Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S23 single SIM vs. dual SIM
#1

Здравейте, искам да си купя чистото S23, но имам един горчив привкус в устата от преди едни 5+ години относно Dual SIM телефоните и се чудя колко от вас ползват Dual SIM, но с една sim карта и респективно имате ли някакви бъгове в свързаността?

Респективно има ли как да се направи в нотификейшън бара да НЕ изписва, че втори SIM не е намерен, защото тази "нотификация" би ме побъркала?

Общо взето освен от телекомите, от всички други места телефоните са dual, а доколкото четох това са телефони които НЕ са предвидени за Европа. Което е другото което ме смущава по някакъв начин.

Реално разликата между ситител и примерно А1 е ~100на лв, които абсолютно си струва да бъдат дадени ако ще си спестя потенциални последстващи драми със свързаността или гаранцията на апарата, но пък ако мога да си ги спестя - защо пък не?
Цитирай
Аксесоари
#2

Всичките са дуал сим, няма да имаш проблеми с 1 карта.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • iago, jhoro
Цитирай
#3

Хм.. дори тези при операторите ли са dual? Това не го знаех.. благодаря.
Цитирай
#4

Преспокойно се ползват с една SIM. Само за информация - в Ситител продават и стандартният Dual SIM модел. А най-изгодното място за да го придобиеш както винаги е ОЛХ - там се продават и чисто нови операторски, купени по различни схеми с цел препродажба. Гледай да не е на лизинг и да не е Виваком, останалото едва ли ще имаш проблеми.
И ако размерът те устройва - S23+ е по-добър избор ако го намериш на подходяща цена.
ЕДИТ: В България Самсунг продават официално само dual SIM модели.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • iago
Цитирай
#5

Не се изписва нищо, няма втори обхват или нофикикации когато е само една карта, на който и от двата физически слота да е или е еsim. (И е така oт доста години при Galaxy). Работи перфектно с една SIM. Когато са две карти всъщност модема превключва радиото между двете.

(В Австралия примерно модела е Single SIM, но в действителност хардуера си е DualSIM, в CSCта там е описано, че само един физически SIM и SIM държача е с едно гнездо. Потреботел, закупил телефон от там си поръчал нов държач, сменил е CSC и си има DualSIM телефон.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • iago, seemore, tsvetan24
Цитирай
#6

(2023-06-14, 12:22:34)stenlius написа:  Преспокойно се ползват с една SIM. Само за информация - в Ситител продават и стандартният Dual SIM модел. А най-изгодното място за да го придобиеш както винаги е ОЛХ - там се продават и чисто нови операторски, купени по различни схеми с цел препродажба. Гледай да не е на лизинг и да не е Виваком, останалото едва ли ще имаш проблеми.
И ако размерът те устройва - S23+ е по-добър избор ако го намериш на подходяща цена.
ЕДИТ: В България Самсунг продават официално само dual SIM модели.

Уф, не мога човек, 6.1 ми е абсолютният максимум. Така както е тръгнало, явно това ще ми е последният 6.1 телефон който ще си купя и с тоя темп ще трябва да се пренастроя и аз за 6.7.


Благодаря на всички за помощта, значи се мятам смело на dual-a и изобщо няма кво да го мисля. Особено щом това е официалният вариант за БГ. Явно съм бил в сериозна грешка.
Цитирай
#7

Това ,че дуал сима не бил за европа ,кой ви го каза...уби ма Smile))
Спокойно можеш да изключиш единия сим...има си бутонче,ако толкова те притеснява
Давай смело и не се шашкай с разни митове и легенди от миналото...2023та сме

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай
#8

(2023-06-14, 15:18:20)bam написа:  Това ,че дуал сима не бил за европа ,кой ви го каза...уби ма Smile))
Спокойно можеш да изключиш единия сим...има си бутонче,ако толкова те притеснява
Давай смело и не се шашкай с разни митове и легенди от миналото...2023та сме

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Дам, факт. Направо отидох и го купих. Телефончето ми харесва, красиво ми седи, зелен цвят. Мразя момента на сетъпване от нулата, ама както се казва.. това да са ми проблемите. 🥹

Благодаря, свършихме добра работа днес. 😬
Цитирай
#9

(2023-06-15, 00:41:48)iago написа:  Дам, факт. Направо отидох и го купих. Телефончето ми харесва, красиво ми седи, зелен цвят. Мразя момента на сетъпване от нулата, ама както се казва.. това да са ми проблемите. 🥹

Благодаря, свършихме добра работа днес. 😬

Затова има Smart Switch. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • milss
Цитирай
#10

(2023-06-15, 08:13:51)Dowper написа:  Затова има Smart Switch. Smile
Свърши тая, набухах ги ръчно вече.
Цитирай
#11

Smart Switch може да ти изиграе лоша шега така или иначе. Не са един или двама хората, които се оплакват от загряване и кофти батерия. Често се омазват приложенията при подобен тип прехвърляне и започват проблемите с телефона.
Дано не си купил базовото S23 128GB, че малко изостава като скорост при обмена на данни, спрямо братята си с повече памет. Тази година моделите с повече памет вървят повече от базовите.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#12

(2023-06-15, 09:13:50)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Smart Switch може да ти изиграе лоша шега така или иначе. Не са един или двама хората, които се оплакват от загряване и кофти батерия. Често се омазват приложенията при подобен тип прехвърляне и започват проблемите с телефона.
Дано не си купил базовото S23 128GB, че малко изостава като скорост при обмена на данни, спрямо братята си с повече памет. Тази година моделите с повече памет вървят повече от базовите.

Мхм, именно заради не едно и две подобни мнения във форума реших да нацъкам телефона ръчно. Купих 128ГБ, но UFS 3.1 ми е предостатъчно. Не играя игри, филми и големи файлове. Така да се каже съм си средно статистически потребител, просто имам афинитет към мааалко по-високият клас телефони.

Единствената причина да сменя старият си апарат (Huawei p30) бе, че му потроших дисплея на 5 места. Без никакви оплаквания към хардуера съм. Е да дразнеха ме някои неща в UIто, ама те са по-скоро Huawei related, не са заради outdate-ната технология.
Цитирай
#13

За притесненията ти относно Dual Sim си прав, но това беше в миналото, в ерата на смартфоните. Тогава хората ги избягваха сериозно и повечето не бяха за нашия регион както казваш. Но от години това е промемено и Dual Sim е предпочитана опция и вече на никой не му прави впечатление.

Аз малко късно се включвам, а ти вече си взел телефон, но просто ти е била стара информацията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • iago, jhoro
Цитирай
#14

Леко покрай темата - има Dual Sim апарати, с допълнително място за карта памет и Dual Sim апарати, при които или ползваш две сим карти, или една + карта памет.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • iago
Цитирай
#15

Благодаря пичове, да, определено ми е била стара информацията. Както се казва, вече ще си знам и за в бъдеще броя на сим слотове изобщо няма и да го мисля.
Цитирай
#16

Здравейте колеги! Използвам темата в по-различен смисъл. От около месец съм горд собственик на S23+ и от няколко дни на слота за sim2 ми изписва -само спешни повиквания! Телефна се използва с 2 сим карти на А1/А1 . Правих си експерименти с рестарт и самолетен режим и след това за доста дълго време телефона не вижда втората карта. Слагах друга карта на друг човек във втория слот и отново не я вижда! До сега ползвах А70 около 3 години и не съм имал ядове. Ходих до сервиза на Самсунг във Варна и ще трябва да остане за седмица за ремонт и ресет понеже е гаранционен. Питането е просто - дали да изчакам следващ по-сериозен ъпдейт и да се надвам на решение или да тичам в сервиза? E sim ще ми реши ли проблема ?

Samsung Galaxy Tab S6 Lite, Samsung Galaxy S23+
Цитирай
#17

Моя съвет е ако има проблем с телефона да го оправят... няма смисъл да търсиш решение с esim и прочие... ресета можеш и сам да си го направиш, ако не реши проблема сервиза..
[-] 2 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper, kalinkov
Цитирай
#18

Здравейте, по темата за двете сим карти:

Доскоро ползвах S20, където използвах две физически сим карти. Сега, на S23 се оказа, че има слот само за една физическа сим карта, и опция за е-сим. Заявих си и получих е-сим от А1; активира се и работи безпроблемно.

Имам проблем обаче с едновременното използване на двете сим-карти. Искам да използвам едната за разговори и SMS, а другата само за мобилен интернет. За съжаление обаче в настройките менюто за сим картите няма опция да се избира индивидуално кое от коя сим карта да се изпълнява (както беше на S20). Има единствено да се избира коя е primery sim, с което вървят и разговорите, и съобщенията и интернетът.

Идеи някой нещо?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#19

С 2 физически SIM-a има такава възможност. [Изображение: 6ec45b9b7dc35b3344cd02e21431f084.jpg]

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#20

@MilenaD махни настройката за основна сим карта и ще де появи
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • seemore
Цитирай
#21

Няма как да се махне. Трябва да се сложи отметка на едната от двете сим карти.
Цитирай
#22

Като отидеш в подмнюто "Primary SIM" какво има там, ако не там в "More SIM settings" , няма вариант да не може да се направи, просто трябва да няма основна карта и ще се появят опциите като от скрийншота на колегата.
Цитирай
#23

(2023-10-06, 12:01:48)MilenaD написа:  Здравейте, по темата за двете сим карти:

Доскоро ползвах S20, където използвах две физически сим карти. Сега, на S23 се оказа, че има слот само за една физическа сим карта, и опция за е-сим. Заявих си и получих е-сим от А1; активира се и работи безпроблемно.

Имам проблем обаче с едновременното използване на двете сим-карти. Искам да използвам едната за разговори и SMS, а другата само за мобилен интернет. За съжаление обаче в настройките менюто за сим картите няма опция да се избира индивидуално кое от коя сим карта да се изпълнява (както беше на S20). Има единствено да се избира коя е primery sim, с което вървят и разговорите, и съобщенията и интернетът.

Идеи някой нещо?

От къде е закупен телефона? От къде е тая карта LycaMobile?
Цитирай
#24

При мен си избирам от коя какво да е[Изображение: f6b57895a3014c7af6f9f93c9e2b1f59.jpg]

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

@MilenaD

В Settings > About phone > Software information > Service provider software verison
Моля, споделете двата реда.

Телефона от UK ли е закупен? с преференции от LycaMobile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)