Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Photos проблем
#1

Здравейте, 
искам да си направя архив на всички снимки както са подредени по албуми в галерията на самсунг и отивам в настройки на телефона-бекъп-и от там андроида иска да инсталирам Google Photos за да мога да ги кача в облака. До тук добре, но се оказа, че албумите, които са създадени през самсунг галерията се намират в DCIM  папката, в момента в който направиш скрииншот или свалиш снимка например от фейсбук в папка DCIM се генерира съответния албум. И от тук следват проблемите:
Google Photos невижда подпапките (албумите), които са в DCIM директорията а всичко, което е в DCIM гo обединява като CAMERA албум. За да са видими като албуми в Google Photos трябва от DCIM да се преместят във папка Pictures. Но следва отново проблем-ако например от папка DCIM си премести папка 'скрииншот" и се сложи в папка Pictures тя започва да се вижда и синхринизира в Google Photos, но при направен нов скрииншот снимката не отива в Pictures/Screenshot, а андроида генерира нова папка DCIM/Screenshot , която съответно не е видима за Google Photos. И реално става каша и отгоре на това няма как да се направи пълноценен архив на снимките подредени по албуми. Овеличих ( заплатих ) за допълнително пространство в google drive  но проблемът остава. Някой има ли раотещо решение ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е така защото двете програми по различен начин съхраняват снимки и картинките. Самсунг галерията е като на компютър, обединява всички папки с картинки на телефона и ти ги представя в един интерфейс, Google Photos ги праска в една папка всичко, и ги сортира по време, има и албуми но те са виртуални, картинките пак са на едно място, но се сепарират но името на албума който си задал.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#3

Аз не държа на google photos напротив галерия- та на самсунга си ме устройва, но искам да мога да ги бекъпна така както са подредени и ако се наложи да се възстановят (при загуба или ново устройство)   и самия гугъл работи само през photos.
Цитирай
#4

Без да плащаш месечни такси NextCloud.
Аз лично ползвам Google Photos, купил съм си повече място и качвам от телефони и таблети без загуба на качеството.
Имам и домашен NAS на него съм си вдигнал NextCloud и там подобно на Самсунг галерията се качват нещата по папки.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)