Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с микрофона след кратко намокряне!
#1

Здр приятели! Изпуснах за секунда, телефона във ваната и след това проведох около 45 мин разговор, без проблем. На сутринта ми звъннаха за работа, пак нямах проблеми! По-късно можех да говоря, само на високоговорител! Микрофона не ме чува,  дори когато пращам гласови съобщения! На високоговорител нямам проблем, но на слушалка- не ме чуват! Когато цъкам лекичко с пръста по телефона, се чува леко тракане, но гласат ми изобщо не го засича! Някаква идея?

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай с продухване на микрофона, може и с фен за коса, но да не е с горещ въздух. Направи и бекъп на данните си. При евентуален проблем с устройството да са ти под ръка.

 
Цитирай
#3

Опитах с продухване, но не става! Явно пред микрофона е пълно с вода!? Не вярвам, да е проникнала в устройството!? Давайте други идеи и акъли! Мноого леко се чува от време на време, но само толкова!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#4

Както съветите от едно време, дълбока чиния/купа с ориз и телефона покрит напълно в него до сутринта.
Надявам се на положителен резултат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

(2023-05-24, 22:18:16)Monipeev написа:  Както съветите от едно време, дълбока чиния/купа с ориз и телефона покрит напълно в него до сутринта.
Надявам се на положителен резултат.
Веднага го слагам, дано стане! И дано вода не е проникнала в него, че става една мъка...! Но пак казвам, че не ми се вярва да е проникнала в него чак!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#6

Купата с ориз по принцип е приложима веднага след намокряне и при изключено устройство, но нищо не ти пречи да опиташ и сега, дано помогне. Успех!

 
Цитирай
#7

(2023-05-24, 21:21:34)emilkolev85 написа:  Здр приятели! Изпуснах за секунда, телефона във ваната и след това проведох около 45 мин разговор, без проблем. На сутринта ми звъннаха за работа, пак нямах проблеми! По-късно можех да говоря, само на високоговорител! Микрофона не ме чува,  дори когато пращам гласови съобщения! На високоговорител нямам проблем, но на слушалка- не ме чуват! Когато цъкам лекичко с пръста по телефона, се чува леко тракане, но гласат ми изобщо не го засича! Някаква идея?

Тук виждам два отделни проблема - освен нескопосаното обяснение.

Първия - водоустойчивостта. Купувайте си апарати, за които пише „издържа на потапяне в сладка вода с дълбочина до Х метъра за до Х минути“! Но това се прави предварително-

Втория - как става това - „На високоговорител нямам проблем, но на слушалка - не ме чуват“? Щом разговорът на високоговорител е Ок - значи и микрофона е Ок. Поне единия от двата микрофона.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

Приятелю, тук е форум на С23 ултра! Следователно и моят е същият! Апарата има 3 микрофона! Единият от тях е напоен до изолационата гумичка, затова,  когато е на високоговотел се включват всички микрофони и се чува отреща ясно моят глас! А когато е прилепен за лицето и говоря- не ме чуват изобщо и само на интервали чуват по някоя дума, но пак мноого слабо и почти неясно! И се знае, че С23 ултра е водоистойчив! Не давай газ, когато не трябва! 

Когато си мъртъв е трудно за всички около теб, само ти не знаеш за това! Същото е и когато си тъп!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emilkolev85 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#9

Аз действам с прахосмукачката, запушвам тръбата, като оставям малка пролука от където да смуче. Допирам пролуката до дупката на микрофона с надеждата да изсмуче влагата\водата.
Цитирай
#10

Ако няма нещо друго освен вода (като например останал сапун от пяната в банята) то ще се изпари. Позатопли го леко телефончето...е не прекомерно де...и го остави няколко часа на проветриво и сухо място. Не използвай сила като прахосмукачки въздух под налягане и предмети като клечки за зъби и т.н. защото рискуваш да скъсаш мембраната на водоизолацията или още по лошо, тази на микрофона.
Трябва просто водата да се изпари

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#11

Нямам идея дали ще помогне, но не пречи да опиташ, свали си приложението Speaker cleaner remove water и пробвай.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#12

Започнаха да ме чуват, но много дрезгаво и лошо о слабо! Когато изпратя гласово съобщение, почти не се чува. Оправя се, но не знам дали на 100% ще се подобри!? Лошо! Благодаря на всички, които отделиха време и съвети за моето устройство! Бъдете живи и здрави!!!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#13

Изплакни го в чиста вода да изплакне отлаганията от сапуна/душ гела.

 Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB Titanium Black
Цитирай
#14

Сега след всички гимнастики, отсрещната страна ме чува, само когато съм с телефона към лицето залепен! Както е стандартно де! А като пусна да говоря на високоговорител и в отсрещната страна се чува само шум! Стана смяна ма ролите или п.т микрофоните! Ще го давам да го правят,мисля че!

(2023-05-25, 22:11:34)emilkolev85 написа:  Сега след всички гимнастики, отсрещната страна ме чува, само когато съм с телефона към лицето залепен! Както е стандартно де! А като пусна да говоря на високоговорител и в  отсрещната страна се чува само шум! Стана смяна на ролите или п.т микрофоните! Ще го давам да го правят,мисля че! Направо ми се плаче! Мисля, че в случайност мокренето и микрофона!? Няма как да е иначе! Занулявах, правих,  струвах, през один и пак същата работа! Добре, че имам бекъп! 

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#15

Изпратих го в сервиз на Самсунг Германия и се оказа, че платка някаква е дала фира! Няма следи от намокряне! Просто е било случайност! Ще чакам за нов! Трябва в сряда да е при мен! Между другото, си купих и Xiaomi 13 Ultra . На първо четене, не мога да кажа, че камерата е по-добра от на S 23 Ultra!!? Но аз и не мога да я подкарам правилно, защото е с китайски ром и има само английски, а на мен ми е слаб! Ако беше немски.... Дал съм заявка за отключване на боотлоадера, но чак след седмица ще се случи и евентуално ще му драсна един европейски ром! Та така! Мисля, че след като дойде новият ми Самсунг, ще си продължа с него! Xiaomi някак не ми е на сърце! Някаква любов поражда S23 Ultra, не е като S22 Ultra, която разкарах след седмица време миналата година! Живи и здрави бъдете!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)