Анкета: Ще се завърнат ли сменяемите батерии? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, това трябва вече да е задължителна опция за всички устройства
32.00%
16
32.00%
Не, защото това ще има отрицателно въздействие върху защитата срещу вода и прах
18.00%
9
18.00%
Не е необходимо, тъй като смартфоните ще станат по-обемисти
8.00%
4
8.00%
Не, защото сменям телефоните си често и ми е все едно
12.00%
6
12.00%
Съгласен съм с ЕС - трябва да има различни варианти и възможности за избор
28.00%
14
28.00%
Друго
2.00%
1
2.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Завръщат ли се сменяемите батерии в смартфоните?
#26

(2023-06-30, 22:39:05)Ivanov_1994 написа:  Дизайните са им такива, то си е мислено от производителя. Знам за проникнала вода на S20 (малкия) където не трябва след кофти залепване поради сменен екран и явно не добро залепване. Визуално не е имало особено признаци на луфтове (или поне момчето не е видяло такива), не е имал проблем и с мокренето преди това. Затова не ми се рискува. Всеки си решава.

Пък и ако телефон не е нон-стоп нагряван с игри от сутрин до вечер както правят децата (зарядно - игри - зарядно - игри и то няма за кога да охладнее) батерията при нормална експлоатация си кара над 2 години без да се усети особена промяна. Имам хора с S20 Ultra и дори S10 които още си карат с тях и никой не е съобщавал за кой знае каква деградация. Но говорим за хора които ползват смартфона като мен - чат пат някоя снимка, комуникация, смисъл за основна ежедневна комуникация, мейл, някъде нещо на навигация и да снимат 2-3 видеа на рождения ден на детето, примерно, не да ти е нон-стоп в ръцете.

Друг познат смени наскоро S9 вече поради проблемна батерия но там вече е оправдано предвид възрастта на смартфона а и екрана вече имаше много изгорели пиксели, жълти ленти изгоряло и т.н. и въпреки всичко до последно (и още го прави) си звъни, работи нормално и сега мина... на втора употреба Note 20 Ultra от който отново е доволен а това по същество е 3-годишен модел.

Та, в стандартния цикъл на живот на един смартфон не виждам кога човек ще сменя батерията - надали ще го ползваш над 3 години, айде 4 когато вече може да усетиш деградация и да го смениш. По-скоро за мен са проблем не деградациите от остаряване на батерията и циклите зареждане а омазванията и дрейна след ъпдейт , когато след 3-4 такива кофти ъпдейта може да решиш, че вече ти е стар телефона и батерията се е влошила макар, че проблема е изцяло софтуерен но много хора не го знаят и просто сменят телефона щото видиш ли батерията в последните 2-3 месеца вече не била като преди, нищо , че говорим за телефон на 12-13 месеца омазан и кофти ъпдейти. Вместо да ти се подобри изживяването то ти се влошава чрез ъпдейт.

Ей това е тема за коментар. И после се почва със заучените "инсталирахте ли подозрително приложение, а нулирахте ли си настройките, а facebook ползвате ли?". Да, ползвам, ползвах и преди скапания ви ъпдейт. Примерно. Скоро не ми се е случвало но на S20+ 3.1 ми беше омазал доста неща и се наложи абсолютен reset.

Ами аз още си ползвам S7-цата (вече 7 години) и съм супер доволен все още от нея. Смених батерия преди максимум 2 години и по малко, беше на 63% живот. Можеше и още, ама реших да се направя на майстор и си я смених сам. Иначе по темата.. има как да се направят, хем да са водоустойчиви, хем да се сменя батерията, като например S5. И като се има предвид, колко време е минало от производството на S5, а технологията и материалите колко са напреднали смятам, че има как да. А колкото до екологичния принос, ами невЕрвам Smile, даже мисля, че ще има обратен ефект, защото ще бъде лесно всеки сам да я смени и много хора ще направят боклук за нЕма оти Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на tony666 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
Аксесоари
#27

ЕС е на път да ни върне към дните на сменяемите батерии за телефони. До 2027г. производителите ще бъдат задължени да проектират телефони с батерии, които могат да се свалят и подменят от потребителите.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#28

Успяхме с 300мъки да се отървем от извитите екрани, сега се молим за сменяеми батерии, хеле до 2032 може да стане и чудо и пак да имаме зарядни в кутиитеSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#29

(2024-02-07, 19:03:28)NoMaD написа:  ЕС е на път да ни върне към дните на сменяемите батерии за телефони. До 2027г. производителите ще бъдат задължени да проектират телефони с батерии, които могат да се свалят и подменят от потребителите.

Източник

То и сега могат, но подмяната изисква някяви умения. За мен това е тъпо налагане върху производителите! Защо не задължат автомобилните производители така да ги произвеждат, че всеки да може да ги ремонтира? Ми трябват си някякви умения. То едни умни евромозъци има... Smile

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#30

(2024-02-07, 21:26:08)pepy1 написа:  Защо не задължат автомобилните производители така да ги произвеждат, че всеки да може да ги ремонтира?

...
Цитат:Звъни телефона във фирма за ремонт на компютри.
- Принтера ми започна да не печата добре.
- Най-вероятно е за почистване. Ще ви струва $50, но можете да прочетете ръководството и да си го почистите сам.
Клиента е потресен от такава откровеност:
- Младежо, вашият началник знае ли, че така му проваляте бизнеса?
- Честно казано това е негова идея. Доста повече изкарваме от принтери, които клиентите са опитвали да поправят сами.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#31

Вместо да ги правят да се сменят няма да е по зле да са по сполучливи,в смисъл да издържат повече.
Не знам какви магии им правят , изтече ли им гаранцията и се почва,поне на повечето телефони който съм ползвал.
Проблема е и в това най вече ,след смяна на батерията ,след има няма 2 месеца и проблемите с изтощена батерия се повтарят докато не се смени самият телефон.
А,това е години наред!
По форуми,тук таме някой познати си ползват телефоните години наред ,без каквито и да било проблеми.Как става това нямам си и на идея някакви по сполучливи бройки ли?пфу!Малко за яд работа Smile
Живи и здрави,телефони и батерии се някак си се вземат.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 2 потребители изказват благодарност на Compare за това мнение:
  • L1892, Victormihov
Цитирай
#32

(2024-02-08, 02:42:25)Compare написа:  ... след смяна на батерията ,след има няма 2 месеца и проблемите с изтощена батерия се повтарят докато не се смени самият телефон...

Нормално е, защото заменяш един компонент с нов, но всички останали са си старите - повече или по-малко, но все износени. Сменяш акумулатора на колата, но с новия тя не се подмладява.

(2024-02-08, 02:42:25)Compare написа:  ...
По форуми,тук таме някой познати си ползват телефоните години наред ,без каквито и да било проблеми.Как става това нямам си и на идея някакви по сполучливи бройки ли?пфу!Малко за яд работа Smile ...
Не се ядосвам и не се тюхкам заради "несполучлива бройка" , защото в масовия случай твърденията просто не са верни. Наслушал съм и начел на безброй коментари как след 3-4-5 години телефонът е като нов, но трудно ще ме убедят в което.

Питам се колко телефона ще сменя до 2027 г., когато уж се очаква подмяната на батерията да е достъпна за всеки потребител и дали ще е оправдано инвестирането в нова батерия, която пък вероятно ще е много по-скъпа от досегашните и не само поради естествения процес на инфлация.
Цитирай
#33

Някой като мен,който ползва телефона минимално и го зарежда пред 2-3 дена,батерията още държи април става на 5г.около 85% живот е,не е сменяна.Но като сметнеш циклите на зареждания,някой зареждат всеки ден и им изкарва 2 г.Зареждам до различни проценти,но най-често до 100.Ама смениш ли я,сигурно няма да кара толкова,уж за оригинални ги водят.

Huawei P30
Цитирай
#34

(2024-02-07, 21:26:08)pepy1 написа:  Защо не задължат автомобилните производители така да ги произвеждат, че всеки да може да ги ремонтира?

В темата става въпрос за смяна на батерия, която на повечето масови автомобили може всеки сам да си смени.  Wink
Цитирай
#35

Отговор и на Fairphone : "Fairphone 2 е най-издръжливото устройство с Android до момента, а Fairphone 5 е все още актуален. Той предлага осем години гарантирана софтуерна поддръжка и се стреми към десет години. Затова сме напълно единодушни, че неподлежащият на ремонт корпус на устройството не е оправдание за посредствения ангажимент по отношение на софтуерната поддръжка. За г-н Лиу (президент на OnePlus) и за всеки друг, който се притеснява, че батерията на телефона им може да надживее софтуера си, решението е очевидно: батерията да може да се сменя".

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#36

(2024-02-08, 14:24:21)sapiora написа:  В темата става въпрос за смяна на батерия, която на повечето масови автомобили може всеки сам да си смени.  Wink

Познавам хора, които и това не могат да направят! Както споменах, всичко е до умения!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#37

(2024-02-11, 19:16:35)pepy1 написа:  Познавам хора, които и това не могат да направят! Както споменах, всичко е до умения!

Не опира само до умения!

Аз освен ключа за запалване - друго не пипам! Има си сервизи, автомивки, момчета на бензиностанцията ...

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#38

Като минеш сръбската граница посока Унгария и нататък, ще се научиш сам да си сипваш на бензиностанцията Smile  там няма такива служители, разход е за собствениците. Съмнявам се, че не можеш, а за сервизите....вече и аз спрях да си обслужвам колата сам.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)