Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със звука при Xiaomi Redmi Note 11S 5G
#1

Здравейте!

Имам следния проблем при Redmi Note 11S 5G. Телефонът има два говорителя от горната страна и от долната страна където е буксата за зареждане и съответно още един говорител над предната камера, от където по принцип когато говориш по телефона би трябвало да се чува звука. Проблемът е, че след като звънна се чува от най-горния говорител, а не този, който е над предната камера. 

Пробвах да върна фабрични настройки, първо бях с 12-та версия на MIUI, ъпдейтнах до 14-та версия, но проблема си остава. Като цяло може би е някакъв софтуерен бъг, защото примерно има опция ако прослушваш гласови съобщения в Telegram и загасиш дисплея и завъртиш телефона звука се прехвърля на този говорител, който е над предната камера. Някакси симулира, че все едно си го поставил до ухото си и прехвърля там звука. Това е само когато прослушваш гласови съобщения. Когато набера нормален телефон или обаждане през Telegram или някакъв друг подобен месинджър си се чува от най-горния говорител, а не през този над предната камера

Някой дали се е сблъсквал с подобен проблем?


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg note11s-2.jpg Размер: 16.57 KB  Сваляния: 50
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако е софтуерен проблема може да го върнеш във фабрични настройки и чиста инсталация на приложенията, не възстановяване от бекъп!

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

На мен ми прилича на софтуерен проблем, но върнах към фабрични настройк и не се оправи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)