Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 6/Watch 6 Classic - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: UNPK-Watch6-PR-main1.jpg]

Заедно с новите сгъваеми смартфони Galaxy Z Flip5 и Z Fold5 днес Samsung представи и нови умни часовници в серията Galaxy Watch. Това са Galaxy Watch6 и Watch6 Classic, които предлагат по-бърз чипсет, подобрен живот на батерията и по-големи дисплеи с намалени рамки.

[Изображение: 236731-Samsung-Galaxy-Watch-6-OGrove-0011-0.jpg]

И двата разчитат на чипсет Exynos W930 и разполагат с 2GB RAM и 16GB памет за приложения и ще се предлагат в два размера – 44 мм и 40 мм за Galaxy Watch6 и 43 мм и 47 мм за Watch6 Classic. На разположение са AMOLED дисплеи с диагонал 1.3" и 1.5" с резолюция съответно 432 х 432 и 480 х 480 пиксела, като и в двата случая са покрити със сапфирен кристал за повишена здравина.

[Изображение: x807705-jpg-pagespeed-ic-Wtzp-BAAg-QD.webp]

Компанията изтъква, че дисплеят е с 20% по-голям, а яркостта достига до 2000 нита за отлична видимост и под силна светлина. Дисплеят на Galaxy Watch6 е с 30% по-тънка рамка, а при Watch6 Classic въртящата се рамка е с 15% по-тънка.

[Изображение: x807916-jpg-pagespeed-ic-en-F5-EXKEGr.webp]

Galaxy Watch6 е с корпус от Armor Aluminum, а при версията Classic се ползва стомана, което води и до по-високо тегло. Иначе Galaxy Watch6 е със спортна каишка и ще се предлага в графит, сребристо и златно, а неговият събрат ще е достъпен само в черно и сребристо. Както е видно, тази година компанията реши да върне версията Classic с въртяща се рамка, след като миналата година на негово място предложи Pro модел.

[Изображение: galaxy-watch-6-classic-piled-up.jpg]

В интерес на истината, Samsung продължава да предлага Galaxy Watch5 Pro, който е насочен към хората с по-активен начин на живот, които прекарват повече време сред природата. Този модел сега идва с още по-усъвършенствани функции за GPS обмен (GPX). Функцията GPX File Database позволява на потребителите да открият нови маршрути, а опцията „Маршрутна тренировка“ (Route Workout) вече поддържа бягане и ходене заедно с предишните пешеходни преходи и колоездене.

[Изображение: 97629-samsung-galaxy-watch6-und-watch6-c...kaufen.png]

И двата часовника работят с Wear OS Powered by Samsung (Wеar OS 4) и предлагат интерфейс One UI 5 Watch. И в двата е включен познатият BioActive сензoр, който комбинира оптичен сензор за пулс, отчитане на електрическата активност на сърцето и биоелектричен импеданс анализ за измерване на пулса и наситеността на кръвта с кислород, изготвяне на ЕКГ и анализ на телесния състав с определяне на % мазнини, мускулна маса и т.н.

[Изображение: UNPK-Watch6-dl6.jpg]

Наличен е и термометър, който освен за температурата на кожата може да се ползва и за безконтактно измерване на температурата на различни повърхности и обекти. Що се отнася до батерията, тя е с капацитет 300 и 425 mAh според размера на часовника и според Samsung осигурява до 40 часа с изключен always on display или 30 часа с включен. Поддържа се бързо безжично зареждане – 8 минути добавят енергия за 8 часа работа.

[Изображение: Samsung-Galaxy-Watch-1814529672-189578286-1024x576.jpg]

Що се отнася до софтуера, компанията е добавила повече възможности за анализ качеството на съня, включително функция за консистентност, подобрена е функцията с инструкции за подобряване на съня и вече се поддържа автоматичното настройване на свързаните домашни устройства през SmartThings, когато часовникът усети, че сте заспали.

[Изображение: x807708-jpg-pagespeed-ic-m-YUSz-Ghu-MY.webp]

Новата функция „Персонализирана зона на сърдечен ритъм“ анализира индивидуалните физически възможности и задава пет оптимални нива на интензитет на бягане, за да могат потребителите да задават собствените си цели въз основа на своите способности – от изгаряне на мазнини до високоинтензивни тренировки.

[Изображение: Galaxy-Watch-6-Classic-review-3-4.webp]

В допълнение към над 100 съществуващи функции за проследяване на тренировка, новодобавената функция „Проследяване на бягането“ (Track Run) записва бягане по писта, докато с функцията „Персонализирана тренировка“ спортуващите могат да изготвят и следват своя индивидуална тренировъчна програма.

[Изображение: 8db1b39b-1c60-4fdd-a7c7-00a72ce7a5bf-102...6-4-hi.jpg]

Към съществуващите функции за следене на кръвното налягане и електрокардиограма новата функция „Уведомяване за нарушен сърдечен ритъм“ дава възможност на потребителите да получат по-детайлни данни за състоянието на сърцето си, например чрез проверка на сърдечния ритъм, който може да предполага скрита аритмия (AFib) – дори по време на сън (в Европа това се очаква през 2024).

[Изображение: 117-WATCH6-WATCH-HANDS-ON-TARGETPERSONA-...C-5-HI.jpg]

Galaxy Watch6 също така дава възможност за измерване на температурата на кожата през нощта, за да даде ценна информация, включително и проследяване на менструалния цикъл. Функцията „Откриване в случай на падане“ може да индикира падането, независимо дали се случва по време на тренировка, когато стоите неподвижно или дори докато спите и паднете от леглото. Ако е установено падане, часовникът автоматично ще позвъни на спешен номер или на предварително избрани контакти.

[Изображение: Watch6-Pre-order-KV-horizontal-re.jpg]

Galaxy Watch6 и Galaxy Watch6 Classic са налични в България за предварителна поръчка от 26 юли, а официалните продажби започват на 11 август. Поръчалите предварително часовник от серията Galaxy Watch6 в периода 26 юли – 10 август могат да вземат подарък новата ултра лека текстилна каишка, подходяща за сън. Устройствата идват в България на препоръчителни цени в диапазона от 599 лв. за Galaxy Watch6 40mm BT до 999 лв. за Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Всичкото хубаво, но при увеличен дисплей и резолюция да се резне батерията и то не с малко...за големият класик говоря, това не е добре.
Сигурно пак ще го взема и знам, че в това отношение ще се разочаровам. Дано само зарядното да е бързо и след първите минути и вкарани %, а не да отива до 100% за час и нагоре

Иначе във вивиаком нещо не ми дават да направя предварителна поръчка към изтичащ вече номер, за който иначе постоянно ми звънят да подновя. Дано да е времен бъг и да не е само за нови активаци.
То не че има много смисъл тук от предварителна поръчка - няма никакви благини освен една каишка дето е 1лв в алито
Цитирай
#3

Батерията е ъпгрейдната спрямо Watch 4 Classic, Watch 5 Pro е друга серия, не сравнявай с нея. Иначе който има 5-та серия няма смисъл да ъпгрейдва към 6-та, защото хардуерно е много малка разликата, тези софтуерните неща ще ги получите с ъпдейт.
Цитирай
#4

(2023-07-26, 15:37:14)Dowper написа:  Батерията е ъпгрейдната спрямо Watch 4 Classic, Watch 5 Pro е друга серия, не сравнявай с нея. Иначе който има 5-та серия няма смисъл да ъпгрейдва към 6-та, защото хардуерно е много малка разликата, тези софтуерните неща ще ги получите с ъпдейт.
Ами то SGW4 и SGW5 не са ли със еднакъв хрдуер? Като изключим батерията.
[-] 3 потребители изказват благодарност на i770514 за това мнение:
  • airbus, greenandroid, valkov2
Цитирай
#5

Ако не сравнявахме....щях да си карам с 1-вият галалки уоч. Още върши почти същата работа

Винаги са минимални разлите в 2 последователни модела, то е ясно, но не е добре, когато в следващит, последен и най-нов да има неуправдан даугрейт спрямо предният модел
Касата е по-голяма, сензора е същият, не е като да слагали нещо повече, та да не остане място за батерия. Ако беше така щях да ги разбера.
Блазнят ме по-големият дисплей. Винаги е по-добре да е по-голям в почти същото тяло, тази невероятна яркост, ако е вярно, че можед да вдига 2000 нита! Безела и бързото зарядно, но там е пак неясно колко точно ще е бързо
Това им е ъпгрейта според мен и затова мисля да взема един
Цитирай
#6

Дисплея блазни много, откакто съм с 1,5" не ми се връща към по-малко... Иначе аз мисля да изчакам първите ревюта и ще поръчам ако мери нещата по-читаво от предишните модели. Сензора обаче май е същия, само че щял да ползва инфраред през нощта за да не свети....това надали ще промени нещо като цяло. Дано са подобрили и гпс-а и другите проблеми.

Батерията е 36часа.....това не виждам някъде да пише, но предполагам без AOD и eSim?
Цитирай
#7

Отново с малките батерии и до 40 часа работа. Ужас! Една телесна дето мери. Бутнали софта някъде и модел 2023.
Тоя година и нови слушалки няма.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#8

Много съм разочарована. Чаках го с голямо нетърпение. Не, че очаквах да има някакви съществени подобрения спрямо предходния модел, но да е толкова зле положението... Каква е тая мижава батерия... да, бяха казали, че ще е по-малка, но уж щяла да е оптимизирана.... направо трагедия, 36ч... това не е сериозно. Абсолютно не си заслужава ъпгрейда от Watch 5 Pro. Един дисплей, колкото и уау да е, не си заслужава спрямо зареждане на няма и 2 дни... А, ако сложиш 1-2ч LTE и малко GPS и май ще се молиш и деня да изкара. И грам да няма подобрение в сензорите... направо не мога да повярвам, че промените са толкова незначителни. Не очаквах такова нещо от Самсунг. Аз съм в шок, никакъв смисъл няма от този часовник Sad
(2023-07-26, 21:53:45)100 написа:  Батерията е 36часа.....това не виждам някъде да пише, но предполагам без AOD и eSim?
Четох в една статия, че с AOD е 30ч. За LTE не съм попадала, но предвид каква ламя е... бих казала, че няма да е добра идея часовника да е LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#9

(2023-07-26, 16:11:29)i770514 написа:  Ами то SGW4 и SGW5 не са ли със еднакъв хрдуер? Като изключим батерията.

С еднакъв са, естествено чиста 4-ка към чиста 5-ца ъпгрейд беше ненужен, освен заради по-бързото зареждане и темп сензора, който още е неизползваем, а 6 Classic е ъпгрейд на 4 Classic, 5 Про няма наследник тази година и затова ще продължи да се продава, най вероятно догодина ще бъде. В момента също от чиста 5-ца към чиста 6-ца няма смисъл да се ъпгрейдва, а също и от Про към Класик, освен ако не търсите безела. За хората с 4 серия и по-стари ъпгрейда е добър, но не и откъм издръжливост на батерия, там няма подобрение.
Цитирай
#10

Класик-а изглежда по-тънък от 5Про, което обяснява батерията. А 5Про си е доста дебел часовник, май отиваше към 15мм по спомени.
Въртящия се безел е много готина екстра, но само мен ли ме дразни като има безсмислени фиксирани чертички или цифрички около дисплея?
Цитирай
#11

Такива цифрички и чертички си има и на нормалните часовници с определен смисъл
Тук е друг, а именно да замаскира частично, да не бие толкова на очи черната рамка около дисплея, понеже безела е намален и не я покрива цялата
От тази гледна точка май ще е по-добре чисто черният.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • makeno
Цитирай
#12

Здравейте ,замислям се да закупя новия часовник 6 класик , като чета коментерите тук имало някакви проблеми с точноста на сензорите , бихте ли дали повече информация относно този проблем.
Цитирай
#13

(2023-07-27, 10:35:16)donleone написа:  Здравейте ,замислям се да закупя новия часовник 6 класик , като чета коментерите тук имало някакви проблеми с точноста на сензорите , бихте ли дали повече информация относно този проблем.
С две думи проблема е типичен за 80% от смарт часовниците - сензора за пулса е лагав и неточен, гпс-а е по-зле от на Гармин примерно, всички други неща мерене на кръвно, композиция и т.н. са пълна шега за мен, следенето на съня е също толкова зле. Дори отчетите от всичката информация се вижда, че не са измислени читаво както е отново ще дам за пример Гармин. Това е смарт часовник, който хора, които не им е това работата са се опитали да го изкарат и спортен часовник.
В другия отбор на ябълките за съжеление се справят делеч по-добре с тази задача...

Иначе за класик-а определено черния ми изглежда в пъти по-добре. Въпреки всички ще видя ревютата като дойде време, защото самия сензор хардуерно не изглежда зле като концепция, бих предположил, че софтуера им куца все още....ако са измислили нещо евентуално тая година?
Цитирай
#14

https://mobilebulgaria.com/news/poveche-...xynos-w930 Ето още информация за процесора.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

(2023-07-27, 10:35:16)donleone написа:  Здравейте ,замислям се да закупя новия часовник 6 класик , като чета коментерите тук имало някакви проблеми с точноста на сензорите , бихте ли дали повече информация относно този проблем.

Предполагам скоро ще добави и 6 серия.
Отличен обзор

 

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#16

Продажбите от 10.8 ли щяха да почват?
А дали и колко по-рано ще се появят мостри в технотата и операторите, ще ми се да го видя преди даго взема
Цитирай
#17

Възможно е и по-рано да се появи. Самсунг имат навика да ги пускат доста по-рано. Няма да се изненадам вече да има бройки. Днеска ще мина до Самсунг Експериънс Стор да чроверя дали има мостри и ще разпитам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#18

Да, вече има получени по другите държави, и тук ще тръгнат по-рано на места. Та някой ако знае къде най-бързо има шанс да го доставят, да каже, че да поръчваме оттам. Big Grin
Цитирай
#19

Има всичко ново изложено в Самсунг Експериънс Стор. Видях го на живо, разгледах най-вече Класика, уникален е. Базела е много леко видим и се върти супер приятно. Екрана е страхотен. Стои прекрасно на малка ръка, като моята. Пустата батерия убива всичко хубаво в този часовник Очакват се продажбите от преордъра да започнат началото на август, така ми казаха от магазина.
P.S Отидох пак за смяна на протектор и им докараха както часовниците, така и телефоните. Но имали забрана да ги пускат в продажба сега. Потвърдиха ми, че началото на август ще ги пуснат.
Цитирай
#20

Наистина батерията убива всичко хубаво в този часовник. Някъде четох, че за 8 минути зареждане се осигурявало 8 часа работа. Това малко може и да компенсира недостатъка. Имах самсунг часовник, който трябваше да зареждане на ден и половина и беше адски досадно  и постоянно трябваше да се съобразявам кога да го заредя за да изкара нощта за да си проследя качеството на съня.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Beastie за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#21

На места цената е със 100лв отгоре, подбирайте внимателно при поръчка. Например Класика 47мм е 800, а в друг сайт 900.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#22

В шоурума на Самсунг в мол "Сердика" всичко е изложено за разцъкване. Няма наличност, само предварителна.
Класик са с някакви кожени каишки дето се цепят и са доста тежки.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#23

Как кожа, не е ли гума с шеф коеяо да изглежда като кожа?
Цитирай
#24

Някакви шевове има и е по-твърдо като материя - еко кожа.

По отношение на кое дават " подобрен живот на батерията ". Като гледам е само до 40 часа

[Изображение: galaxy-watch-6-classic-screens.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#25

Ето едно видео.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)