Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за iPhone, за потребители тук които имат и iPhone продукти
#26

(2023-08-07, 19:49:57)milss написа:  Че аз като съм с Андроид да не ровя постоянно в настройките? Риторичен въпрос е, не ми отговаряй.
IOS е за пълни профани, на които им се казва от производителя даже как е правилно да си държат телефоните.


За една друга марка постоянно се даваше акъл как да се държат правилно телефоните, че да сработи измисления сензор за близост...
Цитирай
Аксесоари
#27

Нормално е Apple да продават по-скъпо телефоните си от Xiaomi например. Все пак Apple е компанията с най-голяма капитализация в света, а Xiaomi е създадена 2010г. като в някаква степен са вдъхновени от Apple. Разликата е огромна във всяко отношение.

Все едно някой да се сърди защо Mercedes-Benz продава колите си по-скъпо от VW (въпреки че те притежават - Scoda, Audi, Porsche, Lamborghini, Bentley и др.). Друга е целевата аудитория.

Apple предлага продукти със затворена екосистема и когато някой си купува iPhone би трябвало да е запознат. Екосистемата им е направена да работи безпроблемно с техните слушалки, компютри, лаптопи, таблети и други аксесоари. Няма как iPhone да работи перфектно с лаптоп с Windows например.
Както и няма как MacBook да работи перфектно с Android телефон например.
Но колко хора ползват лаптопи на Apple и колко с Windows. Колко фирми в България ползват Apple продукти за работа, колко с Windows. Въпросът е ясен и от там идва разликата. Както за фирмите в България, така и за хората, които предимно ползват Windows.
Samsung, за да гони Apple работи с Google и Microsoft, WearOS, по-лесно свързване на Samsung продукти с Windows, разни интеграции с Dex и други.
Няма как една затворена екосистема (iOS) да работи като отворена (Android, Windows). Друг е замисълът. 

Това че бюджетния и средния клас на Android производителите предлага 120Hz не е от голямо значение за Apple.
Хората, които купуват iPhone 12, 13, 14 не го купуват заради Hz, а заради самато iOS, защото работи гладко и им предлага всичко, от което имат нужда. 
Там е разликата.
Затова няма как да се сравнява бюджетен, среден клас телефон с iPhone 14 например.
Освен Hz, AOD, по-малък ноч с нищо друго не може да се похвали пред iPhone. Особено след година ползване. 

Xiaomi няма как да си позволят средния и бюджетния клас да изостава, защото те най-много продават именно среден и бюджетен клас (Redmi и Poco).
От друга страна там се конкурират със Samsung и още доста китайски производители.
Samsung също промениха A серията си заради китайските производители. Преди я правеха по-луксозна и беше сравнително скъпа за това, което предлагаше, но дойдоха китайските производители и почнаха да правят телефоните си пластмасови и с по-големи батерии точно както Xiaomi и другите, за да могат да се конкурират с тях. Те също не могат да си позволят да изостават и гледат да ги напомпват като другите китайци.

От друга страна Apple няма как да сложи 120Hz, същата камера като на iPhone 14 Pro Max, ноч и други, защото няма да има смисъл от Pro серия.
Все с нещо трябва да се различават iPhone 14 и iPhone 14 Pro Max.
Също така с iOS работи само Apple, тази OS няма конкуренция както при Android производителите. Те знаят, че хората купуват iPhone заради OS, а не заради Hz например и стъпка по стъпка правят промени.
Но те гледат да продават най-много от Pro моделите, защото това им носи най-много пари, затова и там влагат най-много, а не с SE например.
Както Xiaomi не могат да си позволят Redmi серията да изостава, така и Apple Pro серията.
Samsung се опитват освен A серията да бутат и Fold и Flip, но и те продават най-много от A серията.

Да не забравяме, че Xiaomi, OnePlus, Huawei и още китайски производители си вдигнаха цените на флагманите. Те защо не продават на същата цена, както преди да станат чак толкова популярни. Защо например Xiaomi 13 Pro струва повече от Samsung Galaxy S23 Ultra.

Не знам потребителите на Apple какви са, но и на Samsung не се различават много. Да не забравяме как се рекламираха снимките на луната със S23 Ultra, пък то се оказа, че AI си слага изображение. Та Samsung показва на потребителите, че могат да снимат луната като на рекламата, а то AI в това време си слага изображения и те повярвали, се хвалят по групите и на близки. Толкова за феновете на Samsung и Apple.

Та за сравнението на цената между Apple и Xiaomi. Все едно да се сърдим защо Bentley Bentayga се продава по-скъпо от VW Touareg като са на една платформа. Еми политиката на самите марки се различава, целивата аудитория също. Иначе все са автомобили.
Няма как и iPhone 14 да се сравнява със среден и бюджетен клас Android. 
Приоритетът на Apple е Pro серията, там са последините новости, колкото и изостанали да са за потребителите на Android. Но те имат iOS и това ги спасява. Знаят, че хората повече се интересуват от стабилна работа, добра камера и премиум материали и готово. Ето го iPhone 14.
Нещо трябва да остане и за Pro серията. Ако тя може да е на цената на iPhone 14 ще е супер, пък ако може и да е без пари, още по-добре. Ние хората постоянно искаме повече и повече, но нещата не се случват така. 
Те хората и преди години купуваха iPhone когато имаше големи рамки, една камера, IPS дисплей и други. Явно потребителите им търсят друго, не последните новости, които Android производителите предлагат. 

Накратко, Apple има цяло продуктово фолио, произвежда си софтуера и хардуера сама, екосистемата им не е отворена като Android и Windows. 
Ми те са затворили целият цикъл, нормално е да имат по-голяма свобода да правят промени и да забавят темпото.
Ако и Samsung не разчитаха толкова Google и Microsoft са интеграция на софтуера към продуктите им и не използваха Android, и те щяха да са толкова "алчни" като Apple. 
Всичко е бизнес и затова споровете са излишни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#28

#hazART  Много точно и изчерпателно инфо, ако е възможно вашето мнение да бъде залепено като първи отговор по темата, така всеки който погледне да прочете преди да пише излишни "страсти" ...

п.с. Не знам дали съм споменавал за истинската причина да искам и iPhone, ползвам скъп и висок клас слухов апарат, който има директен блутут - стрийминг при разговори, слушане на музика между смартфона и апарата, за съжаление тази опция е възможна само със iPhone, с андроид смартфон става само чрез трето външно асистиращо устройство което се слага на врата, понижава се качеството на звуковия поток и излишен аксесоар на врата ми, което ще ми е спестено ако съм със iPhone, още един плюс за хора които ползват върхов клас слухови апарати създадени специално за работа с iPhone.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#29

(2023-08-07, 21:42:16)Ivanov_1994 написа:  Просто едни 120hz при всички модели, нищо друго не искам от тях...

Всички Pro/Pro Max модели от 13-та и 14-та серия насам  Wink

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#30

(2023-08-08, 07:50:10)centur написа:  Всички Pro/Pro Max модели от 13-та и 14-та серия насам  Wink

Всички модели , не само Pro-та . Вижте им цените. "Базов" модел, какво значи "базов" за 1800 лв? 

A54 е 600 и нещо лв. и е със 120hz, екран, например. Това искам да кажа. Дай да дадем 3 бона за 120hz, че да е Pro, което им е целта.
Цитирай
#31

(2023-08-08, 08:58:59)Ivanov_1994 написа:  Всички модели , не само Pro-та . Вижте им цените. "Базов" модел, какво значи "базов" за 1800 лв? 

A54 е 600 и нещо лв. и е със 120hz, екран, например. Това искам да кажа. Дай да дадем 3 бона за 120hz, че да е Pro, което им е целта.

Базов Pro модел Big Grin
Като не ти харесват цените при Apple - Android-и с лопата да ги ринеш ... всякакви марки/модели.
На мен приоритет ми е телефона да си работи дълго време глладко и плавно, но без да полагаш излишни "грижи" както е при Samsung например (след ъпдейт е добре да се занули и да започнеш на чисто, че понякога бъгясва).
Един приятел има Samsung Galaxy S10 и преди 1 година бяхме на заведение, където светлината беше оскъдна и искаше да си снима късметчето от кафето - докато го настрои на макро, да го фокусира в тъмното (нещо се затормози, заради липсата на светлина) ... излезе размазана първата, че прави още 1 - 2 снимки, докато излязат по-добре фокусирани, а аз през това време извадих iPhone 12 Pro Max - щрак и край (снимката си беше ясна и фокусирана с един замах така да се каже и после искаше да му я изпратя, за да може да си я публикува в facebook).
Та същото е при средния клас телефони, които ще ми сравняваш имали 120 херца, но цялата съвкупност от начин на работа, снимане, издържливост и т.н. въобще няма база за сравнение (е ти само по цена ги сравняваш).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#32

При IOS е почти невъзможно да се появи вирус на телефона.За Андроид има хиляди.Поддръжката на IOS е много по добра и продължителна.Снимките са по качествени.Епъл устройствата просто работят.

Тези статии са нещо обичайно за андроид.
https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...05254.html

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#33

Напълно грешно твърдение, има вируси на айоес, както и Дейта брийчове. Напълно нормално де, по-сигурно от дядо ти Линукс още не са измислили. Но виж на новите макове не можеш да сменяш рам, ссд, и ако сдаде багажа, хвърляш на боклука Smile а да не говорим за микрофона на айфон 12, повреди ли се, телефона без никакви индикации почва да буутлупва, но както и да е... Няма идеален телефон, всички са един дол дренки, просто едните си мислят че могат да минат метър като търсят премиум цена за същия хардуер

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#34

(2023-08-08, 11:25:06)centur написа:  Базов Pro модел Big Grin
Като не ти харесват цените при Apple - Android-и с лопата да ги ринеш ... всякакви марки/модели.
На мен приоритет ми е телефона да си работи дълго време глладко и плавно, но без да полагаш излишни "грижи" както е при Samsung например (след ъпдейт е добре да се занули и да започнеш на чисто, че понякога бъгясва).
Един приятел има Samsung Galaxy S10 и преди 1 година бяхме на заведение, където светлината беше оскъдна и искаше да си снима късметчето от кафето - докато го настрои на макро, да го фокусира в тъмното (нещо се затормози, заради липсата на светлина) ... излезе размазана първата, че прави още 1 - 2 снимки, докато излязат по-добре фокусирани, а аз през това време извадих iPhone 12 Pro Max - щрак и край (снимката си беше ясна и фокусирана с един замах така да се каже и после искаше да му я изпратя, за да може да си я публикува в facebook).
Та същото е при средния клас телефони, които ще ми сравняваш имали 120 херца, но цялата съвкупност от начин на работа, снимане, издържливост и т.н. въобще няма база за сравнение (е ти само по цена ги сравняваш).

Е по цена ами, по какво да ги сравнявам - за стоката по цената се съди. И пак сравняваш Pro модел срещу S10, които не са нито от една моделна година (S10 е по-стар) и плюс това Pro има макро режим и може да направи такава снимка. Пробвал съм подобна с чистата 12-ка и е жестока мъжка - в общи линии по-отдалеч и crop, иначе просто - не. Дай само и единствено на Pro-та да наскачаме, по 3 бона. За тези цени при Android и макро режими, и херцове, и всичко. Apple го правят защото за iOS няма избор и се пести - от дизайн, от по-скъп екран, от всичко - и се печалбарства на макс. Pro моделите са адекватни но стандартните , сравнени с S22/S23 например (базовите) - нищо общо, трагедия. Pro/Pro Max е съвсем друго ниво откъм камера и изобщо като всичко ама и там цената...

Чистата 12-ка подобни снимки от близко няма как да ги направи, грам никакво марко няма. Такова нямаше и S20 цялата гама (особено S20 Ultra), вече при S21/S22/S23 Ultra ultrawide играе макро, подобно при iPhone.
Цитирай
#35

Айфон 12 е вече стар модел.Чудо голямо.Самсунг колко дефекти имаха през годините ти за един микрофон на 12ката си се сетил.Че няма идеален телефон е вярно.Но за цената си Епъл предлагат най много.Защо ти е да сменяш рам и тн на нещо което много добре работи?А това "АКО"сдаде багажа са малко предположения и е по малко вероятно от другите марки.Пък и затова има гаранция.Може и да има някое вирусче за IOS но се броят на пръсти.Не е като за андроид и Уиндоус.Андроид е open source а IOS е затворена система.Без джейлбрейк не можеш да инсталираш нищо извън APP STORE .Не бих се върнал на андроид който често забиваше и лагваше .С айфона забравих какво е това да ти блокира и лагва телефона.Приложенията които ползвам работят много по добре на IOS отколкото на андроид . Всичко в телефона работи по добре.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#36

Apple предлага достатъчно мощни компютърните устройства, за да не се налага ъпгрейд на SSD и Ram.
Не напразно са предпочитани за видео обработка и масово тях използват.
Целта им не е гейминг, за да е нужно постоянно усъвършенстване.
А в сайта им може да се конфигурира всичко, да за там, където има Apple официално.
А колко често се случва да се повреди нещо? Все пак имат и няколко години гаранция.

Когато се повреди микрофона на който и да е iPhone има сервиз. 
Блокирането на iPhone в цикъл на рестартиране може да бъде причинено от различни причини, включително повредени файлове на приложения, грешни инсталации, вируси, зловреден софтуер или повредени системни файлове.
Това са основните причини за буутлуп. За микрофона все още не съм чувал.
А какво му е на същия хардуер, по-бавно ли работи телефона, приложенията забиват ли?

На тези цени другите Android го правят, за да се конкурират помежду си. Те нямат собстевна операционна система, какво друго да правят, няма как да си позволят да изостават. Ако Samsung не го предлага, предлага го Xiaomi. Asus и Motorola предлагат най-големите Hz, пък не виждам някой да купува специално Asus Rog Phone например.
Да не сравняваме отново бюджетния и среден клас с iPhone 12, 13, 14.
Те на най-важния режим изостават, където хората снимат най-често. За повечето хора това е важно, основната и селфи камера да снимат добре. iPhone 12, 13, 14 го правят. Досега не съм видял някой да си купи A серия или Redmi специално заради камерата.

Apple предлагат в годината по 4 модела, няма как да си позволят да експериментират с дизайна, само за да е различен. 
Предлагат висок клас устройства. Samsung в S серията също не експериментира постоянно с дизайна. S22 Ultra, S23 Ultra и сега S24 Ultra който предстои да излезе изгледжат по същия начин, по който и iPhone 12 Pro Max, 13 Pro Max, 14 Pro Max. 
Толкова ли са им лоши дизайните и на двата бранда, за да ги сменяват постоянно. 
Nothing Phone (1) например е вдъхновение от iPhone. Една компанията предлага вече втори телефон, който все едно е на Apple.

Другите производители също пестят от материали. Не всички предлагат стъклен гръб и алуминиеви рамки за телефоните си.
И няма как да си представим Samsung Galaxy S23 да се предлага с 60Hz, но не защото Apple ги притиска, а защото още няколко китайци с Android чукат на вратата, които предлагат дори и повече. Същото е и с другите характеристики.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

Именно де, аз това казах - нямат конкуренция в iOS, тя си е тяхна и може да се намери само в iPhone/iPad. Така, че дай 2 бона, на ти 60hz и си ходи. Нещеш? 3 бона за Pro за гладко скролиране. Нещеш? Айде пътеките...

Т.е. могат да си позволят липса на напредък и иновации, които ги има от години в конкуренти защото те в сегмента "iOS" нямат. Ето това за мен е долното в тях.

Но вината не е тяхна, виновен е купуващия потребител.
Цитирай
#38

Ми то така е и с процесорите при Android. Дай 500лв. и ето ти Snapdragon 4 Gen 2, дай 2500лв. и ето ти Snapdragon 8 Gen 2.

Ако някой толкова има нужда от 120Hz, да си вземе iPhone 13 Pro Max или Android.

И Samsung могат да си позволят да слагат Snapdragon процесори в Европа, но не го правят всеки път, пък повечето хора искат.

[Изображение: Top-Smartphones-2022-Counterpoint-Resera...195340.png]

Ето ги и най-продаваните модели за 2022г. Очевидно, че Hz не са проблем в световен мащаб. Значи Apple предлага нещо друго, с което печели хората.

В софтуерно доста ги копират. Падащо меню, настройки, закючен екран, уиджети. Хардуерно също се появяваха ночове.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#39

По времето на 4 & 4s някъде там, iPhone-ите наистина бяха едни от най-добрите устройства (и при андроид имаше тук-там някои читави моделчета, но като цяло Андроид беше мега смотан тогава)
Та по него време Apple изградиха добро мнение за себе си, от тогава обаче яко се набляга основно на маркетинг, вместо на иновации
Затова продажбите им са в топа редовно, не защото предлагат извънземни и невиждани телефони, ами защото изсипват яко кинти за реклами
Останалите марки не ги копират заради 'иновациите' на Apple, а защото просто се продават. Ноча не е функционален, нито красив, но масово китайчетата го слагат за да приличат на айфона
Също така повечето UIs на китайчетата са 1:1 с iOS, жак-а и той все още се използва масово, но понеже Apple решиха да го махнат и хайде всички на същия влак

И бих казал че основно 2 типа хора взимат айфон - такива, за които парите не са фактор, и на които не им се занимава да ровят настройки постоянно и искат просто работещ телефон (и може би имат други устройства на Apple)
А другия тип хора са обичайните кифли които си го взимат само и само да го сложат на масичката докато си пият кафенце с приятели, защото това да ползваш Айфон е социален статус явно

Но Apple са си изградили достатъчно имиджа, както и стабилна общност от потребители, и екосистема. Така че дали ни харесва или не, ще си седят в топа с продажби в следващите години, освен нещо супер скандално не стане в Apple

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#40

(2023-08-09, 20:18:12)Ivanov_1994 написа:  Именно де, аз това казах - нямат конкуренция в iOS, тя си е тяхна и може да се намери само в iPhone/iPad. Така, че дай 2 бона, на ти 60hz и си ходи. Нещеш? 3 бона за Pro за гладко скролиране. Нещеш? Айде пътеките...

Т.е. могат да си позволят липса на напредък и иновации, които ги има от години в конкуренти защото те в сегмента "iOS" нямат. Ето това за мен е долното в тях.

Но вината не е тяхна, виновен е купуващия потребител.
Масовият потребител на Епъл не купува продуктите им заради херцове на дисплеи а защото работят добре и безотказно.Оставям телефона върху лаптопа и се синхронизират без нищо да правя.Ако часовника се отдалечи от телефона се заключва.Ако някой го открадне неможе да бъде отключен.Сменя ли го с друг модел като си въведа айклауда  всичко се синхронизира с новият телефон.Всички продукти работят в синхрон като едно цяло и се разпознават.Много,много удобства за които може да се говори.Но тези неща Андроид фен няма да ги проумее докато не влезе в света на Епъл.Производителите на андроид телефони могат да се конкурират само със дисплеи и процесори .При епъл тези подобрения не са нужни защото телефона ще работи по същият начин и след две години.А андроида след две години ще почне да лагва и забива или ще е нужен ресет.Както казах при Епъл всичко е проектирано да работи добре дълго време.

(2023-08-09, 22:06:14)BloodBullet написа:  По времето на 4 & 4s някъде там, iPhone-ите наистина бяха едни от най-добрите устройства (и при андроид имаше тук-там някои читави моделчета, но като цяло Андроид беше мега смотан тогава)
Та по него време Apple изградиха добро мнение за себе си, от тогава обаче яко се набляга основно на маркетинг, вместо на иновации
Затова продажбите им са в топа редовно, не защото предлагат извънземни и невиждани телефони, ами защото изсипват яко кинти за реклами
Останалите марки не ги копират заради 'иновациите' на Apple, а защото просто се продават. Ноча не е функционален, нито красив, но масово китайчетата го слагат за да приличат на айфона
Също така повечето UIs на китайчетата са 1:1 с iOS, жак-а и той все още се използва масово, но понеже Apple решиха да го махнат и хайде всички на същия влак

И бих казал че основно 2 типа хора взимат айфон - такива, за които парите не са фактор, и на които не им се занимава да ровят настройки постоянно и искат просто работещ телефон (и може би имат други устройства на Apple)
А другия тип хора са обичайните кифли които си го взимат само и само да го сложат на масичката докато си пият кафенце с приятели, защото това да ползваш Айфон е социален статус явно

Но Apple са си изградили достатъчно имиджа, както и стабилна общност от потребители, и екосистема. Така че дали ни харесва или не, ще си седят в топа с продажби в следващите години, освен нещо супер скандално не стане в Appleо
Кифлите не ги брой.Те си (купуват им) всичко което е скъпо и модерно.
Основният тип искат сигурност и надеждност.Аз инсталирам всяка бета,ровя в настройките и тн.както съм правил и с Андроид телефоните.Преминах към Епъл заради по-добрата и продължителна поддръжка ,сигурността , собствената ОС,качеството,по добрата камера и тн.


iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#41

(2023-08-09, 23:16:11)tishomen написа:  Масовият потребител на Епъл не купува продуктите им заради херцове на дисплеи а защото работят добре и безотказно.Оставям телефона върху лаптопа и се синхронизират без нищо да правя.Ако часовника се отдалечи от телефона се заключва.Ако някой го открадне неможе да бъде отключен.Сменя ли го с друг модел като си въведа айклауда  всичко се синхронизира с новият телефон.Всички продукти работят в синхрон като едно цяло и се разпознават.



Това го могат и продуктите на Huawei.
Някой са ползвали нисък клас андроид телефони,сменяли са марки,и накрая купуват(препоръчват им)Iphone,и вижда че ги няма тези бъгове,като при предишните телефони,и си вика,не е като андроид,всички под един знаменател.
Един колега първо си купи Nokia(също и още 2 ма колеги,заради марката) с Уиндоус,но там нямаше настройки като на андроид,най простото-да се уголеми текста.После си купи Lenovo A 7000-беше бъгъв,и накрая един стар модел Iphone5s и вече край,нещата се оправиха,но и децата му бяха с Iphone та му го настройваха.Повечето хора си купуват една и съща марка,сменят ако са имали много проблеми,но си държат на това което са ползвали-Samsung,Huawei,Xiaomi.

Huawei P30
Цитирай
#42

До притежателите и на iPhone, откъде си ги купувате, гледам няколко варианта.

Става дума когато излязат за продажби към края на септември, новия iPhone 15 pro max и новия apple watch Ultra 2.

1. Технополис - при преордер дават отстъпка и подарък?
2. iSTYLE много скъп магазин, причина за това?
3. Криейтив, пак скъп но е и официален сервиз за Епъл?
4. ОЛХ, Базар, Емаг силно ги отбягвам по ред причини и отпада като вариант.
5. При оператор не ме устройват плановете им.

Засега сякаш клоня към Технополис, но все пак да чуя и вашите мнения?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#43

(2023-08-11, 09:03:40)Павел Василев написа:  До притежателите и на iPhone, откъде си ги купувате, гледам няколко варианта.

Става дума когато излязат за продажби към края на септември, новия iPhone 15 pro max и новия apple watch Ultra 2.

1. Технополис - при преордер дават отстъпка и подарък?
2. iSTYLE много скъп магазин, причина за това?
3. Криейтив, пак скъп но е и официален сервиз за Епъл?
4. ОЛХ, Базар, Емаг  силно ги отбягвам по ред причини и отпада като вариант.
5. При оператор не ме устройват плановете им.

Засега сякаш клоня към Технополис, но все пак да чуя и вашите мнения?

През септември най-много да се сдобиеш с iPhone 15 или iPhone 15 Max (не Pro Max). За Pro моделите най-рано октомври и то, ако има наличности.


7-цата от Технополис.
XS (с подновяване на договор при Vivacom).
12 Pro Max с подновяване на договор от Telenor (настоящ Yettel)
14 Pro Max - от online магазин, защото при оператора ми го нямаше в наличност около Нова Година и затова се принудих да е от online магазин ... така ми излезе солено, но поне ще имам опция в бъдеще да си подновя договора + устройство, когато поискам.

Нито един от изброените не съм връщал за ремонт или каквото и да е - всички са си работили както трябва.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#44

Значи, при всички положения ще изчакам и двата им нови продукта 15 pro max и watch ultra 2, да бъдат налични на нашия пазар и тогава ще ходя да купя заедно от едно място и при евентуални отстъпки при преордер ще видим...

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#45

(2023-08-10, 05:04:35)DoryanY написа:  Това го могат и продуктите на Huawei.
Някой са ползвали нисък клас андроид телефони,сменяли са марки,и накрая купуват(препоръчват им)Iphone,и вижда че ги няма тези бъгове,като при предишните телефони,и си вика,не е като андроид,всички под един знаменател.
Един колега първо си купи Nokia(също и още 2 ма колеги,заради марката) с Уиндоус,но там нямаше настройки като на андроид,най простото-да се уголеми текста.После си купи Lenovo A 7000-беше бъгъв,и накрая един стар модел Iphone5s и вече край,нещата се оправиха,но и децата му бяха с Iphone та му го настройваха.Повечето хора си купуват една и съща марка,сменят ако са имали много проблеми,но си държат на това което са ползвали-Samsung,Huawei,Xiaomi.

Имах телефони на Хуавей и Самсунг.Всички бяха флагмани.Не е същото.(Телефон Хуавей със часовник Хуавей)Нищо общо.Могат го но не толкова добре.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#46

(2023-08-11, 13:46:09)tishomen написа:  ........... Могат го но не толкова добре.

Ябълките някои неща изобщо не ги могат.

1916 
Цитирай
#47

(2023-08-11, 12:52:46)Павел Василев написа:  Значи, при всички положения ще изчакам и двата им нови продукта 15 pro max и watch ultra 2, да бъдат налични на нашия пазар и тогава ще ходя да купя заедно от едно място и при евентуални отстъпки при преордер ще видим...
Отстъпки при pre order на IPhone никога не е имало и няма да има (както и подаръци). 14 Pro-то го чаках един месец при положение че го поръчах на момента както се появи банера за pre order на Yettel.
Цитирай
#48

Така и иначе и да няма отстъпка или подарък, няма да се откажа да ги купя само заради това, както се казва, кеф цена няма Smile

Най-вероятно ще ги поръчам от Технополиса, iSTYLE така и не ми стана ясно защо ги продават най-скъпо...

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#49

(2023-08-11, 14:09:05)milss написа:  Ябълките някои неща изобщо не ги могат.
Кои? Примери за които трябва root няма смисъл да даваш.Не всички си руутваме телефоните.Какво не може Айфон спрямо андроид без намеса във фирмуера?

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#50

ЕМАГ.
Но гледам да е “предлаган от ЕМАГ” а не трети търговци.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)