Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Падане на батерията при изгасен екран
#1

Здравейте, наскоро закупихме 2бр Samsung S23 за мен и приятелката ми. И двамата прехвърлихме всичко от старите си телефони към новите, ако има значение. Проблемът е, че нейният пада с 4-5% през нощта (и не само през нощта, по нейни думи), а моят пада само с 1%. Повечето приложения са сложени на deep sleep/sleep и при двата телефона. Диагностиката също показва 3900mah и при двата телефона. Няма приложения, които да работят на заден фон. Направихме тест на максимална яркост, включени мобилни данни и включен 4к клип от ютуб и резултатът беше, че и двата телефона паднаха еднакво с по няколко процента след няколко минути. Моля, дайте предложения откъде може да идва проблемът, благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

В такъв случай е възможно да е от лоша мрежа в дома на приятелката ти.Друг е въпроса,че с тези настройки ще пропускате известия редовно.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#3

Пробвайте през ноща на самолетен режим и на двата телефона. Ако тогава е еднакво значи все пак някое приложение хаби батерия ( и ще е трудно да се хване кое, ще е нужна чиста инсталация )
Ако обаче пак има тази разлика, тогава на 100% е от батерията 🪫

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#4

Не би трябвало да е трудно да се хване ако в настройките има информация за това,кое колко е използвало.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#5

(2023-08-12, 13:35:21)nanobanano написа:  В такъв случай е възможно да е от лоша мрежа в дома на приятелката ти.Друг е въпроса,че с тези настройки ще пропускате известия редовно.

Живеем заедно, а приложенията в deep sleep не очакваме известия от тях.

(2023-08-12, 13:48:03)OGIER написа:  Пробвайте през ноща на самолетен режим и на двата телефона. Ако тогава е еднакво значи все пак някое приложение хаби батерия ( и ще е трудно да се хване кое, ще е нужна чиста инсталация )
Ако обаче пак има тази разлика, тогава на 100% е от батерията 🪫

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

Обяснете как би могло да е от батерията, след като и двете са на 3900mah според диагностиката.

(2023-08-12, 13:49:16)nanobanano написа:  Не би трябвало да е трудно да се хване ако в настройките има информация за това,кое колко е използвало.

Прикачвам снимки от състоянието на батериите в момента. Използвани са само на wifi и слаба яркост. Този с 5те часа screen on time е моят.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#6

Със сигурност е много различно като гледам.Не правите сравнението правилно.Освен това до колкото разбирам не всички приложения са в deep sleep?Няма как да направите точно сравнение в случая.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#7

(2023-08-12, 14:12:51)nanobanano написа:  Със сигурност е много различно като гледам.Не правите сравнението правилно.Освен това до колкото разбирам не всички приложения са в deep sleep?Няма как да направите точно сравнение в случая.

Ако дадено приложение е отговорно за под 1,8% от падането на батерията (останалите се виждат) то заслужава ли си да му бъде обърнато внимание?
Цитирай
#8

При положение ,че твоя е паднал с процент,а другия с 4-5 разликата е 3-4 процента.А и тези консумации ,които си показал включват използване на телефона,коетп е толкова относително че...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#9

(2023-08-12, 14:22:17)nanobanano написа:  При положение ,че твоя е паднал с процент,а другия с 4-5 разликата е 3-4 процента.А и тези консумации ,които си показал включват използване на телефона,коетп е толкова относително че...

Не само. Оплакването ѝ е, че като цяло пада по-бързо и не можем да установим каква е причината. Това с процентите през нощта е просто един пример.
Цитирай
#10

(2023-08-12, 14:25:38)Pavlitaz1 написа:  Не само. Оплакването ѝ е, че като цяло пада по-бързо и не можем да установим каква е причината. Това с процентите през нощта е просто един пример.
Тествай тогава батерията за дрейн с Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

 
Цитирай
#11

(2023-08-12, 14:41:42)NoMaD написа:  Тествай тогава батерията за дрейн с Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

Може ли малко пояснения как се използва?
Цитирай
#12

Имаше случаи с омазани телефони и дрейн , точно след клонирането при първоначалното пускане... ресет и ръчно качване на приложенията от гугъл плей може да реши проблема..
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#13

(2023-08-12, 16:12:45)Pavlitaz1 написа:  Може ли малко пояснения как се използва?
След инсталирането им и двете приложения показват информация и история на процесите, които будят устройството, когато то е в stand-by режим.

 
Цитирай
#14

И без прехвърлени приложения е същата работа. Ултрата първата седмица хабеше по 1% на вечер, в момента са 4-5%. Дървета са и това е.

Може да опитате с чистене на кеша и поправка на приложенията.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#15

Някой дали се сети, че теи телефони посмъртно не могат да падат само с 1%? Ултрата пада с 2% на самолетен режим, точно както и всички предишни поколения.
Нормални пад при мен, а и във всички ревюта е 4-5-6%. Реално започват с около 4% и след като се понатрупат приложенията и отива към 6% нищо че статистиката показва 0,2% отгоре и т.н.

Да не би да се сравнява от 100%?
Цитирай
#16

Това е от години на Samsung и не виждам какъв е проблема с тия 3-4%, батерията се разрежда и това е нормално. При други марки пък подозрително много телефона дреме на 100% докато не почне да пада надолу.

Винаги съм губил по 5-6% със S20+/S20 Ultra/S21 Ultra/S22 Plus/S22 Ultra. Да се събудя на 99% или дори на 100% (това за мен е лъжа) - само с iPhone или Huawei. Xiaomi 12 на жената губи също по 4-5% но този телефон скоро ще си ходи, Gen 1 е отвратително извращение с което Exynos 990 не може дори да се мери, това е боклук особено поставен в телефон без направо никакво охлаждане.

Това преди време го отдаваха на Exynos-а и радиото му но както виждате и в самолетен си хабят, и със Snapdragon си хабят. Просто се свиква. Надали тия 5% изгубени ще ми оправят деня, аз се връщам редовно с по 40-50%, все тая.
Цитирай
#17

Ексиноса и снап-а ако са на един и същи прицес 5нм или колкото е абсолютно възможно да губят еднакво в стендбай, защото при много нисък клок предимствата на снап-а не са същите както при 1/3 или 1/2 товар примерно.

А от 100% ако се сравнява е абсолютно некоректно и всъщност Самсунг са единствения, които показват реалния спад на батериите. Освен гореизброениете, Xiaomi също стоя сумати време на 100% и ефективно тези 100% са все едно 107% примерно. Даже има разни комични ревюта където обясняват как някой телефон примерно Айфон-а не губел дори 1% вечер или на AOD защото си стоял на 100%.

Та в случая ако се сравнява от 100% смисъла не е голям и реално и двата пада от 1% и 5% са еднакво грешни или да го наречем нереалистични. Пад под 3% няма на нито един андроид телефон и то това е при орязване на почти всичко.
Цитирай
#18

От 85% ги сравняваме. Иначе ако го пусна от вечерта да се зарежда, на сутринта е на 84%. Ще пробвам на самолетен режим, както и с приложенията за дрейн и ще дам ъпдейт, благодаря.
Цитирай
#19

Аз имах доста проблеми на S23 Ultra след като копирах нещата от стария телефон с Samsung Smart Switch. Той копира приложенията и настройките им, изглежда нещо се беше объркало. Ресетнах го и пропуснах Smart Switch, а използвах на Google опцията за възстановяване на данни от стария телефон, която ги сваля от Play Store-a и не възстановява настройки. След това не съм имал никакви проблеми.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#20

(2023-08-12, 22:40:36)pavelcheto написа:  Аз имах доста проблеми на S23 Ultra след като копирах нещата от стария телефон с Samsung Smart Switch. Той копира приложенията и настройките им, изглежда нещо се беше объркало. Ресетнах го и пропуснах Smart Switch, а използвах на Google опцията за възстановяване на данни от стария телефон, която ги сваля от Play Store-a и не възстановява настройки. След това не съм имал никакви проблеми.

Може ли да споделиш какви бяха проблемите? Иначе и ние ползвахме smart switch. Старият телефон на приятелката ми беше някакъв Самсунг от А серията (А71 май), а моят беше Huawei Nova 5T. Помислих си да не би оттам да идва проблемът, защото това е единствената реална разлика между нейния и моя телефон.
Цитирай
#21

Както казах по-горе и аз смятам , че от там идва проблема... нощния дрейн го остави, нормално е до 3-4% да пада , но ако наистина нейния пада осезаемо по-бързо през деня , ресет и ръчно инсталиране на приложенията може да реши нещата...
Цитирай
#22

При мен стария телефон беше Fold 4. Ресета беше след около 24 часа и не стигнах да засичам батерия. На всички приложения ми бяха изключени нотификациите, приложението ми за банкиране и Revolut не тръгваха, имаше проблем с пина и пръстовия отпечатък. Не всички приложения, които не бяха инсталирани от Play Store, се копираха. И опит за инсталация след това се проваляше. И още други дребни неща, за които не се сещам в момента.

На скрийншотите по-горе ми се струва нормално единия телефон да е с по-ниска батерия, използван е повече. Моя телефон вечер пада с 10 - 12% батерията и последните ми телефони е най-издръжливия. И тази диагностика не е перфектна, не е изключено единия телефон да е с дефектна батерия.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#23

Не, аз казвам за Exynos и модема му защото от времената на 990 и S20 серията тук се плюеше за всяко нещо по Exynos и всички грехове и минуси в Samsung-ите бяха приписвани на него - модема бил енергоемък затова падала вечерта батерията. Добре, че тази година сложиха Snapdragon за да се уверите, че не е ескимоса причина за нощния drain. Да, модема и целия чипсет са повече "power hungry", наистина при сваляне на големи файлове по 5G батерията лети - не отричам, всичко което не е по WiFi и иска постоянен активен обмен на данни точи яко, но точно нощния drain не е от Exynos-а.

Тези 100% на други марки са абсолютна фалшификация. Плюс това зависи Samsung-а до колкото се зареден - ако е бил на 100% се събуждам на 94-95% но ако е бил на 84 се субуждам на 83-82, може би от около 85 започва тенденцията да се харчи по-бавно. Оставен на точно 50% сутринта е на 48, не на 43 например. Но оставен на 90 е на 89-90.

Считам замерването при Samsung са единственото реално, поне от популярните тук марки сравнено с Huawei, Xiaomi и Apple. Не може да ми седи по цяла вечер или по 20 минути ръчкане на 100%, не е реално.
Цитирай
#24

И при мен е така. Оставям го зареден на 85% вечер, на сутринта 81/82%. Направих гимнастиката с хард ресет и инсталиране на всяко едно предложение по отделно, но ефект няма и се примирих, че това им е възможноста.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#25

Няма телефон ,който да не падне с толкова.За да не пада трябва да е е с ограничени функции до ниво "нокия с фенерче"

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 2 потребители изказват благодарност на nanobanano за това мнение:
  • g1kata, jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)