Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за iPhone, за потребители тук които имат и iPhone продукти
#51

(2023-08-11, 16:34:15)tishomen написа:  Кои? Примери за които трябва root няма смисъл да даваш.Не всички си руутваме телефоните.Какво не може Айфон спрямо андроид без намеса във фирмуера?
Например,с новите версии на IOS не можеш да видиш каква е силата на сигнала на оператора,като при андроид,на старите версии го е имало,гледах клипове,но са го махнали.

При EMUI 13 има Super Device който поддържа сътрудничество между по-широка гама от устройства – устройства – включително HUAWEI Vision, HUAWEI MateBook и HUAWEI MatePad Paper.2 Благодарение на функцията Drag to Connect.

Multi-Screen Collaboration вече идва с пейзажен режим на прозореца, който ви позволява да отваряте телефонни приложения в големи пейзажни прозорци3, от удобството на екрана на вашия лаптоп. Използвайте пълноценно по-големия дисплей, като разглеждате входящата си кутия или списъка с бележки, докато пишете имейл или бележка.

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#52

(2023-08-11, 17:38:59)DoryanY написа:  Например,с новите версии на IOS не можеш да видиш каква е силата на сигнала на оператора,като при андроид,на старите версии го е имало,гледах клипове,но са го махнали.

При EMUI 13 има Super Device който поддържа сътрудничество между по-широка гама от устройства – устройства – включително HUAWEI Vision, HUAWEI MateBook и HUAWEI MatePad Paper.2 Благодарение на функцията Drag to Connect.

Multi-Screen Collaboration вече идва с пейзажен режим на прозореца, който ви позволява да отваряте телефонни приложения в големи пейзажни прозорци3, от удобството на екрана на вашия лаптоп. Използвайте пълноценно по-големия дисплей, като разглеждате входящата си кутия или списъка с бележки, докато пишете имейл или бележка.

Това са безмислени глупости.Ако имаш предвид иконката на обхвата горе в дясно имам я в IOS 17 както и в предишните до сега.Ако е някаква информация за сигнала със сигурност има приложения които я показват.Въпреки че е абсолютно безмислено както и другите две функции които си описал.Убеден съм че между Епъл устройства ги има.Ненужни са ми и не ми се занимава да търся.Аз пък ще ти напиша какво нямат  андроид устройствата-Еъртаг  (с изключение на Самсунг въпреки че са много назад). Сигурността на Епъл-всеки друг телефон може да бъде отключен и ползван от друг човек.IMessage.FaceTime.Сигурността на Apple Pay.При андроид устройствата не се разпознават автоматично.Трябва добавяне през блутут .Има още много други.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#53

(2023-08-11, 19:12:35)tishomen написа:  Това са безмислени глупости.Ако имаш предвид иконката на обхвата горе в дясно имам я в IOS 17 както и в предишните до сега.А
Не е индикатора горе,за това става въпрос.
Защото мисля че е полезна информация,виждаш какъв сигнал ти доставя оператора.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
Цитирай
#54

И като видиш какъв е сигнала, ще ти олекне ли? Абсолютно безсмислено...
Цитирай
#55

(2023-08-11, 16:34:15)tishomen написа:  Кои? Примери за които трябва root няма смисъл да даваш.Не всички си руутваме телефоните.Какво не може Айфон спрямо андроид без намеса във фирмуера?

Невъзможно е да инсталирате софтуер от трети страни на iOS.
Нефункционален файл мениджър.
Поддръжка на OTG,т.е. телефонът може да работи с обикновена USB памет. Apple не може да направи това.
Ограничена персонализация.
Неудобна работа с компютър различен от MacBook. Свалянето и споделянето, даже плейването на медия(не харесва някой формати) при IOS е кошмар.
Силно ограничени функции на Bluetooth, използваем само за свързване със слушалки и споделяне на интернет.
Работата във фонов режим в IOS е меко казано никаква. Например, ако изпратите голям файл по Telegram, трябва да изчакате да започне  задачата или ще бъде анулирана във фонов режим. Същото е и с някои облачни услуги.
Още ли при всяко получаване на известие Айфона включва екрана? Може да е променено последните години.
Да не казвам, че всеки производител на андроид телефони със своето UI включва допълнителни екстри. При Самсунг "Рутини" са изключително полезни.
Ето и 9-10 приложения които използвам редовно, но за IOS не само ги няма, но липсват и алтернативни.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#56

(2023-08-09, 01:34:24)hazART написа:  Apple предлага достатъчно мощни компютърните устройства, за да не се налага ъпгрейд на SSD и Ram.
Не напразно са предпочитани за видео обработка и масово тях използват.
Целта им не е гейминг, за да е нужно постоянно усъвършенстване.
А в сайта им може да се конфигурира всичко, да за там, където има Apple официално.
А колко често се случва да се повреди нещо? Все пак имат и няколко години гаранция.

Когато се повреди микрофона на който и да е iPhone има сервиз. 
Блокирането на iPhone в цикъл на рестартиране може да бъде причинено от различни причини, включително повредени файлове на приложения, грешни инсталации, вируси, зловреден софтуер или повредени системни файлове.
Това са основните причини за буутлуп. За микрофона все още не съм чувал.
А какво му е на същия хардуер, по-бавно ли работи телефона, приложенията забиват ли?

На тези цени другите Android го правят, за да се конкурират помежду си. Те нямат собстевна операционна система, какво друго да правят, няма как да си позволят да изостават. Ако Samsung не го предлага, предлага го Xiaomi. Asus и Motorola предлагат най-големите Hz, пък не виждам някой да купува специално Asus Rog Phone например.
Да не сравняваме отново бюджетния и среден клас с iPhone 12, 13, 14.
Те на най-важния режим изостават, където хората снимат най-често. За повечето хора това е важно, основната и селфи камера да снимат добре. iPhone 12, 13, 14 го правят. Досега не съм видял някой да си купи A серия или Redmi специално заради камерата.

Apple предлагат в годината по 4 модела, няма как да си позволят да експериментират с дизайна, само за да е различен. 
Предлагат висок клас устройства. Samsung в S серията също не експериментира постоянно с дизайна. S22 Ultra, S23 Ultra и сега S24 Ultra който предстои да излезе изгледжат по същия начин, по който и iPhone 12 Pro Max, 13 Pro Max, 14 Pro Max. 
Толкова ли са им лоши дизайните и на двата бранда, за да ги сменяват постоянно. 
Nothing Phone (1) например е вдъхновение от iPhone. Една компанията предлага вече втори телефон, който все едно е на Apple.

Другите производители също пестят от материали. Не всички предлагат стъклен гръб и алуминиеви рамки за телефоните си.
И няма как да си представим Samsung Galaxy S23 да се предлага с 60Hz, но не защото Apple ги притиска, а защото още няколко китайци с Android чукат на вратата, които предлагат дори и повече. Същото е и с другите характеристики.

Епъл предлагат базови модели с малко рам и ссд, провери колко таксуват за 8 гб рам допълнение и 500 гб ссд памет и провери колко струват отделно на свободния пазар, ще видиш едно 200-500 процентно повишение без реално покритие за generic части.

Проблема е че като се повреди и губиш данните си, Епъл ти казват гледай си работата, само сменяме, оправяй се.

А след като изтече гаранцията и ти се повреди ссд диска, хвърляш на боклука машината или сменяш платка Smile а ссд-тата са консуматив с изчерваем живот.

За айфоните може да си чул някакви неща, ама има явно които не си сериализиране на частите е най-големия им проблем например.


Този спор е безсмислен и съм го дъвкал десетки пъти с фенове на Епъл устройства. Всеки си държи на своето. Аз спирам до тук. Вече казах, че за мен Епъл е най-антипотребителски настроената компания, чиято цел е единствено да си вдига акциите, както се спомена и без кой знае какви иновации, но за всеки влак си има пътници, нали?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#57

(2023-08-11, 21:03:54)whitehart написа:  И като видиш какъв е сигнала, ще ти олекне ли? Абсолютно безсмислено...

Ще знам че проблема не е в телефона,в слаб обхват,а в оператора.Представиси че и процентите на батерията не ги показва,а чертички,като при старите GSM-ми,проблем ли е?Или нещо щом го няма Ipbone, значи не е важно.
Може ли да се пусне камерата,за снимка,видео,без да отключеш Iphone?Защото това е доста полезно,при мен може даже и с двукратно натискане на бутона за намаляване на звука.

Huawei P30
Цитирай
#58

И какво е заключението от всичко? Перфектен телефон не съществува, и 10 бона да дадем за телефон винаги ще има компромиси в дадена насока

Всеки може да си претегли приоритетите и да прецени кое му трябва, и кое не
Факт е, че повечето от примерите които 'андроид може, но айфона не' са без значение за масовия потребител, не всеки рови във файлови системи, настойки и останалите простотии
Има хора, които не си ползват телефона за нищо друго освен снимки и фейсбук

Едно време и аз бях мега запален да си руутвам телефона, да имам пълна свобода, да инсталирам каквото искам и да ровя настройки, но с времето освен за debloat & adblocker честно казано не виждам причина в руут и ровене, базовия Андроид е доста по-добре от едно време
Същото е и с iOS, но като че ли на някои хора им е твърде трудно да преглътнат хапчето, че на масовия потребител не му се занимава с простотии

Пък аз бих казал, че почти всички производители имат една обща черта напоследък, и тя е да се ограничава достъпа на потребителя до което и да е
А именно, това да се заключват bootloaders, всякакви защити против root/flash, сглобката на хардуера по такъв начин, че да е колкото се може по-трудна бъдеща поправка и т.н., това се наблюдава и при Андроид (основно Самсунг), и при Апъл

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#59

Точно за това е ключово всеки потребител да се ограмоти и да си прави всичко що може локално, има десетки примери за спряни от поддръжка напълно изрядни системи, просто защото потребителя разчита на сървърите на производителя и губи контрол на всичко... Последния пример беше с Амазон като спряха някаква програма по-малко от година след пускането ѝ..

Ако всички станем мързеливи и чакаме на готово от производителя всичко, толкова по-лошо ще стане и ще може да се ограничава свободата на избор и функции.. но както се вика като стигне до кокала тогава ще се осъзнаем Smile

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#60

(2023-07-29, 14:00:31)Andon0v написа:  Нямате ли си форуми, групи и т.н., че опря до андроид форум

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Така е но не смея да питам, защото започват обвинения, че андроид потребителите сме злобни. Даже отнесох обиди на лични Rofl_mini . Във форумите на нагризаните, Андроид ОС е табу и писането за нея е грях #1.

(2023-08-11, 22:06:36)Andon0v написа:  Този спор е безсмислен и съм го дъвкал десетки пъти с фенове на Епъл устройства. Всеки си държи на своето.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Няма лошо да държат на своето щом им харесва, но не е тук мястото.

1916 
Цитирай
#61

Съгласен съм, даже го и казах Smile. Все едно да имам Мазда и Мерцедес и да питам във форума на Мазда Smile ама някои хора мислят че е ок, та дори в реддит си има отделни форуми Smile

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#62

@Andon0v Нормално е всичко да е скъпо. Тя и Apple е скъпа, най-скъпата компания, дори и потребителя да не го интересува, но това има значение.
Винаги техниката на Apple е била скъпа, а там влизат и компютрите.
А това с повреждането, малко ми е смешно, казваш го така, все едно най-редовно се случва.
Както и за iPhone. Затова има гаранция и сервиз. Както потребителите на Apple, така и тези на Android устройства се възползват от това.
Ако има сервизи, които искат да поправят Apple устройства с части от AliExpress си е тяхна работа. На Android може да става, но при Apple е различно.
Бизнес моделът им е такъв и някои потребители ги устройва, други не. Щом то телефоните, таблетите, компютрите, слушалките и други са класациите са едни от най-продаваните в категорията, значи си имат голяма база от потребители, които ги устройва политиката им и са доволни.
Аз и ти няма как да променим това.

@DoryanY Процентите на батерията вече се показват и при Apple. Намират се в самата иконка за батерията.
Камерата може да се отваря като включиш телефона на заключен екран и дадеш надясно.

Нормално е и Android производителите да искат да стават все по-независими и да ограничават достъпа до все повече неща, които не са свързани с тях или са против политиката им, защото и те искат по-голяма печалба. Samsung с Knox и забраната на часовниците им да се свързат с Apple телефон са пример за това.

Както за някой, който ползва MacBook му е неудобна интеграцията с Android телефон, така и обратното.
За много хора предимствата на Android са недостатъци и затова ползват iPhone. Не виждам нищо лошо в това.

Няма как от Andoid да се очаква да работи като iOS и от iOS да се очаква да работи като Android. 
Всяка компания си има различна политика и похвати, с които работи.
Аз например се възползвам от това и когато ми омръзне едната OS преминавам на другата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#63

(2023-08-11, 21:32:32)milss написа:  Невъзможно е да инсталирате софтуер от трети страни на iOS.
Нефункционален файл мениджър.
Поддръжка на OTG,т.е. телефонът може да работи с обикновена USB памет. Apple не може да направи това.
Ограничена персонализация.
Неудобна работа с компютър различен от MacBook. Свалянето и споделянето, даже плейването на медия(не харесва някой формати) при IOS е кошмар.
Силно ограничени функции на Bluetooth, използваем само за свързване със слушалки и споделяне на интернет.
Работата във фонов режим в IOS е меко казано никаква. Например, ако изпратите голям файл по Telegram, трябва да изчакате да започне  задачата или ще бъде анулирана във фонов режим. Същото е и с някои облачни услуги.
Още ли при всяко получаване на известие Айфона включва екрана? Може да е променено последните години.
Да не казвам, че всеки производител на андроид телефони със своето UI включва допълнителни екстри. При Самсунг "Рутини" са изключително полезни.
Ето и 9-10 приложения които използвам редовно, но за IOS не само ги няма, но липсват и алтернативни.Не се включва екрана при всяко известие ако погледа ми не е към него.
С джейлбрейк се инсталират приложения но не мисля да го правя.Не е вярно и това за блутута .Всичко което искам се свързва идеално .Това за телеграм също не е вярно.Има Епъл ТВ.Имам достатъчно памет и ме ми трябва OTG .Всичко се запазва на облака.За музика има приложения.Медия не свалям.Отдавна спрях да слагам мелодии различни от фабричната най известна ма всички въпреки че може.Имам но ми омръзват.Общо взето описаните недостатъци не са недостатъци.И без тези функции живота си е 6.Нищо съществено .По горе съм написал кое е предимството на айфона.Тези елементарни неща почти никой не го интересува.Хората искат сигурно плащане , невъзможност за отключване при кражба и тн.Не ОТG ,рутини и ала бала.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#64

(2023-08-11, 16:34:15)tishomen написа:  Кои? Примери за които трябва root няма смисъл да даваш.Не всички си руутваме телефоните.Какво не може Айфон спрямо андроид без намеса във фирмуера?

(2023-08-12, 07:00:01)tishomen написа:  С джейлбрейк се инсталират приложения но не мисля да го правя.
................

Хората искат сигурно плащане , невъзможност за отключване при кражба и тн.Не ОТG ,рутини и ала бала.

Тишко, вчера едно пишеш, днес друго. Както ти е угодно на теб. Но аз не обичам ябълки и паметта ми явно е по дълготрайна. Пробвай с Андроид - развива мисловната дейност.
И 10 джейлбрейка да направиш и на шаман да го заведеш твоя Айфон тези приложения не можеш да ги инсталираш.
Аз също плащам сигурно и със скапания андроид телефон и с часовник с още по гадната WearOS.
Не е нужно да ми крадеш телефона, давам ти го доброволно и ако лично ти успееш да го отключиш, ставам IOS юзър за вечни времена.

1916 
Цитирай
#65

(2023-08-12, 01:39:27)hazART написа:  @DoryanY Процентите на батерията вече се показват и при Apple. Намират се в самата иконка за батерията.
Камерата може да се отваря като включиш телефона на заключен екран и дадеш надясно.
Аз не говорих за Iphone а и за андроид,но хипотетично,за процентите на батерията,че е хубаво да си има подробна информация.Сега че не всеки се интересува,това е отделно,аз на пример не гледам,и не ме интересува колко екран прави телефона,но за някой и важно.

Huawei P30
Цитирай
#66

(2023-08-11, 21:32:32)milss написа:  Невъзможно е да инсталирате софтуер от трети страни на iOS.
Нефункционален файл мениджър.
Поддръжка на OTG,т.е. телефонът може да работи с обикновена USB памет. Apple не може да направи това.
...
....Свалянето и споделянето, даже плейването на медия(не харесва някой формати) при IOS е кошмар.
Силно ограничени функции на Bluetooth, използваем само за свързване със слушалки и споделяне на интернет.
...

След jailbreak може и съм го правил преди дори без jailbreak, но недостатъка беше, че през 7 дни трябваше да го свързвам към PC и да инсталирам отново същото приложение, защото сертификатът му важеше 1 седмица при този вид "инсталиране".
Не знам какво разбираш под нефункционален? Може да копира/мести/трие/преименува (включително разширението на файл) и т.н., но не може да ровиш в системни директории.
Работи си OTG - точно с флашки и USB мишки нямам никакъв проблем.
Аз ползвам nPlayer, който поддържа всички известни аудио/видео формати - смело мога да я заявя, че е почти на нивото на MX Player/BSPlayer при Android.
Не, между различни Apple устройства можеш да изпращаш снимки, контакти, файлове и т.н., а не само слушалки и споделяне на интернет, но кога ли си ползвал/а iPhone, че да го разучиш до най-малките подрбоности какво може - ще откриеш, че е доста повече, отколкото си мислиш, но през "очите" на Android потребител мнението ти ще е: За нищо не става...
Спокойно и аз бях на същото мнение и се чудех колко ли ще изкарам с iPhone 7, а сега вече 4-ти iPhone ползвам.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#67

(2023-08-12, 01:39:27)hazART написа:  @Andon0v Нормално е всичко да е скъпо. Тя и Apple е скъпа, най-скъпата компания, дори и потребителя да не го интересува, но това има значение.
Винаги техниката на Apple е била скъпа, а там влизат и компютрите.
А това с повреждането, малко ми е смешно, казваш го така, все едно най-редовно се случва.
Както и за iPhone. Затова има гаранция и сервиз. Както потребителите на Apple, така и тези на Android устройства се възползват от това.
Ако има сервизи, които искат да поправят Apple устройства с части от AliExpress си е тяхна работа. На Android може да става, но при Apple е различно.
Бизнес моделът им е такъв и някои потребители ги устройва, други не. Щом то телефоните, таблетите, компютрите, слушалките и други са класациите са едни от най-продаваните в категорията, значи си имат голяма база от потребители, които ги устройва политиката им и са доволни.
Аз и ти няма как да променим това.
Точно това ти казвам че не е нормално, но явно хората обичат да ги цакат по 200 долара за 8 гб рам, не знам

Ами да повреждат се, не знам с колко Епъл устройства си имал достъп, но аз и ремонтирам и на новите макове освен смяна на платки , почти други ремонти не се правят.

И тук изобщо не говорим за части от алиекспрес, отново неподготвено мнение, вземи 2 чисто нови айфона, смени им главните палатки и виж как ще изкочат 5 различни грешки за сменени части и липсващи функции а слагаш оригинална част от чисто нов телефон Smile


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#68

(2023-08-11, 15:49:42)Павел Василев написа:  Така и иначе и да няма отстъпка или подарък, няма да се откажа да ги купя само заради това, както се казва, кеф цена няма Smile

Най-вероятно ще ги поръчам от Технополиса, iSTYLE така и не ми стана ясно защо ги продават най-скъпо...
Недей от Технополис.
Ако ти се наложи гаранционен сервиз, започва голямо ходене по мъките.
В момента им бера ядовете с една протекла перална машина в гаранционен срок.

Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

(2023-08-12, 11:01:49)Andon0v написа:  И тук изобщо не говорим за части от алиекспрес, отново неподготвено мнение, вземи 2 чисто нови айфона, смени им главните палатки и виж как ще изкочат 5 различни грешки за сменени части и липсващи функции а слагаш оригинална част от чисто нов телефон Smile


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Ето едно видео.

Huawei P30
Цитирай
#70

@Andon0v Повечето от нещата, които пишеш не ме засягат, аз съм от страната на потребителя.
1. is 8 gb of ram enough for a macbook?
"Достатъчна ли е RAM паметта на MacBook 8?
Достатъчни ли са 8GB RAM за MacBook Air? За приложения и задачи, които изискват по-малко памет за случаен достъп, като писане на документи, имейли, сърфиране в интернет без много отворени раздели, основни компютърни дейности и др. 8 GB памет са повече от достатъчни. Това е положението, което считаме за всекидневен потребител."
Подозирам, че и тук благодарение на софтуера компютрите им изискват по-малко Ram отколкото тези с Windows.

2. why are apple laptops so expensive?
"MacBook Pros са толкова скъпи заради първокласния статут на Apple, висококачествените части, използвани за тях, уникалните функции на Mac OS X и отличното обслужване на клиентите, което Apple осигурява. Впечатляващата им дълготрайност и високата им стойност при препродажба могат да направят първоначалната цена оправдана."

Оставям с впечатлението, че компютрите с Windows никога не крашват и не се повреждат?
https://www.makeuseof.com/tag/why-does-w...0-reasons/ - Явно и те се повреждат все някога.

https://appleinsider.com/articles/23/05/...udy-claims Тук има статия, че iPhone не се ремонтира чак толкова трудно в домашни условия, разбира се с подходящи части. 

https://blog.ifixyouri.com/iphone-vs.-an...to-repair/ - Тук също се описват предимствата и недостатъците при ремонтиране на Android и iPhone. 

Аз не не работя в сервиз и тези неща не ме касаят както казах по-горе. Имам гаранция и я ползвам ако стане нещо, от там нататък серзиза е наред.
Извънгаранционно обслужване се прави и на Android и Apple устройства. 
Ако има сервизи, на които им е накривена шапката, че не могат да шмекеруват при ремонт на Apple устройства аз какво мога да направя. Мен тези неща не ме интересуват. Важно ми е сервизът да е официален, независимо дали имам iPhone или Android, за да съм една идея по-сигурен.

Както си ги описал нещата и изопачаваш, човек оставя с впечатлението, че извънгаранционни ремонти не съществуват, няма части и счупи ли се нещо, край, едва ли не потребителят е длъжен да е експерт в сервизната област, ремонтите са непосилни като цена, ако може как да разбере каква "мъка" е да сервизираш продукти на Apple, продуктите им са най-чупливи, ако има как да не ги купуваме изобщо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#71

Статия от Епъл инсайдър е като да четеш и гледаш тв от държавните телевизии на Северна Корея


Аз точно за обикновен потребител като теб казвам, че Епъл са супер антипотре ителски, а за сервизи дори не ми се коментира, техните сервизи не са сервизи, а сменячи на части, дори некадърно сменящи части И най-лошия бич на модерното общество е щом на мене за момента ми е добре, дори други да са зле, все тая, само че като злето те застигне и теб, ще има ох, Ами сега?

И не, частите в мак и айфоните не са специфични и по-добри, ползват същите компании за части, като всички останали в свободния пазар, но това че искат и им се плаща премиум цена е само и единствено от рекламата им.

А най-лошото е че се примирявате с това което компанията ви дава, и ако нещо липсва то за Вас е ок, тук в тази тема се вижда идеално. И да, 2023 8 рам дори за мак вече е малко, освен ако няма да си пишеш меййли и да гледаш филми, но това с всяка ОС е същото Smile


Много лошо мислиш за свободата на хората, но явно компанията майка така ви е обучила. Ако нямаше сервизи за ремонти, различни от официалния бъди сигурен, че щеше доста да страдаме като общество.



(2023-08-12, 11:59:50)DoryanY написа:  Ето едно видео.

Еми Епъл юзърите са паралии, но да бичът там е як.
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#72

(2023-08-12, 11:14:02)truewarrior22 написа:  Недей от Технополис.
Ако ти се наложи гаранционен сервиз, започва голямо ходене по мъките.
В момента им бера ядовете с една протекла перална машина в гаранционен срок.

Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk

И други ми казват да избягвам Технополиса заради гаранцията, iStyle пък продават всичките си продукти с около 10% надценка, но пък имали добро гаранционно обслужване, в случая важното е за втората година гаранция, като наближи ще го мисля дали да го купувам от iSTYLE...

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#73

(2023-08-12, 13:20:12)hazART написа:  ...
Както си ги описал нещата и изопачаваш, човек оставя с впечатлението, че извънгаранционни ремонти не съществуват, няма части и счупи ли се нещо, край, едва ли не потребителят е длъжен да е експерт в сервизната област, ремонтите са непосилни като цена, ако може как да разбере каква "мъка" е да сервизираш продукти на Apple, продуктите им са най-чупливи, ако има как да не ги купуваме изобщо.

Само че, така както си го описал е почти на 100% вярно 
Колегите са ти дали и видео на Louis Rossmann, който в общи линии през по-голямата си част от живота се занимава с ремонтни дейности на всякакви устройства, и има доста силно изразено мнение за продуктите на Apple (негативно мнение) 
Който се интересува от качеството на сглобките при Apple може да погледне тук-там, факт е, че техните устройства са почти невъзможни за ремонт от трети лица (неоторизирани сервизи) 

А относно гаранции и официални сервизи - гаранцията не покрива всякакви щети, а и някои хора си ползват телефоните повече от 2 години
И за финал една оферта за поправка на счупено задно стъкло: 
[Изображение: DFg38AM0S9al-USs13MTKQ.png]

И все пак разбирам хората, за които парите не са от никакво значение, и предпочитат айфона

А тая тема е чисто Андроид vs Апъл, от 3 страници с коментари има точно 1 човек с въпроси за айфон, всичко останало е чешене на езици

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#74

Айде спрете да си мерите пи*шките моля. Ясно е какво има и какво няма айфона. Както и андроида.
Полемиките са безмислени. За андроидите - имате 1000 теми, драскайте си там.
Знам колко ми е гаден айфона. Няма нужда да се напомня ежедневно.
Цитирай
#75

@Andon0v сайта Appleinsider се позовава на ElectronicsHub, които "анализират стотици ръководства за ремонт на 228 модела смартфони от iFixit - компания, която предоставя ръководства и инструменти за ремонт на устройства. Поправката на устройства в домашни условия е популярна алтернатива на корпоративните програми за ремонт, които обикновено са скъпи."

Най-трудни за поправка по време на изследването.
[Изображение: 54280-109484-hard-xl.jpg]

Най-лесни за поправка по време на изследването.
[Изображение: 54280-109483-easy-xl.jpg]

Като се замисля, досега не съм чул някой сервиз да е оценен само от положителни отвизи.
Било то Сръчко и Булграм и Creative и Istyle.

1. MacBook Pros имат изключително висококачествен хардуер
2. MacBook Pros има невероятен живот на батерията
3. Apple предлага невероятно обслужване на клиенти
4. MacBook-овете са по-сигурни от компютрите с Windows
5. MacBook са проектирани така, че да са удобни за потребителите
6. Впечатляваща гаранция за MacBook Pros
7. MacBook-овете предлагат достъп до интегрираната екосистема на Apple
8. MacBook Pros имат отлична стойност при препродажба
https://computerinfobits.com/why-are-mac...expensive/
Това са причините защо MacBook е по-скъп по начало. Не съм си ги измислил аз. Там пише и за частите, за цената на вторичния пазар, за интеграцията на Apple. Разбира се повечето предимства се отнасят за хора, които ползват и други Apple продукти. Но какво може да се очаква от една затворена екосистема.
Компютри на идентични пари с 8GB Ram се предлагат и с Windows. Всеки си избира според нуждите. 

Не се примирявам с нищо, защото както си ползвах Note 9 така ползвам и iPhone. Apple не ме е е накарала на сила да ползвам нейни устройства.
Досега нищо съществено не ми е залипсвало. Аз отговарям за себе си, не знам кои сме ние.

Няма нужда да мисля за свободата на хората, те сами си решавам на коя OS да заложат.
Няма нужда и да ме причисляваш към "компанията майка", в момента ползвам един iPhone и AirPods 2.
Ако нямаше сервизи, но има, явно Apple са помислили и затова.

@BloodBullet Това за частите е работа на сервиза, мен като потребител не ме засяга, затова имам гаранция.
Разбирам, че е по-трудно, но Apple умишлено са го направили така. 
А като свърши гаранцията, се предлага и извънгаранционно обслужване, дори и в България.
Частите на Apple са скъпи, защото самите продукти поначало са скъпи. Брандът е скъп. На Mercedes-Benz и Ferrari частите също са скъпи.
Всеки, който си купува скъпи продукти, би трябвало да знае, че и поддръжката е скъпа.

[Изображение: 33.png]

[Изображение: 34.png]

Ето и цена на смяна на дисплей на Samsung Galaxy S23 Ultra и iPhone 14 Pro Max.
Цената е идентична, защото и двата телефона са най-високо позиционирани в продуктовата им гама.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)