Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Съвет Honor 50 за смяна на дисплей
#1

Здравейте,
Искам да попитам, някой с марката или модела по-скоро сблъсквал ли се е със следното:
Закупих модела на баща ми и за съжаление го изпуснах на вилата от 40 см, но на бетонна площадка с много назъбени малки камъчета и резултата бе очакван, дисплея се спука, но тъча и самия екран не е пострадал, няма бандинг или промяна на цветовете.
Колко горе-долу ще ме "друснат" за смяна на стъклото и къде препоръчвате?

Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Цената на дисплея е около 1/3 от стойността на устройството. Смяна - оторизиран сервиз.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#3

Благодаря, колега!
Някой дали знае кой е официалния или оторизиран сервиз за гр.София?
Дали това е Сръчко?

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#4

Да. Може да погледнеш и в този - Цък

 
Цитирай
#5

Не е ли това официалния сервиз на марката- https://www.hihonor.com/bg/support/express-repair/

Huawei P30
Цитирай
#6

Там е само за моделите, които са още в гаранция. В случая счупен дисплей не се покрива от нея.

 
Цитирай
#7

(2023-07-18, 20:39:45)DoryanY написа:  Не е ли това официалния сервиз на марката- https://www.hihonor.com/bg/support/express-repair/

Това е, но е странно как няма телефон за връзка....писах им мейл 2 дни няма отговор.
За мен не е важно дали е платено или гаранционен ремонт, важното е да е качествен.
Понеже подозирам, че ако мина на вариант в друг сервиз само смяна на стъкло, могат да ме "метнат" с друг дисплей и да вземат моя.... знам ли..
Или просто се филмирам на празно.

Звънях във Vega 2002 в Пловдив, от там ми казаха че ги пращали в Сръчко сервиз и от там предполагам, че зад сайта на hihonor се крият именно Сръчко.

Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#8

@Viiipeer Honor нямат ли приложение подобно на My Huawei в което може да се види сервиз,резервни части и да се обадиш на сервиза?

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#9

(2023-07-19, 15:45:02)DoryanY написа:  @Viiipeer Honor нямат ли приложение подобно на My Huawei в което може да се види сервиз,резервни части и да се обадиш на сервиза?

Телефона не е при мен. Подарих го на баща ми, той много не ги разбира нещата, но по спомен нямаше такова приложение.
Звънях на Huawei сервиза, въпреки че модела е 1:1 като този на Nova 9, ме отсвириха :Д

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#10

Развитие по казуса - от Сръчко ми обявиха цена 380лв.... това с пращане и взимане на телефона ще надхвърли 400лв....
Колкото нов телефон.
Ще си поръчам от Алито цялостен комплект за смяна за няма и 150лв и ще си го сменя сам.
Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#11

Ще спестиш известна сума, но за тези пари няма да е оригинален, но ти си знаеш...

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#12

(2023-07-20, 16:49:17)NoMaD написа:  Ще спестиш известна сума, но за тези пари няма да е оригинален, но ти си знаеш...

Точно оригинален е.  https://www.aliexpress.com/item/10050046...dhvEdKWOte Smile

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#13

Дано, успех с покупката, пиши после как са се развили нещата с него.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#14

(2023-07-20, 17:54:16)NoMaD написа:  Дано, успех с покупката, пиши после как са се развили нещата с него.

Здравей!
Днес смених дисплея, който дойде заедно със рамката и заден капак.
Всичко е оригинално.
Точно 150 левчета ми излезе смяната. Smile Сръчко ми искаха 380лв....

Поздрави!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#15

Имал си късмет, успех и да си го пазиш този път.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#16

(2023-08-09, 12:20:43)NoMaD написа:  Имал си късмет, успех и да си го пазиш този път.

Благодаря! Smile

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)