Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20FE - проблем с яркостта на екрана
#1

Здравейте! Точно в най-горещите и светли дни имам проблем с дисплея. Много често след 50% яркост не се случва нищо. То ест - от 0 до 50% си работи нормално, от 50 до 100 няма никаква разлика. По принцип съм го дал на автоматична яркост, но дори и да я изключа, няма никаква разлика. И съответно, когато съм навън с слънчев ден, не виждам почти нищо. Когато си реши, се оправя сам и става ярък, както и трябва да бъде. Чудя се, ако от слънцето се нагрява много телефона, да не би пък да включва някаква защита...
Цитирай
Аксесоари
#2

Явно е някаква защита от прегряване. Моят S23 Ultra почна да го прави съшото тия дни. Не го оставям да го пече, ама сигуено му е топло
[-] 1 потребител изказва благодарност на insartture за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай
#3

В момента съм на плажа. Слънцето е ярко, но телефонът въобще не е горещ. И пак същата работа. Много неприятно... Нищо не се вижда!
Цитирай
#4

Явно имаш проблем с екрана.

По принцип се държи на авто, защото макс. брайтнес в ръчен режим не можеш да достигнеш.

Директно на слънце ли го гледаш или и под чадъра нищо не се вижда?
А протектора ти, да не е от типа pricacy ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай
#5

По принцип винаги седи на авто брайтнес. Спирам го само за да проверя дали като го "мърдам" в ръчен режим има разлика. Когато директно на слънце почна да не виждам нищо, веднага се местя на сянка да проверя. И да, и на сянка е същото- от 50 до 100% разлика няма. И примерно, ако поседи 10 минути на сянка, се оправя, но ако отида на слънце - в началото е добре и след няколко минути пак се прецаква. И преди го е правило това, ама сякаш не му обръщах толкова внимание. Сега ги сравних с други телефони под директна слънчева светлина - по-евтини от моя, но всички те са по-ярки... Ето, в момента гледам - Realme 5 pro е значително по-ярък...
За протектора - до скоро бях с оригиналния, но т6й като се прецака след 1 година ползване, си взех някакви от Али експрес - не са от твърдите стъкла, а от "меките" 🤣
Цитирай
#6

Това лично за мен е защита от прегряване, дори и да не го усещаш топъл, със сигурност на плажа е горещо.Същото е и при мен на с21фе, нямаш контрол над това.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай
#7

Благодаря на всички! Явно, че ще се примирявам... 🤣
Цитирай
#8

Ако от 50-100% нямаш никаква разлика - то имаш проблем. Не се примирявай. Освен ако няма никаква разлика не се окаже - има разлика ама малка Big Grin
Цитирай
#9

Във въпросните моменти наистина няма никаква разлика. Ако рязко отида на тъмно, пак си е така. И като минат 10-15 минути се оправя. А през зимата или в по-хладни дни, или на закрито си е ок.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)