Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли начин да се премахне уеб браузъра на Галакси?
#1

Здравейте, евентуално ще си взимам S21 FE или S22.
Имам проблем с губене на време в безцелно четене на форуми и други неща в Интернет.
Преди десет години помня, че на старият ми Галакси му бях премахнал уеб браузъра и Android Market както се наричаше тогава за да не се изкуша да си сваля друг браузър и си бях оставил само Уотс Ап. С Киес програмата май процедирах, не помня вече как точно.

В новите Галакси телефони може ли да се направи това и да деинсталираш част от стандартните заводски приложения като уеб браузър, Фейсбук, Гугъл Стор? Знам, че гаранцията би се изгубила, но се познавам. Имам Айфон 6S и при него някак намерих начин за премахване на програми, които ми губят времето. Махнах си и епъл акаунта и сега не мога да чийтна и да инсталирам друг браузър през store-а и бих се радвал ако може да се направи така и с по-нов модел на Самсунг. Smile
Някой знае ли такива хватки?
Цитирай
Аксесоари
#2

Настройки - Приложения - приложение което ще премавате - Деинстлиране (аз трия и кеш и данни от "Място за съхранение", като преди това го спирам от "Принудително спиране").

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на skysoft за това мнение:
  • TonyM
Цитирай
#3

С root могат да бъдат премахнати част от стокови приложения от системата.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro, TonyM
Цитирай
#4

С Root може всичко да се махне, но ... може и някои важни части, които brick-ват телефона.
За да работят вече доста security, банкови и (не само) други приложения, даже и игри вече "проверяват" за root, safetynet и др. неща - което налага да има други приложения (примерно magisk hide), които да КРИЯТ root-a и и другите статуси, което пък изисква често следене и обновваване, зашото ги "хващат". (Малко ... котка и мишка. Не ме питайте - не ги следя вече!)

без root, с включени Developer options и разрешен Via ADB
Може да се деинсталира през ADB:
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.sec.android.app.sbrowser

Но и да се инстаталира пак от Galaxy Store

Премахването на Samsung Galaxy Store и Google Play Store по същия начин мисля, не съм пробвал дали е възможно и не смятам!!!
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.sec.android.app.samsungapps
adb shell pm uninstall -k --user 0 om.android.vending

До колко безопасно/опасно Е - ВСЕКИ РЕШИЛ СЕ - НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ, по-добре само Disable:
adb shell pm disable -k --user 0 com.sec.android.app.samsungapps
adb shell pm disable -k --user 0 om.android.vending

Google Play Services и Google Services Framework със сигурност НЕ е удачно да се деинсталират или деактивират
com.google.android.gms
com.google.android.gsf

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • sapiora, TonyM
Цитирай
#5

(2023-07-24, 10:48:20)NoMaD написа:  С root могат да бъдат премахнати част от стокови приложения от системата.

С руут можеш да напповиш почти всичко, включително - да си прецакаш апарата.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)