Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 13T/13T Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: F68-Lr-GWQAALGt-large.jpg]

Xiaomi 13T и Xiaomi 13T Pro имат 6.67" екран с AMOLED панел, пропорции 20 към 9, до 144 Hz опресняване на дисплея. Xiaomi 13T идва с MediaTek Dimensity 8200-Ultra (4нм), има графика Arm Mali-G610, 8 или 12 GB RAM и 256 GB вградена памет. Xiaomi 13T Pro пък е оборудван с по-мощния MediaTek Dimensity 9200+ (4нм) и графика Arm Immortalis-G715, както и с 12 или 16 GB RAM + 256 GB, 512 GB или 1 TB вградена памет. Разполагат с 50 МР широкоъгълна камера (24 мм) със сензор с размер 1/1.28" и размер на отделните пиксели от 1.22 μm или 2.44 μm при обединяване на 4 пиксела в 1 Super Pixel. Обективът е съвместно разработен с Leica. Втората камера е 50 МР (50 мм) телефото за 2х оптичен зуум с бленда f/1.9, а третата е 12 МР (15 мм) с ултраширок обхват и бленда f/2.2. Селфи камерата и при двата модела е 20 МР. Xiaomi 13T и Xiaomi 13T Pro идват с 5000 mAh батерия, като зареждането при първия е 67 W, а при Pro версията - 120 W. И двата смартфона са издръжливи и техните рейтинги IP68 означават, че са устойчиви на вода и прах. Излизат с MIUI 14 на базата на Android 13, както и с обещание на ъпдейти до 4 следващи големи версии на Android OS, както и цели 5 години ъпдейти по сигурността. Устройствата се предлагат на пазара в цветови опции: Alpine Blue, Meadow Green, Black, като първите два са с покритие на гърба от изкуствена кожа, а третия е със стъклен гръб.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Дисплеят изглежда впечатляващ:

Цитат:И двата са с 6.67” AMOLED FHD+ 20:9 дисплеи с честота на опресняване до 144Hz и пикова яркост до 2600 нита, което е доста високо. Типичната яркост е 1200 нита. Дисплеите поддържат DCI-P3 цветова гама и изобразяват до 68 милиарда цвята. Откриваме още работа с Dolby Vision и HDR10+ съдържание, както и PWM димиране при 2880Hz.


На 13-ките е брутален с 1900 нита, а тук е още вдигната яркостта до 2,6! Ако и камерата е на нивото на 13-ците, а изглежда че е така,,,,то това ще е следващият ми телефон
Цитирай
#3

Чакам го да пристигне,като дойде ще споделя впечатления,дано е добър както изглежда...!

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2023-09-27, 09:35:45)rumo написа:  Дисплеят изглежда впечатляващ:



На 13-ките е брутален с 1900 нита, а тук е още вдигната яркостта до 2,6!

Ще да е супер - дупер, само да не са сложили TCL Huaxing C7 @ 4:55


 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#5

"В България ще се предлагат само в алпийско синьо и черно. Xiaomi 13T Pro с 12+512 GB ще струва 1699 лв, а 13Т ще дойде с 8+256 GB памет на ценa 1269 лв. Продажбите тук стартират на 6 октомври."
Източник: mobilebulgaria

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#6

Xiaomi 13T Pro Unboxing.

 
Цитирай
#7

@airbus Това видео е все пак за китайската версия,,,
Дано стане ясно и какъв дисплей са ни приготвики за тук. Но да имат навика да слагат от различни производители в един и същи модел
Цитирай
#8

(2023-09-27, 16:25:57)airbus написа:  Ще да е супер - дупер, само да не  са сложили TCL Huaxing C7

Някакви пояснения, линкове и т.н. Все пак имаш титла  "Андроид Мастър".

Гледайки ревюта на модела съм впечатлен от ниските нива на PWM на дисплея.
Цитирай
#9

Доста снимки с 13Т Про https://www.flickr.com/photos/otis0329/a...3499/page1

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#10

(2023-09-27, 19:41:52)rumo написа:  @airbus Това видео е все пак за китайската версия,,,
Дано стане ясно и какъв дисплей са ни приготвики за тук. Но да имат навика да слагат от различни производители в един и същи модел

Толкова ревюта, а в нито едно не се спомена производител и модел екран. Споменават за пластмасова рамка.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#11

Той да покрива посочените характеристики, пък ако ще да е бое, мое, или дядо яго
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#12

Xiaomi 13T и Xiaomi 13T Pro вече се продават в България в комплект със слушалки Buds 3 Star Wars. Моделите се предлагат в България в две цветови опции: Alpine Blue и Black. Xiaomi 13T Pro идва във вариант 12 + 512 GB на цена от 1699 лв., а Xiaomi 13T ще предлага във вариант 8 + 256 GB на ценa от 1269 лв.
[Изображение: 55ea44a60ca9d8db63c67dfa34832779-L.jpg]
Източник

 
Цитирай
#13

Очаквах поне в Pro да се ползва Victus а не 5...

В 11T Pro се ползваше и идваше с 888. 13T Pro спокойно можеше да е с Gen 2 и Victus стъкла но явно не искат Т серията да е директна конкуренция с 13/13 Pro като флагманска. Докато 11T Pro беше по-добрия вариант от всички като изкл. 11 Ultra който си остана рядък.
Цитирай
#14

Много се надявах 13T да е с размерите на 13. С огромен интерес чаках представянето, но уви 6.67инча.
В момента съм с Poco F3, който е със същият размер и ми големее. Явно ще се чака 14.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • rumo
Цитирай
#15

Също и аз се на дявах на 6.4, макс 6.5 инчов телефон. След като ползвах чистата 13-ка се убедих колко е по-добре в ръката, а реално дисплеят е само 0.3 инча по-малък.
Цитирай
#16

(2023-10-01, 09:43:32)rumo написа:  Той да покрива посочените характеристики, пък ако ще да е бое, мое, или дядо яго


Същото нискокачествено подобие като на 13 Ултра, който е уж някакъв флагман на марката.
Само  в Kimovil споменават TCL Huaxing C7. Всичко друго мълчи, сякаш  е  взело пари да трае. Big Grin


13Ултра
[Изображение: 13.png]

13ТПро
[Изображение: 13.png]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#17

Днес си поиграх на живо с 13T Pro. Останах впечатлен колко е зле спрямо 11T Pro. Първо един лек в ръката без никакъв захват, 11-ката стоеше много по - "мъжката" и имаше по-приятен захват, този имам чувството, че ще го изтърва всеки момент. Втория по-голям потрес беше пластмасовата рамка, ама не както при 11T Pro а някаква гадна, смотана пластмаса като на Redmi от 400 лв. Никакво старание. Екрана няма никаква разлика спрямо този в 11T Pro, камерите не разцъках. После още downgrade - вместо с актуалните Gen 2/ Gen1+ както беше 11/12T Pro шибнали Mediatek. Стъклото спрямо 11 и Victus е Gorila 5, което се намира на телефони от по 600 лв. да речем. IP рейтинга е единственото свястно пред 11-ката и да речем камерите, че HM2 си е кофти сензор и 888 и неговия ISP не могат да го спасят, и пак читави снимки на добра светлина правеше.

Нито стабилен и здрав корпус, нито най-доброто от Qualcomm, нещо не съм сигурен дали вече и звука не е брандиран от harman kardon (не се загледах), абсолютното усещане на евтино. Само, че цената никак не е евтина дори със слушалките, които дават.

Пиша му 3-ка по милост заради IP рейтинга и до там. Не препоръчвам.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • airbus, emofilew, valkov2
Цитирай
#18

Бързо им се сринаха цените.
Някой ако иска да се прежали с 13Т на 950- 999 лв. https://amco.bg/product/smartfon-xiaomi-...-gb-5g-sin
13ТПРО 1350лв https://amco.bg/product/smartfon-xiaomi-...-5g-cheren

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#19

Това са само днешните цени за черен петък. То така погледнато и на айфона му се смъкна цената.
Обаче аз съм учуден, че никой не е споделил да го има. Не е толкова лош на хартия за 1000лв чистият. Предишните Т серии си имаха доста почитатели
Цитирай
#20

Може би бягат от Медиатек.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#21

(2023-10-19, 21:59:35)Ivanov_1994 написа:  Днес си поиграх на живо с 13T Pro. Останах впечатлен колко е зле спрямо 11T Pro. Първо един лек в ръката без никакъв захват, 11-ката стоеше много по - "мъжката" и имаше по-приятен захват, този имам чувството, че ще го изтърва всеки момент. Втория по-голям потрес беше пластмасовата рамка, ама не както при 11T Pro а някаква гадна, смотана пластмаса като на Redmi от 400 лв. Никакво старание. Екрана няма никаква разлика спрямо този в 11T Pro, камерите не разцъках. После още downgrade - вместо с актуалните Gen 2/ Gen1+ както беше 11/12T Pro шибнали Mediatek. Стъклото спрямо 11 и Victus е Gorila 5, което се намира на телефони от по 600 лв. да речем. IP рейтинга е единственото свястно пред 11-ката и да речем камерите, че HM2 си е кофти сензор и 888 и неговия ISP не могат да го спасят, и пак читави снимки на добра светлина правеше.

Нито стабилен и здрав корпус, нито най-доброто от Qualcomm, нещо не съм сигурен дали вече и звука не е брандиран от harman kardon (не се загледах), абсолютното усещане на евтино. Само, че цената никак не е евтина дори със слушалките, които дават.

Пиша му 3-ка по милост заради IP рейтинга и до там. Не препоръчвам.

Минах днес през едно Техно и разгледах 13Т в двете версии - с лъскав и с кожен гръб. Потвърждавам твоите впечатления - тактилно имате усещане за телефон от 300-400 лева, а не за такъв от 1000+. Т.нар кожен гръб, който си е текстурирана пластмаса, спасява малко положението, но страничната рамка убива всичко - голяма, плоска и усещане за евтина пластмаса. Екрана на пръв поглед изглежда добре, системата действа бързо и плавно. Камерата също не предизвиква особен възторг. Общо взето много скъпо Redmi.
Цитирай
#22

Здравейте, може ли малко помощ относно този телефон. Искам да си прехвърля файлове от РС-то към тела, но не се получава. След като го закача с кабела не ми изписва никакъв диалогов прозорец какво да правя, а само започва да се зарежда. Ако има нещо някъде от "настройки", където се бута, чеква или т.н. не мога да го намеря. Благодаря предварително.
Цитирай
#23

(2023-12-04, 14:09:07)svilky написа:  Здравейте, може ли малко помощ относно този телефон. Искам да си прехвърля файлове от РС-то към тела, но не се получава. След като го закача с кабела не ми изписва никакъв диалогов прозорец какво да правя, а само започва да се зарежда. Ако има нещо някъде от "настройки", където се бута, чеква или т.н. не мога да го намеря. Благодаря предварително.

А в падащото меню няма ли възможности ? Също в менюто за разработчици може да промениш "при свързване на Usb " да е прехвърляне на файлове.

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • svilky
Цитирай
#24

Emobul
А в падащото меню няма ли възможности ? Също в менюто за разработчици може да промениш "при свързване на Usb " да е прехвърляне на файлове.

Благодаря, намерих го. Вече е ОК.
Цитирай
#25

Здравейте на всичкиОт скоро съм собственик на Xiaomi 13T, телефончето е супер..
Имам нужда от помощ,или аз нещо не разбирам или не знам...
Опитвам се да клонирам приложение,има си под меню в настройките,но не ме допуска по никакъв начин да си избера приложения за клониране.Само ми изписва "можете да клонирате 128 приложения и....до там.Какво ли не правих,къде ли не ръчках,няма и няма...
И второто чудно нещо,вечер в 21.00 до 9.00.сутрин,се включва автоматично по топлият цвят на екрана,а аз не съм задал такава опция т.е изключена е...по никакъв начин не мога да променя това... много ще съм благодарен ако някой даде съвет... Хубав ден на всички


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)