на Самсунг и Пиксел 2.
Няма нищо радикално ново, чипсетът засега е минимално подобрение в пърформанс спрямо 4100, а в ефективност дори не е ясно. Различните цветове подсветка за пулса при спорт за есеншъл дисплеят са готини ама са си козметична глупост реално.
Като се има предвид каква история имат Мобвой с ъпдейтите - и как комюнитито пропищя зверски и на тях не им дреме, не мисля, че с този нов модел ще е нещо различно в дългосрочен план. Аз бих изчакал за реални отзиви, засега има само малко ревюта на пре-продъкшън бройките (The Verge). Има и новият Mobvoi апликейшън в плейстора, също е интересно как ще се държи като заместител на WearOS app-a и дали ще искат 2$ абонамента за дългосрочните статистики.
Часовникът е станал и по-голям на външни габарити и по-тежък, дисплеят се е увеличил минимално. Батерията е по-голяма, от това идва най-вече декларираният живот от 80ч.
Каишките са описани като 24мм, което значи покупки на нови за всичките притежатели на 22мм и тн.
На мен ми харесва по снимките, макар, че не е много по-различен на пръв поглед от TWP3. Коронката е добро нововъведение за китайците, но колко има смисъл при интерфейс направен за тъч е друг въпрос.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • milss, Monipeev
Цитирай
#7

Аз също се съмнявам да стигне успеха на предните модели, в предвид, че хората са ядосани от слабата софтуерна поддръжка. Аз лично ако взема отново смарт уоч, няма да бъде Мобвой. Но като гледам и фитнес гривната ми върши подобна работа, но зареждам далеч по-рядко а и цената е по-ниска.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#8

Също съм недоволен клиент на марката. Купих за мен и за брат ми, като неговия даде фира. Софтуерната поддръжка е скапана и, като цяло, бие на китайджос в най-лошия смисъл. Софтуерното приложение към часовника също е зле. Особено на фона на предходния ми Samsung.

С евтина фитнес гривна съм в момента и нямам намерение да ръся пари за смарт часовник. Има всичко, което ,в крайна сметка, ползвам.



Изпратено от мобилния в движение

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#9

Аз нямам никакви проблеми с моя TWP3, не ме притеснява дори липсата на ъпдейти. Ползвам го за нотификации, крачки и часовник (като гривна Big Grin). Използвах и за плащане, но ме дразни да пиша ПИН на всяко палене и прекратих. Батерията си държи стабилно около 3 дни, това е огромен плюс.
Ще ми се нова джаджа, но смятам да изчакам предложенията на Samsung и евентуално Google. Има малък шанс Samsung тази година са да с Qualcomm чипсет, което ще ги изстреля много напред.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#10

Като голям фен на смарт устройствата и почти не съм пропуснал модел от всички известни марки, то мога да кажа, че точно този май ще пропусна.

С нищо не ме впечатлява. Можеха поне един сапфир и нещо различно от пвц за корпус да сложат. 3 ката визуално ми харесва повече. И с тия 50мм, ако прочетох правилно, това вече е доста дори за спортен модел.
Ако човек иска нещо с уеар ос, 100% по-добре самсунг 5 про и е по-малко пари, и има титан и сапфир, и е почти сигурно, че ще получи 4-та версия, а за този 99% не
Ако се прежалят благините на гугъл, който са за сметка на батерията, то избора вече става огромен.
Масово има часовници за по 400лв, който имат дори по-добра проследяемост на ежедневните и фитнес дейности, а живота на батериите им в пъти по-дълъг.
От няколко месеца се задържах с Трекс 2. Изглежда като як джи шок, върши всичко, което ми трябва, батерия, ако се ползва нормално 20 дена!
Аз го ползвам постоянно с аод и ми прави 8-9 дена постоянно и то не с някакъв монохромен аод, а цветен и пълноценен
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#11

Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

В крайна сметка купих един TWP5 Sandstone. Вчера го отворих и засега съм със смесени чувства заради цвета - очаквах да е повече сиво сребристо, то е по-скоро златисто, а не съм фен. Изработката е супер иначе, усеща се малко по-пъргав от TWP3, но разликата е малка.
Essential дисплеят определно е станал много по-функционален (особено ако спортувате). Има и няколко цвята подсветка - това също е готино.
Мина един ъпдейт, остава си на WearOS 3.5 - и така в следващите 3 години Big Grin.
Разликата в размера на дисплея със старият я има, но не е толкова ясно видима, дори като са един до друг. Тъч респонса е същият като на старият модел - ако не е сложен на ръката и се ползва с един пръст на бюрото не е върха. На ръката всичко е точно.
Вибрацията е подобрена - усеща се малко по-качествено.
Коронката може да се настрои да скролира и хоризонтално - може да се сменят tiles с нея.
Заради вторият дисплей, контрастът на OLED-а леко страда - същото е като на TWP3. Който е имал предният модел е наясно, примерно при сравнение с GTR3 Pro - на Amazfit всичко изглежда малко по-сочно.

Какво не ми харесва засега:

Пулс се мери на всеки 10 мин в най-спестяващият режим, на старият беше на 1 час. Това неминуемо смуче батерията. Може да се спре - но тогава се мери само ръчно.
Размерът на каишките от 24мм - обезмисля нелошата база, която съм събрал за другите часовници.
Цветът може би - но това си е субективно, поне е далеч по-различно от черното.
Рекламираните 1000+ watchfaces - през приложението на Mobvoi Timewatch - необходимо е да си инсталирате допълнително приложение на телефона и има ставащи, но голяма част от хубавите са платени. Докато се браузват - никъде не показва дали са платени или безплатни, чак като се влезе в даден фейс тогава се вижда. Това разбира се не е фатално, има Facer, Watchmaker и множество качествени standalone фейсове, за които дори си струва да се плати.

Не съм го разцъкал още напълно, както и не съм го раздивижл навън, ще пиша като имам повече инфо и от батерията

[Изображение: 33a05728dd05a36d53686b6453a52593.jpg][Изображение: 9d23566bb1c0ba7e31a24de7daeef1b6.jpg]
[Изображение: 1a54a330ec65b9d9e5a8a12221800a44.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 6 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Be6i4, emzo, ganchev, milss, Monipeev, sapiora
Цитирай
#13

Честито и със здраве да се ползва. От къде го купи?

Sent from my Samsung Galaxy S23 Ultra using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#14

От Амазон, бяха пуснали ваучер една вечер сега през декември и беше около 200 евро без доставката.
Ако е на стандартна цена според мен изобщо не си струва да се сменя TWP3 с този.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#15

Честито!

Да в немският амазон беше направо без пари и малко се позамислих, ама с тия 50мм ме отказа
Цитирай
#16

Честито, @stenlius! Прилича ми на Suunto.
Цитирай
#17

(2023-12-30, 15:57:06)rumo написа:  Честито!

Да в немският амазон беше направо без пари и малко се позамислих, ама с тия 50мм ме отказа

Китката ми е доста тънка и не го усещам като много голям или дори по-голям от предният модел.

(2023-12-30, 20:09:27)sapiora написа:  Честито, @stenlius! Прилича ми на Suunto.

Мерси, наистина малко прилича на Suunto Vector заради шрифта...

Батерията беше на 70% фабричен заряд от кутията вчера следобяд:

- първоначална настройка, един major system update, множество app update от Play store
- играчка, смяна на 20-30 уочфейса, пулса на 10 мин, SPO2 на когато прецени часовника
- essential mode от 0:30 до 7:30 тази сутрин, след това вързан с телефона и ползван за нотификации и малко ръчкане до 23ч

Сложих го да се зарежда като беше на 28%, батерията изглежда да държи добре по тези резултати. Определено бързото зареждане се усеща - за 1 душ време вдигна от 28% до 70%. Зарядният интерфейс е идентичен с TWP3 и все още си ползвам старият кабел.

Може ли някой модератор да смени в заглавието на темата "Tickwatch" с "Ticwatch"?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#18

Аз се отказах от умните часовници само заради батерията, дали самсунг или тикуоч не държат изобщо. Ще ми е интересно колко изкарва в действителност щото сега съм с баланс и си държи 14 дни без проблем. Не че хваля големите смарт гривни но освен нотификациите и опциите за отговор от тикуоч 3 аз не виждам причина да ползвам нещо което държи един два дена батерия Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#19

TWP3 ми прави около 3 денонощия - стигат, този ще го видим - на теория трябва да прави малко повече, а има и бързо зареждане. Лошото е, че махнаха статистиката за батерията и трябва да се ползват 3rd party apps като 3C Battery Watch за да се види реално какво се случва.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#20

Това е положението с батерията след първото зареждане. Апа за мониторинг го инсталирах на 91%. Може да се каже, че 4 денонощия ги има с essential mode от 0:30ч до 7:45 сутрин. Уочфейса е статичен от първите ми снимки.[Изображение: 0c5f90a8ea4324a4061244f9550d4fd8.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#21

Второто зареждане беше фиаско - едвам изкара 24 часа. И то без да съм го носил през половината време. Не беше влязъл в essential в уреченият час дори. Нещо го е държало буден и точило яко, ма няма как да се види какво. Засега махнах 3C battery апа да видя да не е от него. Спрях и 24 часовият мониторинг на пулса.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#22

Ти май всичко си спрял? Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#23

Само пулса, останалите неща са си пуснати. С мерене на съня нощем със следващото зареждане изкара 3.5 денонощия. Най-вероятно дрейна е бил от 3C апа.
Бързото зареждане си е благина и доста променя навиците за ползване, но корпуса на часовника си се затопля чувствително.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#24

Пиша си пак в моята тема, други няма .
Часовникът си бачка супер - прави спокойно 4 дни с всичко пуснато и есеншъл през нощта (без да е смарт есеншъл, защото не го нося). Не е показал софтуерни проблеми засега и се надявам да остане все така. Без пулс на всеки 10 мин като гледам ще направи и 5 дни батерия.
Дойдоха малко каишки, ще покажа "скъпата" - 5$, cowhide leather, мирише на кожа от всякъде и е много добра. Но е и дебела и доста твърда, не знам дали ще се поочупи леко с носенето.[Изображение: 434df291d6843c472e52669bee285099.jpg][Изображение: a750704980ef708962e8d126bd558d3a.jpg][Изображение: e06d7ce4b3cc626845f189640414ec70.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 5 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • emzo, jivkojj, milss, Monipeev, sapiora
Цитирай
#25

Ще се поокърши кожата след някой ден, е няма никога да стане като силикон, но това е положението. Има силконови кайшки с шев, който имитират кожа, те са най-добрият вариант.
Иначе тази му ходи много и му предава още повече винтиж вид, че той и без това си го има с тоя леко бронзов цвят, така е супер

Иначе 4-5 дена за уеар ос си е много добре
Само тоя рефлексният дисплей пак ли е толкова тъмен като на 3-ката
Понеже на 1-вото издание, не знам дали си го ползвал, но беше доста ярък, след което го резнаха много
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)