Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Насока за избор на часовник м/у няколко
#1

От изброените модели кои според вас си струва,SAMSUNG Watch6 Classic 47mm Bluetooth,Xiaomi Watch S2,amazfit gtr 4 limited edition, като естествено последният ми е фаворит.Каква е разликата между нормалния и limited edition. Щеше ми се да има NFC но ще прежаля тая функция заради всичко останало.
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти колега , и аз съм пред дилема , исках AMAZFIT GTR 4 , но реално разбрах че след месец ще излиза GTR 5 и според мен си струва да зачакаш малко. Мисля , че все ще предложи нещо повече от 4ката.

''A true master is an eternal student''

           
                
[-] 1 потребител изказва благодарност на gamerz7 за това мнение:
  • paradoks-09
Цитирай
#3

Разгледай Garmin Venu 2 plus, има nfc, работи с големите БГ банки , говориш от него , пристигат всички известия , в нормален режим седмица , в икономичен - три.
[-] 2 потребители изказват благодарност на pnnlv за това мнение:
  • greenandroid, paradoks-09
Цитирай
#4

Доста са различни изброените часовници. С какъв телефон сте? Не, че и 3-те няма да работят с какъвто и да е андроид телефон. Мисля, че ще е добре и да уточните на какво държите. Плащане, да можеш да говориш от часовника, да отговаряш на съобщения, батерия, точност на сензорите, спорт и т.н.т. Ако е батерия - Самсунга отпада, с него - 2 дни. Но пък има уникален дисплей и е голямо удоволствие да се ползва. Но, ако искате да отговаряте на съобщения от часовника, не от предварително зададени отговори, тогава Самсунг е вашия часовник. За Xiaomi-то не мога да кажа нищо. Amazfit-a е прекрасен часовник, съдя по GRT 3 Pro, със сигурност 4-ката няма да е по-зле. Добра батерия, добре се държи... идват си всички известия. Ако пък държите на сензори и ви трябва часовник за спорт, тогава погледнете Garmin. Garmin е по спортно насочен, ако спортувате много, тогава това е вашия часовник. Не, че и смарт функциите му са зле, работи добре, идват си пак известия, с добра батерия е, но не е чак с такава "смарт" насоченост. Интерфейса му, лично на мен не ми допада. Но и аз не спортувам толкова много. За мен по-важна е другата част. Стана дълъд отговор и за това в началото казах, че общо взето е добре да уточните за каква цел ви трябва смарт часовник и на какво държите вие Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • greenandroid, paradoks-09, sapiora
Цитирай
#5

Благодаря на any 9. Телефонът е с андроид,Samsung Galaxy M52 128/8 ползваме като цяло само M серията на Samsung и сме доволни не сме "Ultra" маниаци 🤣. Идеята е да получавам да имам възможност да разговарям от часовника да получаваме известие и да има добри сензори за измерване на телесни показатели и тренировки както и nfc payment.Тъй като леко вече годините напредват и трябва да се обърне внимание на това да се контролира с някакъв гаджет общо взето е това няма кой знае какви претенции но животът на батерията също е ключов момент.
Цитирай
#6

Значи, според вашите изисквания сте за Garmin. Смарт насочени Garmin часовници са Venu 2 и Forerunner 965 (тук може и да изпускам някой модел, но за двата знам със сигурност). Те покриват изцяло изискванията ви. От двата съм за втория, че аз с Venu 2 в момента имам леки драми И вече казах, че на мен лично не ми допада интерфейса им.
Самсунг е със слаба батерия и се твърди, че показателите му не са от най-верните. При сравненията ги дават, че са в "средата". Тоест нито са много зле, нито са много добре. Аз нямам оплаквания от тях, но аз ги гледам просто информативно, колко крачки съм направила, колко часа съм спала, как ми е пулса... С това се справя прекрасно Smile Освен батерията и донякъде сензорите, Самсунг също покрива част от изискванията ви. Предвид и че сте със Самсунг телефон, ще се разбират идеално Smile А и наистина Watch 6 Classic е уникално красив със страхотен дисплей, нооо със зареждане, ако не всеки ден, то през ден.
GT4-ката на Amazfit, не мога да кажа нищо за сензорите му. В интерес на истината не съм попадала на информация за тях колко са точни. С добра батерия е, но няма плащане с часовника (поне 3-ката нямаше, така че тук да не ви подведа). Watch S2 предполагам ще е със същите сензори, като GT4, защото и двете са на Xiaomi. Тоест, ако намерите някъде информация колко са точни сензорите, ще се предполага че важи и за двата. S1 имаше NFC плащане, тоест по логика и S2 трябва да има. Но не съм сигурна, дали може да се говори от часовника. Това е в общи линии. Аз си мисля, че каквото и да изберете ще сте доволен Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • greenandroid, paradoks-09
Цитирай
#7

Не знам до колко екосистемата е решаваща или всичко е политика но Samsung watch не ме грабна,да пълни с благинки и екстри но Keine Chance.За сега за фаворит на 1–во място е Amazfit gtr 4/gtr 4 limited edition,на 2–ро място Xiaomi Mi Watch S1 Pro/S2.
Колегата gamerz7 ме съветва да изчакам около месец за Amazfit GTR 5,ще почакам.Smile
Цитирай
#8

Имайте в предвид ако е важно това, че Amazfit исторически са били винаги крайно зле с точността, за спорт не е това избора. Xiaomi Mi Watch S1 е супер ограничен откъм софтуер и в същото време не е Гармин като спорт тракер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • paradoks-09
Цитирай
#9

От Samsung Galaxy 4 Classic преминах на Garmin Forerunner 965 тъй като спортувам активно и ми трябваше телефон с точно отчитане на бяганията ми. Гармина има уникална батерия, забравям кога го зареждам. Естествено Самсунга има повече смарт функции, но Гармина също без проблем излизат известия от приложенията на телефона. В магазина на Гармин също има доста приложения и циферблати. Амолед дисплея на Гармин е много красив и батерията се държи много добре за толкова ярък дисплей.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • greenandroid, paradoks-09
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)