Анкета: Допадат ли Ви новите iPhone 15 Pro/15 Pro Max? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, заради перископната камера, рамка от титан, USB-C, Action Button 
10.42%
5
10.42%
Да, даже се замислям да си купя един от двата
8.33%
4
8.33%
Да, но в този клас бих избрал Samsung Galaxy S23 Ultra, Xiaomi 13 Pro
10.42%
5
10.42%
Не, твърде скъпи са, а не се различават много от iPhone 14 Pro/14 Pro Max
22.92%
11
22.92%
Не, не ми допадат главно заради ограниченията на iOS
35.42%
17
35.42%
Не, вече интересът ми е насочен към сгъваемите телефони
0%
0
0%
Друго
12.50%
6
12.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Допадат ли Ви новите iPhone 15 Pro/15 Pro Max?

Да, но в този клас бих избрал Samsung Galaxy S23 Ultra, Xiaomi 13 Pro*
Както и направих аз преди 2 дни /S23 Ultra/



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
Аксесоари

То да се чудя вече какво да си купя.. затова съм си с S22 Ultra и смятам да прескоча и идното поколение ако няма нищо интересно макар, че ако 24 наистина е с плосък екран ще е супер. С тия извивки, визуално не ми стои зле, кефи ме, но предпочитам без тях. Ама не леко извит а плосък - плосък.

Аз по моя вкус не мога да си намеря нищо сред актуалните - S23 Ultra oversharp-ва снимките брутално за моите предпочитания и подобренията спрямо 108-те в детайла не са нивото, на което очаквах но това е сензор в телефон, така, че не знам защо изобщо съм очаквал нещо. Снимките са ми прекалено ярки и нощта изобщо не ми мяза на нощ. Абе, не е по моя вкус.
Xiaomi 13 Pro няма перископ и не може да "мята" 5-10 пъти с качеството на S22/S23 Ultra, плюс това е с MIUI което ми е силен , жесток минус. Пак казвам - лична преференция. Предната камера още снима Full HD което е неприемливо. Може ли 8К отзад и само 1080p отпред, смешна работа...
iPhone 13 Pro/Pro Max - прегряванията не ме притесняват, не смятам, че извън гейминга би прегрявал. По-скоро чупенето на задното стъкло и проблемите със самия титан ме притесняват, аз си пазя нещата но все пак... неща да падне някъде или да се огъне леко и да се напука. Иначе изглеждат страхотно, признавам. Пръстите, че оставали по рамката - те си остават по всички алуминиеви, титаниеви и дори керамични, рамката на Samsung-ите каква е? Без кейс са като след война. Тънки рамки, липса на извивки, по-лек, 5x оптика... единсвеното ме притеснява здравината на корпуса и гърба по-специално.
Huawei P60 Pro - не ми дреме изобщо за самите Google приложения, които не ползвам и не харесвам (изкл. Youtube) , но за GMS-да, и то заради няколко корпоративни приложения които ми го изискват и ми се налага да имам GMS. Иначе - не. Ако не са те отдавна да го бях купил.
Honor Magic 5 Pro - много ми допада но го има на малко места, камерата не е на нивото на Huawei и също според видяното има тренд с oversharpening-а, не е на нивото по нощен режим и на Samsung дори. Honor в момента нямат или не ползват технологиите, които вкарват Huawei и просто не е същото. Иначе са много добри.

И в крайна сметка фаворит ми остава OnePlus 11 - за мен това е красив дизайн макар и с извит екран, камерата не е на нивото на останалите, но Gen 2 в комплект с леката му модификация на Android... повечето OnePlus благодарение на това летят , защото не са с тежки интерфейси с хиляда процеси в background...

Айде дано идната година видим по-свестни неща. Това е личния ми подбор.

Но ако в даден момент се подобри здравината при iPhone и се оправят тези начални проблеми за които се чува няма да се учудя това да е моя избор за следващ смартфон. Допада ми варианта. Нека видя какво ще представлява и 24 , че там и Exynos ни чака.
Цитирай

Моя iPhone 15 Pro Max го имам от 22.09 почти седмица го ползвам, мислех че ще ми е тегаво със iOS, покрай ползването на моя Samsung S22 Ultra преди, въпреки че са различни системи, оказва че имат много сходни неща при дадени приложения и настройки, с една дума нищо от моя Samsung S22 Ultra, няма нещо което да го няма при iPhone и да ми липсва, не само че има всичко което ме вълнува при S22 Ultra, като приложения и т.н., но и има доста плюсове в повече за iPhone, така че много съм доволен от покупката, за мен се оказа супер, особено и най-важната екстра за мен, е директния стрийминг на слуховия апарат и iPhone който работи безупречно, знаете ли какъф кеф е докато говоря в метрото или слушам музика, като аз чувам само гласа или музиката директно към слуховия ми апарат от iPhone, без да предава и да чувам шумотевицата от влака докато се движи, или като си навън на шумно място, родих се Smile, не съжалявам изобщо че преминах към Apple, много съм доволен Smile

Да не забравим и за часовника Watch Ultra 2, когато ме търсят на шумно място или ми пишат, благодарение на подробните известия и вибрациите, веднага съм в час когато някой ми пише или ме търси, за човек който цял живот му е било ограниченo чуването заради намаления ми слух, все едно са ми присадили един вид ново ухо, толкова ми помагат новите модерни технологии, радвам се че от Apple са помислили за хора със слухови увреждания и перфектната работа със слухови апарати, само това е достатъчна причина да ги уважавам много!

При андроид също има опция за слухови апарати, но за съжаление от личен опит не са съвместими с повечето слухови апарати и се налага закупуване на трето устройство на врата ми да го нося като Дарт Вейдър, затова и преминах към Apple.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • yankoa
Цитирай

Samsung имат чудесни технологии за хората с проблеми със зрението, слуха и т.н. но ги вграждат в новите поколения телевизори, при смартфоните не мисля, че има кой да стъпи на Apple от тази гледна точка. Проблема при Android винаги е бил и ще бъде фрагментацията - толкова много SoC-ове, марки, модели, все нещо не е съвместимо с друго нещо по някаква причина защото Android-ите са хиляди, а iPhone-ите по 3-4 на година и iOS се поддържа дори на остарелия XR в последна версия. Работят като един.

Те самите Android-и един с друг не работят толкова добре какво остава за външни устройства.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай

(2023-09-30, 15:31:41)Павел Василев написа:  ...... знаете ли какъф кеф е докато говоря в метрото или слушам музика, като аз чувам само гласа или музиката директно към слуховия ми апарат от iPhone, без да предава и да чувам шумотевицата от влака докато се движи, или като си навън на шумно място .....

Да, знам. Този кеф го постигам със слушалки Noise-Canceling, съвместими с всеки един смартфон, не само с ябълка.
Но твоя случай е специфичен.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

[Изображение: ios-16-iphone-14-pro-facetime-call-contr...c-mode.png]

Хубаво е, че добавиха и тези две опции: "Когато искате гласът ви да е още по-ясен по време на FaceTime или телефонен разговор, включете функцията Изолиране на гласа, която дава приоритет на гласа ви и блокира околните шумове. Когато искате гласът ви и всички звуци около вас да се чуват, можете да включите функцията Широк спектър, за да оставите околните шумове нефилтрирани".

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

https://www.phonearena.com/news/usb-c-po...o_id151128

Обърнете внимание на снимката с прикачения вентилатор отзад, точно този който препоръчай - Razer Chroma. С подобно нещо дори Exynos на S22 Ultra може да държи ниски температури и висок fps.

Стигнахме до едно положение в което процесорите минаха 3Ghz което е много за малко у-во без активно охлаждане и каквото и да се сложи вътре - Vapor Chamber или каквато и технология да се ползва, активното охлаждане няма алтернатива. С това нещо можете да играете. Пробвал съм го закачено към моя , заето за тест (беше ми интересно) и да видиш хладен S22 Ultra по време на гейминг. Да не говорим, че така се правят и повече точки в бенчове ако изобщо някой го интересува това, не съм пробвал де. А това животно А17 Pro няма как да не му трябва активно охлаждане, при положение, че е много по-мощно от всичко досегашно.

От тук насетне ще е така - скопени честоти за нормална ежедневна употреба и режим на висока производителност в която ще се изисква активен охладител за да оправдае честотите, ядрата и в крайната сметка високата мощност. В замяна на което получавате мобилен гейминг на високо ниво.
Цитирай

[Изображение: 385255870-868894588230476-6743206560187434859-n.jpg]

[Изображение: 385078890-868894584897143-8879109470846184796-n.jpg]

https://mobilebulgaria.com/news/apple-sh...-i-pro-max Ето информация и на български.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Някои потребители на iPhone 15 се оплакват не само от проблеми с прегряването, но и от вградените високоговорители, защото те издават дрезгав и тракащ звук. Повечето проблеми са от горния високоговорител. Към момента не е ясно дали има хардуерен проблем с високоговорителите на iPhone 15 или проблемът е софтуерен. Apple все още не е признала никакви свързани проблеми.

Източник

 
Цитирай

Леле мале, толкова проблеми и недостъци не бях чел за новите iPhone 15.... , или аз съм най-големия късметлия с моята си бройка (пу-пу) или всичко е антиреклама или има много дефектни бройки на продукта...

Честно казано, добре че успях да бъда от първите закупили новия iPhone, че след всичките тези негативи из сума ти сайтове, бих се стреснал и определено нямаше да купя този модел а щеше да е 14 Pro Max, но добре че си го купих преди да чета навсякъде за тези проблеми, защото нищо от това го няма при моя iPhone Pro Max 15 1TB (пу-пу), дето се казва ако някой поиска да купи моята бройка ще му го продам за 8К лева ( в кръга на шегата разбира се) Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

За всички масови модели на големите производители има такива отзиви в началото, нормално е. Винаги има дефектни бройки или някои недомислици, които се решават с ъпдейти впоследствие. Снощи пуснаха 17.0.3, който е предназначен специално да реши проблема с прегряването при 15 серия, значи официално признават, че има подобен казус, може би не толкова масов, но го има.
Цитирай

Не iOS17.0.3 а Instagram пуснаха обновление и това реши проблема с прегряването има видео в тубата експеримент.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

(2023-10-05, 13:16:36)Viiipeer написа:  Не iOS17.0.3 а Instagram пуснаха обновление и това реши проблема с прегряването има видео в тубата експеримент.
На сайта на Apple си пише. ПРЕВЕДЕНО
Цитат:iOS 17.0.3

Тази актуализация осигурява важни корекции на грешки, актуализации на защитата и адресира проблем, който може да доведе до това iPhone да работи по-топло от очакваното.
https://support.apple.com/en-us/HT213781

Huawei P30
Цитирай

При някои хора няма проблеми и това смятам, че по-скоро е от производствения процес и новия A17 Pro. С 4nm имаха проблеми Samsung (Gen 1/2200), и някои S22/S22+/S22 Ultra имаха проблеми с рестарти при входящо повикване, греене без да се прави нищо на телефона , дори на standby и т.н. Сменяха се платки, бройки и така. При мен никога не е имало подобен проблем.

Така смятам, че ще има хора при които 15-ките ще са перфектни а при други - с някакви дефекти или проблеми. Греенето няма от какво друго да дойде освен от SoC и софтуер но ако всички имат един и същ софтуер, то би следвало някои чипове да са по-кофти от други. Не вярвах Apple да допуснат подобно нещо но... Samsung продават греещи телефони от години и като гледам се продават, вкл. и на мен.

Ще видим дали само update ще реши проблеми. При гейминг не смятам за странно да се грее - няма активно охлаждане, процесорите са мощни, видеото - също, графиките на съвременните игри - детайли, при някои започна да се ползва RT при поддържащи чипове и няма грам перка да го охлади. При това на у-ва с резолюции подобни на desktop - Full HD/2K. Логично да греят.

Нелогично е да пишеш SMS-и и да ти пари обаче. Там говорим за проблем.
Цитирай

(2023-10-05, 13:21:21)DoryanY написа:  На сайта на Apple си пише. ПРЕВЕДЕНО
https://support.apple.com/en-us/HT213781

Вижте това https://www.youtube.com/watch?v=xN_YfZR9Go4
Какво пише е все тая!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

В серията iPhone 15 се използват по-евтини батерии, които могат да издържат само на около 600 цикъла на зареждане без критична загуба на капацитета си. За сравнение, много от брандовете използват батерии, които могат да издържат на поне 800 цикъла на зареждане, докато OnePlus използва по-усъвършенствана самовъзстановяваща се батерия, която поддържа 1600 цикъла на зареждане.

Източник

 
Цитирай

(2023-10-05, 13:16:36)Viiipeer написа:  Instagram пуснаха обновление...

Нормално е Зуки да побърза да фиксне нещата на ниво приложение, защото масата малоумно селфи-кифльоч ползва iPhone. Почнали са да мрънкат, а от това може да пострадат приходите от реклама. 
--------------
Колкото до софтуерното фиксване, в зората на дигиталната фотография работих за една компания производител и всичките хардуерни проблеми, които се кърпеха със софтуер, бяха на основата орязване и скриване на недостатъците. Та и тук ще е така: почне ли да прегрява телефона, ще тротва процесора и туй то. Най-много тихомълком да подобрят охлаждането за следващите партиди, без да пестят от закуски, но това значи нови центове разход за всеки телефон и намаляване на печалбата, та нещата са на кантар.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай

(2023-10-05, 08:27:33)whitehart написа:  ...Снощи пуснаха 17.0.3, който е предназначен специално да реши проблема с прегряването при 15 серия, значи официално признават, че има подобен казус, може би не толкова масов, но го има.
Ми не, няма ефект.

 
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=5TdLgC1K...FweQ%3D%3D

Може би е до бройка, според този няма проблем...
Цитирай

За мен това си е до бройка както беше при 2200 и S22 Ultra. 200 човека твърдят , че им се рестартират телефоните и греят от нищото и 2-ма твърдяхме обратното, защото явно е така и сме уцелили бройки на чистия късмет.

Единия тестър устновява греене, Unboxing Therapy установява едно голямо нищо, т.е. никакво греене, във форума едни казват, че има, други - че няма.

Това за мен няма от какво друго да е освен от 3nm процеса. Според тихо ще се внесат промени и подобрения и така до другия септември. Софтуер няма да оправи проблемен SoC, както надяващите се с S22 Ultra миналата година които докато не им смениха платка или бройка не видяха разлика.

По същия начин Xiaomi 12 на жена ми загряваше след 3-та минута чатене в messenger, ама пареше все едно играе някоя 8К игра едва ли не (Samsung Snapdragon Gen 1 е това, не плюс) но други бяха доволни и без оплаквания от Gen 1. При нея теста за стабилност не се опираше дори на 2200 а Exynos далеч не е стабилен, т.е. представете си какво е било.

За мен е бройка и faulty SoC, нищо друго. Софтуера на всички е един и същ и с фикс за намаляне на честотите няма да го оправят. Ако се товари от няма нищо ниската честота ще го сбърка още повече.
Цитирай

Още проблеми. Този път с WiFi.
https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...45337.html

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)