Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Здравейте моля за препоръки .Търся телефон бюджет около 180_220лв
#1

Здравейте моля за препоръки .Търся телефон бюджет около 180_220лв. Спрял съм се на Xiaomi redmi 12,Realme c31 или Vivo y01. Притеснява ме ако е 3гб.рам дали няма да забиват и да са много тромави.Ще се ползва основно за чат и клипчета без игри.Дали между 3_4 гб рам има съществена разлика?

Изпратено от моят RMX3393 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Има разлика, защото поне половината от оперативната памет се заема от самата ОС. Останалото - за приложенията на потребителя. Иначе за тази сума (около 200 лв.) препоръчвам TECNO SPARK 8C. Моделът разполага с 4GB RAM и 128GB флаш памет.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

На моя телефон от 8 памет повече от 2.5 не съм виждал свободна - мисля, че трябва да се целиш в 6 като за 250 лв намирам 2 предложения Motorola Moto G41 128GB 6GB и Huawei nova Y61 64GB 6GB.
Цитирай
#4

Общо взето така стоят нещата с 6 гб оперативна памет. [Изображение: 2b10e15bd521b450cc3c1d462d52395b.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Да ползвам темата на колегата.
За дете, цена 150-200макс какво най-добро може да се вземе?
Децата ползват всичко - Spotify,zedge, find my phone нещо, което две години ще работи нормално.

Някой чист андроид или стар премиум тип Samsung s10, pixel моторола някоя?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#6

За нормална работа 2 години, вдигни бюджета поне двойно! Иначе ще се заблуждаваш, че детето има телефон. Друг вариант е да му дадеш твоя или на съпругата ти и да се закупи нов за един от Вас.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

За 220лв можете да вземете нов Motorola G13
За парите си мисля е оптимален. Зависи обаче и на каква възраст е детето
Колкото са по-големи, толкова повече хардуер им трябва
Сумата не стига за кой знае колко по-читав телефон
За по-добър хардуер трябва да се добави бюджет
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#8

За пари/бюджет се говори само при нови устройства, а авторът не е казал - че държи да е нов.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

Според мен не е зле да е нов, защото ще е с читава батерия и по-добра софтуерна поддръжка. Не на последно място е и усещането на детето, когато получи нова вещ, а не стара и използвана
Цитирай
#10

Ако е на мама и тати е друга работа!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

(2023-09-30, 15:45:36)solo5 написа:  Според мен не е зле да е нов, защото ще е с читава батерия и по-добра софтуерна поддръжка. Не на последно място е и усещането на детето, когато получи нова вещ, а не стара и използвана

Като цяло си прав, но ...
Няма как да е едновременно  НОВО, ХУБАВО и ЕВТИНО!
Едно от трите трябва да отпадне.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

Ново, а хубаво за парите си
Всички знаем, че за по-висок бюджет има по-добри
Цитирай
#13

(2023-09-02, 15:13:46)Placebo777 написа:  Здравейте моля за препоръки .Търся телефон бюджет около 180_220лв. Спрял съм се на Xiaomi redmi 12,Realme c31 или Vivo y01. Притеснява ме ако е 3гб.рам дали няма да забиват и да са много тромави.Ще се ползва основно за чат и клипчета без игри.Дали между 3_4 гб рам има съществена разлика?

Изпратено от моят RMX3393 с помощта на Tapatalk

Ако дигнеш бюджета до към 300 лв, веднага казвам - Motorola G23 (8gb ram / 128GB), 280 лв.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)