Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco X3 NFC проблем с моб. данни и мрежа
#1

От няколко месеца доста често при входящи обаждания дава на този, който ме търси, че телефона и изключен и след няколко минути получавам смс за пропуснато. Проблема явно е във връзката с мрежата, защото ползването на мобилни данни е потресаващо. За да работят, трябва да сменям от 4г на 3г и обратно. Закача се за няколко минути, после пак губи връзка. Спийд тест на 4г+ прави едва 3-5 мбпс. Оператора е Виваком, живея в центъра на Бургас. Пробвал съм и с карти на А1 и Йетел, без успех. На двата сервиза, на които ходих не искаха да го взимат, защото този телефон бил с много измислен софтуер и бил най-голямия боклук, нямало какво да се направи. Смених 2 сим карти, върнах 2 пъти фабричните. С последната версия на MIUI 14.0.4 е. Ако някой знае какво може да се направи, моля за помощ.
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-вероятно дефектирал радиомодул имаш.Пробвай да поставиш предочитана мрежа 3G и го остави така за проба.Същия модел модел използвам над 2 години и такива ядове нямам.
И още нещо- след фабрични настройки инсталация на чисто ли правиш или ползваш бекъп?
Пробвал ли си да смениш СИМ пластиката?
Цитирай
#3

Хардуерен проблем е и мисля при този модел е често срещан. На баща ми телефона така го оправиха веднъж, втория път вече нямаше гаранция и не можах да го оправя аз.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • retyrn
Цитирай
#4

(2023-07-03, 13:45:07)Be6i4 написа:  Хардуерен проблем е и мисля при този модел е често срещан. На баща ми телефона така го оправиха веднъж, втория път вече нямаше гаранция и не можах да го оправя аз.

Значи съм от късметлиите Smile .При мен се наблюдава друга аномалия от скоро-камерата взе да фокусира когато си иска в нормален режим и фокусира винаги в режим широкоъгълен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)