Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запис на разговор
#1

Здравейте, с кое приложение записвате разговори на телефона?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2023-09-13, 13:44:15)dimitar1234 написа:  Здравейте, с кое приложение записвате разговори на телефона?

Телефон приложенито (вградено).
подробности

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • dreamdreamt, seemore, simeonov_74
Цитирай
#3

(2023-09-13, 13:44:15)dimitar1234 написа:  Здравейте, с кое приложение записвате разговори на телефона?
Изтеглете приложението за смяна на региона от линка в първия пост от темата. Актуалната версия иска връзка с интернет и множество антивирусни го засичат като заразено с троянец. С линкнатата по-стара версия няма проблем и също върши работа.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#4

Благодаря за изчерпателния отговор.
От Google магазина изтеглих Talker ACR и за сега работи коректно, ама до кога ще видим.
Цитирай
#5

(2023-09-14, 13:25:19)dimitar1234 написа:  Благодаря за изчерпателния отговор.
От Google магазина изтеглих Talker ACR  и за сега работи коректно, ама до кога ще видим.

Всякакви несистестемни приложения нямат достъп до аудио потока директно (от Android 9 и следващите), а ползват микрофона за запис на Вашия глас, както и отсрещния събеседник от това, което се чува от Вашия говорител - трябва да е достатъчно усилено, за да стига до микрофона Ви. В случая това приложение увеличава докрай звука на гооврител след началото на разговора. Ако намалим звука до нормално ниво направения запис острещнатра страна е доста по-тиха. Записват се околната обстановака и шум.

Запис при ползване USB слушалки или Bluetooth слушалки не може да бъде направен, защото няма как да се усили, за да стигне до микрофона.

* * * 

При вградения запис от стандартното приложение отсрещната стана се записва директно, а за Вашия глас се поллзва шумопотискане (ако телефона Ви има повече от един мирофон, се премахва и околната обстановка.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 6 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • dreamdreamt, Ivan_Bonev, Monipeev, sapiora, seemore, valeri
Цитирай
#6

(2023-09-14, 13:59:45)Чо написа:  ............Все пак има изход: ако вашето устройство работи с Android 9 и по-нова версия или ако целта ви е да записвате VoIP разговори (и само ако устройството ви го позволява), ще трябва да инсталирате Cube ACR Helper на вашето устройство, за да сте сигурни, че вашият Cube ACR приложението (което преди това сте изтеглили от Google Play) работи правилно.

Не съм го пробвал това (защото още съм с Андройд 8), но силно ме вълнува дали ще стане.


Всякакви несистестемни приложения нямат достъп до аудио потока директно (от Android 9 и следващите), а ползват микрофона за запис на Вашия глас, както и отсрещния събеседник от това, което се чува от Вашия говорител - трябва да е достатъчно усилено, за да стига до микрофона Ви. В случая това приложение увеличава докрай звука на гооврител след началото на разговора. Ако намалим звука до нормално ниво направения запис острещнатра страна е доста по-тиха. Записват се околната обстановака и шум.
Запис при ползване USB слушалки или Bluetooth слушалки не може да бъде направен, защото няма как да се усили, за да стигне до микрофона.
* * * 
При вградения запис от стандартното приложение отсрещната стана се записва директно, а за Вашия глас се поллзва шумопотискане (ако телефона Ви има повече от един мирофон, се премахва и околната обстановка.)
Цитирай
#7

@tony666

Отговора е същия като по-горе. Към момента програмите работят като записват двете страни през микрофона. 
Докога и дали ще продължават да работят - никой не може да каже.
Google все повече ограничава възможностите им за устаняване, че започва изходящ разговор, установяване че има входящ разговор, кой звъни. Някои от тях се опитват да избегнат част от ограниченията с доплниетлно второ приложение (helper, controller, handler, всяка си го нарича по различен начин), което се инсталира допълниелно извън play store магазина, защото Google не я одобрява правата (prmissions), които искса. А трябва основата част да е в PlayStore магазина, защото трябва да имат потребиели, да има някаква абонамента или платена част, за да се издържат.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • tony666
Цитирай
#8

Смених си региона на SEK и щастлив че ще имам запис на разговор пробвам.... и какво установявам?
Оказва се, че не може да се записват WiFi разговори!!!
Това е едно от нещата с който не мога да се разделя и се радвам че Виваком го поддържат!
В къщи обхвата е ужасен и няма шанс да говоря по телефона през мрежата без да ми прекъсва и преди да имам VoWIFI седях на прозореца или на балкона да говоря...
Чета доста писаници и бая хора са се оплаквали от това и все още не е пусната тая опция - доста тъпо!
[-] 1 потребител изказва благодарност на ДПенчев за това мнение:
  • etog
Цитирай
#9

(2023-09-21, 22:05:36)ДПенчев написа:  Смених си региона на SEK и щастлив че ще имам запис на разговор пробвам.... и какво установявам?
Оказва се, че не може да се записват WiFi разговори!!!
Това е едно от нещата с който не мога да се разделя и се радвам че Виваком го поддържат!
В къщи обхвата е ужасен и няма шанс да говоря по телефона през мрежата без да ми прекъсва и преди да имам VoWIFI седях на прозореца или на балкона да говоря...
Чета доста писаници и бая хора са се оплаквали от това и все още не е пусната тая опция - доста тъпо!

Никога не е можело да записва с вградения запис през VoWiFi, само разговорите през мобилна мрежа: 2G, 3G, 4G (VoLTE), 5G (VoNR).
Единствено Samsung може да попитате дали някога ще го реализират във firmware си.

workaround опции:
 
Опитайте с приложения като Talker ACR или Cube ACR - записват през микрофона и трябва по-усилен speaker-a, за да може "отсрещната страна" да стигне до мирофона, по-тиха е, по-шумна (зашисва се и околната среда).

Bluetooth слушалки с вграден recorder (за всякакви телефони, които поддържат bluetooth слушалки) - записва всичко. 
Недостатък: трябва през него да провеждат разговорите.
Случаен пример: 
https://www.amazon.com/Bluetooth-Recordi...NC3P3?th=1
https://www.aliexpress.com/item/1005001626126640.html
(Вероятно може да се намерят и на 3.5" жак, за телефони без bluetooth.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • ДПенчев
Цитирай
#10

(2023-09-21, 23:02:51)Чо написа:  Никога не е можело да записва с вградения запис през VoWiFi, само разговорите през мобилна мрежа: 2G, 3G, 4G (VoLTE), 5G (VoNR).
Единствено Samsung може да попитате дали някога ще го реализират във firmware си.

workaround опции:
 
Опитайте с приложения като Talker ACR или Cube ACR - записват през микрофона и трябва по-усилен speaker-a, за да може "отсрещната страна" да стигне до мирофона, по-тиха е, по-шумна (зашисва се и околната среда).

Bluetooth слушалки с вграден recorder (за всякакви телефони, които поддържат bluetooth слушалки) - записва всичко. 
Недостатък: трябва през него да провеждат разговорите.
Случаен пример: 
https://www.amazon.com/Bluetooth-Recordi...NC3P3?th=1
https://www.aliexpress.com/item/1005001626126640.html
(Вероятно може да се намерят и на 3.5" жак, за телефони без bluetooth.)

Благодаря за информацията - не искам с външно приложение поради ред причини Smile
Пробвах всякакви варианти и като не става си върнах региона пак на EUX и вече нямам запис на разговори Sad 
Просто говоря адски много и 90% е през Wi-Fi така че няма смисъл от тоя запис.
Като чета колко хора са писали на Самсун последните 3-4 години за това и всички ги хранят и заплашват и щом все още не са го направили едва ли има смисъл и аз да им пиша Smile

Благодаря за помощта и информацията!
Цитирай
#11

(2023-09-21, 23:09:20)ДПенчев написа:  Благодаря за информацията - не искам с външно приложение поради ред причини Smile
Пробвах всякакви варианти и като не става си върнах региона пак на EUX и вече нямам запис на разговори Sad 
Просто говоря адски много и 90% е през Wi-Fi така че няма смисъл от тоя запис.
Като чета колко хора са писали на Самсун последните 3-4 години за това и всички ги хранят и заплашват и щом все още не са го направили едва ли има смисъл и аз да им пиша Smile

Благодаря за помощта и информацията!

Не съм сигурен точно от кога (сега случайно забелязах и проверих, за всеки случай), вероятно от UI 6.1, но вече записва вграденя (с подходящ CSC) и VoWiFi разговорите Wink
(тест с S24U (A1) и S23U (Viva)).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Monipeev, OGIER
Цитирай
#12

Прав си Чо. До сега бях изключил VoWiFi именно поради невъзможността за запис, но след информацията ти тествах и видях, че вече записите работят и там.
За протокола, на А1 съм.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Още преди месец е промяната - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1753483
[-] 1 потребител изказва благодарност на etog за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)