Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

С23 ултра или Айфон 15 про макс
#1

Здравейте,

Решил съм да сменя Huawei p40 pro, който ползвам от 3 години със Самсунг с23 ултра, или Айфон 15 про макс.
До сега не съм имал Айфон и би ми било интересно, а й е доста красив телефон.

Общо взето, виждам нещата така:
Плюсове на Самсунга:
- По евтин е (512 гб ще ми излезе 2100 лв от Мтел с текущия ми план, а Айфона със същата вътрешна памет ще бъде поне 700 лв отгоре)
- S pen, по добър мултитаскинг и къстъмизация, Samsung Dex
- използвам Huawei freebuds pro и не съм убеден че ще работят както трябва с айфона
- Нямам други продукти на Ейпъл и съответно няма да мога да се възполвам пълноценно от екосистемата им

Плюсове на Айфона:
- По нов телефон (Самсунга е на повече от половин година)
- По мощен процесор
- Вероятно по добра батерия
- Вероятно по добра камера
- По красив дизайн и премиум усещане (това е субективно)
- По дълга поддръжка

Днес ходих да ги видя на живо (видях айфон 14 про макс който е почти същия като 15 про макс) и чуденката се засили, защото и двата изглеждат страхотно. 

Та ще съм благодарен за съвет. Може би някой който е имал и двата, или е имал възможност да ги сравни.
Цитирай
Аксесоари
#2

Те на iPhone още му правят unboxing. Ако искаш обективно сравнение, изчакай ревютата и сравненията на двата.




Ето ти няколко видеа да добиеш представа.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1741810 Ето тема за лични впечатления и коментари на S23 Ultra. Отделно има цял раздел.

Моят съвет е като не си имал, да пробваш, за да разбереш дали ще ти хареса. Който и каквото да ти говори, трябва да се пробва, за да добиеш реални впечатления. Предполагам, че си запознат с предимствата и недостатъците на Android и iOS.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Според мене още с първия си пост си отговорил на въпроса си. Ако имаш излишни пари и ти се занимава пробвай с айфона. Иначе няма смисъл.

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#4

S23 Ultra

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#5

(2023-09-19, 19:58:24)proofit написа:  ............

Плюсове на Айфона:
- По нов телефон (Самсунга е на повече от половин година)
- По мощен процесор
- Вероятно по добра батерия
- Вероятно по добра камера
- По красив дизайн и премиум усещане (това е субективно)
- По дълга поддръжка

Днес ходих да ги видя на живо (видях айфон 14 про макс който е почти същия като 15 про макс) и чуденката се засили, защото и двата изглеждат страхотно. 

Та ще съм благодарен за съвет. Може би някой който е имал и двата, или е имал възможност да ги сравни.

Повече от месец съм със S23 Ultra и 14 Pro Max.

С повечето посочени от теб плюсове на Айфона не съм съгласен:
- 15Pro Max е по нов с 6 месеца, но не виждам къде е предимството в това. Ако беше година и 6 месеца бих се съгласил, че е + .
- По мощен процесор, но с колко? Минимална разлика. Зависи за какво ще го ползваш.
- Батерията на Айфона наистина е малко по добра. С еднакво ползване ябълката прави 1ч.-1ч. и 20 минути повече SOT.
- Камерите са на кантар. Зума на Айфона е много по зле от този на Самсунга.
- Дизайна наистина е субективно мнение, но захвата на Самсунга е много удобен. С остроте си ръбове Айфона е много дискомфортен за по продължително ползване.
- Самсунг вече също са с 4-5 години поддръжка.

И двете ОС имат своите предимства и недостатъци, но предимствата на Андроид са много повече.
Мит е, че няма лаг при Айфон и приложенията са по оптимизирани. Например в аповете на eMAG и Tapatalk има ужасен скрол лаг. А при ползване на приложението Asus Router Айфона започва да грее и батерията направо се топи. При S23 Ultra тези приложения са направо перфектни, но Play Station апа има силно изразен на моменти скрол лаг, но при Айфона си върви чудесно. 
И двата телефона са големи, но със Самсунга се работи без проблем с една ръка благодарение на жестовете и One Hand Operation+ . При Айфона жестовете са пълно недомислие.
Ако ти се правят експерименти вземай един 14 Pro Max. Едва ли ще намериш грандиозни предимства в 15Pro Max. Говори се за проблем с избледняване на титаниевата рамка на Iphone 15, но дали е така времето ще покаже.

https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...42341.html

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#6

Поръчах с23 ултра. Реших че в крайна сметка това е по подходящото за мен устройство.

Благодаря на всички включили се Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на proofit за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)