Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Huawei Nova 10 проблем с 3g мрежата
#1

Здравейте, от известно време забелязах че когато ползвам 3g, мрежата се губи за няколко секунди. Изчезва ми обхвата, появява се хиксче и след малко се оправя. При това положение ми спира и нета. След като го забелязах това сложих betterbatterystat и там ми показва че губи сигнал не само когато се използва.За 9 часа 1 час общо без мрежа. Интересното е че на 4g всичко е ок. Пробвах нулиране на мрежовите настройки и пълно нулиране на телефона след това. Няма промяна.Възможно ли това да е хардуерен проблем? И ако е възможно защо на 4g работи без проблем? Оператора е Виваком. Пробвах и с друга карта, но пак вивакомска. Проблема го има и с другата карта. Дайте съвет моля.

Изпратено от моят NCO-LX1 с помощта на Tapatalk

LG 2X 4.0.4 v30a Flex_Icer_rev4.1
Цитирай
Аксесоари
#2

Съвет може да ти даде само разрзботчика,писал ядрото на кернела.След хард-ресет ако няма промяна,няма да го оправиш.Щом на 4G си работи,не е хардуер,радиото е едно,сменя само честотите.
Цитирай
#3

Но ако проблема е в карнела, би трябвало всички с този телефон да имат същия проблем.

Изпратено от моят NCO-LX1 с помощта на Tapatalk

LG 2X 4.0.4 v30a Flex_Icer_rev4.1
Цитирай
#4

Може да е от оператора,трябва да пробваш с карта на друг оператор,така ще се разбере.

Huawei P30
Цитирай
#5

Има ли някаква конкретна причина да изпозлваш 3G? Скоростта там е доста зле, аз лично не издържам на места на които няма 4G.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

(2023-09-11, 08:26:42)Be6i4 написа:  Има ли някаква конкретна причина да изпозлваш 3G? Скоростта там е доста зле, аз лично не издържам на места на които няма 4G.
Работата ми е свързана с пътуване в страната и постоянно превключва между 3G и 4G,а това е по-голям разход за батерията. Поне това съм чувал. А проблема го реших след като даунгрейднах до предишната версия на EMUI. Скоро имаше ъпдейт до 13.Явно е някакъв бъг, защото четох и при руснаците от 4pda форума че при някой се получавал този проблем.

Изпратено от моят NCO-LX1 с помощта на Tapatalk

LG 2X 4.0.4 v30a Flex_Icer_rev4.1
[-] 1 потребител изказва благодарност на winini за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)