Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Extra SIM към А1
#1

Някой ползва ли?От вчера трябваше да имаме мобилни данни,а аз нямам>

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм без мобилни, защото основната ми карта е с неограничен нет. Да не би да е същия случай и въпреки това да са ти пуснали еСим-а? А1 точно са ми пуснали така "бърз" нет без да имам оптика до адреса.
Цитирай
#3

Ей сега им звънях.Имали затруднения.Пуснаха ми ваучер с намаление 2 лв от абонаментната ми такса,за този месец,понеже нямам все още нет на часовника.Аз не съм умрял за него,ама след като вече ще плащам 5 лв вместо 1 си искам нета Smile Smile Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#4

Сигурен ли си, че 5 лв. е таксата с интернет? Аз преди плащах 4 лв. само за eSim, а за интернет ми искаха още към 3 лв.
Цитирай
#5

Сигурен съм, как. Става въпрос за А1.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#6

опс. грешка

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#7

@felipe, оправи си заглавието на темата. Става въпрос за Extra SIM, която може да е физическа карта или eSIM. Extra SIM и eSIM са различни неща.
Да използвам темата за един въпрос. Имам мобилен план с неограничен интернет. Ако си взема втора карта към плана (extra SIM) ще имам ли също неограничени данни към нея?

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#8

(2023-09-03, 10:19:36)milss написа:  @felipe, оправи си заглавието на темата. Става въпрос за Extra SIM, която може да е физическа карта или eSIM. Extra SIM и eSIM са различни неща.
Да използвам темата за един въпрос. Имам мобилен план с неограничен интернет. Ако си взема втора карта към плана (extra SIM) ще имам ли също неограничени данни към нея?
Точно това споменавам по-горе, А1 не дават. Трябвало да си на план с някакво ограничение на нета. 

Само че стои още един въпрос с тези часовници - ако имаш нет на extra sim-a, дали ще ти позволява да пускаш съобщения без телефона да е пак до теб? Някой друг часовник (май пиксел-а) не можеше също.
Цитирай
#9

(2023-09-03, 10:19:36)milss написа:  @felipe, оправи си заглавието на темата. Става въпрос за Extra SIM, която може да е физическа карта или eSIM. Extra SIM и eSIM са различни неща.
Да използвам темата за един въпрос. Имам мобилен план с неограничен интернет. Ако си взема втора карта към плана (extra SIM) ще имам ли също неограничени данни към нея?

Не, пише до 10 Gb.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • milss
Цитирай
#10

И аз имам екстра сим но не мога да подкарам нета,ти как го активира?
[-] 1 потребител изказва благодарност на i770514 за това мнение:
  • ivokomandos
Цитирай
#11

(2023-09-03, 10:19:36)milss написа:  Да използвам темата за един въпрос. Имам мобилен план с неограничен интернет. Ако си взема втора карта към плана (extra SIM) ще имам ли също неограничени данни към нея?

Преди не позволяваха ExtraSIM, ако си на неограничен интернет план.
Сега:
Мобилният интернет се ползва както следва: написа:
  • Ако Главният номер се ползва по тарифен план, в който е включен неограничен обем мобилен интернет, то за допълнителната Extra SIM карта/и се прилага ограничение за използване на мобилен интернет – до 10 000 MB на месец.
  • Ако Главният номер се ползва по тарифен план, в който е включен определен обем мобилен интернет на месец, то за допълнителната Extra SIM карта/и се прилага обемът мобилен интернет по тарифния план на Главния номер.
a1.bg/extrasim

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • milss
Цитирай
#12

(2023-09-03, 11:05:01)i770514 написа:  И аз имам екстра сим но не мога да подкарам нета,ти как го активира?

Не съм го подкарал,обадих се на А1 ,установи се, че проблема  е в тях и чакам да го пуснат.Реално не ми трябва ,ама като ще плащам 5 вместо 1 лв няма да ги оставя докато не получа услугата Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#13

(2023-09-03, 11:13:58)Чо написа:  Преди не позволяваха ExtraSIM, ако си на неограничен интернет план.
Сега:
a1.bg/extrasim

Аз пуснах карта съвсем наскоро ми и ми казаха в офиса, че нямало никаква възможност освен САМО интернет или отделна тарифа общо взето като за нова услуга. Дали има смисъл да проверявам пак? Може би нещо ново или некомпетентен служител?
Цитирай
#14

Некомпетентен служител е,нали затова пуснах темата, от 1 септември на екстра сима трябва да има и интернет и гласови повиквания.Интернета е според условията ,които Чо е показал по горе.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • 100
Цитирай
#15

Аз имам и друга питанка. Екстра Сим в корпоративна група с неограничен интернет. Дали за тях ще има промени в цената, досега беше 3,33 за разговори и Интернет на екстра сим картата и ползваш същия обем данни какъвто в основната карта. Някой да знае как са нещата с корпоративните клиенти?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Цитирай
#16

Днес се обадих на 0881881 в А1 и един много компетентен сътрудник ми активира мобилния интернет на екстра сима. Значи ако имате мобилен интернет на часовника(понеже мен за часовника ме интересуваше) като дръпнете щората надолу, горе между знака за блутут и обхвата(чертичките) се появява символа 4G(като на телефона) .Успех на всички!

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#17

(2023-09-03, 18:02:57)mitkoandroid написа:  Аз имам и друга питанка. Екстра Сим в корпоративна група с неограничен интернет. Дали за тях ще има промени в цената, досега беше 3,33 за разговори и Интернет на екстра сим картата и ползваш същия обем данни какъвто в основната карта. Някой да знае как са нещата с корпоративните клиенти?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

На познат от корпоративна група (план с ограничено количество бързи МБ) до началото на миналата година е била 3.33
Месечна такса GPRS Full Access Екстра СИМ 2.50
Месечна такса Екстра СИМ 0.83

След актуализацията миналата година е станала 3.44
Месечна такса GPRS Full Access Екстра СИМ 2.58
Месечна такса Екстра СИМ 0.86

Тази година след актуализацията е станала 3.96
Месечна такса GPRS Full Access Екстра СИМ 2.97
Месечна такса Екстра СИМ 0.99

Ако има актуализация от септември, то чак в края на месеца щяло да има фактура.

Принципно всяка корпоративна група има различни договорени цени, попитайте key account-a си в А1.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • mitkoandroid
Цитирай
#18

Малко връзката с акаунт мениджъра я няма, затова питам тук. Иначе и нашите условия са същите, може и да сме в една група

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Цитирай
#19

(2023-09-04, 13:10:49)felipe написа:  Днес се обадих на 0881881 в А1 и един много компетентен сътрудник ми активира мобилния интернет на екстра сима. Значи ако имате мобилен интернет на часовника(понеже мен за часовника ме интересуваше) като дръпнете щората надолу, горе между знака за блутут и обхвата(чертичките) се появява символа 4G(като на телефона) .Успех на всички!
Иначе е 3G ? При мен е така:
[Изображение: 20230904-150223.jpg]
Цитирай
#20

(2023-09-04, 14:06:46)100 написа:  Иначе е 3G ? При мен е така:
[Изображение: 20230904-150223.jpg]
Това Хуавей трябва да е, подобно беше на Huawei Watch 3 LTE, който имах преди самсунга. Мисля, че си показваше 3G без да има мобилен интернет, така и не го видях да показва 4G,пък уж LTE Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#21

Явно е така и остава някой да потвърди дали може изобщо да се прави нещо с този нет ако телефона не е в рейндж. Обикновено логиката е да се позва за някакви карти и за изпращане на съобщения, общо взето не знам какво друго изобщо е възможно?
Цитирай
#22

Смс няма да може да се праща от екстра сим картата.
От прочетеното до тук разбрах, че трябва да звъня всеки ден на А1, докато попадна на компетентен служител, който да ми активира нета на екстра сим картата... Ужас. Много са неадекватни на тази тема. Един служител ми обясняваше как не мога да имам повече от една екстра сим карта. Следващи ми каза, че имат проблем и поетапно щял да се пуска интернета. Сега очаквам да ми сложат такса 5лв без интернет и вече ще вдигам скандали
Цитирай
#23

Въпроса за какво може да се ползва мобилния нет на часовника остава открит.Аз още не мога да му измисля приложение.Оказа се,че Viber за Wear OS няма,пък на мен най много ми липсват съобщенията от там.Tellegram също няма(има някакви бъгави заместители).Също забелязвам,че наличието на мобилни данни ми харчи два пъти повече енергия-4% на час с вкл. мобилни данни,срещу 2% на изключени.На косъм съм да ги изключа и да си остана само на гласови повиквания.Ама как ни го нахендриха от 1лв на 5 лв такса,за нет ,който засега май може да се ползва само за обновяване на времето.Smile.Някой ако е измислил приложение на мобилния нет за Wear OS ,нека сподели тук.
"Смс няма да може да се праща от екстра сим картата"
За смс и забрави,това се прави с цел сигурност,да се избегне възможността да ти прехващат смсите за 2FA ,там където се използва.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#24

Малко извън темата, но сега разбрах, че когато имаш Екстра сим карта от А1, VoLTE не може да функционира Само не разбрах дали е бъг и дали се работи по отстраняването му или ще си остане така...
Цитирай
#25

Не може и за това съм се обаждал😐

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)