Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на часовник съвместим с S23 Ultra
#1

Здравейте! 

Търся алтернатива на Apple Watch 8 45mm тъй като преминах изцяло на Андроид, а той не е съвместим с каквито и да е устройства с такава операционна система. 
Нещо, което ползвам и си следя стриктно е съня, тъй като имам ядове с него. Други неща, които следя са данни свързани с физическата ми активност, карам колело, тренирам в залата и е важно тия неща да се виждат и да са горе-долу правилни. Не държа на LTE, но би било предимство, както и на NFC-то ( така и не се научих да плащам с часовник). Не говоря по часовника, обикновено гледам някакви базови нотификации като имейли, съобщения и кой ми звъни, но нищо повече от това. 

Последните си години съм бил с Apple Watch и това да го зареждам всеки ден никога не ми е пречело, тъй като сутрин докато се оправя преди работа и той се зарежда до около 90%, спя с него и на следващата сутрин батерията е на приблизително 20-30% точно преди следващото зареждане, без много голямо значение активността ми през деня (разликата е около плюс-минус 10%). Има ли някаква алтернатива която да се разбира добре с S23 Ultra? Забравих да спомена, че съм ползвал за около месец Galaxy Watch 5 Pro, но ми е доста странен на външен вид и някак не си допаднахме.  Visslar

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-добре си е точно Watch 5 Pro пак, че доста неща между 2-те ще се синхронизират автоматично. Това с друга марка няма да стане. Има си и нфс, а и батерията все пак е за около 3 дена, не е като всеки ден да виси на зарядното.

А относно съня, не виждам с какво помага един часовник, даже може да ти навреди, като видиш, че си спал 2 часа само. За съня спокойствие само, а точно това един смарт не може да осигури, даже напротив постоянно човек го заглежда и го натоварва
Аз мойте винаги ги свалям преди лягане, то и това не ми помага, ама поне не се залъгвам със статистики.

Друга алтернатива ти е гармин, някой епикс или веню 2/ 2+ за да доста по-малко пари. Също може да се плаща и следи всичко
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#3

Така или иначе с този телефон е най-подходящо и часовника да е Самсунг. Очевидно покрива изискванията. Щом 5 pro е странен на външен вид, а и може би неудобен за спане, някой от другите модели не е ли опция. Отделно от това което си писал - не ти е проблем зареждането. Идеята ми е примерно 5 или 4 класик ... или да се изкача уж новият модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kerenski за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#4

Samsung-a за съжаление не показва никаква данни вярно, особено пък съня. За оценка на съня най-доброто е точно Apple Watch с новия алгоритъм от преди година или нещо такова. Понеже стейджовете са много трудни за отчитане от ръката, следващото най-добро са Fitbit, почти всички модели. И след това следват Garmin Venu 2 с последните ъпдейти и 965 горе долу става. 965 не е лоша опция, защото е с нормални размери и има HRV, което е най-важния параметър, от който независимо от всичко друго можеш да извлечеш информация колко си стресиран, как си спал и какво влияние имат нещата, които правиш като лайфстайл. Тук и пулса се мери както трбява през цялата нощ за разлика от ябълките и други, които мерят през 10мин.

Между другото ако има ядове със съня задължително се мери сатурация през цялата нощ, аз ползвам Wellue O2 ring за целта.

За андроид в момента няма "истински" смартчасовник, който да става за проследяване на здравословните маркери с някаква приемлива точност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#5

Благодаря на @rumo за съвета и обективното мнение! Относно спането с часовник - от 7 годишен горе-долу нося часовник и толкова съм свикнал с него, че като го махна от ръката и все едно нямам ръка. Статистиката, която ми водеше Apple Watch-a беше доста близа до реалността защото сравнявах статистика и това как се чувствам. Което значи, че донякъде съм склонен да и вярвам. 

Относно варианта за друг Самсунг часовник, примерно Galaxy Watch 4 Classic - да, не е лош вариант, а в момента чисто нов е и сравнително бюджетен. Макар, че от магазина чисто нов Watch 4 Classic струва между 379 и 399 лева в момента, като вчера го имаше дори и в Технополис, а сега го няма, което е много странно. От друга страна Watch 5 Pro в Olx може да се намери чисто нов за около 480 лева в момента с две години гаранция, което си е оферта. 

И все пак - според вас най-добрия вариант е Galaxy Watch, а не друга марка?  Visslar

@100 Малко се разминаха коментарите, не съм видял отговора от Вас. Ще хвърля око на този Garmin 965. Благодаря!

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#6

В зависимост от бюджета, можете да почакаме по-малко от месец, да излезне Watch 6 на Самсунг. Края на юли ще го обявят. Аз лично съм минала покрай доста андроид часовници, мисля си, че каквото и да изберете ще ви върши работа. Но със Самсунг телефон, най-ефективен е часовника от същата марка. В момента мъча Huawei Watch 4, имах и Вену 2 на Garmin (той издържа при мен най-малко)... бях загледала и 965, но ми се стори прекалено скъп, а така и не можах да свикна с тяхната операционна система. Xiaomi часовниците също не са никак лоши, но в крайна сметка, за мен и за моя начин на ползване, Самсунг е най-добрата опция.
Цитирай
#7

Като смарт часовник Самсунг е най-доброто за андроид. Като мониторинг на здравето и точност обаче същия е почти на последно място. Зависи на кой какво му е важно, аз приоретизирам всичко свързано със здравето и така погледнато Garmin, Apple Watch и Fitbit(само за съня) са най-полезни.
Цитирай
#8

(2023-07-11, 11:28:51)100 написа:  Като смарт часовник Самсунг е най-доброто за андроид. Като мониторинг на здравето и точност обаче същия е почти на последно място. Зависи на кой какво му е важно, аз приоретизирам всичко свързано със здравето и така погледнато Garmin, Apple Watch и Fitbit(само за съня) са най-полезни.

Ами в такъв случай бих заложил на Гармин, тъй като мониторинга на здравето ми е по-важен. И с извинение, че се повтарям - съня ми е доста важно да го следя защото безсънието си е доста неприятен казус и примерно благодарение на Apple Watch-a и данните от него ми помогнаха доста да коригирам доста неща и да си подобря съня в много отношения.  Heart

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#9

Алтернативно мнение за tracker, вместо smartwatch.
С времето пробавах и продълбавам да пробвам от приятели доста smart часовници, но всички издържат малко (ден-два) и/или са много големи (тип водомер на ръката).
Общо взето повечето показват идентични данни, но големината и издръжливостта надделяват за мен.

Най-постояно се оказах и подменям като излезе нов модел Fitbit Charge серията 3 SE, 4 и сега 5 - известия, кой звъни (вдигане/затваряне), само вибрация (няма звук), пулс, крачки, калории, сън, SpO2, активности (бягане, колело, плуване, тредмил, тежести), аларми, хронометър, таймер, EDA, ECG и NFC плащане (през Curve със всяка Visa/Mastercard). Най-важното за мен - компактен, зареждане за час и половина през 7-8 дни. Винаги телефона е до мен, така че GPS му съм го сложил да на Phone (има и опции само вградения и динамичен, ако няма телефона, да ползва от устройството). Няма altimeter и барометър и не може д брои качване/слизане на сълби и височина, но все пак ЗА МЕН ми е достатъчно.

~€150 + ~€5 доставката.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#10

Абсолютно подкрепям, повечето хора ги купуват тия джаджи само заради идеята, че са модерни джаджи. По всички теми гледам основния въпрос е дали може да се плаща с тоя часовник и никой не се интерсува всичките тези функции и датчици от брошурата дали изобщо правят нещо...

Аз ползвам в момента Гармин, най-малкия Fitbit Luxe, който е голям колкото обикновена гривна и най-успешната ми покупка - wellue o2 ring.
Резултата е - прецизно отчитане на пулса всяка секунда, SPO2 всяка секунда, температура, HVR за цялата нощ, стейджовете на съня е сложно, но знам вече как се разчитат понеже съм запознат с алгоритмите на двете марки, имаме и движение и други обобщени данни, които се научава какво значат след като си направиш някаква статистика с дадено устройтво поне месец.
Всичко това е абсолюно предостатъчно за да оцениш как се спи и кое какъв ефект има.

За сравнение ако сложа Galaxy Watch 5 единственото, което мога да видя е пулса и то грубо. Всичко друго са произволни стойности общо взето. Но пък има LTE Smile
Цитирай
#11

Ето една статистика. Първата е на съня, Watch 5 Pro е сравним с Вену 2. Да, не е най-доброто на пазара от към отчитане на съня, но в случая бих казала, че ако човек има проблем с това нещо и иска да следи специално тези показатели, може би трябва да се насочи към специализиран за това уред.
Втората снимка е сравнение на сърдечния ритъм. Там водещ е Ябълката, след това Huawei, Watch 5 на Самсунг и след него Venu 2 на Garmin.
Идеята ми не е да сравнявам марките, а да покажа, че няма перфектен смарт часовник, който да следи всички показатели с прецизна точност. Но да, в зависимост на какво държи определения човек, може да се насочи към този смарт часовник, който е най-добър в конкретното измерване. Но ще е за сметка на нещо друго. Все пак това са смарт часовници Smile [Изображение: 90f040260429f2567a15aae0b9eca7cb.jpg][Изображение: 34f36b4f5699aef1d4d68c31d9156549.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • Be6i4, bobbymarinovv
Цитирай
#12

Горната графика със съня показва общите възможности на всеки часовник какво и са подредени по най-лошото отчетения стейдж на съня. Отделно Гармина има безброй ъпдейти и като собственик на тъкъв откакто е излезнал е подобрен крайно много, вероятно в момента е на нивото на 965. Графиката е от времето на първия софтуер. Общо взето в момента нямам друг часовник, който да се справя по-добре със съня.

Втората графика очевидно е за някакви леки дейности, тип стационарно колело където не мърдаш. При спортове където се изисква движение или дори само да станеш от стола Гармин-а убива Watch 5 дори преди ъпдейтите още като излезе. Дори за съжаление Гармин-а е леко по-добър от Huawei-a защото има по-висок рефреш, реално работи повече като игра на конзола спрямо игра на ПС или мултифункционално устройтво, първото е по-бързо, по-нагласено и по-ефективно.
Друга разлика е че смартчасовниците могат да загряват при определени дейности и батерията пада в пъти по-бързо от Гармин при браузване из менютата или ползване на привидно една и съща функция. С други думи ако се ползват само за мониторинг на здравето смарт часовника батерията му пак умира по-бързо от на всеки Гармин. Също и на стендбай. Добре е да се знае какви точно са целите за да се избере нещо смислено...
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#13

Какво е Вашето мнение за издръжливостта на корпуса и стъклата на часовниците гармин? Лесно ли се драскат стъклата. За мен сапфира е много добро решение но са малко сериите на гармин с такова стъкло.
Цитирай
#14

(2023-07-11, 12:37:07)100 написа:  Горната графика със съня показва общите възможности на всеки часовник какво и са подредени по най-лошото отчетения стейдж на съня. Отделно Гармина има безброй ъпдейти и като собственик на тъкъв откакто е излезнал е подобрен крайно много, вероятно в момента е на нивото на 965. Графиката е от времето на първия софтуер. Общо взето в момента нямам друг часовник, който да се справя по-добре със съня.

Втората графика очевидно е за някакви леки дейности, тип стационарно колело където не мърдаш. При спортове където се изисква движение или дори само да станеш от стола Гармин-а убива Watch 5 дори преди ъпдейтите още като излезе. Дори за съжаление Гармин-а е леко по-добър от Huawei-a защото има по-висок рефреш, реално работи повече като игра на конзола спрямо игра на ПС или мултифункционално устройтво, първото е по-бързо, по-нагласено и по-ефективно.
Друга разлика е че смартчасовниците могат да загряват при определени дейности и батерията пада в пъти по-бързо от Гармин при браузване из менютата или ползване на привидно една и съща функция. С други думи ако се ползват само за мониторинг на здравето смарт часовника батерията му пак умира по-бързо от на всеки Гармин. Също и на стендбай. Добре е да се знае какви точно са целите за да се избере нещо смислено...

Целта като цяло е да следя максимално много показатели свързани с колоездене или по-точно казано - планинско колоездене (MTB). Да ми следи съня защото ми е важно, и да следи крачки и да може да се свърже към My Fitness Pal примерно защото ще го тормозя освен с колелото, и в залата. Наличието на екстри като следене на кислород в кръвта и там другите глезотии са добре дошли. Общо взето за това съм си ползвал часовника винаги като функционалност.  Visslar Гледам има промоции на Garmin Fenix 7 в Емаг. Този Forerunner 965 няма намиране общо взето никъде - в техно веригите го няма, не успях да го намеря в нито един по-познат търговец.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#15

Fenix 7 e голям и тежък часовник, че и с лош център на тежестта. Това не е комбинация със старото поколение сензор, за колоездене има шанс да е тотал щета. Същото важи и в залата, това от личен опит го знам. По време на повечето упражнения усещам инерцията и как се опитва да се измести часовника и то в предвид, че ползвам по-леки модели.
Ако ще е такъв тип часовник задължително с V5 сензора, че да се случват малко от от малко нещата. Хуавей и Ябълките са по-добре, обаче нямат солидния гпс на Гармин, нямат и опцията да се свързват с произволни външни устройва, както и батерията е в пъти по-зле. С други думи аз бих жертвал малко точност и бих избрал подходящ Гармин.

Относно стъклата не се драскат особено лесно (поне при мен с малко пазене), но имах едно Venu, което беше надраскано. Също металния безел е доволно здрав срещайки вратата примерно безброй пъти и има следи, които се виждат само с микроскоп. 965 е горила + титаниев безел, което е прилично......струва си да не е пълната защита заради по-ниското тегло и размери.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#16

(2023-07-11, 22:37:08)bobbymarinovv написа:  Целта като цяло е да следя максимално много показатели свързани с колоездене или по-точно казано - планинско колоездене (MTB). Да ми следи съня защото ми е важно, и да следи крачки и да може да се свърже към My Fitness Pal примерно защото ще го тормозя освен с колелото, и в залата. Наличието на екстри като следене на кислород в кръвта и там другите глезотии са добре дошли. Общо взето за това съм си ползвал часовника винаги като функционалност.  Visslar Гледам има промоции на Garmin Fenix 7 в Емаг. Този Forerunner 965 няма намиране общо взето никъде - в техно веригите го няма, не успях да го намеря в нито един по-познат търговец.

Има го в Плесио : https://plesio.bg/smartwatches-c-6998152...erSource=1
Цитирай
#17

(2023-07-12, 08:45:54)100 написа:  Fenix 7 e голям и тежък часовник, че и с лош център на тежестта. Това не е комбинация със старото поколение сензор, за колоездене има шанс да е тотал щета. Същото важи и в залата, това от личен опит го знам. По време на повечето упражнения усещам инерцията и как се опитва да се измести часовника и то в предвид, че ползвам по-леки модели.
Ако ще е такъв тип часовник задължително с V5 сензора, че да се случват малко от от малко нещата. Хуавей и Ябълките са по-добре, обаче нямат солидния гпс на Гармин, нямат и опцията да се свързват с произволни външни устройва, както и батерията е в пъти по-зле. С други думи аз бих жертвал малко точност и бих избрал подходящ Гармин.

Относно стъклата не се драскат особено лесно (поне при мен с малко пазене), но имах едно Venu, което беше надраскано. Също металния безел е доволно здрав срещайки вратата примерно безброй пъти и има следи, които се виждат само с микроскоп. 965 е горила + титаниев безел, което е прилично......струва си да не е пълната защита заради по-ниското тегло и размери.

 Ясно, значи ще се спра финално на Garmin Forerunner 965. Благодаря за помощта!

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 3 потребители изказват благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • 100, Be6i4, OliQueenBG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)