Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сравнение на снимки от S23+ и S10+ Май старото си остава по-добро!?
#1

Здравейте,
не съм от хората, които често сменят телефоните, правя го през 3-4 години. Все още си ползвам стария S10+, който за мен е страхотен телефон. Реших, че ми е време за ъпгрейд. Отивам в офис на А1, разцъках S23+, като цяло ми допадна, но при тест на камерата, направо не можах да повярвам. Разлика в качеството почти не виждам, даже с ръка на сърцето мога да кажа, че старото телефонче прави по-добри снимки. Прехвърлих си ги с блутуута, да мога да ги сравня и на компютър. И с двата телефона е снимано на дифолтни настройки, без зуум... тук показвам кропнати части от кадъра на 100%.

Емии, ето резултата. Май и тази година няма да се сдобия с нов телефон Undecided  

[Изображение: s23c.jpg]

[Изображение: s10c.jpg]

[Изображение: s23b.jpg]

[Изображение: s10b.jpg]

[Изображение: s23a.jpg]

[Изображение: s10a.jpg]

Samsung Galaxy S l Samsung Galaxy S3 l Samsung Galaxy S8 Plus l Samsung Galaxy S10 Plus
В света на конете l Кавказка овчарка
[-] 1 потребител изказва благодарност на yasoo за това мнение:
  • airbus
Цитирай
Аксесоари
#2

И вероятно S23+ е демо NFR бройка в офиса с pre-release firmware от December 2022 или January 2023...
Така не може да проличи каква и колко е разликата в телефоните и сравнението не е коректно. Камерите на S23 поколението искат да си с последният ъпдейт + трябва да се правят настройки за най-добри резултати, дифолта не е много як.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#3

Според мен коректното сравнение трябва да е между с10+ и с23 ултра. При серията с10 нямаше ултра и "плюс-а" беше топа на топа, както в момента определено с23 не е...

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

[-] 1 потребител изказва благодарност на MartinVT07 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#4

(2023-05-28, 20:37:57)MartinVT07 написа:  Според мен коректното сравнение трябва да е между с10+ и с23 ултра. При серията с10 нямаше ултра и "плюс-а" беше топа на топа, както в момента определено с23 не е...

Аз не искам да сравнявам топ моделите на годините. Сравнявам моя телефон с този, който съм си харесал.
Емии, резултата е меко казано незадоволителен.
Може ли за 4 години разлика между моделите, да няма разлика в камерите. Даже е по-зле положението.
Ноу комент.

Samsung Galaxy S l Samsung Galaxy S3 l Samsung Galaxy S8 Plus l Samsung Galaxy S10 Plus
В света на конете l Кавказка овчарка
[-] 1 потребител изказва благодарност на yasoo за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#5

(2023-05-28, 20:54:51)yasoo написа:  Аз не искам да сравнявам топ моделите на годините. Сравнявам моя телефон с този, който съм си харесал.
Емии, резултата е меко казано незадоволителен.
Може ли за 4 години разлика между моделите, да няма разлика в камерите. Даже е по-зле положението.
Ноу комент.

А прочете ли мнението на @stenlius?
Сравни го с някой приятел/колега/роднина който има модела (S23+) и е получил всички актуализации.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • OliQueenBG, Zi77
Цитирай
#6

Забележителните разлики може би ще са по-видими при нощно снимане, слаба светлина, увеличение, видео, портрети и други.
Въпреки че това е мостра, а и S23 серията получи доста актуализации на камерата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#7

(2023-05-28, 20:21:03)yasoo написа:  Здравейте,
не съм от хората, които често сменят телефоните, правя го през 3-4 години. Все още си ползвам стария S10+, който за мен е страхотен телефон. Реших, че ми е време за ъпгрейд. Отивам в офис на А1, разцъках S23+, като цяло ми допадна, но при тест на камерата, направо не можах да повярвам. Разлика в качеството почти не виждам, даже с ръка на сърцето мога да кажа, че старото телефонче прави по-добри снимки. Прехвърлих си ги с блутуута, да мога да ги сравня и на компютър. И с двата телефона е снимано на дифолтни настройки, без зуум... тук показвам кропнати части от кадъра на 100%.

Емии, ето резултата. Май и тази година няма да се сдобия с нов телефон Undecided  

[Изображение: s23c.jpg]

[Изображение: s10c.jpg]

[Изображение: s23b.jpg]

[Изображение: s10b.jpg]

[Изображение: s23a.jpg]

[Изображение: s10a.jpg]

Проблем не виждам, оставаш си със стария и подминавашSmile аз имах 10+ и то версия с 1ТВ и това беше най-бъгавия ми телефон който някога съм ползвал, така че всичко е много относително.

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG
Цитирай
#8

Има и нещо друго, това е шоурум, осветлението е доста добро и всичко е бяло... и със S2 ще стане прилична снимка... темата и конкретното сравнение с точно тия кадри е нелепо и некомпетентно... и не "старото не си остава по-добро" дори на тези кадри си личи превъзходството на S23... , а ако говорим за телефоните като цяли , то тогава съвсем спокойно мога да нарека "старото" посредствено...
[-] 3 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • ickopicko, MartinVT07, OliQueenBG
Цитирай
#9

Не търсете логика в камерите на Самсунг. 10 актуализации докато уж нещо се оправи, въпросът е защо е нужно 10 ъпдейта за да имаш добре работещ телефон? Защо не ти доставят продукта готов? Не отговаряйте, няма смисълSmile
Аз спрях да търся камера, хубава камера има само "ограниченото мултимедийно устройство", всичко друго е що-годе добро, но не е WOW.
На моят Самсунг от 10 снимки излиза 1 хубава, а през нощта не се и пробвам, че не искам да се ядосвам от резултата, да не го строша в земята, че и без това ще остана.
Съветът ми е, ако ти хареса някой модел, просто го купи и не мисли, и да пишеш тук и да се оплакваш никой не знае защо е така, нито ще може да ти даде рационално обяснение, защото такова няма, такива са им камеритеSmile
И все пак следващият ми телефон, пак ще е Самсунг, защото всичко друго е на много високо ниво.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dodo_pv
Цитирай
#10

За мен S10+ си остава най добрият телефон на самсунг който съм имал и камерата снимаше доста добре , ако беше с сменяема батерията още щях да съм с него.На практика батерията принуждава смяната на телефона на всеки 2-3г максимум.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#11

@foxhd какъв е проблема да му смениш батерията ? Даваш го в сервиз самсунг и за ден е готов... Даже някой път в рамките на деня..
[-] 3 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper, OGIER, Victormihov
Цитирай
#12

На снимките нищо им няма. Задапаратното не знае да снима и с какво снима!
Едното е с висока резолюция и по-високо ISO! Вижте надписите отзад на стелажа на последните снимки!
На С23се четат идеално, даже червените брошури се разчитат почти.. ПО- малката резолюция с по-големия пиксел, дават по -нисък шум. Това е, но не значи , че не може да се оправи на ръчен режим!

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
[-] 3 потребители изказват благодарност на mitakabs за това мнение:
  • gazibarev, milss, Plamen11
Цитирай
#13

Какво сложно има, насочваш и натискаш белият бутон.
Ааааааа, ти казваш да седне и да се учи фотография, да се разбира от iso, mm, дължини, ширини, разбрах. ясно.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dodo_pv, etog, S.7.R.3.L.0.K.
Цитирай
#14

(2023-05-30, 10:57:58)mitakabs написа:  На снимките нищо им няма. Задапаратното не знае да снима и с какво снима!
Едното е с висока резолюция и по-високо ISO! Вижте надписите отзад на стелажа на последните снимки!
На С23се четат идеално, даже червените брошури се разчитат почти.. ПО- малката резолюция с по-големия пиксел, дават по -нисък шум. Това е, но не значи , че не може да се оправи на ръчен режим!
@yasoo е казал че и с двата телефона е снимано с дефолтни настройки.
Всеки телефон САМ си избира ISO- F бленда,скорост на затвор,баланс на бялото-всичко.Ръчните настройки са за който ги разбира,или ще излезе по-добра снимка,или ще се обърка нещо и ще е по-лоша от авто.За проба направи няколко снимки на авто,при едни и същи условия и ще видиш че снимките няма да са еднакви,някой ще са по-светли,други с по хубави цветове.

Huawei P30
Цитирай
#15

(2023-06-01, 11:45:44)DoryanY написа:  @yasoo е казал че и с двата телефона е снимано с дефолтни настройки.
Всеки телефон САМ си избира ISO- F бленда,скорост на затвор,баланс на бялото-всичко.Ръчните настройки са за който ги разбира,или ще излезе по-добра снимка,или ще се обърка нещо и ще е по-лоша от авто.За проба направи няколко снимки на авто,при едни и същи условия и ще видиш че снимките няма да са еднакви,някой ще са по-светли,други с по хубави цветове.

Да, но това , че няма шум в едната снимка, не означава , че е по -качествена! В другата има лек шум ,да, но резолюцията е много по- голяма и се разчита повече информация от снимката. Това казвам.

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#16

За мен снимките на S23+ са по-хубави,по-ясни,с повече детайли.Зуумнати на 100% се вижда,макар че  са с ниска резолюция-1880х927 не знам защо не са поне 12 МР.
Аз не виждам смисъл да се пускат теми с подобни сравнения,отиваш в магазина,гледаш,сравняваш,ако ти хареса купуваш.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Plamen11
Цитирай
#17

Колега, аз в момента пак съм на Galaxy J5 временно, но имам и почти всекидневен достъп до Galaxy А12. И първият вади по-добри снимки на хора. Smile
По-добри е относително, в смисъл пикселите и качеството е по-ниско, разбира се. Казвам по-добри в смисъл, че вади хората доста по-близо до това, какви изглеждат всъщност. Въпреки, че снимките са леко замазани и не с толкова детайли с J5 не ме е срам да си кача снимката в ЛинкедИн, Инстаграм или Фейсбук.

Галакси А12 вади повече детайли и е много добър ако снимаш предмети, коли, дървета, сгради. Но язък за многото пиксели като вади хората доста по-зле от колкото изглеждат в действителност. Вади ги едни такива уморени, подути, със сипаничава кожа и доста по-сбръчкани, от колкото са в действителност. Сякаш засилва чертите до карикатура почти. Lol Изобщо, ако искате да изглеждате подпухнали, уморени и сбръчкани А12 и всимки с неговите камери и настройки са вашите телефони. Не вярвам при А13 и А14 нещата да са по-добри. Не вярвам високите серии да са кой знае колко по-добри.

За мен А12 НЕ става за селфита и портретни снимки за Инстаграм и Фейсбук, не може да извади хубава снимка на човек без да мине през солидни филтъри.
Наистина не знам как става този номер. И двата телефона са от нисък клас.

Та, това го пиша, защото може въпреки този нойз при S23+ камерата да е настроена така, че да вади хората по-добре от колкото S10+, а фонът и предметите и съответно детайлите им да не им е приоритет. Да не забравяме че с бума на разни инфлуенсъри това може да им е станало по-важно.

Но всеки харесва различни неща в снимките, според мен е индивидуално.
Ей тук на първото видео аз предпочитам Шаомито, пък пусналият видеото предпочита Галакси 23 Ултра: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1736059
В същото време за второто видео смятам, че S21 Ултра вади по-добри снимки почти винаги от тези с които е сравнен. Не знам дали може да се заключи, че S21 Ultra има по-добра камера от S23 Ultra или просто конкуренцията вече е по-добра. След мое проучване най-добрите камери в последните години са на Гугъл Пиксел устройствата и някои китайски телефони. И са по-добри от на Самсунгите вече. За Моторола, Нокиа и Сони не съм гледал сравнение и не мога нищо да кажа.

Точно затова аз повече няма да си купя изделие на Самсунг, защото не искам на селфита да излизат всички хора като препили, друсани или да изглеждат по-сбръчкани и с 10-15 години по-възрастни. Ще си взема Пиксел или ще рискувам с нещо китайско, пък може и да се върна на Моторола.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#18

Той Samsung Galaxy A12 е възможно най-ниския клас, като изключим A02. Няма как да имаш големи очаквания към него.
На S23 серията камерата е просто по-добра от на S10 серията, на снимките се вижда.
А и както казах по-горе, по-голямата разлика ще се забелижи при "по-екстремни" условия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • ickopicko, Sho Gun
Цитирай
#19

От Samsung най-накрая признаха за проблеми на камерата при някои смартфони Galaxy S23 и S23 Plus. Проблемът с непредвидени размазвания при снимките се очаква да бъде оправен при следващите ъпдейти, но без ангажимент с конкретни срокове и кога ще стане това.

Източник

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, Samsung2013
Цитирай
#20

Е, разгеле, веднъж да признаят нещо! Досега повечето пъти замитат нещата и разчитат, че потребителите са късопаметни.
Те отричаха и 2016-та в началото като се самозапалваха, та от тях очаквам всичко.

hazART, значи аз гледах на живо китайски телефони на същата цена малко след като купих моя само по снимка и параметри от нета. Един приятел си взе китайски и ми даде да тествам камерата му - ами за същата цена, но много по-добра е камерата, не е защото е евтин. За да не излезе, че само плюя марката Галакси J5-цата също беше евтина но все още вади по-хубави снимки на хора, въпреки страшно ниската резолюция.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#21

(2023-06-02, 19:24:30)Samsung2013 написа:  ....... Един приятел си взе китайски и ми даде да тествам камерата му - ами за същата цена, но много по-добра е камерата, не е защото е евтин. За да не излезе, че само плюя марката Галакси J5-цата също беше евтина но все още вади по-хубави снимки на хора, въпреки страшно ниската резолюция.

Че си решил да плюеш Самсунг е ясно. Това си е твое мнение. Обаче да сравняваш А12, J5 и други недоносчета на Самсунг и на знайни и незнайни китайчета със S серията е меко казано смешно.

1916 
[-] 4 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Dowper, g1kata, ickopicko, martosblack
Цитирай
#22

S23U e много по-добре от S10, единственото хубаво на по-стария модел, е че изглеждат една идея по-натурално снимките в сток вариант. Но с това малко сензорче 10ката няма кой знае какво да предложи точно когато трябва най-много.
Това със шума от примерните снимки е доста странно понеже точно със шума са се справили доста добре в S23 серията, но при по-тежки условия. Някои даце спекулират, че се жертват прекомерно детайли за да се направи по-гладка снимката и с възможно най-малко шум.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#23

(2023-05-28, 20:21:03)yasoo написа:  Здравейте,
не съм от хората, които често сменят телефоните, правя го през 3-4 години. Все още си ползвам стария S10+, който за мен е страхотен телефон. Реших, че ми е време за ъпгрейд. Отивам в офис на А1, разцъках S23+, като цяло ми допадна, но при тест на

Емии, ето резултата. Май и тази година няма да се сдобия с нов телефон Undecided  

Нали  трябва им вземат парите. Иначе вършат еднаква работа.
Другата година ще са същите кенефи със същите възможности - дефорсирани. Lol

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • Samsung2013, Victormihov
Цитирай
#24

(2023-06-02, 21:13:18)milss написа:  Че си решил да плюеш Самсунг е ясно. Това си е твое мнение. Обаче да сравняваш А12, J5 и други недоносчета на Самсунг и на знайни и незнайни китайчета със S серията е меко казано смешно.
Само ще спомена, че Samsung S6310 Galaxy Young струваше 119 лева нов и за времето си беше доста приличен телефон, за разлика от М и А сериите, които са по 400-500 лева и са боклуци като за днешното време. Да, имат по-добри камери от Янга, но то оставаше да са по-лоши. Но като качество на цветовете на екрана са дори по-зле! Едни такива размити, иконките размити, текстът прекалено замазан. В това включвам и скъпата С-серия.

Защото и среден клас Моторола или някой китайски телефон за 400-500 лева имат по-хубави екрани и интерфейс от на С-сериите на Самсунг, за А серията да не говорим. Отидете в някой физически магазин и ще се уверите в това - то ярки цветове, то хубав контраст, то crisp текст. Самсунгите като са с висока настройка на brightness черното направо си става сиво, докато при китайските и моторилите черното си остава черно. За иконите и текстът по менютата на Самсунг да не говоря - супер размазани ми се виждат.
Към днешна дата Самсунг са надценени, при условие, че има марки с по-добри екрани, процесори, цветове, интерфейс, а явно и камери за същите цени. Smile

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
[-] 1 потребител изказва благодарност на Samsung2013 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#25

Тази тема стана рай за знайни и незнайни анимационни герои, които или не са виждали телефона на живо или са погледнали на витрина в някой шоурум... начетох на глупости за 2 години напред... @Samsung2013 това което пишеш е неадекватно , в началото си помислих "ок , човека си има мнение , няма да му се меся" , но да ми говориш как някакви мотороли среден клас или някакви китайчета за 400лв имали по-хубави дисплеи, че и на S серията бил размазан си е буквално неадекватно... започвам да си мисля , че изобщо не си виждал телефона на живо... или някой твой авер си е купил реплика за 200лв :😀 Да не говорим , че по-добрите китайци, за които предполагам , че говориш до един са с дисплеи на самсунг...

П.П. моля някой модератор да изтърка темата , защото е ненужна и се напълни с неадкватни тролове...
[-] 7 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper, martoo, martosblack, milss, OliQueenBG, Plamen11, stenlius
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)