Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телевизор
#51

fuckinggood написа:А ве хора ... blah-blah
Доата разбираш по тази тематика, за човек, на който му беше трудно да разбере, как аджеба да стартира субтитрите на същия тоз пробит Самсунг дето хвалиш. iстига компетентност, че о@кахте на човека темата.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
Аксесоари
#52

stiebel написа:
fuckinggood написа:А ве хора ... blah-blah
Доата разбираш по тази тематика, за човек, на който му беше трудно да разбере, как аджеба да стартира субтитрите на същия тоз пробит Самсунг дето хвалиш. iстига компетентност, че о@кахте на човека темата.
Човек ,аз се включих в темата и му дадох линк и си дадох мнение ,че за 480 лв може да вземе фулл хд и хубава марка да даде още 80 лв защото той беше писал за 400 лв и това е . Дадох мнение като всички останали . Колкото до субтитрите тръгнаха ,а дали е пробит тоя моя самсунг си е моя работа и точно темата е важна момчето да избере хубав телевизор той за това е пуснал да разбере какво става и какво не . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#53

Ок, даваш мнение, човека взима телевизора и това е. Защо после започва едно плюене и биене в гърдите, видиш ли моя може това (макар, че досега не знаех), пък твоя е боклук и отивай го хвърляй. Избухвате с глупости чат-пат, еб@ти.... :facepalm:

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#54

stiebel написа:Ок, даваш мнение, човека взима телевизора и това е. Защо после започва едно плюене и биене в гърдите, видиш ли моя може това (макар, че досега не знаех), пък твоя е боклук и отивай го хвърляй. Избухвате с глупости чат-пат, еб@ти.... :facepalm:
Стейбъл бе , момчето е пуснало темата за да събере мнения за телевизорИтЕ ,тъй като не е наясно .Колкото повече мнения има тук той ще отсее плявата и ще купи хубаво нещо . Не разбра ли защо се пуска тема ,това не ми е ясно .Ако не беше ненужна още с третото мнение щеше да има ключ . Confusedtupid: Confusedtupid: .Биенето в гърдите кой кво притежава пак е нужно за да разбере момчето кой какво не му харесва . Confusedtupid: Confusedtupid: Confusedtupid:

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#55

fuckinggood написа:Стейбъл бе , момчето е пуснало темата за да събере мнения за телевизорИтЕ ,тъй като не е наясно .
Така, ти явно си наясно и го показваш с техническа грамотност от типа "Тея са бУклуцу ле маани ги". Tooth
fuckinggood написа:Колкото повече мнения има тук той ще отсее плявата и ще купи хубаво нещо .
Тук наблягаме на думата " плява" , разбирай, няма нужда от нея.
fuckinggood написа:Ако не беше ненужна още с третото мнение щеше да има ключ . Confusedtupid: Confusedtupid: .
Някой забеляза ли, че автора на темата не е писал изобщо в нея? Значи нему е ненужна и губи първоначалния си смисъл.
fuckinggood написа:Биенето в гърдите кой кво притежава пак е нужно за да разбере момчето кой какво не му харесва . Confusedtupid: Confusedtupid: Confusedtupid:
Тук вече ме заби. Без коментар. iсъс здраве :thumbup:
p.s. Аа, да, не е Стейбъл, брато, а е Стибел.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#56

Колеги,дайте мнение за този телевизор. Мисля да го взимам за спалнята. Ще се гледа от около 3 метра.
http://www.technomarket.bg/products/0912...ba-24w1333

Galaxy Note GT-N7000, stock rom 4.1.2, Speedmod kernel with root
Цитирай
#57

Аз от три метра гледам 40 инча. На теб ще ти трябва бинокъл. Преувеличено разбира се, но е малко това за три метра.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#58

Vectra2766 написа:Колеги,дайте мнение за този телевизор. Мисля да го взимам за спалнята. Ще се гледа от около 3 метра.
http://www.technomarket.bg/products/0912...ba-24w1333
Offtopic Толкова ми е диагонала на настолното РС... За ТВ е ужасно малко, особено от такова голямо разстояние.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#59

Подкрепям горните 2 мнения. В кухнята имам същата Toshiba, която се гледа от 2 метра и ми е малка.
Иначе телевизорчето е много добро и картината е кристална.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#60

То ,че не е голямо не е ,но ако се върнем назад в времената по време на crt телевизорите си беше напълно нормално аз лично съм виждал стай и с 19 инчови малки телевизори така ,че според мен всичко опира до лично мнение и удобство аз например ползвам 40 инчов лед телевизор и гледам от 4 метра и си ми е добре . Като стана дума за crt то кинескопа и отгоре кашона му правиха размера.
Цитирай
#61

Може би съм кьорав, ама моя е 42" и като легна в леглото, се падам на около 2.5 метра от него, и горе долу бива, но в никакъв случай не изглежда голям..

Едит. очите ми идват на това разстояние
Цитирай
#62

Сега се разчетох във форума на сетком...като цяло квото да купиш до тези пари ще е все едно и също :rofl: Просто рекламата му ще е по добра от другото. Ако искаш истински ТВ отдели минимум 2000лв. Smile

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#63

Ето една таблица за Full HD телевизори, където е показана дистанция спрямо TV диагонал и какъв формат се гледа. Последната графа е препоръчаната дистанция от редакцията на списанието.
Имайте предвид, че много зависи и колко са изморени очите и дали могат да фокусират текст на субтитри на разстояние от 3 метра, след цял ден висене пред друг екран.
Цитирай
#64

Eras3r написа:Сега се разчетох във форума на сетком...като цяло квото да купиш до тези пари ще е все едно и също :rofl: Просто рекламата му ще е по добра от другото. Ако искаш истински ТВ отдели минимум 2000лв. Smile

То хубаво 2000 лв, ама скоро семейството ще се увеличава и такива суми щехходят по друго направление. мерси за отзивите все пак.

Galaxy Note GT-N7000, stock rom 4.1.2, Speedmod kernel with root
Цитирай
#65

Vectra2766 написа:
Eras3r написа:Сега се разчетох във форума на сетком...като цяло квото да купиш до тези пари ще е все едно и също :rofl: Просто рекламата му ще е по добра от другото. Ако искаш истински ТВ отдели минимум 2000лв. Smile

То хубаво 2000 лв, ама скоро семейството ще се увеличава и такива суми щехходят по друго направление. мерси за отзивите все пак.
Колега...не, че тези по евтините са супер зле...просто казвам АКО искаш истински хубаво ЯК тв ти трябват минимум 2000лв. ние имаме един Samsung 40F6400 (1000лв преди 8 месеца) и един Samsung 46F6670 (за 1700лв. преди 7 месеца). среден клас...не са нещо кой знае какво..3D...wifi...довлни сме много ттях. Но за жалост нямаме пари за истински хубаво тв както съм ти написал. Така, че на това сме доволни.

п.с.: И ние чакаме трети член на семейството до 3-4 седмици Dance

п.с.: Не съм много доволен от качеството на SD каналите които вадят Samsung.

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#66

Много от хората тук си мислят ,че като вземат хубав телевизор едва ли не кой съм аз . Не е така , за да вземеш телевизор за 2 , 3 хилки ти трябва да бачкаш нали се сещаш някъде за толкова дори повече за да имаш какво да ядеш през месеца докато вземеш заплата . Много от нас тук в форума бачкаме обикновени работи и вземаме средна заплата която си вземаме среден клас тв за 600 700 лв и това е .

@ Eraser - приятелю я обесни какво значи тук як телевизор защото много хора го разбираме по различен начин , обесни ни според теб какво е ''як'' телевизор .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#67

fuckinggood написа:Много от хората тук си мислят ,че като вземат хубав телевизор едва ли не кой съм аз . Не е така , за да вземеш телевизор за 2 , 3 хилки ти трябва да бачкаш нали се сещаш някъде за толкова дори повече за да имаш какво да ядеш през месеца докато вземеш заплата . Много от нас тук в форума бачкаме обикновени работи и вземаме средна заплата която си вземаме среден клас тв за 600 700 лв и това е .

@ Eraser - приятелю я обесни какво значи тук як телевизор защото много хора го разбираме по различен начин , обесни ни според теб какво е ''як'' телевизор .
Колега...същото като при смартфоните. И тв си имат нисък, бюджетен,среден,висок и флагмански клас. Няма какво да говоря повече. Дали ще си вземеш Samsung за 500лв. (среден клас телефон) или флагман (Note 4) мисля, че има разлика. Ти как мислиш?

Ето ти някои факти (да не кажеш, че говоря наизуст):

Телевизори марка LG:
Пример 55LB660V - Среден клас ТВ макар и 55 инча
серия и клас
9 - флагманска серия
8 - върхова серия
7 - горна серия
6 - средна серия
5 - средна серия
4 - бюджетна серия
3 - бюджетна серия
2 - базова серия

Телевизори марка Sony:
Пример - Sony KDL-55X9005B S AE2 - High-End Class

S - Cinematic Viewing curved LED TV + TRILUMINOS / огънат
Х - Best of the Best 4K Ultra HD TV - High-End Class
W - Performance Led - Mid end
R - HD for any room - rebranding (made from Foxxcon)- low end

Телевизори марка Samsung:
(тук ще дам пример с един от мойте ТВ'та) - 40F6400 - Среден клас (1000лв. цена преди 7 месеца)
4 - стартов модел
5 - бюджетен клас
6 - среден клас
7 - среден клас
8 - висша серия
9 - флагманска серия

Телевизори марка Sharp
Пример: LC70LE850E-V-NET - Горен клас ТВ

9 - флагман
8 - горен клас
7 - горен клас
6 - среден клас
5 - среден клас
4 - бюджетна серия
3 - бюджетна серия
2 - базова серия
1 - базова серия

Та...за 500лв. надали ще има серия дори и среден клас. (не съм гледал няма да и да търся сега...просто според мен е така, който иска да си проверява). Нали се сещаш, че 2к няма как да се дадът наведнъж за хора които вземат ниски заплати. Дали на изплащане за 6 или за 12 или 24 месеца няма значение. Българина винаги ще намери пари Tooth . От къде ги намира...не ме питай..не знам :rofl:

п.с.: Извадката е от форума на setcombg.com

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#68

fuckinggood прочетох ти мненията в тази тема, и освен спам и невежество друго не видях. На единият от въпросите ти къде сме виждали флагмански телевизор за 800-900 лв., ти отговарям точно. Моя 32 инча Тошиба е флагманска версия, 2013 модел, 220 евро на промоция. На половината на твоите 900 лв. Относно последното ти мнение- гъзар ще е този дето си взема телевизори по 50000 лв. Не по 2-3000. И вчера едно приятелче (530 лв. заплата взима) си взе 47 инча ЛГ за 1300 лв. на изплащане. Предполагам хората с заплати 600-700-800 лв. могат да си позволят и над 2000 лв. телевизор. Така, че не съди по твоя живот кой може, какво да си купи и дали ще е гъзар и т.н.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#69

s_l_a_d_u_r_ написа:fuckinggood прочетох ти мненията в тази тема, и освен спам и невежество друго не видях. На единият от въпросите ти къде сме виждали флагмански телевизор за 800-900 лв., ти отговарям точно. Моя 32 инча Тошиба е флагманска версия, 2013 модел, 220 евро на промоция. На половината на твоите 900 лв. Относно последното ти мнение- гъзар ще е този дето си взема телевизори по 50000 лв. Не по 2-3000. И вчера едно приятелче (530 лв. заплата взима) си взе 47 инча ЛГ за 1300 лв. на изплащане. Предполагам хората с заплати 600-700-800 лв. могат да си позволят и над 2000 лв. телевизор. Така, че не съди по твоя живот кой може, какво да си купи и дали ще е гъзар и т.н.
Сладур уважавам мнението ,че си го написал , но не мога да се съглася . Тошиба първо не са водеща марка в производство на телевизори , за да слагаш флагмани и тем подобни работи . Аз единствено съм чувал тошиба батерии ,че правят .Другото което е радвам се за приятеля ти избрал е хубава марка и ще гледа хубав телевизор. И сладур ,ако са семейство от двама човека съм съгласен ,че могат да си вземат ЯК телевизор за над 1300 лв . Ако живееш на квартира сам със заплата от 530 лв не бих си взел телевизор за 1300 лв никога поне мое виждане и мнение ако съм сам . Това е дълга тема за живота и не мисля ,че тук е мястото за обсъждане .

П.С : и всяка марка си има флагман , но тошиба не мога да приема ,че правят телевизори . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#70

fuckinggood - Не се заяждам, но от послесното нещо което написа си личи, че не разбираш. Ако споменем Sharp сигурно пак същото ще напишеш. Също така си написал, че Toshiba не са водеща марка на пазара за да говорим за флагмани, а след това в послеписа си противоречиш и казваш, че всяка марка има флагман.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#71

Sharp не правеха ли телефони? Smile Сигурно доста хора не знаят, че именно водещи фирми правят с Sharp екрани за телефони, телевизори и т.н. Като млад имах телефон Sharp с доста капацитет. Защо ги изоставиха не знам. За телевизорите им съм чувал само хубави работи. Но тук сме роби на "известните марки". Както при смартфоните- използват се една марка процесори, друга фирма прави екраните, трета батериите. Ама при нас Самсунг е хубав телефон, а LG не. Ама кой ли ги разбира тея работи..

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#72

Именно. До преди няколко години точно Sharp и Toshiba бяха водещите марки и диктуваха правилата. Помня когато Sharp изкараха AQUOS технологията станаха голям хит на пазара. Toshiba и Sharp правят много качествени телевизори и съм сигурен, че отстъпват (може би) на Samsung, LG и т.н. само в софтуерната част.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#73

Само в рекламата им отстъпват. А колегата fuckinggood отново показва колко е компетентен по всички въпроси...
Цитирай
#74

За шарп и аз съм чувал хубави неща дори съм гледал мач на висок клас телевизор и мога да заява ,че картината беше брилянтна .До колкото си спомням мисля ,че точно те сложиха някаква технология която няккави цветове да се открояват , докато при другите тази технология е няма , не помня точно каква беше .

@ kobra : досега не съм видял по телевизията реклама на телевизор тошиба .Единствено съм виждал реклама на алкални батерии тошиба друго нищо . През 90те години шарп сони и панасоник диктуваха правилата при телевизорите .Спомням си 95 нашите взеха шарп 53 см 10 години не мръдна тоя телевизор нито картина нито пиксели нищичко .Докато на мои приятели им горяха сонитата тринитрон като свещички . И аз съм имал шарп телефон с камера ферари беше модела си спомням .Виж , ако отидеш Япония там са супер известни шарп и тошиба .

@ Sladur : за шарп както написах на кобрата съм гледал футбол висок клас беше картината беше брилянтна , но тошиба да ми говориш за флагмани които нямат нито една реклама по тв-то несериозно .ЛЖе също е голяма марка и при телефони телевизори таблети .Дори , ако вземах телевизор бих си взел ЛЖе , незнам ,но лжететата са много добри , но изпадна самсунга беше на добра цена и взех него и не съжалявам.

П.С : ще ви дам пример едно време сименс бяха голяма компания за телефони няма човек който е нямал сименс пуснаха една линия перални машини и след няма и година е изтеглиха защото не се продава хората знаят че правят телефони , както и телефони централи .

@1520 : Мерси колега аз съм като отворена енциклопедия

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#75

В БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК ИМА БУКВА - Я !!!
Всичко което няма реклами значи е боклук така ли ???
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)