Анкета: На коя марка бихте заложили при избора на цифров фотоапарат? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
SONY
41.18%
7
41.18%
Canon
23.53%
4
23.53%
Nikon
29.41%
5
29.41%
Panasonic
0%
0
0%
Fujifilm
0%
0
0%
Olympus
0%
0
0%
Leica
5.88%
1
5.88%
Hasselblad
0%
0
0%
Нямам предпочитания за марка
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На коя марка бихте заложили при избора на цифров фотоапарат?
#1

[Изображение: camera-brands-1-1200x675.jpg]

На коя марка бихте заложили при избора на цифров фотоапарат?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Отдавна съм го направил според цена/качество-SONY,сега прашасва-всеки е със смартфон в джоба!

Изпратено от моят Galaxy A52s 5G с помощта на Tapatalk

F1 ,А52s 5G
Цитирай
#3

Nikon или Sony. С някой светлосилен обектив за мазане на портретни снимки и бокета. Но ако не си някой много запален да изтърсиш една шапка пари и после мъкненето на техниката по специфични места като състезания или птици и телефона върши работа. От Samsung s6, s7 насам вече не си заслужава и да носиш апарат за туристически цели. Едно време беше друго.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#4

Имам DSRL Nikon, широкоъгълен обектив Nikkor 12-24 , телеобектив Nikkor 70-300 mm, статив, светкавица и т.н., на практика са чисто нови и залежават от години в шкафа ми, още откак имах Note 8 насам, особено със сегашния ми Samsung S22 Ultra, просто няма какво да ме накара да помъкна тежащи в раницата ми почти 10 кила фотоапарата с обективите за едни туристически снимки.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#5

Заложих на Sony RX 100-малък компактен,побирасе в джоба и снима чудесно.

Huawei P30
Цитирай
#6

https://www.canon.bg/get-inspired/tips-a...irrorless/ Тук може да се види разликата между цифров (безогледален) и DSLR фотоапарат.
В анкетата по-скоро се обсъжда цифровият.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#7

Nikon, но по разбираеми причини го ползвам все по-рядко, макар че го предпочитам пред телефона.
Цитирай
#8

(2023-09-09, 01:40:47)hazART написа:  https://www.canon.bg/get-inspired/tips-a...irrorless/ Тук може да се види разликата между цифров (безогледален) и DSLR фотоапарат.
В анкетата по-скоро се обсъжда цифровият.

Разбрах но и в този случай, пак бих избрал да снимам със смартфона ми, просто прави великолепни снимки, единствено бих взел отделно само екшън камера GoPro, но това също е извън анкетата.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#9

(2023-09-09, 12:56:59)Павел Василев написа:  Разбрах но и в този случай, пак бих избрал да снимам със смартфона ми, просто прави великолепни снимки, единствено бих взел отделно само екшън камера GoPro, но това също е извън анкетата.
Прави хубави снимки,но цветовете от смартфон не са реални,всичко е пресилено.Аз също все по-рядко снимам с фотоапарата,но когато си купих P30 и реших да  ги сравня,сапунерката  Canon IXUS 90 IS дори изкарваше далеч по-хубави снимки,ясни наситени цветове,за тъмно не ги сравнявам,но на закрито,на слънце,а да не говорим за Sony-то.При телефона почти всичко в снимането е от обработката на софтуера,но постоянно ни е в джоба и него ползваме за удобство,вадиш и моментално снимаш,няма фокосиране,като с фотоапарата.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#10

Именно, най-добрия фотоапарат е тоя, който е в теб. Аз имах дслр система, но я ползвах само когато чантата е с мен. Няма как да мъкнеш кило и половина- две винаги с теб. След работа селфи на по бира, нещо интересно на улицата, плакат с интересно събитие... добре, че телефона е винаги с мен.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#11

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100288 - Снимате ли още с фотоапарат или вече не? Ето анкета свързана със снимането.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#12

[Изображение: ch-Global-Digital-Camera-Brands-Market-Share.png]

Пет марки доминират на световния пазар на цифрови фотоапарати. Canon, Sony, Nikon, Fujifilm и Panasonic са основните играчи в тази област. Според последните доклади Canon е начело на списъка с 47,9% пазарен дял, следван от Sony с 22,1% и Nikon с 13,7%. Следват Fujifilm и Panasonic със съответно 5,6 % и 4,4 %. Това показва ясна доминация на Canon над другите марки цифрови фотоапарати.

Малко по-стара информация за пазарния дял, но може да се види, коя марка, къде се позиционира. https://www.phototraces.com/b/best-camera-brands/

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)