Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Приложение за пренасочване на разговори и блокиране на непознати номера
#1

Здравейте, понеже излизам отпуска и не искам от работата да ме притесняват, търся приложение което да поддържа следните 2 опции:

Да пренасочва избраните от мен номера към друг номер който ще бъде изключен.
Даже ако може да пренасочва всички непознати номера ще е още по добре.

Втората опция е да блокира всички непознати номера.(тази опция може да я прескочим ако пренасочването важи за всички непознати)


Мисълта ми е да пренасоча всички служебни контакти към изключения номер и ако въпреки това решат да ме потърсят от непознат номер пак да бъдат пренасочени и да чуват "Номера е изключен или извън обхват"  Visslar
Цитирай
Аксесоари
#2

В приложението Телефон си има заложена подобна опция за пренасочване (Три точки - Настройки за повикванe - Пренасочване на повиквания) иначе опитай с такива приложения като Webex, Easy Call Forwarding или Call Forwarding. Успех!

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro, mgbagera
Цитирай
#3

Да видях ги настройките в телефона но те са за всички входящи повиквания.
Ще погледна и предложените от вас.
Цитирай
#4

(2023-08-13, 10:31:14)NoMaD написа:  В приложението Телефон си има заложена подобна опция за пренасочване (Три точки - Настройки за повикванe - Пренасочване на повиквания) иначе опитай с такива приложения като Webex, Easy Call Forwarding или Call Forwarding. Успех!

Приложението не е достатъчно - необходимо е и ползвания план да позволява пренасочване.
За предплатените планове на  Йеттел - тази екстра липсва!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • mgbagera
Цитирай
#5

@mgbagera

Почти всички телефони в Телефон/Контакти приложението имат меню с Блокиране на номера.
- номерата с цифри, които да се блокирант
- добавяне от списъка съ скорошни или от указателя
- опция за блокиране нанепознати номера (т.е. такива, които не са в контакт листата) вкл. тези със скрит
- както и в котака има "Блокиране", което го добавя в горния списък
(по-късно може да се отблокират от списъка или от Контакта в указателя).

Блокирането се осъществява като на позвъняващия се "отказва" (автоматично червена слушалка) и ще му дава/чува "заето".
Ако "обажданията при заето" се пренасочат към друг номер, примерно изключен или несъществуващ - то това и ще "чува" позвъняващия.

Пренасочване при заето може да се направи от менюто на телефона или уничерсално през Телефон приложението се набиране:
*67*номер#
Пример (към несъществиващ номер): 
*67*+3592#

Имайте предвит, че отказвайки (чевена слушалка) на някой ръчно - той ще "чува" същото.

Премахването на пренсочването при заето от менюто или с набиране на #67#

Услугата пренасочване би трябвало да е активна за всички потребители.
 
При Йетел (още от Глобул), за някои планове (незнам защо) услугата за ползване на "пренасочване" трябва да се позволи изрично чрез оператор/офис.

П.П.
Преди доста време си спомням на накои телефони (прези smart ерата) при опциите за блокиране имаше избор със "заето" или "разпадане" (второто, беше по-удачното).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • mgbagera
Цитирай
#6

Мисля че ви разбрах идеята.
Първо ги блокирам а следтова от настройките задавам при отказ да ги препраща към изключения телефонен номер.
Правилно ли съм разбрал ?
Цитирай
#7

(2023-08-13, 17:34:55)mgbagera написа:  Мисля че ви разбрах идеята.
Първо ги блокирам а следтова от настройките задавам при отказ да ги препраща към изключения телефонен номер.
Правилно ли съм разбрал ?

Да.

(Те и приложенията това правят по същия начин като "затварят". Евентулани екстри на някои е да имат блокиране по wildcard (маска) примерно +359* или whitelist (списък с винаги позолени) ).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • mgbagera
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)