Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съобщение за проблем в usb порта
#1

Здравейте, имам 23ultra от както имам телефона 1-2-ти ми е излизало, че телефона има или вода или чуждо тяло в usb порта. От снощи това съобщение не изчезва опитах се мн внимателно да изчистя порта /с клечка за зъби, вентилатор на студено/, изчистих кеша както намерих описано в един help. След всичко направено не ми изчезва съобщението с капката. Някой друг имал ли е такъв проблем? Да се мъча с още нещо да го чистя или на сервиз?
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди време имах подобен проблем с друг модел на Samsung. Постоянно ми „казваше“
[Изображение: AIL4fc8vfwgvFPsCvNm2-55ZKkZHHGSTqoD869QI...authuser=0]
което водеше до изтощаване на батерията.
Реших проблема кардинално, макар и доста „грубо“. Просто забраних на USB порта да изпраща известия.
Вече 8 месеца нямам проблеми с телефона.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#3

Самсунг има този бъг от време на време. Изчистихе кеша на телефона или на USB порта? Пробвате и двете. Ако няма ефект и не ви позволява да зареждате, ще трябва да си вземете безжично зарядно. В някакъв момент ще изчезне...
Цитирай
#4

Използвам темата на колегата за да споделя, аз днес с какъв проблем се срещнах..

Прибирам се на гости при майка, викам да си пусна музика от телефона през ресийвъра на големите колони и забодах хубавият преходник, който бях взел от Алито преди време и съм ползвал до сега безпроблемно с Xiaomi- тата си. Свързах AUX- а (3.5 жак), чрез този преходник и ми изписа в бара горе на телефона, не поддържа това устройство.. Какъв му е зорът?

П.П. То е ясно, че се досещам, че е неизбежно да взема специален преходник точно за Самсунг, но защо и от къде идват тези Apple- ски ограничения..
Цитирай
#5

От много време преходниците за ксиоми не работят на самсунг и обратно... използват ралични чипове или протоколи за които не съм много наясно , но винаги е било така, тук не е до ограничения според мен...
Цитирай
#6

Там е работата, че преходника който имам е универсален и може да се ползва с различни устройства, не е за Ксиаоми измислен. Но явно Самсунг са си сложили някакви изисквания като ябълките и за тях универсалното е непонятно...
Цитирай
#7

(2023-09-29, 23:25:01)RoboCop написа:  Там е работата, че преходника който имам е универсален ......

Няма универсален преходник. Има два вида адаптери - пасивни и активни ( с вграден DAC).
На теб ти трябва с вграден DAC.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • DoryanY, Dowper, jhoro
Цитирай
#8

(2023-09-29, 18:55:01)RoboCop написа:   Свързах AUX- а (3.5 жак)

Само това - какъв точно жак?
Има 3-пинови и 4-пинови. При 4-пиновите - има стандартно свързване и Nokia свързване.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

(2023-09-24, 09:59:36)Stoil написа:  Здравейте, имам 23ultra от както имам телефона 1-2-ти ми е излизало, че телефона има или вода или чуждо тяло в usb порта. Да се мъча с още нещо да го чистя или на сервиз?

Карай го на сервиз. Имах същия проблем на SGN10+.
Цитирай
#10

Изчистване много внимателно на порта (с клечка за зъби и малко спирт). Изчистване софтуерно според "helpa" който си гледал. Изчистване на кеша на самия телефон. В краен случай и нулиране. И вече съвсем в краен случай сервиз. Това мисля са правилните стъпки без да се опитвам да налагам мнение. На по-стар тел ми се е случвало да намирам в дъното на ппрта власинки от дрехите които бяха пресовани от УСБ-то. Предполагам събират влага от въздуха и дават инфо за вода. Бяха доста пресовани и почти не се забелязваха докато не поразрових сериозно със сплескана клечка за зъби. Като съобщението не изчезна веднага, а след 1-2 рестарта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#11

11 Ways to Fix Moisture Detected Error on Samsung Phones
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)