Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 12: Настройки / Състояние на защита / Открий устройството е Изкл. и недостъпно
#1
Exclamation 

Здравейте,

Настройвам си новия телефон Xiaomi 12 (на Android 13 и MIUI 14).

Забелязах, че въпреки, че си направих Mi акаунт и се логнах в него на телефона ми, като отида в 
Настройки / Състояние на защита/ Открий устройството вдясно ми дава Изключено и не може да се смени. (Settings / Security status / Find device is Off and can't be changed).

Можете ли да ми помогнете и да ми кажете как се оправя това? Нормално ли е?

Искам да съм сигурна, че е включено, за да може при кражба или изгубване на телефона да мога да го локализирам и контролирам дистанционно.

Да отбележа, че в Настройки / Пароли и сигурност / Поверителност / Намиране на устройството ми настроих да е Включено.

Предварително благодаря за отделеното време.

Поздрави.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Имате ли сим карта в телефона, и дали са разрешени изходящи смс на нея? Функцията Открий устройството се активира с изпращане на автоматичен смс до китайските сървъри. Някакви стотинки или левче беше мисля, но ви съветвам да махнете връзките със сървиса на Xiaomi. Имам същия телефон и откакто се откачих от китайските глупости не мога да го позная. Батерията държи доста повече и го няма прегряването Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на somosa за това мнение:
  • jhoro, PePsi555
Цитирай
#3

(2023-08-07, 08:43:50)somosa написа:  Имате ли сим карта в телефона, и дали са разрешени изходящи смс на нея? Функцията Открий устройството се активира с изпращане на автоматичен смс до китайските сървъри. Някакви стотинки или левче беше мисля, но ви съветвам да махнете връзките със сървиса на Xiaomi. Имам същия телефон и откакто се откачих от китайските глупости не мога да го позная. Батерията държи доста повече и го няма прегряването Smile

Somosa,

Благодаря, че се отзовавате толкова бързо.

Имам сим карта в него, да. Би трябвало да са разрешени изходящи смс на нея. Не са ли по подразбиране разрешени? Как мога да проверя и да съм сигурна?

Много благодаря за съвета Ви. Ще Ви послушам и няма да го активирам. Само ако може да поясните какво точно имате предвид под да махна връзките със сървиса на Xiaomi? Просто да се отпиша от Xiaomi профила на телефона ли и/или други неща? Smile

Поздрави,
PePsi
Цитирай
#4

PePsi555, преди години когато използвах Mi облака и сменях телефоните им през месец, често ми се случваше при първоначалните настройки функцията със смс-а при вписването нещо се бъгясва и чак след ден-два се задействаше. Сервиса на Xiaomi - имам впредвид облака. 15 гб безплатно място за снимки и бекъпи, повече от 15 се заплаща. Може да си качваш снимки, контакти, регистъра на повикванията, смс, запис на разговорите... Но от постоянната комуникация със сървърите телефона не спи и батерията заминава бързо. Особенно на 12ката. Сега си флашнах индонезийската версия на фърмуера, махнах xiaomi cloud и сега е супер телефона. На морето при 38 градуса е студен като мъртвец, хаха
[-] 1 потребител изказва благодарност на somosa за това мнение:
  • PePsi555
Цитирай
#5

(2023-08-07, 15:22:34)somosa написа:  PePsi555, преди години когато използвах Mi облака и сменях телефоните им през месец, често ми се случваше при първоначалните настройки функцията със смс-а при вписването нещо се бъгясва и чак след ден-два се задействаше. Сервиса на Xiaomi - имам впредвид облака. 15 гб безплатно място за снимки и бекъпи, повече от 15 се заплаща. Може да си качваш снимки, контакти, регистъра на повикванията, смс, запис на разговорите... Но от постоянната комуникация със сървърите телефона не спи и батерията заминава бързо. Особенно на 12ката. Сега си флашнах индонезийската версия на фърмуера, махнах xiaomi cloud и сега е супер телефона. На морето при 38 градуса е студен като мъртвец, хаха

Somosa,

Благодаря. Моят тел е доста топъл, а е нов... Не мисля, че е нормално, но щом и при Вас е било така явно е проблем на модела. 😟 

Би било чудесно да го охладя както казвате.🙂
Бихте ли пояснили точно какви са стъпките?

Под махане на xiaomi cloud този резултат от прикачените снимки ли имате предвид или нещо друго?

А какво имате предвид под "флашнах индонезийската версия на фърмуера"? 

Ако можете да ми помогнете, ще съм много благодарна.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Поздрави,
PePsi
Цитирай
#6

PePsi, определено прегряването е характерно за телефона, или по-точно за модела процесор Snapdragon 8 gen1. С някои хитринки положението става поносимо. Пишете ми на л.с. и ще се опитам да ви дам някакви насоки. Иначе апарата е бижу, елегантен и бърз, а в момента се намира на абсурдно ниска цена
[-] 1 потребител изказва благодарност на somosa за това мнение:
  • PePsi555
Цитирай
#7

(2023-08-08, 02:59:11)somosa написа:  PePsi, определено прегряването е характерно за телефона, или по-точно за модела процесор Snapdragon 8 gen1. С някои хитринки положението става поносимо. Пишете ми на л.с. и ще се опитам да ви дам някакви насоки. Иначе апарата е бижу, елегантен и бърз, а в момента се намира на абсурдно ниска цена

Много Ви благодаря за съпричастността.
Ще Ви пиша. Хубава вечер.

Поздрави,
PePsi
Цитирай
#8

Здравейте от около година и половина ползвам Xiaomi 12. От известно време, когато му хрумне почва да издава звуци все едно фокусира камерата и така в продължение на 5-10мин. Прави го по няколко пъти на ден, като телефона не се бара, дори на заключено издава звука и вибрира. Дали някой е имал такъв проблем търсих информация относно този проблем но никъде не намерих.  Huh  Huh Huh
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)