Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на часовник съвместим с S23 Ultra
#1

Здравейте! 

Търся алтернатива на Apple Watch 8 45mm тъй като преминах изцяло на Андроид, а той не е съвместим с каквито и да е устройства с такава операционна система. 
Нещо, което ползвам и си следя стриктно е съня, тъй като имам ядове с него. Други неща, които следя са данни свързани с физическата ми активност, карам колело, тренирам в залата и е важно тия неща да се виждат и да са горе-долу правилни. Не държа на LTE, но би било предимство, както и на NFC-то ( така и не се научих да плащам с часовник). Не говоря по часовника, обикновено гледам някакви базови нотификации като имейли, съобщения и кой ми звъни, но нищо повече от това. 

Последните си години съм бил с Apple Watch и това да го зареждам всеки ден никога не ми е пречело, тъй като сутрин докато се оправя преди работа и той се зарежда до около 90%, спя с него и на следващата сутрин батерията е на приблизително 20-30% точно преди следващото зареждане, без много голямо значение активността ми през деня (разликата е около плюс-минус 10%). Има ли някаква алтернатива която да се разбира добре с S23 Ultra? Забравих да спомена, че съм ползвал за около месец Galaxy Watch 5 Pro, но ми е доста странен на външен вид и някак не си допаднахме.  Visslar

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-добре си е точно Watch 5 Pro пак, че доста неща между 2-те ще се синхронизират автоматично. Това с друга марка няма да стане. Има си и нфс, а и батерията все пак е за около 3 дена, не е като всеки ден да виси на зарядното.

А относно съня, не виждам с какво помага един часовник, даже може да ти навреди, като видиш, че си спал 2 часа само. За съня спокойствие само, а точно това един смарт не може да осигури, даже напротив постоянно човек го заглежда и го натоварва
Аз мойте винаги ги свалям преди лягане, то и това не ми помага, ама поне не се залъгвам със статистики.

Друга алтернатива ти е гармин, някой епикс или веню 2/ 2+ за да доста по-малко пари. Също може да се плаща и следи всичко
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#3

Така или иначе с този телефон е най-подходящо и часовника да е Самсунг. Очевидно покрива изискванията. Щом 5 pro е странен на външен вид, а и може би неудобен за спане, някой от другите модели не е ли опция. Отделно от това което си писал - не ти е проблем зареждането. Идеята ми е примерно 5 или 4 класик ... или да се изкача уж новият модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kerenski за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#4

Samsung-a за съжаление не показва никаква данни вярно, особено пък съня. За оценка на съня най-доброто е точно Apple Watch с новия алгоритъм от преди година или нещо такова. Понеже стейджовете са много трудни за отчитане от ръката, следващото най-добро са Fitbit, почти всички модели. И след това следват Garmin Venu 2 с последните ъпдейти и 965 горе долу става. 965 не е лоша опция, защото е с нормални размери и има HRV, което е най-важния параметър, от който независимо от всичко друго можеш да извлечеш информация колко си стресиран, как си спал и какво влияние имат нещата, които правиш като лайфстайл. Тук и пулса се мери както трбява през цялата нощ за разлика от ябълките и други, които мерят през 10мин.

Между другото ако има ядове със съня задължително се мери сатурация през цялата нощ, аз ползвам Wellue O2 ring за целта.

За андроид в момента няма "истински" смартчасовник, който да става за проследяване на здравословните маркери с някаква приемлива точност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#5

Благодаря на @rumo за съвета и обективното мнение! Относно спането с часовник - от 7 годишен горе-долу нося часовник и толкова съм свикнал с него, че като го махна от ръката и все едно нямам ръка. Статистиката, която ми водеше Apple Watch-a беше доста близа до реалността защото сравнявах статистика и това как се чувствам. Което значи, че донякъде съм склонен да и вярвам. 

Относно варианта за друг Самсунг часовник, примерно Galaxy Watch 4 Classic - да, не е лош вариант, а в момента чисто нов е и сравнително бюджетен. Макар, че от магазина чисто нов Watch 4 Classic струва между 379 и 399 лева в момента, като вчера го имаше дори и в Технополис, а сега го няма, което е много странно. От друга страна Watch 5 Pro в Olx може да се намери чисто нов за около 480 лева в момента с две години гаранция, което си е оферта. 

И все пак - според вас най-добрия вариант е Galaxy Watch, а не друга марка?  Visslar

@100 Малко се разминаха коментарите, не съм видял отговора от Вас. Ще хвърля око на този Garmin 965. Благодаря!

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай
#6

В зависимост от бюджета, можете да почакаме по-малко от месец, да излезне Watch 6 на Самсунг. Края на юли ще го обявят. Аз лично съм минала покрай доста андроид часовници, мисля си, че каквото и да изберете ще ви върши работа. Но със Самсунг телефон, най-ефективен е часовника от същата марка. В момента мъча Huawei Watch 4, имах и Вену 2 на Garmin (той издържа при мен най-малко)... бях загледала и 965, но ми се стори прекалено скъп, а така и не можах да свикна с тяхната операционна система. Xiaomi часовниците също не са никак лоши, но в крайна сметка, за мен и за моя начин на ползване, Самсунг е най-добрата опция.
Цитирай
#7

Като смарт часовник Самсунг е най-доброто за андроид. Като мониторинг на здравето и точност обаче същия е почти на последно място. Зависи на кой какво му е важно, аз приоретизирам всичко свързано със здравето и така погледнато Garmin, Apple Watch и Fitbit(само за съня) са най-полезни.
Цитирай
#8

(2023-07-11, 11:28:51)100 написа:  Като смарт часовник Самсунг е най-доброто за андроид. Като мониторинг на здравето и точност обаче същия е почти на последно място. Зависи на кой какво му е важно, аз приоретизирам всичко свързано със здравето и така погледнато Garmin, Apple Watch и Fitbit(само за съня) са най-полезни.

Ами в такъв случай бих заложил на Гармин, тъй като мониторинга на здравето ми е по-важен. И с извинение, че се повтарям - съня ми е доста важно да го следя защото безсънието си е доста неприятен казус и примерно благодарение на Apple Watch-a и данните от него ми помогнаха доста да коригирам доста неща и да си подобря съня в много отношения.  Heart

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#9

Алтернативно мнение за tracker, вместо smartwatch.
С времето пробавах и продълбавам да пробвам от приятели доста smart часовници, но всички издържат малко (ден-два) и/или са много големи (тип водомер на ръката).
Общо взето повечето показват идентични данни, но големината и издръжливостта надделяват за мен.

Най-постояно се оказах и подменям като излезе нов модел Fitbit Charge серията 3 SE, 4 и сега 5 - известия, кой звъни (вдигане/затваряне), само вибрация (няма звук), пулс, крачки, калории, сън, SpO2, активности (бягане, колело, плуване, тредмил, тежести), аларми, хронометър, таймер, EDA, ECG и NFC плащане (през Curve със всяка Visa/Mastercard). Най-важното за мен - компактен, зареждане за час и половина през 7-8 дни. Винаги телефона е до мен, така че GPS му съм го сложил да на Phone (има и опции само вградения и динамичен, ако няма телефона, да ползва от устройството). Няма altimeter и барометър и не може д брои качване/слизане на сълби и височина, но все пак ЗА МЕН ми е достатъчно.

~€150 + ~€5 доставката.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#10

Абсолютно подкрепям, повечето хора ги купуват тия джаджи само заради идеята, че са модерни джаджи. По всички теми гледам основния въпрос е дали може да се плаща с тоя часовник и никой не се интерсува всичките тези функции и датчици от брошурата дали изобщо правят нещо...

Аз ползвам в момента Гармин, най-малкия Fitbit Luxe, който е голям колкото обикновена гривна и най-успешната ми покупка - wellue o2 ring.
Резултата е - прецизно отчитане на пулса всяка секунда, SPO2 всяка секунда, температура, HVR за цялата нощ, стейджовете на съня е сложно, но знам вече как се разчитат понеже съм запознат с алгоритмите на двете марки, имаме и движение и други обобщени данни, които се научава какво значат след като си направиш някаква статистика с дадено устройтво поне месец.
Всичко това е абсолюно предостатъчно за да оцениш как се спи и кое какъв ефект има.

За сравнение ако сложа Galaxy Watch 5 единственото, което мога да видя е пулса и то грубо. Всичко друго са произволни стойности общо взето. Но пък има LTE Smile
Цитирай
#11

Ето една статистика. Първата е на съня, Watch 5 Pro е сравним с Вену 2. Да, не е най-доброто на пазара от към отчитане на съня, но в случая бих казала, че ако човек има проблем с това нещо и иска да следи специално тези показатели, може би трябва да се насочи към специализиран за това уред.
Втората снимка е сравнение на сърдечния ритъм. Там водещ е Ябълката, след това Huawei, Watch 5 на Самсунг и след него Venu 2 на Garmin.
Идеята ми не е да сравнявам марките, а да покажа, че няма перфектен смарт часовник, който да следи всички показатели с прецизна точност. Но да, в зависимост на какво държи определения човек, може да се насочи към този смарт часовник, който е най-добър в конкретното измерване. Но ще е за сметка на нещо друго. Все пак това са смарт часовници Smile [Изображение: 90f040260429f2567a15aae0b9eca7cb.jpg][Изображение: 34f36b4f5699aef1d4d68c31d9156549.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • Be6i4, bobbymarinovv
Цитирай
#12

Горната графика със съня показва общите възможности на всеки часовник какво и са подредени по най-лошото отчетения стейдж на съня. Отделно Гармина има безброй ъпдейти и като собственик на тъкъв откакто е излезнал е подобрен крайно много, вероятно в момента е на нивото на 965. Графиката е от времето на първия софтуер. Общо взето в момента нямам друг часовник, който да се справя по-добре със съня.

Втората графика очевидно е за някакви леки дейности, тип стационарно колело където не мърдаш. При спортове където се изисква движение или дори само да станеш от стола Гармин-а убива Watch 5 дори преди ъпдейтите още като излезе. Дори за съжаление Гармин-а е леко по-добър от Huawei-a защото има по-висок рефреш, реално работи повече като игра на конзола спрямо игра на ПС или мултифункционално устройтво, първото е по-бързо, по-нагласено и по-ефективно.
Друга разлика е че смартчасовниците могат да загряват при определени дейности и батерията пада в пъти по-бързо от Гармин при браузване из менютата или ползване на привидно една и съща функция. С други думи ако се ползват само за мониторинг на здравето смарт часовника батерията му пак умира по-бързо от на всеки Гармин. Също и на стендбай. Добре е да се знае какви точно са целите за да се избере нещо смислено...
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#13

Какво е Вашето мнение за издръжливостта на корпуса и стъклата на часовниците гармин? Лесно ли се драскат стъклата. За мен сапфира е много добро решение но са малко сериите на гармин с такова стъкло.
Цитирай
#14

(2023-07-11, 12:37:07)100 написа:  Горната графика със съня показва общите възможности на всеки часовник какво и са подредени по най-лошото отчетения стейдж на съня. Отделно Гармина има безброй ъпдейти и като собственик на тъкъв откакто е излезнал е подобрен крайно много, вероятно в момента е на нивото на 965. Графиката е от времето на първия софтуер. Общо взето в момента нямам друг часовник, който да се справя по-добре със съня.

Втората графика очевидно е за някакви леки дейности, тип стационарно колело където не мърдаш. При спортове където се изисква движение или дори само да станеш от стола Гармин-а убива Watch 5 дори преди ъпдейтите още като излезе. Дори за съжаление Гармин-а е леко по-добър от Huawei-a защото има по-висок рефреш, реално работи повече като игра на конзола спрямо игра на ПС или мултифункционално устройтво, първото е по-бързо, по-нагласено и по-ефективно.
Друга разлика е че смартчасовниците могат да загряват при определени дейности и батерията пада в пъти по-бързо от Гармин при браузване из менютата или ползване на привидно една и съща функция. С други думи ако се ползват само за мониторинг на здравето смарт часовника батерията му пак умира по-бързо от на всеки Гармин. Също и на стендбай. Добре е да се знае какви точно са целите за да се избере нещо смислено...

Целта като цяло е да следя максимално много показатели свързани с колоездене или по-точно казано - планинско колоездене (MTB). Да ми следи съня защото ми е важно, и да следи крачки и да може да се свърже към My Fitness Pal примерно защото ще го тормозя освен с колелото, и в залата. Наличието на екстри като следене на кислород в кръвта и там другите глезотии са добре дошли. Общо взето за това съм си ползвал часовника винаги като функционалност.  Visslar Гледам има промоции на Garmin Fenix 7 в Емаг. Този Forerunner 965 няма намиране общо взето никъде - в техно веригите го няма, не успях да го намеря в нито един по-познат търговец.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай
#15

Fenix 7 e голям и тежък часовник, че и с лош център на тежестта. Това не е комбинация със старото поколение сензор, за колоездене има шанс да е тотал щета. Същото важи и в залата, това от личен опит го знам. По време на повечето упражнения усещам инерцията и как се опитва да се измести часовника и то в предвид, че ползвам по-леки модели.
Ако ще е такъв тип часовник задължително с V5 сензора, че да се случват малко от от малко нещата. Хуавей и Ябълките са по-добре, обаче нямат солидния гпс на Гармин, нямат и опцията да се свързват с произволни външни устройва, както и батерията е в пъти по-зле. С други думи аз бих жертвал малко точност и бих избрал подходящ Гармин.

Относно стъклата не се драскат особено лесно (поне при мен с малко пазене), но имах едно Venu, което беше надраскано. Също металния безел е доволно здрав срещайки вратата примерно безброй пъти и има следи, които се виждат само с микроскоп. 965 е горила + титаниев безел, което е прилично......струва си да не е пълната защита заради по-ниското тегло и размери.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#16

(2023-07-11, 22:37:08)bobbymarinovv написа:  Целта като цяло е да следя максимално много показатели свързани с колоездене или по-точно казано - планинско колоездене (MTB). Да ми следи съня защото ми е важно, и да следи крачки и да може да се свърже към My Fitness Pal примерно защото ще го тормозя освен с колелото, и в залата. Наличието на екстри като следене на кислород в кръвта и там другите глезотии са добре дошли. Общо взето за това съм си ползвал часовника винаги като функционалност.  Visslar Гледам има промоции на Garmin Fenix 7 в Емаг. Този Forerunner 965 няма намиране общо взето никъде - в техно веригите го няма, не успях да го намеря в нито един по-познат търговец.

Има го в Плесио : https://plesio.bg/smartwatches-c-6998152...erSource=1
Цитирай
#17

(2023-07-12, 08:45:54)100 написа:  Fenix 7 e голям и тежък часовник, че и с лош център на тежестта. Това не е комбинация със старото поколение сензор, за колоездене има шанс да е тотал щета. Същото важи и в залата, това от личен опит го знам. По време на повечето упражнения усещам инерцията и как се опитва да се измести часовника и то в предвид, че ползвам по-леки модели.
Ако ще е такъв тип часовник задължително с V5 сензора, че да се случват малко от от малко нещата. Хуавей и Ябълките са по-добре, обаче нямат солидния гпс на Гармин, нямат и опцията да се свързват с произволни външни устройва, както и батерията е в пъти по-зле. С други думи аз бих жертвал малко точност и бих избрал подходящ Гармин.

Относно стъклата не се драскат особено лесно (поне при мен с малко пазене), но имах едно Venu, което беше надраскано. Също металния безел е доволно здрав срещайки вратата примерно безброй пъти и има следи, които се виждат само с микроскоп. 965 е горила + титаниев безел, което е прилично......струва си да не е пълната защита заради по-ниското тегло и размери.

 Ясно, значи ще се спра финално на Garmin Forerunner 965. Благодаря за помощта!

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
[-] 3 потребители изказват благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • 100, Be6i4, OliQueenBG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)