Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон до 700 лева
#1

Здравейте,
колебая се в момента какъв телефон да избера.
Бях се спрял на Poco X5 pro за около 560лв върви в момента,
но попаднах на Motorola Edge 40 , в момента цената е 699 лева.
Нещо по-добро в този диапазон има ли?

Това ми е максимума, който бих дал за телефон, като акцента е камера и устойчивост на външни влияния, тъй като често ходя по планини и карам колело.
Игри и тежки приложения не ползвам.
Цитирай
Аксесоари
#2

Poco f4 за 600лв.

https://www.technopolis.bg/bg/bg/Smartfo...R/p/501280

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

За тази цена и с добра камера - Google Pixel 6a.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#4

Да, ама Пиксела е от преди година-две, сега се очкават 8ма серия.
А това Поко е с 6 Рам и 128 място.
Все пак сме 2023-та, всичко под 8 Рам и 256 място не става според мен!
Цитирай
#5

(2023-09-06, 10:02:36)irgnet написа:  Да, ама Пиксела е от преди година-две, сега се очкават 8ма серия.
А това Поко е с 6 Рам и 128 място.
Все пак сме 2023-та, всичко под 8 Рам и 256 място не става според мен!

Според теб ... това си е само твое мнение.  Или ще спонсорираш?

По темата - аз съм избрал Samsung Galaxy A33. Цена 560 лева - апарат + зарядно + кейс + протектор.
Водоустойчив и прави добри снимки.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#6

(2023-09-06, 10:02:36)irgnet написа:  Да, ама Пиксела е от преди година-две, сега се очкават 8ма серия.
Моделът излезе преди една година и ще има гарантирана поддръжка до 2027 г., което си е повече от достатъчно. Под въпрос е обаче колко ще е поддръжката на Motorola Edge 40 на базата на Mediatek.

 
Цитирай
#7

Samsung Galaxy A54 и Redmi Note 12 Pro, Redmi Note 12 Pro 5G също стават.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro, TheWalking
Цитирай
#8

(2023-09-06, 14:36:58)NoMaD написа:  Моделът излезе преди една година и ще има гарантирана поддръжка до 2027 г., което си е повече от достатъчно. Под въпрос е обаче колко ще е поддръжката на Motorola Edge 40 на базата на Mediatek.

"The Motorola Edge 40 launches on Android 13 and is expected to have two OS updates and 3 years of security updates. That's not the most impressive support, meaning that this phone won't get updated for as long as the flagship model does"
Ако е вярно,е много добре.
Цитирай
#9

След като ти е добре, взимай го модела - няма какво да му мислиш тогава.

 
Цитирай
#10

(2023-09-07, 08:41:30)NoMaD написа:  След като ти е добре, взимай го модела - няма какво да му мислиш тогава.

Не съм аз търсещия Wink
Цитирай
#11

(2023-09-06, 10:28:49)jhoro написа:  Според теб ... това си е само твое мнение.  Или ще спонсорираш?

По темата - аз съм избрал Samsung Galaxy A33. Цена 560 лева - апарат + зарядно + кейс + протектор.
Водоустойчив и прави добри снимки.

Много е вероятно да е прав, предвид че стария ми телефон Realme 8 64+4 постоянно е с около 1 GB свободна, а новият Realme GT Master 256+8 е с около 2 свободна. Изглежда, че 1GB е неизползваема и новият яде почти 6GB, т.е 6GB няма да му стигнат - ще ползва 5 и 1 свободна.

Интересно е обаче, че дори след рестарт нямам повече от 2.5 свободна, ама не мисля, че това ще наклони везните в полза на 6GB по някакъв начин. Горните изчисления мисля, че са повече по темата.
Цитирай
#12

@EYESCREAM Явно си зависи и от софтуера.При мен на P30 6GB RAM-системата заема от2-до 2.6GB приложения 1GB свободни около 2.7 до 3GB.варира.Нов телефон работи прилично и с 3GB RAM но след някой месеци-ъпдейти,ще се усети липсата му.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

(2023-09-07, 13:18:33)EYESCREAM написа:  Много е вероятно да е прав, предвид че стария ми телефон Realme 8 64+4 постоянно е с около 1 GB свободна, а новият Realme GT Master 256+8 е с около 2 свободна. Изглежда, че 1GB е неизползваема и новият яде почти 6GB, т.е 6GB няма да му стигнат - ще ползва 5 и 1 свободна.

Интересно е обаче, че дори след рестарт нямам повече от 2.5 свободна, ама не мисля, че това ще наклони везните в полза на 6GB по някакъв начин. Горните изчисления мисля, че са повече по темата.

Един път писах в някоя тема, ще го напиша пак.
Холзвал съм апарати с 1, 2, 3, 4 и 6 GB RAM. Винаги е заета над 50% от нея.
Просто ... "Андроида се простира според наличното място." Колкото повече има - толкова повече заема.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

Не разбирам защо търсите апарати с много RAM след като половината ще стои свободна.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#15

(2023-09-06, 10:02:36)irgnet написа:  Все пак сме 2023-та, всичко под 8 Рам и 256 място не става според мен!
За какво ще се ползва толкова, че му трябва не по-малко от 8 RAM, дори и повече?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

(2023-09-07, 20:55:32)milss написа:  Не разбирам защо търсите апарати с много RAM след като половината ще стои свободна.

Щото ... да не спи търговията и разработките!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#17

6 гига байта за мен е крайния минимум вече, от личен опит. Имам и една андроид мултимедия в колата с 1 рам, та знам мъката

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#18

(2023-09-07, 14:28:32)DoryanY написа:  @EYESCREAM Явно си зависи и от софтуера.При мен на P30 6GB RAM-системата заема от2-до 2.6GB приложения 1GB свободни около 2.7 до 3GB.варира.Нов телефон работи прилично и с 3GB RAM но след някой месеци-ъпдейти,ще се усети липсата му.

(2023-09-07, 17:33:26)jhoro написа:  Един път писах в някоя тема, ще го напиша пак.
Холзвал съм апарати с 1, 2, 3, 4 и 6 GB RAM. Винаги е заета над 50% от нея.
Просто ... "Андроида се простира според наличното място." Колкото повече има - толкова повече заема.

Това, което сте написали е вярно, но се чувствам, че останах неразбран - за това ще допълня, че Realme 8-цата 64+4 го смених точно защото постоянно ми презареждаха приложенията, което ми дойде доста дразнещо предвид времето, което отнемаше.

За мен това е кажи-речи единствен приоритет - телефонът да е бърз и вече никой не може да ме убеди, че 4GB стават за нещо, предвид и че на 8-цата процесорът Helio G95 в комбинация с Realme UI е що-годе бърз - почти всяко приложение, махнато от паметта, зареждаше за няколко секунди, като някои съм ги чакал може би около 5 секунди. За работенето - работи, но до там.

Не съм имал крашове и такива неща, но само някой, който изобщо не държи на бързата реакция на телефона, може да е доволен, но аз не мога да си представя такъв човек, още повече в конкретния случай, че се търси телефон за не малка сума пари - дори по-скъп от новият ми телефон, с който наистина усещам съществена разлика спрямо стария.
Цитирай
#19

Аз съм автора на темата. Все още не съм взел моторалата, нямаха я налична в технополис, а не ми се поръчваше.
Относно RAM, може би и 6 да е достатъчна, но в момента 8 е нещо като стандарт. Но по-важна е паметта за съхранение, 256 мисля вече е минимум, който трябва да се търси, при това цената на този тъп памет падна в пъти и е странно, как се пускат още телефони със 128 - като Самсунга А54 примерно.

Моята Huawei Mate 20 навърши 5 години, купих го 2018-та малко след като го пуснаха на пазара. За 5 години никакви проблеми с него. Но се усеща, че вече е бавен. Струва ми се че камерата не прави толкова добри снимки както в началото, не знам дали тези сензори се износват с времето.

Търся си нещо, което да ползвам поне 3 години, до колкото чета xiaomi-тата имат софтуерни проблеми, все някакви бъгове им излизат.
Pixela ми е над бюджета, имам предвид 7-ма серия. Honor 90 също.

Та вместо да философствате в темата ми, поне давайте и някакви конкретни модели до 700лв с + и - за тях.
Цитирай
#20

Хвърли едно око на Xiaomi Redmi Note 10 Pro или POCO X5 Pro.

 
Цитирай
#21

Аз съм пред преподписване с Йетел и исках да се възползвам от високата цена на плана си и да взема устройство на по-ниска цена, но каталогът им е много беден на бюджетни телефони, каквито търся.

Може би ако имаха Poco F5 бих го взел. Вероятно и Honor 90 ако крайната му цена падаше на 700-800 след 'намалението'.

В момента май няма добър избор на бюджетни апарати или аз не мога да си харесам вече 1 месец.


Цитирай
#22

(2023-09-11, 15:55:30)irgnet написа:  Но по-важна е паметта за съхранение, 256 мисля вече е минимум, който трябва да се търси, при това цената на този тъп памет падна в пъти и е странно, как се пускат още телефони със 128 - като Самсунга А54 примерно.

Голяма глупост!
Ако RAM-а е от значение да начина на работа, то мястото за съхранение изцяло зависи от персоналните нужди.
В момента имам 128 GB, от които - 2/3 свободни.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)